مادر رومینا قصاص و طلاق می‌خواهد

۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۰۱:۲۷:۵۶


خانه ایران 3 کد خبر : 8789 1400/03/02 12:03:53 مادر رومینا قصاص و طلاق می‌خواهد مادر رومینا اشرفی از همان ابتدا خواهان قصاص عامل این جنایت بود و هنوز هم مصرانه پای خواسته‌اش ایستاده است , مادر رومینا قصاص و طلاق می‌خواهد پیام نو | در « حویق » یکی از روستاهای استارا رخ داد ؛ جایی نزدیک تالش , اما داغ سنگینی را بر دل خیلی‌ها نشاند .

یک سال از ان روزهای سیاه گذشت , از ان تراژدی هولناک , مادر از همان ابتدا خواهان قصاص عامل این جنایت بود و هنوز هم مصرانه پای خواسته‌اش ایستاده است .

حضانت پسر هفت ساله‌اش را هم می‌خواهد اما هنوز نتوانسته مهر جدایی را در شناسنامه‌اش ثبت کند , ارامش ندارد , « رعنا دشتی همچنان مصمم است .

قصاص می‌خواهد ؛ قصاص دخترش را , دختری که اول خرداد سال گذشته داس مرگ بر گردنش فرود امد , پدر حکم داد و اجرایش کرد .

رضا دشتی به خیال خودش برای ابروداری و حفظ شرفش سعی کرد دختر چهارده ساله‌اش را با دستانش خفه کند اما وقتی دید حریف تقلاهای فرزندش نمی‌شود ، با داس به جان گردن نحیف او افتاد و کارش را تمام کرد , می‌خواست لکه ای را که ننگش می‌خواند با خون دخترش پاک کند , این حادثه هولناک در « حویق » یکی از روستاهای استارا رخ داد ؛ جایی نزدیک تالش .

اما داغ سنگینی را بر دل خیلی‌ها نشاند , یک سال از ان روزهای سیاه گذشت , از ان تراژدی هولناک .

مادر از همان ابتدا خواهان قصاص عامل این جنایت بود و هنوز هم مصرانه پای خواسته‌اش ایستاده است , حضانت پسر هفت ساله‌اش را هم می‌خواهد اما هنوز نتوانسته مهر جدایی را در شناسنامه‌اش ثبت کند , ارامش ندارد .

عکس‌های رومینا هر روز در صفحه اینستاگرام مادر بارگذاری می‌شود , یاد و خاطره‌اش هنوز در دل و جان مادر زنده است , داغ رومینا برای رعنا پایان ندارد .

نمی‌تواند صحبت کند ، یاداوری ان روزهای تلخ حالش را وخیم تر می‌کند , حضانت رامین « رعنا دشتی همچنان اما پیگیر مراحل قانونی پرونده است , حضانت تنها پسرش را می‌خواهد .

مراحل قانونی انجام شده اما هنوز کامل نشده است ,» این را نیکدل ، وکیل رعنا دشتی ، مادر رومینا ، می‌گوید , « این در حالی است که مادر رومینا به تازگی درخواست طلاق داشته است که این درخواست را هم به دادگاه ارائه داده‌ایم .

مادر و تنها پسر این خانواده پس از این جنایت در خانه پدری رعنا زندگی می‌کنند و خانه رضا اشرفی عامل جنایت خالی است , خانه متعلق به رضا بوده اما زمین ارث پدری مادر رومیناست ,» تقاضای اعمال قانون 442 دکتر نیکدل از روند رسیدگی این پرونده می‌گوید : « پرونده رضا اشرفی که به 9 سال حبس محکوم است ، از شعبه دیوان به دادگاه تجدید نظر ارسال شده است ، به این دلیل که پدر رومینا تقاضای اعمال قانون 442 ایین دادرسی کیفری کرده است .

ماده قانون 442 می‌گوید در تمام محکومیت‌های تعزیری در صورتی که دادستان از حکم صادره درخواست تجدید نظر نکرده باشد ، محکوم علیه می‌تواند پیش از پایان مهلت تجدیدنظرخواهی با رجوع به دادگاه صادرکننده حکم ، حق تجدیدنظرخواهی خود را اسقاط یا درخواست تجدید نظر را مسترد کند و تقاضای تخفیف مجازات کند , در این صورت ، دادگاه در وقت فوق العاده با حضور دادستان به موضوع رسیدگی و تا یک چهارم مجازات تعیین شده را کسر می‌کند , در دادگاه تجدید نظر این لایحه را که ضمیمه پرونده شده ، دیده نشده بود .

پرونده هم بدون بررسی به دیوان ارسال شد , پس از هشت ماه تازه متوجه این لایحه شدند , با جو روانی که برای این پرونده درست شده ، بهتر بود پرونده زودتر بررسی و به دیوان ارسال می‌شد .

پرونده هنوز در دادگاه تجدید نظر قرار دارد و باید تصمیم گرفته شود که حکم برای پدر رومینا قابل تخصیص است یا خیر , اگر تصمیم‌گیری انجام شود ، پرونده دوباره به دیوان ارسال خواهد شد , البته این تخفیف شامل رضا اشرفی نمی‌شود ؛ چراکه این ماده قانونی در خصوص جرایم تعزیری است ولی پدر رومینا با اتهام مجازات قصاص روبه رو است .

» مستحق مجازات ادم ربایی بهمن هم به اتهام تشویش اذهان عمومی به دو سال و 6 ماه حبس محکوم شد , نیکدل در ادامه می‌گوید : « یکی از اعتراضات ما برای فرجام خواهی نسبت به حکم بهمن بود , این متهم هم مستحق مجازات ادم ربایی بود اما هنوز به این موضوع رسیدگی نشده است .

پرونده باید به دیوان ارسال شود تا این موضوع هم بررسی شود ,» ضعف قانون نیکدل همچنین از ضعف‌های قانونی گله دارد ؛ همان نقص بزرگی که پدر رومینا را به این نتیجه رساند که جریمه سنگینی در انتظار او نخواهد بود و او را برای فرزندکشی تشویق کرد , پدر تحقیق کرد و به این نتیجه رسید که داس مرگ را خود برگردن رومینا فرود اورد .

وکیل پرونده همچنین از نقش عموهای رومینا در تحریک پدر به قتل می‌گوید و این که هیچوقت تصمیمی برای تحت پیگیرد قرار دادن انها گرفته نشده است ؛ چرا که هیچ شاکی در پرونده وجود نداشته اما عامل اصلی این تحریک‌ها عموهای رومینا بوده‌اند , وکیل رعنا دشتی می‌گوید : همچنان پیگیر تشدید حکم هستیم و مادر رضایت نداده است , اگرچه پدر با تهدید به دنبال گرفتن این رضایت بوده است .

مادری که در ماه‌های اخیر تصمیم به جدایی از رضا اشرفی گرفته و قصد گرفتن حضانت پسر کوچکش را هم دارد , منبع : روزنامه شهروند طلاق قصاص رومینا اشرفی قتل ناموسی لینک کوتاه لینک کپی شد اخبار مرتبط بهزیستی : در ماجرای رومینا کودک ازاری اتفاق نیفتاده است عبدالصمد خرمشاهی : قصاص نشدن پدر و جد پدری ، تشویق به فرزندکشی است بررسی حقوقی و اجتماعی حکم پدر رومینا اشرفی در گفت وگو با خرمشاهی ، احمدی و اقلیما : از امید به اصلاح قانون تا پیشنهاد ابد و یک روز به جای اعدام ارسال نظر ارسال اخرین اخبار پربازدید‌ترین ها پربحث ترین اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! همه اخبار 12 ساعت 24 ساعت 48 ساعت هفته اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اغوش معلم ، جان دانش اموزان را نجات داد درخواست اسراییل برای انتقال قیمومیت اماکن مقدس به عربستان اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اغوش معلم ، جان دانش اموزان را نجات داد درخواست اسراییل برای انتقال قیمومیت اماکن مقدس به عربستان استقبال امریکا از بهبود روابط عربستان و ایران 12 ساعت 24 ساعت 48 ساعت هفته اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد ! اینترنت همراه با برق می‌رود چون باتری‌ها فقط دو ساعت شارژ دارند توافق ایران و اژانس یک ماه تمدید شد 251 فوتی جدید کرونا در کشور احمدی‌نژاد علاقه مند به پیروزی لاریجانی است سوالات بچه‌ها ، گروگانگیر سرویس مهد کودک را پشیمان کرد !.