مسعود فیاضی به عنوان گزینه بعدی برای تصدی وزارت اموزش و پرورش به مجلس معرفی شد

۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۱:۴۸


گروه اخبار / پس از گذشت حدود دو و نیم ماه از سرپرستی علیرضا کاظمی سرانجام مسعود فیاضی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت سیزدهم برای تصدی وزارت اموزش و پرورش با نامه ای از سوی ایت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری به مجلس شورای اسلامی معرفی شد , مسعود فیاضی ، برادر داماد علیرضا زاکانی ، شهردار تهران است , پیش از این ، زمانی که علیرضا زاکانی ، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس بود ، اقای فیاضی را به عنوان معاون خود منصوب کرد که با انتقاد برخی نمایندگان سابق مجلس مواجه شد .

خبرگزاری فارس در گزارشی نوشت : « مسعود فیاضی متولد بهمن ماه 1354 در تهران است , او تحصیلات خود را در شهر تهران اغاز کرده و در سال 1373 وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران در رشته عمران شده است , وی 7 سال معلم و مدیر امور پرورشی و فرهنگی در مدارس متوسطه دوم بوده است .

فیاضی از سال دوم دانشگاه ، دروس حوزوی را نیز اغاز کرده و 9 سال دوره سطح و 15 سال دوره خارج را طی نموده است , در سال 1396 از طریق کمیسیون نخبگان بدون مدرک وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، پس از قبولی در ازمون جامع و دفاع از رساله دکتری با نمره عالی ، با درجه استادیاری و در رشته فقه و اصول تحلیلی و اجتهادی عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در حوزه روش شناسی و منطق فهم دین شده است , او اکنون در دانشگاه و حوزه تدریس می‌کند .

» اخرین مدرک تحصیلی فیاضی با اموزش و پرورش مرتبط نیست , مروری بر تالیفات وی نیز نشان می‌دهد که با تعلیم و تربیت ارتباط چندانی ندارد , پیش از این حسین باغگلی به مجلس معرفی شده بود که نتوانست سوم شهریور از نمایندگان مجلس رای اعتماد بگیرد .

« حسین میرزانیا » در یادداشتی به تاریخ 30 اذر 1398 با عنوان « اموزش و پرورش ، توسعه یا انحطاط ؟ » در صدای معلم نوشت : ( این جا ) سید امیر موسوی در رشته توییتی از دلایل استعفای خود از کار در مجلات رشد اموزش و پرورش نوشته است , وقتی که این رشته توییت را خواندم باور نمی‌کردم که سیر نهاد اموزش و پرورش در ایران به چنین مرز هراس انگیزی نزول کرده باشد ! به طوری که از فرط ناباوری در انتظار تکذیب ان از سوی اقای موسوی یا مسئولی بودم ! ولی گویی این رنج نامه صحت داشته و همه در برابر ان سکوت اختیار کردند ! ( گرچه امیدوارم جماعتی برای فرافکنی در یک فرار به جلو اقدام به پاک کردن صورت مسئله نکنند ) , سید امیر موسوی در توضیح شرایط پیش امده برای خود می‌نویسد : « دی ماه پارسال وزیر اموزش و پرورش وقت ( محمد بطحایی ) حاج اقا ذوعلم را به ریاست سازمان پژوهش منصوب کرد و ایشان هم اوایل امسال دکتر مسعود فیاضی را مدیر مسئول مجلات رشد کرد .

,, پس از این انتصابات سیاست‌های متحجرانه ای بر بخش وسیعی از اموزش و پرورش ( دفتر تالیف و مجلات رشد و .

,,) حاکم شد .

,, بدفهمی‌های مذهبی و ارزشی باعث اتلاف وقت عوامل تولید و حذف بعضی مطالب مفید از مجلات می‌شد .

,, مثلا این که از کجا معلوم در این نقاشی ، دستی که دست این خانم را گرفته با او محرم است ؟! کم کم کلمه‌ی " موسیقی " تبدیل به یک کلمه‌ی ممنوعه شد ! رمان‌ها همه رد می‌شدند .

این عاشقانه است ! این تخیلی است ! این جنگ را منفی نشان داده ! , در شعر مشکل داشتیم ، در طنز ، در مناسبت‌های ملی ، در تقریبا همه چیز ! تلاش کردم که با این گروه تازه وارد گفت و گو کنم ,.

, معتقد بودم که نگاه این دوستان هر چند رنگ و بوی دینی دارد ، ولی نتیجه ای جز گسترش ریاکاری و تحجر ندارد ,.

,, چند ماه سخت و ازاردهنده را سپری کردم .

,,.

چند روز پیش مدیرمسئول علنا به من گفت : مرا شخص مناسبی برای رشد جوان نمی‌داند , به دلیل خط فکری و نگاه تربیتی‌ام ! دیدم چاره ای باقی نمانده ,.

,, به اتاقم برگشتم ، استعفایم را نوشتم ، کوله پشتی را برداشتم و رفتم » .

این روایت سید امیر موسوی است از یک واقعه ! واقعه ای بس هولناک که به گفته‌ی بزرگی " انان که می‌خندند هنوز از هولناکی واقعه خبر ندارند " روایت ناخوداگاه به طرز عجیبی تداعی کننده سیستم‌های اموزشی بسته ، پلیسی ، ایدئولوژیک و اهنینی است که در کشورهای توتالیتر بلوک شرق و جهان سوم تجربه شد و بعد از چندین دهه بمباران ایدئولوژیکی و ایزوله کردن مردم کشورهای خود و نابودی منابع انسانی با شکست تحقیرامیزی به پایان رسیدند , اموزش و پرورش در ایران سالهاست که جولانگاه ازمون و خطای بسته‌ترین افکار سیاسی ، دینی و معرفتی شده است که معدل فکری انها به اقلیتی محض در ایران تعلق دارد ! اقلیتی بسیار قدرتمند و پر هیاهو و پرنفوذ که می‌تواند در هر دولتی ( محافظه کار یا اصلاح‌طلب یا اعتدال‌گرا ) باورها و نگاه افراطی ، منحط و خردستیز خود را بر فرهنگ تحمیل کند و بی توجه به هشدار کارشناسان و تجربیات بشری بر امیال خود پافشاری کند و به تبعات این رویه‌ی خطرناک لحظه ای درنگ نکند ,.

, » پایان پیام /.