هر زمان رهبری مصلحت بدانند لاریجانی اماده به کار است

۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۰۱:۰۹:۲۴


عزت الله یوسفیان ملا از نمایندگان ادوار مجلس درباره اینده سیاسی علی لاریجانی اظهار داشت : لاریجانی به تنهایی به اندازه یک حزب ، قدرت دارند و برای گرفتن پست نیز هیچ حزبی تشکیل نخواهند داد و قاطعانه می‌گویم هیچ مذاکره ای برای تشکیلات سیاسی و حزبی نداشته‌اند , عزت الله یوسفیان ملا نماینده پیشین مجلس و از چهره‌های نزدیک به علی لاریجانی با اشاره به گمانه زنی هایی درباره اینده سیاسی علی لاریجانی و حسن روحانی و اینکه ایا نگاه ان‌ها به قدرت است یا خیر ؟ گفت : من از اقای روحانی خبر ندارم , اقای علی لاریجانی هیچ برنامه ای برای تشکیل حزب و جریان با احدی ندارد ، ایشان خودشان را نشان دادند و هرکجا که به وجود ایشان نیاز بود ، چه مقام معظم رهبری نیاز دیدند که ایشان در جایی مشغول باشند و چه مردم ایشان را نیاز دیدند و چه مجلس ایشان را نیاز دیدند ، ایشان رفتند .

مجلس یک روزی به ایشان رای اعتماد داد و نیاز بود که ایشان وزیر ارشاد باشند و این اتفاق افتاد سپس مقام معظم رهبری حکم داد تا ایشان در صدا و سیما رییس شوند و ایشان رفتند , پس از ان ، مردم قم رای دادند که ایشان نماینده شان باشد و ایشان امدند و الان هم مقام معظم رهبری حکم دادند که ایشان به عنوان مشاورشان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد , لاریجانی نه حزبی تشکیل می‌دهند و نه جریان سیاسی او افزود : بنابراین لاریجانی در همین حدی است که هستند و نه حزبی را تشکیل می‌دهند و نه جریانی وجود دارد که بخواهند قدرت بیشتری به خودشان اختصاص دهند .

مثلا حزب تشکیل دهند که چه شود ؟ یا با حزب چه اتفاقی می‌افتد ؟ ایشان با هیچ کس برای حزب یا جریان سیاسی صحبت نکردند ، ولی اگر نیاز کشور باشد که ایشان در جایی خدمت کند مطیع رهبری هستند و حکم رهبری هرکجا باشد می‌روند و اگر زمانی نیاز باشد از طرف مردم در جایی مسئولیتی بگیرند بحث دیگری است ، اما اینکه ایشان حزب تشکیل دهند و عده ای را برای حزب ، دور هم جمع کنند ، به چه منظوری است ؟ قصد و منظوری وجود ندارد که ایشان حزب تشکیل دهد , لاریجانی مورد قبول بخش عمده ای از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان است این چهره سیاسی ادامه داد : ایشان شخصیتی هستند که تا حدودی مورد قبول بخش عمده ای از اصولگرا‌ها و اصلاح‌طلب‌ها هستند به بیان دیگر ایشان که نمی‌توانند دو جریانی حزب تشکیل دهند و اگر بخواهند حزبی تشکیل دهند باید یک جریان را از دست بدهند , الان ایشان به تنهایی به اندازه یک حزب ، قدرت دارند و برای گرفتن پست ، هیچ حزبی تشکیل نخواهند داد و قاطعانه می‌گویم هیچ مذاکره ای برای تشکیلات سیاسی و حزبی نداشته‌اند .

نه تنها اصولگرایان ، اصلاح‌طلبان هم به لاریجانی نگاه مثبت دارند نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در این باره که به نظر می‌رسد کارگزارانی‌ها همچنان روی اقای لاریجانی نگاه مثبتی دارند ، اشاره کرد : ان‌ها نظر مثبت دارند علاوه بر این هم بسیاری از اصولگرایان به ایشان نظر مثبت دارند ، اصولگرایان مستقل ولایی مجلس بسیار زیاد بودند ( نزدیک به صد نفر بودند )، با این وصف اصولگرایان مجلس به تنهایی نمی‌توانستند رییس مجلس تعیین کنند و برای همین بخشی از اصلاح‌طلبان هم به اقای لاریجانی رای دادند و من می‌توانم اسامی 10، 20 نفر را برای شما نام ببرم که اصلاح‌طلب بودند و به اقای لاریجانی رای دادند پس ایشان موقعیت خوبی دارند , از این رو به چه دلیل اقای لاریجانی بروند و با یک جریان مذاکره کنند ؟ مثلا بگوید من را وزیر کنید یا فعالیت کنید تا من رییس جمهور شوم ؟ در حالی که رییس جمهور به تازگی انتخاب شده است و یک دوره 4 ساله است و در ایران مرسوم است که هر 2 دوره یک نفر رییس جمهور باشد , اگر ایشان قصد چنین چیزی داشتند نیازی به حزب نبود ، ایشان در هر شهر مازندران که کاندیدا می‌شدند رای می‌اوردند و به مجلس می‌رفتند و می‌توانستند مجددا رییس مجلس شوند لذا ، چون ایشان جایگاهی را مدنظر ندارند به دنبال وسیله ان هم نیستند .

به هر حال کارگزاران یا احزاب دیگر به اقای لاریجانی لطف دارند ، اما ایشان هیچ گاه با کارگزارانی‌ها و احزاب دیگر ننشستند و صحبتی نکردند , هر زمان رهبری مصلحت بدانند اقای لاریجانی اماده‌اند کار کنند یوسفیان ملا در پاسخ به این سوال که ایا زندگی سیاسی و اینده سیاسی ایشان را تمام شده می‌دانید یا خیر ؟ تصریح کرد : به هر حال ایشان مشاور رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است و اماده‌اند هر وقت اتفاق یا کاری ایجاد شود خودشان را عرضه کنند , ایشان نه محکومیت کیفری دارند و نه مشکلی دارند و مشاور اولین مقام کشوری یعنی رهبری هستند یعنی پست و جایگاه ایشان بسیار خوب است و هر زمان رهبری مصلحت بدانند ایشان اماده‌اند که کار کنند و نیازی به تشکیل گروه ندارند .

.