ترویج رای ندادن ، دلسوزی برای مردم نیست / در انتخابات شرکت کنید

۱۴۰۰/۰۳/۰۶ ۱۴:۴۵:۰۲


به گزارش بورس امروز ، حضرت ایت الله علی خامنه‌ای در اولین سالگرد اغاز به کار مجلس یازدهم از طریق ارتباط تصویری با صحن مجلس شورای اسلامی ، با نمایندگان مردم سخن گفتند , در ابتدای این جلسه ، اقای قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد یکساله‌ی مجلس یازدهم ارائه کرد , بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است : به مردم عزیزمان عرض می‌کنم ؛ ملت عزیز ایران ! انتخابات در یک روز انجام می‌گیرد اما اثر ان در چند سال باقی می‌ماند .

در انتخابات شرکت کنید ، انتخابات را متعلق به خودتان بدانید که متعلق به شماست و از خدا کمک و هدایت بخواهید که شما را هدایت کند به انچه که درست و حق است و به کسی که شایسته است و بروید پای صندوق و رای بدهید , به حرف این کسانی که ترویج می‌کنند که فایده ای ندارد ، نرویم ، نمی‌رویم پای صندوق رای اعتنا نکنید این‌ها دلسوز مردم نیستند کسی که دلسوز مردم است مردم را از رفتن پای صندوق منع نمی‌کند , بحمدالله مجلس در یک سالی که گذشت نشان داد که هم پرتلاش است ، هم دارای همت بلند است ، هم کارامد است .

حضور نیروهای جوان و پرتوان در کنار نیروهایی که سوابق یا تقنینی دارند یا سوابق اجرایی دارند ، موجب شده است که این مجلس توفیقات خوبی را به دست بیاورد ، هم در زمینه‌ی تصویب تعداد معتنابهی از لوایح و طرحها در موضوعات مهم و هم در زمینه‌ی حضور مردمی ، حضور در میان مردم و دیدن صحنه‌های واقعی زندگی مردم , سفرهای استانی رییس محترم مجلس و روسای کمیسیونها و بعضی از نمایندگان محترم حقیقتا حرکت و اقدام بسیار خوبی است و باید ان شاءالله ادامه پیدا کند , حضور در کنار مردم را ترک نکنید .

یکی از موفقیتهای بزرگ این است که بتوانید در کنار مردم باشید و در کنار مردم بمانید , از شروع کار این مجلس یک عده ای برنامه‌ی خودشان را این قرار دادند که یک تصویر منفی از مجلس نشان بدهند , اظهاراتی کردند ، میکنند باز هم در فضاهای رسانه ای گوناگون که امروز در اختیار همه است ، اظهاراتی میکنند که انسان بوی دلسوزی را از این اظهارات نمیشنود .

ان توصیه ای که من میخواهم بکنم این است که شما مراقب باشید که با عمل خودتان یا با گفتار خودتان به مخالفین خودتان کمک نکنید , توصیه‌ی موکد بنده این است , رفتار و گفتار در درون مجلس یازدهم باید جوری باشد که مخالفین این مجلس را تایید نکند .

شورای محترم نگهبان بر طبق وظیفه‌ی خودش انچه را که باید انجام بدهد و لازم میدانست انجام داد ، نامزدها را مشخص کرد , من اولا لازم میدانم از همه‌ی کسانی که وارد عرصه‌ی نامزدی شدند تشکر کنم , بسیاری از این افراد یقینا بخاطر احساس مسئولیت وارد میدان شدند .

ثانیا از ان کسانی که صلاحیتشان را شورا تشخیص نداد و احراز نکرد و اینها نجیبانه با این مسئله برخورد کردند از انها هم تشکر مضاعف باید بکنیم , حتی بعضی مردم را تحریص کردند که در انتخابات شرکت کنند ، پای صندوقها بروند , عدم احراز صلاحیت به معنای بی صلاحیتی نیست .

عدم احراز صلاحیت معنایش این است که شورای نگهبان نتوانسته تشخیص بدهد که این اقا صلاحیت دارد ؛ نه اینکه تشخیص داده که صلاحیت ندارد ، نه ، ممکن است صلاحیت بالایی هم داشته باشد اما حالا گزارشها ، امکانات ، عرض کنم که اشنایی‌های شورای نگهبان نتوانسته این را تشخیص بدهد ,.