رییس جمهور در شورای اداری بوشهر : نیازمند مدیریت تحول خواه هستیم / لزوم رفع مشکل اب / ساماندهی وضعیت ته لنجی

۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۰۹:۴۹:۲۵


اینه جم - رییس جمهور گفت : تغییر وضعیت موجود نیازمند مدیریت تحول خواه است و باید تحول شناختی ، تحول نهادی و تحول فرایندی در همه زمینه‌ها انجام شود , به گزارش اینه جم ، ایت الله سید ابراهیم رییسی جمعه شب در نشست شورای اداری بوشهر اظهار داشت : ظرفیت‌های استان بوشهر فراوان است و باید از این ظرفیت‌ها برای رشد و توسعه استان استفاده شود , وی با تاکید بر اینکه باید استان بوشهر متحول شده و وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تغییر یابد افزود : باید تعریف درستی از وضعیت موجود داشته باشیم و باید به نقطه مطلوب حرکت کنیم .

این حرکت نیازمند یک سری مقدمات از جمله بودجه ، مدیریت و کار جهادی است , رییس جمهور به نقش مهم و محوری مدیریت تحول خواه و تحول افرین را در تغییر بسیار مهم دانست و اضافه کرد : مدیری که اراده کند و برای تحول اقدام کند می‌تواند تحول افرین باشد , وی تحول را شامل تحول شناختی ، تحول نهادی و تحول فرایندی دانست و بیان کرد : بروکراسی ادارای مانع از تغییر می‌شود و برای تغییر در وضعیت موجود باید در همه زمینه‌ها تحول را شاهد باشیم .

ایت الله رییسی تصریح کرد : ما می‌توانیم با همین نیروی انسانی ، بودجه و مدیریت‌های کارامد کارهای بزرگی را انجام دهیم و باید در شناخت و نهاد تحول ایجاد کنیم و نظام اداری کارامد را در کشور ایجاد کنیم , رییس جمهور تاکید کرد : این تحول در همین سیستم باید انجام شود , باید ذهنیت افراد تغییر کند .

جریان تحول خواهی در یک شرایط عادی محقق نمی‌شود , بوشهر می‌تواند بهتر از این باشد وی ادامه داد : بوشهر می‌تواند بهتر از این باشد و مردم انتظار دارند کاری کنیم که بوشهر بهتر از این باشد و مردم نسبت به وضع موجود راضی نیستند , به کشور و رهبری علاقه دارند ولی خواستار بهبود وضعیت هستند .

ایت الله رییسی با بیان اینکه تحول نیازمند اقدام توسط مدیران است ، خاطرنشان کرد : باید کاری متفاوت از قبل انجام دهیم ؛ نه مثل چهل سال گذشته , باید با روحیه جهادی و انقلابی کارهای بزرگ را انجام دهیم , وی ادامه داد : در صنایع نظامی بیشترین تحریم‌ها را داریم ولی در همین حوزه بیشترین موفقیت‌ها را داشته‌ایم .

در صنایع هسته ای با بیشترین تحریم‌ها روبرو بودیم ولی به خاطر انگیزه تحولی شاهد کارهای بزرگی هستیم , رییس جمهور تاکید کرد : ما موشک می‌سازیم ولی در خودروسازی مشکل داریم چرا که در خودروسازی مدیریت موشک‌سازی را وارد نکرده‌ایم , با تلاش مدیران باید شرایط دیگری رقم بخورد .

وی افزود : قبل از سفر به استان‌ها جلسات متعددی برگزار می‌شود و تصمیمات اتخاذ و مصوب می‌شود و باید این تصمیمات دنبال شود تا به نتیجه برسد , ایت الله رییسی به مشکل نخلداران استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد : اگر اب سد به نخیلات برسد مشکل اب انها حل می‌شود , این کار جهادی نیاز دارد که هر چه سریع تر تکمیل شود و به نتیجه برسد .

وی افزود : برخی از مسائل قابل حل است و فقط نیازمند عزمی جهادی و انقلابی است و مدیران باید با جدیت مسائل را ندبال کنند , لزوم رفع مشکل اب رییس جمهور اب را یکی از مسائل مهم استان بوشهر دانست و اضافه کرد : استان بوشهر 700 کیلومتر با خلیج فارس مرز دارد ولی همچنان مشکل اب دارد , راه حل ان شیرین‌سازی اب دریا است و باید سریع تر انجام شود .

وی با اشاره به اینکه بخشی از اب استان بوشهر باید از طریق نیروگاه اتمی بوشهر تامین شود ، تصریح کرد : باید مشکل اب مورد نیاز مردم حل شود , این مسئله دست نیافتنی نیست , هر چه سریع تر باید این مشکل حل شود .

ایت الله رییسی تاکید کرد : نیروگاه اتمی بوشهر باید حداکثر ظرفیت تولید اب شرب برای مردم استان بوشهر را در دستور کار قرار دهد , وی خاطرنشان کرد : باید اقدامات لازم برای تامین حداقل 10 هزار مگاوات برق هسته ای در کشور صورت بگیرد و از صنعت هسته ای به صورت صحیح استفاده کنیم تا برق مورد نیاز تامین شود , ساماندهی وضعیت ته لنجی رییس جمهور با تاکید بر اینکه بخشی از صنایع باید یرای خودشان نیروگاه برق بزنند اظهار داشت : صنایع باید نیروگاه مستقل برای خود احداث کنند تا مشکل برق نداشته باشیم .

وی با بیان اینکه در انبارهای اموال تملیکی وضعیت خوبی را شاهد نبودیم ، گفت : حداکثر ظرف سه ماه باید وضعیت انبارها مشخص شود و بازنگری در قانون نیز صورت گیرد , ایت الله رییسی خواستار رسیدگی سریع به مسائل خارگ شد و افزود : مردم خارگ مقاومت کردند و وظیفه داریم به انها خدمت کنیم , وی خواستار ساماندهی وضعیت ته لنجی تا 10 روز اینده شد و بیان کرد : باید قوانینی مناسبی تدوین شود که این مشکلات حمل و نقل کالاها پس از ترخیص نباشیم .

مشخص شود چه افرادی به چه صورتی و به چه میزانی می‌توانند استفاده کنند , رییس جمهور بر توسعه پرورش میگو در استان بوشهر تاکید کرد و ادامه داد : از همه مدیران می‌خواهیم که مصوبات جلسه با جدیت دنبال کنند تا در سریع‌ترین زمان اجرایی شود , [ کد خبر : aj37027].