تکذیب جلسه 26 ابان ایت الله خامنه‌ای توسط یک منبع نزدیک به بیت / علم الهدی : در فتنه تاکنون برخورد انفعالی داشته‌ایم ؛ باید برخورد ابتکاری داشته باشیم / عماد افروغ : رادیکالیسم فعلی به متلاشی شدن کشور منجر می‌شود / نارضایتی از اصلاح‌طلبان به معنای افزایش رای اصولگرایان نیست

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۴:۲۶:۴۸

رصد خانه « تابناک »؛ خبر هایی از اخبار روز برای مخاطبان اماده می‌کند که غیررسمی هستند ، یا اینکه کمتر از اهمیت خود ، مورد توجه قرار می‌گیرند . تیتر هایی مانند : شهردار شهر چمران ماهشهر استعفا کرد / علم الهدی : در فتنه تاکنون برخورد انفعالی داشته‌ایم ؛ باید برخورد ابتکاری داشته باشیم / نمایندگان کرد به خاطر نظارت استصوابی افراد ضعیفی هستند و نمی‌توانند فشار اورند و ... رصد خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند .تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد ؛ خبر هایی رسمی و گاه غیر رسمی ؛ خبر هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار ان بگذرند , رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود ، خبر هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار ان می‌گذرند , اگر خبر به ما هو خبر موضوعیت داشته باشد ، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن ان تاثیری داشته باشد .

رصد خانه « تابناک »؛ جایی است که خبر هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد ، برای مخاطبان اماده می‌کند ؛ خبر هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند ، ولی همین خبر‌ها ، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی اگاه می‌کنند , در رصدخانه ، تیتر و خلاصه ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از ان‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد ، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید , عماد افروغ : رادیکالیسم فعلی به متلاشی شدن کشور منجر می‌شود عماد افروغ با بیان اینکه فکر نکنید که ترس دوام می‌اورد ، گفت : ترس در نهایت منجر به طغیان می‌شود .

امام می‌فرماید در زمان شاه یک اجان حکومت می‌کند , ما الان این را داریم می‌بینیم , ما به یک رجعت نیاز داریم ؛ اگر امروز رجعت کنیم بهتر از فرداست ، فردا دیر می‌شود .

من نگران این نیستم که فردا انقلاب می‌شود یا به تعبیر امام یک یوم الله اتفاق می‌افتد ، که اتفاقا خوب است , اما انقلاب نمی‌شود ؛ انقلاب سازماندهی و رهبری دارد , ما هم با شناختی که از مردم ایران داریم می‌دانیم که اگر انقلاب شود چه صبغه ای خواهد داشت .

اما انقلاب نمی‌شود ، بلکه کشور متلاشی می‌شود , تکذیب جلسه 26 ابان ایت الله خامنه‌ای توسط یک منبع نزدیک به بیت یک منبع اگاه و نزدیک به بیت رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کرد : بر خلاف ادعای بنگاه خبری رویترز ، هیچ جلسه مشترکی میان حضرت ایت الله خامنه‌ای ، رییس جمهور و اعضای کابینه دولت در روز «26 ابان -17 نوامبر » و حتی پس از ان در مورد اشوب‌ها تشکیل نشده است , وی افزود : تنها دستور رهبر انقلاب در مورد قربانیان ابان 98، همان « دستور رافت » ایشان است که مکتوب و در پاسخ به گزارش دبیر شورای عالی امنیت ملی در رسانه‌ها منتشر شد .

/ ایسنا شهردار شهر چمران ماهشهر استعفا کرد عبدالواحد عبادی شهردار شهر چمران در نامه ای به رییس شورای شهر چمران استعفای خود را از ادامه مسئولیت شهرداری این شهر اعلام کرد , عبادی در این استعفانامه ، عدم امکان پیشرفت در امور برای حل معضلات شهر چمران را دلیل استعفای خود ذکر کرده است , شورای اسلامی شهر چمران شهرستان بندرماهشهر بهمن ماه سال گذشته پس از انکه شهردار این شهر بازداشت شد عبدالواحد عبادی را به عنوان شهردار این شهر انتخاب کردند پس از گذشت سه ماه از انتخاب شورای شهر چمران ، وزارت کشور با صدور حکمی عبدالواحد عبادی را به عنوان شهردار این شهر معرفی کرد .

علم الهدی : در فتنه تاکنون برخورد انفعالی داشته‌ایم ؛ باید برخورد ابتکاری داشته باشیم علم الهدی در جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت 9 دی ، برنامه دشمن در حال حاضر را دو راه دانست و گفت : تحریم اقتصادی و فتنه‌سازی به اشکال مختلف در برنامه دشمنان است , عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در فتنه تاکنون برخورد انفعالی داشتیم یاداور شد : مقابل دشمن مقاومت ، برخورد و اظهار قدرت می‌کردیم درحالی که باید برخورد ابتکاری داشته باشیم ، باید برای این فراخوان‌های دشمن ، نه عکس العمل که عمل داشته باشیم , وی تصریح کرد : برخوردهای اینطوری انفعالی است و دشمن دست برنمی‌دارد و ممکن است فتنه را در شکل جدید با ابتکارات جدید انجام دهد و ما فقط انفعالی رفتار کردیم .

علم الهدی گفت : در هفته بصیرت زمان حرکت ابتکاری است ، بخشی که برای طرح و برنامه در تشکیلات خودتان دارید فکر کنند و در مجموعه شما ، در شهر و مملکت طرح ابتکاری بصیرت افزایی در مقابل عمل دشمن داشته باشیم ، ما عکس العمل ابتکاری داشته باشیم و دشمن انفعالی باشد , عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد : هر نهادی در حوزه خودش ببیند چه عملیاتی می‌تواند داشته باشد ، برنامه ریزی کند و اجرا شود , علی مطهری : هیات رییسه می‌گوید رهبری با استیضاح وزیر کشور مخالف اند علی مطهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به این که شما طراح استیضاح وزیر کشور بوده‌اید این استیضاح به کجا رسیده است ، گفت : این استیضاح علیرغم فشارهای زیادی که از جاهای مختلف به نمایندگان استیضاح کننده برای پس گرفتن امضایشان وارد شد ، اکنون 20 امضا دارد ، در حالی که فقط 10 امضا لازم است .

این 20 نفر قابل تقدیر هستند , نماینده مردم تهران در خصوص اینکه به این ترتیب ایا این استیضاح انجام می‌شود ، عنوان کرد : هیات رییسه می‌گوید مقام رهبری با استیضاح مخالف‌اند ، لذا ان را اعلام وصول نمی‌کنیم , احتمالا مخالفت ایشان به خاطر در پیش بودن انتخابات مجلس است .

وی بیان کرد : ما استیضاح را به بعد از انتخابات مجلس موکول می‌کنیم , معتقدیم که وزیر کشور به عنوان مجری تصمیم شورای هماهنگی سران قوا درباره مدیریت مصرف سوخت ، به خاطر فراهم نکردن مقدمات و تمهیدات لازم برای اجرای این تصمیم ، زمینه خسارات مالی و تلفات جانی قابل توجه را ایجاد و به نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کرده است و باید بیاید و به نمایندگان مردم بابت این اشتباه بزرگش پاسخ بدهد , مطهری تاکید کرد : البته خدمات ایشان در جای خود محفوظ و قابل تقدیر است ولی نمی‌توان از این خطای بزرگ او گذشت گرچه به نظر من رییس جمهور متهم ردیف اول است ولی استیضاح او در شرایط موجود به صلاح نیست .

جهانگیری : وضع بودجه دولت خوب نیست ، اما اقتصاد کشور سر پا ایستاده است معاون اول رییس جمهور در عین حال ضمن تاکید بر این که موضوع بودجه عمومی دولت و موضوع اقتصاد دو موضوع مهم هستند ، تصریح کرد : به رغم انکه بودجه دولت به دلیل کاهش درامدهای نفتی وضعیت خوبی ندارد اما بحمدلله با صبوری و بزرگی مردم و تلاش مدیران کشور و همت بخش خصوصی ، اقتصاد کشور با وجود کارشکنی‌ها و دشمنی‌های امریکا سرپا ایستاده است و سیاست‌های امریکایی‌ها برای فروپاشی اقتصاد ایران با شکست مواجه شده که بیانگر ظرفیت‌های بالا و توانمندی اقتصاد کشور است , سخنگوی جبهه پایداری : کدام نظام دموکراتیک می‌پذیرد در شورای شهرش اصحاب فتنه حضور داشته باشند ؟ متقی فر با بیان اینکه در شورای شهر تهران برخی اصحاب فتنه حضور دارند که پرونده امنیتی ان‌ها هنوز باز است ، اظهار داشت : کدام نظام دموکراتیک این را می‌پذیرد ؟ مجید متقی فر ، سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه گفتمان امام ، هویت جبهه پایداری است ، تصریح کرد : ما می‌خواهیم این گفتمان را بسط بدهیم , چنانچه این هویت را از دست بدهیم استکبار ما را می‌بلعد .

در همین مذاکرات هسته ای دشمن نشان داد که نمی‌خواهد ما باشیم , حال باید پرسید نتیجه مذاکرات چه شد ؟ ایا اقتصاد شکوفا شد ؟ خود مذاکره کنندگان می‌گویند مذاکرات تحریم‌ها را بیشتر کرد , نظام همه این‌ها را تجربه کرد تا ان هایی که ابهام دارند ، متوجه شوند .

وی ادامه داد : اکنون برای برجام و مذاکره کنندگان رفراندوم بگذارند و ببینند نتیجه چیست ؟ سخنگوی جبهه پایداری در پاسخ به سوالی درباره انتخابات مجلس گفت : ما گفته‌ایم که در انتخابات اولویت ما لیست واحد است , ما دوست داریم همیشه مثل 9 دی « یک حرف » در وسط باشد و بر اساس شاخص‌ها حرکت کنیم نه اینکه هرکسی از طرف خودش حرفی را مطرح کند , سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه در اسلام برای رفتارهای سیاسی ، « مدل » وجود دارد ، خاطرنشان کرد : پیامبر اسلام (ص) اسوه ماست ؛ ایشان مدل رفتار سیاسی داشتند .

نمایندگان کرد به خاطر نظارت استصوابی افراد ضعیفی هستند و نمی‌توانند فشار اورند جلال جلالی زاده نماینده کرد و اهل سنت مردم سنندج در مجلس ششم در گفت وگو با « ازادی » با تاکید بر اینکه « کولبری اصلا شغل نیست » گفت : « این یک پدیده زشت است , می‌بینیم که یک لیسانسه و فوق لیسانسه بعد از دانشگاه و خواندن رشته‌های تخصصی به کوه‌های اورامانات و مناطق پیرانشهر می‌رود و در برف و کوهستان بار می‌برد , البته اگر نیفتد یا کشته نشود .

» وی در پاسخ به پرسشی درباره دلایل بی توجهی و اهمال کاری مسئولان در رفع این معضل گفت : « دلیل اصلی در واقع تبعیض ریشه داری است که در مناطق کردنشین وجود دارد , از زمان‌های قدیم اجازه ورود نیروهای کرد را به مرکز نداده‌اند , کردها در مرکز کسی را ندارند .

نماینده‌های کرد نیز مجلس به خاطر نظارت استصوابی و سخت‌گیری افراد ضعیفی هستند و ایده پرداز نیستند , افرادی که نمی‌توانند برای توجه به این مناطق به دولت و نظام فشار اورند ,» غلامعلی جعفرزاده : هر کسی پرچم اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را بالا ببرد دچار خسارت می‌شود ، غلامعلی جعفرزاده درباره تاثیر عدم کاندیداتوری علی لاریجانی بر حرکت انتخاباتی جریان اعتدال ، اظهار کرد : اقای لاریجانی تصمیم شخصی گرفت که نامزد انتخابات مردم نشود اما این مساله چه ربطی باقی مسائل دارد .

وی درباره بی بهره بودن جریان اعتدال از شخصیتی کاریزما و نمادین در انتخابات مجلس گفت : با وجود این ، اعتدالی‌ها خیلی قشنگ دارند برای انتخابات کار می‌کنند , نه جریان اصولگرا و نه جریان اصلاح‌طلب در مجلس اینده غلبه ندارد , هر کسی این دو پرچم را بلند کند ، دچار خسارت می‌شود .

معتقدم یکسری ادم‌های خنثی یا نیمه خنثی سیاسی به مجلس راه پیدا می‌کنند , رییس فراکسیون مستقلین مجلس یاداور شد : امروز هر سه جریان سیاسی اصولگرا ، اصلاح‌طلب و اعتدالی باید با هم بنشینند و مشکلات و گره‌های فی مابین خودشان را باز کنند تا برای اداره کشور اجماع نیرویی ایجاد شود , علی صوفی : نارضایتی از اصلاح‌طلبان به معنای افزایش رای اصولگرایان نیست علی صوفی ، فعال سیاسی اصلاح‌طلب باور دارد که تصور اینکه اصولگرایان پیروز قطعی انتخابات هستند ، غیرواقعی است و نارضایتی مردم به این معنا نیست که رای اصولگرایان بیشتر از جبهه اصلاحات خواهد بود .

او در تحلیل فضای انتخاباتی فعلی به « نامه نیوز » گفت : « اصولگرایان با یک نگاه خوش بینانه خود را در مسیر پیروزی می‌بینند در صورتی که این نگاه غیرواقعی است , انها با چنین باوری تدارک یک جنگ روانی علیه اصلاح‌طلبان را دیده‌اند و سعی می‌کنند با این حربه مردم را بیش از پیش از انتخابات دلسرد کنند , به هر حال انکارناپذیر است که اکنون متاسفانه به دلیل حوادث ابان ماه موج نارضایتی به شدت تشدید شد و مردم انتظاری که از دولت داشتند براورده نشد .

مردم به وعده‌های اقای روحانی دست نیافتند و به این دلیل نسبت به عرصه سیاسی دلزده شده‌اند , مردم با یک رای قاطع اقای روحانی را انتخاب کردند اما هرچه زمان پیش رفت دولت بی عمل تر شد , فراکسیون امید مجلس هم زیر سوال است که چرا نتوانست ان طور که باید خواسته‌های رای دهندگان را محقق کند .

به چنین دلایلی گرایش مردم به صندوق رای کم شده است و این موضوع هم به اصولگرایان و هم به اصلاح‌طلبان بازمی گردد ؛ یعنی اصولگرایان نمی‌توانند تصور کنند که چون مردم از روند دولت رضایت ندارند ، پس به انها رای می‌دهند ,».
شهر چمران سنندج کوه های اورامانات پیرانشهر اصولگرایان خانه تابناک تابناک رصدخانه تابناک مردم ایران بنگاه خبری رویترز کابینه دولت ایسنا شورای اسلامی شهر چمران شهرستان بندرماهشهر شورای شهر چمران وزارت کشور ستاد هماهنگی بزرگداشت 9 دی مجلس شورای هماهنگی سران قوا نظام جمهوری اسلامی امریکا امریکایی ایران شورای شهر تهران مجلس ششم کردها اصولگرایی اصولگرا فراکسیون امید مجلس ایت الله خامنه ای عماد افروغ علم الهدی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت ایت الله خامنه ای رهبر انقلاب عبدالواحد عبادی عبادی علی مطهری رهبری مقام رهبری مطهری جهانگیری متقی فر مجید متقی فر پیامبر اسلام ص جلال جلالی زاده غلامعلی جعفرزاده علی لاریجانی اقای لاریجانی علی صوفی اقای روحانی شهردار شهر چمران ماهشهر رییس جمهور دبیر شورای عالی امنیت ملی شهردار شهر چمران رییس شورای شهر چمران عضو مجلس خبرگان رهبری وزیر کشور طراح استیضاح وزیر کشور نماینده مردم تهران معاون اول رییس جمهور سخنگوی جبهه پایداری رییس فراکسیون مستقلین مجلس انقلاب