امیری فر : احمدی‌نژاد 3 سال است به هر دری میزند و التماس می‌کند تا با هر رهبری ملاقات کند

۱۴۰۰/۰۴/۳۰ ۱۵:۲۳:۲۷


به گزارش سایت دیده‌بان ایران ؛ باس امیری فر ، از چهره‌های نزدیک به احمدی‌نژاد ، که در دولت نهم ریاست شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری را برعهده داشت و در دولت دهم به عنوان مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری فعالیت می‌کرد ، در واکنش به خبر دیدار احمدی‌نژاد با شورای نگهبان گفت : این خبر که از طرف اطرافیان احمدی‌نژاد منتشر شده را به شدت تکذیب می‌کنم ، چنین ملاقاتی اصلا صورت نگرفته است , البته اگر احمدی‌نژاد به صحنه انتخابات وارد شود ، به اتفاق همه ارای اعضای شورای نگهبان ردصلاحیت می‌شود , این چهره اصولگرا افزود : در انتخابات قبلی هم از یکسال قبل ردصلاحیت وی را پیش بینی کرده بودم ، در واقع احمدی‌نژاد با مصاحبه هایی که می‌کند و تغییر مواضعی که نسبت به گذشته انجام داده ، رد صلاحیت می‌شود .

امیری فر در پاسخ به این پرسش که با توجه به مواردی که مطرح شد ردصلاحیت احمدی‌نژاد قطعی است ، اما علت رفتارها و تحرکات وی به ویژه در این چند وقت اخیر چیست ؟ تصریح کرد : احمدی‌نژاد با این اقدامات چند هدف را دنبال می‌کند , یکی از اهداف وی این است که رای خاکستری را به طرف خود بیاورد و طرفداران اصلاح‌طلبان را به سمت خود جلب کند که از این طریق ، جامعه را اماده کند از نظام باج بگیرد , رییس سابق شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری ادامه داد : به عبارت دیگر احمدی‌نژاد این توهم را دارد که با توجه به شرایط جامعه ناشی از فشارهای اقتصادی مردم به سمت وی می‌روند ، لذا احمدی‌نژاد با این اقدام پوپولیستی که انجام می‌دهد می‌خواهد نظام را مجبور کند که از او دعوت کند به صحنه بیاید ، در صورتی که این اتفاق نخواهد افتاد چون احمدی‌نژاد با این مواضعی که در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد ، فقه ، فقاهت و ولایت را زیر سوال برد .

امیری فر اشاره احمدی‌نژاد به خوانندهای ضدانقلابی و خارج‌نشین را ناشی از رفتارهای پوپولیستی وی دانست و اظهار کرد : با این اقدامات افرادی که قبلا با احمدی‌نژاد مشکل داشتند به طرف وی نمی‌ایند چراکه صداقتی در وی مشاهده نمی‌کنند , حتما مطلع هستید زمانی که احمدی‌نژاد استاندار اردبیل بود یکی از مسئولین وزارت کشور به وی توصیه کرد جایگاهی به عنوان مشاور امور بانوان در استانداری در نظر بگیرد اما احمدی‌نژاد زیربار نرفت ، در نهایت که مورد تهدید قرار گرفت و مجبور شد ، همسرش را به عنوان مشاور انتخاب کند اما امروز اعتقادات وی به دلیل تحت فشار قراردادن نظام و جلب نظر مردم 180 درجه تغییر کرده است , مشاور سابق فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم خاطرنشان کرد : مردم اهل تشخیص هستند و احمدی‌نژاد نباید فکر کند تنها نجات دهنده کشور است ، در جامعه به قدری افراد مستعد ناشناخته داریم که مطمئنیم در این انتخابات 1400 فردی با برنامه‌های بهتر انتخاب می‌شود و باید این امید را به جامعه القاء کرد .

امیری فر با بیان اینکه احمدی‌نژاد به دنبال القای ناامیدی به مردم است ، اظهار کرد : در حقیقت احمدی‌نژاد با القای ناامیدی به جامعه به دنبال این است که بگوید من تنها منجی این نظام هستم ، در صورتی که مردم این قضیه را باور نخواهند کرد , با توجه به اینکه در دولت بودم می‌گویم مواضع قبلی احمدی‌نژاد 180 درجه با مواضع فعلی وی متفاوت است ، تعجب می‌کنم و نمی‌دانم یک فرد تا چه اندازه می‌تواند از نظر فکری و سیاسی بی ثبات باشد , این چهره اصولگرا در مورد دیدار احمدی‌نژاد با مقام معظم رهبری افزود : متاسفانه به دروغ شایعه می‌کنند که احمدی‌نژاد با رهبری دیدار کرده در حالی که 3 سال است که وی به هر دری می‌زند و التماس می‌کند با رهبری ملاقات کند اما به او وقت ملاقات با رهبری را نمی‌دهند .

همچنین هماهنگی سپاه با احمدی‌نژاد تکذیب می‌شود ، سپاهیان به هیچ عنوان با کسی که سابقه سرپیچی از فرامین مقام معظم رهبری دارد ، پیمانی نمی‌بندند مگر اینکه احمدی‌نژاد نامه ای به مقام معظم رهبری بزند و از گذشته خود رسما اعلام برائت کند , ان وقت نظام تصمیم می‌گیرد ایا می‌شود نه به عنوان فرد اول بلکه فرد دوم و معاون اول با احمدی‌نژاد کنار بیاید , امیری فر در مورد تغییر ناگهانی مواضع احمدی‌نژاد اظهار کرد : این صحبت هایی که در مورد شجریان مطرح کرد برای بنده تعجب اور است .

به عنوان مثال در همین مصاحبه اخیر خبرنگار به احمدی‌نژاد می‌گوید تک خوانی زنان مشکل فقهی دارد در مقابل احمدی‌نژاد با حیله می‌گوید این عمل خلاف قانون نیست ! یعنی وی نمی‌داند فتوای امام (ره) ، مقام معظم رهبری و مراجع بر این است که هر موردی که خلاف شرع است ، خلاف قانون هم است ؟! رییس سابق شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری رد خصوص مواضع متفاوت احمدی‌نژاد ادامه داد : به یاد دارم احمدی‌نژاد اصلا اعتقادی به استفاده از پتانسیل زنان حتی در حد مشاوره را هم نداشت ، حتی با همان وزیر زن ، خانم دستجردی ، هم برخورد بدی کرد , امیری فر در پایان تصریح کرد : از طرفی احمدی‌نژاد با بنده و برخی از دوستان برای همکاری تماس می‌گیرد و از طرف دیگر اعلام می‌کند تصمیم ندارم ، کاندیدا ریاست جمهوری شوم , در واقع احمدی‌نژاد برای دست‌یابی به قدرت به هر دری می‌زند .

نکته قابل توجه این است که از میان روسای جمهور بعد از انقلاب کدام یک دست به چنین اقداماتی زدند ؟! شما چه کاره هستی که به بن سلمان و ترامپ نامه می‌زنی ؟! از طرف دیگر انها هم می‌دانند احمدی‌نژاد کاره ای نیست و به وی محل نمی‌دهند , اگر بنابر این است پس خاتمی و بقیه هم هرکدام تشکیلاتی راه بیاندازند ، اگر قرار باشد هر کسی تشکیلاتی راه بیاندازد دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود ! منبع : برنا کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام.