استاندار تهران : تعداد « کشته شده‌های ابان ماه تهران » را در نشست خبری بعد اعلام می‌کنم / علی مطهری : اعتراض در این مرحله به معنای التماس خواهد بود / توضیح اقاتهرانی درباره گرین کارتش

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۴:۵۶:۲۲

علی مطهری : من به دو دلیل اعتراض نمی‌کنم ؛ اول اینکه اعتراض در این مرحله ، اعتراض به شورای نگهبان است ، در حالی که داور نیز شورای نگهبان است ، در صورتی که باید شخص سومی باشد . در واقع اشکال وحدت قاضی و طرف دعوا وجود دارد و البته نقص از قانون است و باید اصلاح شود . دوم انکه اعتراض در این مرحله ، به معنی التماس خواهد بود و من قبلا گفته‌ام التماس نمی‌کنم .« زهرا اینچه درگاهی »، رییس فدراسیون ژیمناستیک گفت : از یک ماه پیش درخواست روادید برای 3 ملی‌پوش کشورمان را ارایه دادیم اما سفارت کشور استرالیا به بهانه‌های عجیب و واهی از صدور روادید خودداری می‌کند , در ایمیلی که از سوی این کشور برای فدراسیون ارسال شده مواردی ذکر شده که دور از ذهن و تصور ورزشکاران ایرانی است , در این ایمیل به شرایط اقتصادی ایران اشاره شده و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما را داده‌اند .

حسن روحانی : امام نه تنها پدر اسلام خواهی در تاریخ سرزمین ما بود ، بلکه امام پدر جمهوری خواهی نیز در تاریخ ایران بود ، جمهوریتی که با دیانت و با اسلامیت پیوند نخورد ، ان جمهوری هم باقی نمی‌ماند و تبدیل به استبداد می‌شود به همین دلیل بود امام بر این نکته اصرار داشت که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم است و نه یک کلمه زیاد , #فوتو نیوز تابناک مصباح یزدی : علت رفتار‌های نامناسب و تخریب هایی که علیه جبهه پایداری و افراد منتسب به این جبهه انجام می‌شود ، چیست ؟ برخی از این رفتار‌ها شاید از طرف برخی دوستان انجام می‌گیرد که ما توقع نداشتیم , وزیر بهداشت : خوشبختانه همچنان مورد مثبتی از ابتلا به کرونا شناسایی نشده است حجت‌الاسلام مرتضی اقا تهرانی ، دبیرکل جبهه پایداری درباره گرین کارت خود تصریح کرد : کسی که در امریکا زندگی می‌کند ، بعد از 5 سال می‌تواند گرین کارت ان دولت را دریافت کند .

وزارت امورخارجه ان دوره نیز برای سهولت رفت وامد ، گرین کارت را صادر کرد ، اما این به معنای تبعیت و قسم خوردن زیر پرچم امریکا نیست , پس از پایان مدت گرین کارت و پس از انکه دیگر نیازی به رفت وامد به امریکا نداشتم ، دیگر اقدامی برای اخذ مجدد گرین کارت انجام ندادم , #فوتو نیوز تابناک علی مطهری : من به دو دلیل اعتراض نمی‌کنم .

اول اینکه اعتراض در این مرحله اعتراض به شورای نگهبان است در حالی که داور نیز شورای نگهبان است در صورتی که باید شخص سومی باشد , در واقع اشکال وحدت قاضی و طرف دعوا وجود دارد و البته نقص از قانون است و باید اصلاح شود , دوم اینکه اعتراض در این مرحله به معنی التماس خواهد بود و من قبلا گفته‌ام التماس نمی‌کنم .

سخنگوی وزارت امور خارجه : دولت عربستان از مشارکت هیات جمهوری اسلامی ایران در نشست بررسی طرح معامله قرن در مقر سازمان همکاری اسلامی در جده جلوگیری کرد , وزارت امور خارجه ایران ضمن ارسال یک یادداشت اعتراض رسمی به دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی اعلام می‌کند شایستگی این رژیم برای ادامه میزبانی مقر سازمان همکاری اسلامی مورد تردید جدی قرار گرفته است , رییس مجلس : اخیرا چیزی به اسم افشاگری راه افتاده که مصداق بد اخلاقی است ، در حالی که حفظ ابروی مومن به اندازه رعایت حرمت کعبه اهمیت دارد و این کار خلاف معنویت و اخلاق اسلامی است .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مرخص شدن فرد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا از بیمارستان فارابی خبر داد و گفت : حال این فرد خوب شده و دقایقی پیش از بیمارستان مرخص شد , مارکوس لایتنر ، سفیر سوییس در نشستی خبری : بعد از معامله موفق هفته گذشته لازم است بخشی جزییات فنی را بررسی کنیم تا این کانال را نهایی کنیم و انتظار داریم این تمهید در یکی دو هفته اینده کاملا عملیاتی شود , امروز 180 هزار بسته کالا و بسته‌های لازم برای عمل‌های جراحی وارد ایران شدند .

انوشیروان محسنی بندپی ، استاندار تهران با بیان اینکه رقم اعلام شده کشته شدگان ابان ماه در برخی رسانه‌های معاند رقم درستی نبوده و تعداد بسیار کمتر است ، گفت : تعداد کشته شده‌های ابانماه تهران را در نشست خبری بعد اعلام می‌کنم ,.