ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای با دستور رهبر انقلاب

۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۰۲:۱۴:۳۱


درخواست جمعی از تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی مبنی بر ممنوعیت واردات از دو شرکت کره جنوبی مورد تایید و تاکید رهبر انقلاب قرار گرفت , دفتر مقام معظم رهبری در نامه ای به ایت الله رییسی ، ریاست جمهور اعلام کرد : مرقومه‌ی جمعی از شرکت‌ها و کارخانجات تولید کنندگان لوازم خانگی مبنی بر مخالفت با ورود محصول نهایی لوازم خانگی در شرایطی که از نظر کمی و کیفی تولید اینگونه محصولات در کشور پاسخگوی نیاز داخلی است و درخواست جلوگیری از واردات این محصولات ، مراتب به استحضار مقام معظم رهبری رسید و مرقوم فرمودند : این موضوع بسیار مهمی است , اگر این خبر ( گشایش واردات از دو شرکت کره جنوبی ) راست باشد به معنی شکستن کمر شرکت‌های لوازم خانگی داخلی است که تازه توانسته‌اند قدری روی پا بایستند ، جدا جلوی این مشکل را سد فرمایید .

پیرو این نامه رییس دفتر رییس جمهوری طی نامه ای به وزیر صنعت و وزیر اقتصاد اعلام کرد که از واردات محصول نهایی لوازم خانگی جلوگیری شود , غلامحسین اسماعیلی ، رییس دفتر رییس جمهوری هم در نامه ای خطاب به فاطمی امین و خاندوزی وزرای صمت و اقتصاد مخالفت رییس جمهور با واردات لوازم خانگی کره ای را اعلام کرد , به گزارش فارس ، چندی قبل بود که انتشار اخباری درباره‌ی گشایش واردات محصولات لوازم خانگی خارجی بعضی از شرکت‌های کره ای باعث شد تا جمعی از تولیدکنندگان داخلی نگرانی خود از این موضوع را با رهبر انقلاب در میان گذاشته و از ایشان درخواست چاره جویی کنند .

مطالب مرتبط سبقت قیمت لوازم خانگی داخل از جیب مردم و نمونه‌های خارجی / ایا واقعا نظارتی بر قیمت لوازم خانگی داخلی انجام می‌شود ؟ واردات لوازم خانگی کارکرده صحت دارد ؟ واردات لوازم خانگی مشروط شد لغو پاسخ پیام شما * نام و نام خانوادگی * پست الکترونیکی * δ.