6 میلیون دوز واکسن دیگر در راه است / واکسیناسیون معلمان از مرداد ماه شروع می‌شود

۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۰۸:۲۵:۳۸


خبرگزاری اریا - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با هشدار در خصوص شیوع ویروس کرونای نوع دلتا در اغلب مناطق کشور ، از کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به 48 درصد ابراز تاسف کرد , به گزارش خبرگزاری اریا ، دکتر علیرضا رییسی گفت : به طور قطع همه مردم این حس و نگاه را دارند که در سطح شهر میزان رعایت شیوه نامه‌ها پایین امده است , میزان پلمپ‌ها و جرائم کم نیست اما فقط با جریمه کردن و پلمپ کردن نمی‌شود شیوه نامه‌ها را القا کرد .

به ویژه با شرایطی که در سطح کشور است انتظار می‌رود مردم برای حفظ جان خودشان بیشتر به رعایت شیوه نامه‌ها اهمیت بدهند , وی افزود : رستوران‌ها ، تالار‌ها ، مراکز سرپوشیده مثل سالن‌های ورزشی و استخرها محل انتقال بیماری می‌تواند باشد , قدرت سرایت ویروس بالا است و اگر کوچکترین کوتاهی صورت بگیرد به سرعت می‌تواند درگیری‌های زیادی ایجاد کند .

اقای دکتر رییسی گفت : وضعیت بسیاری از استان‌های کشور قرمز است و حداقل یک یا دو شهر قرمز دارند , همچنان بیماری در جنوب کشور در استان‌های بوشهر ، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و کرمان در حال افزایش است گر چه این بیماری در سایر نقاط کشور رو به افزایش است , وی درباره روند واکسیناسیون افزود : واکسیناسیون طی چند روز گذشته روند خوبی گرفته است .

میزان واکسیناسیون ما از مرز 250 هزار در روز هم عبور کرده است و امید داریم همچنان افزایش پیدا کند , در ارتباط با تامین واکسن ، واکسن برای 60 سال به بالا به اندازه کافی داریم , هم دز اول و هم دز دوم .

11 میلیون و 200 هزار دز واکسن بین استانها توزیع شده است , در این هفته هم حدود 6 میلیون دز واکسن جدید به دست ما می‌رسد و توزیع خواهد شد که 60 سال به بالای گروه‌های پر خطر و ,.

را واکسینه خواهیم کرد , وی ادامه داد : در برخی استان‌ها مثل خوزستان ، هرمزگان ، بوشهر ، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی واکسیناسیون را از 50 سال به بالا اغاز کرده‌ایم , جزایر خلیج فارس به جز کیش و قشم هم 18 سال به بالا و عشایر هم از ماه اینده برای 18 سال به بالا واکسیناسیون انجام خواهد شد .

اقای دکتر رییسی گفت : معلمان و اساتید دانشگاه هم از مرداد واکسینه می‌شوند ,.