زاکانی : برای ساختن مترو باید قیمت بلیت 20 هزار تومان بشود

۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۰۹:۳۰:۴۷


شهردار تهران گفت : « برای تکمیل خطوط باقیمانده مترو 180 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این مسئله نیاز به اراده ، فکر ، ذهن و خلاقیت مردم دارد و شهر باید بر مدار قابلیت مردم اداره شود , علیرضا زاکانی ، در نشستی با روسا و مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران ، گفت : در 7 خط موجود مترو علاوه بر 23 ایستگاه ، حداقل 60 هزار میلیارد تومان برای خرید واگن می‌خواهیم و 364 واگن موجود از رده خارج شده و بیش از دو سوم ان نیاز به اورهال دارد , 10 سال است که دولت سهم خود را در اتوبوس و مترو نداده و بررسی طلب‌های شهرداری از دولت نشان می‌دهد که بدهی‌های دولت سر به فلک می‌کشد .

مثلا با وزارت نفت مذاکره کردیم و پیشنهاد دادیم که اگر نمی‌تواند پول بپردازد ، تهاتر کنیم تا با استفاده از ان امکانات بیاوریم , در واقع این نهادها باید سهم خود را از پایتخت بودن بپردازند و علاوه بر وظایف قانونی خود باید این همکاری فراتر از قانون رقم بخورد , نکته دیگر بحث یکپارچه و بر پایه فناوری دیدن شهر و ساختن یک شهر هوشمند است .

اگر بناست که مترو بسازیم باید بلیط ان را 20 هزار تومان در نظر بگیریم , در حال حاضر اما از 6 هزار تومانی که محاسبه شده دو هزار تومان سهم ما و دو هزار تومان سهم مردم است و دولت نیز که سهم خود را نپرداخته است , با این وضعیت متروی بیشتری نخواهیم داشت و باید برای توسعه ساخت مترو از امکانات مردم و مجموعه بخش خصوصی ، خرید راهبردی کنیم .

در واقع مردم سهم خود را بپردازند و مابقی را از طریق خرید راهبردی انجام دهیم ,» منبع : نامه نیوز بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1 اخبار مرتبط اجتماعی وضعیت عجیب اجاره مسکن در پایتخت اجتماعی مسافران خارج از کشور چطور استرازنکا بزنند ؟ کاربران ویژه - اجتماعی توییتست هفته | چگونه برند غذایی بسازیم ؟.