درخواست اسراییل برای انتقال قیمومیت اماکن مقدس به عربستان

۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۰۱:۲۷:۵۶


خانه جهان 3 کد خبر : 8794 1400/03/03 13:20:48 درخواست اسراییل برای انتقال قیمومیت اماکن مقدس به عربستان سازمان‌های شهرک‌سازی اسراییل خواستار انتقال قیمومیت اماکن مقدس از اردن به عربستان شدند , درخواست اسراییل برای انتقال قیمومیت اماکن مقدس به عربستان به گزارش پیام نو ، سازمان‌های شهرک‌سازی خواستار انتقال قیمومیت اماکن مقدس از اردن به عربستان شدند , به گزارش عربی 21، سازمان‌های شهرک‌سازی خواستار انتقال قیمومیت این مسجد به عربستان یا هر کشور عربی دیگری شدند که به ادعای ان‌ها به دنبال « برقراری صلح » است .

مدیر اجرایی موسسه صهیونیستی « جبل الهیکل در دست ماست » نیز خواست ، قیمومیت از اداره اوقاف اردن گرفته شده و به یک هیئت یهودی مستقل واگذار شود , طی ماه‌های اخیر حرف و حدیث‌ها درباره تلاش برخی برای گرفتن قیمومیت اردن بر اماکن مقدس افزایش یافته است , روزنامه عبری هاارتص در ماه مارس ، دو ماه پیش ، نوشت ، عربستان مخفیانه در تلاش است قیمومیت اردن بر اماکن مقدس قدس را لغو کند .

سفیر عربستان در اردن پس از اینکه کشورش در این خصوص مورد اتهام قرار گرفت ، گفت ، ریاض از قیمومیت اردن بر مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس حمایت می‌کند , دولت اردن اعلام کرد ، مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس از سال 1924 تحت قیمومیت اردن است , براساس این وظیفه ، اداره مقدسات و حفاظت از انها برعهده اردن است و تشکیلات خودگردان فلسطین وظیفه ای ندارد .

در سال 1994 اردن و اسراییل توافقنامه صلح « وادی عربه » را امضا کردند که بر باقی ماندن مقدسات اسلامی قدس تحت قیمومیت اردن تصریح دارد , عربستان فلسطین اسراییل اردن اماکن مقدس لینک کوتاه لینک کپی شد اخبار مرتبط امروز در قاهره برگزار می‌شود نشست فوق العاده پارلمان عربی درباره فلسطین بعد از پیروزی در فینال جام حذفی انگلیس رخ داد حمایت از غزه در جشن قهرمانی لسترسیتی علی رغم ممنوعیت راهپیمایی 22 هزار نفر در فرانسه در حمایت فلسطین به خیابان امدند ارسال نظر ارسال اخرین اخبار پربازدید‌ترین ها پربحث ترین اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! همه اخبار 12 ساعت 24 ساعت 48 ساعت هفته اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اغوش معلم ، جان دانش اموزان را نجات داد درخواست اسراییل برای انتقال قیمومیت اماکن مقدس به عربستان اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اغوش معلم ، جان دانش اموزان را نجات داد درخواست اسراییل برای انتقال قیمومیت اماکن مقدس به عربستان استقبال امریکا از بهبود روابط عربستان و ایران 12 ساعت 24 ساعت 48 ساعت هفته اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد !.