10 شخصیت پربازدید یک سایت ؛ جامعه ما اینگونه است

۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۰۰:۴۰:۰۴

اگر اجازه می‌دادیم مردم به سبک خودشان زندگی کنند ، از دیدن نماز خواندن جوانی که شلواره پاره به تن دارد تعجب نمی‌کنیم .عصرایران ؛ مصطفی داننده - اپارات ؛ گزارش سالانه خود را منتشر کرد , یکی از نکات جالب این گزارش ، 10 شخصیت پربازدید این سایت اشتراک ویدیو است , به این اسامی دقت کنید :« شهید حاج قاسم سلیمانی ، محمدرضا شجریان ، مجتبی شکوری ، باب اسفنجی ، جناب خان ، محمود کریمی ، محمود احمدی‌نژاد ، رونالدو ، حسن ریوندی و علی اکبر رائفی پور » می بینید ؛ جامعه یعنی این .

سلیقه‌های مختلف در میان این 10 اسم وجود دارد , شاید اگر اپارات این 10 را 20 می‌کرد این تنوع را بیشتر می‌شد درک کرد , جامعه پویا جامعه ای است که در ان هم محمود کریمی شنیده شود هم محمدرضا شجریان ، هم پای سخنان رائفی پور بنشینند و هم پای حسن ریوندی بخندند .

مسئولان محترم کشور این گزارش خواندنی را ببیند و متوجه تضارب ارا در میان مردم شوند , همه نباید مثل هم باشند , تنوع در جامعه را نمی‌شود نادیده گرفت و به همه گفت انگونه زندگی کنید که ما می‌گوییم .

نه ، اپارات نشان داد که مردم به گونه ای دیگر زندگی می‌کنند , اگر اجازه می‌دادیم مردم به سبک خودشان زندگی کنند ، از دیدن نماز خواندن جوانی که شلوار پاره به تن دارد تعجب نمی‌کنیم , از دیدن دختری که در ادبیات رسمی به ان بدحجاب می‌گویند در مسجد شاخ در نمی‌اوریم .

انقدر اینگونه فکر کرده‌ایم که از طریق ظاهر و سبک لباس پوشیدن افراد ، ایمان انها را در سنگ ترازو قرار می‌دهیم و در این درحالی است که تقوا در عمل ادم هاست و چه با تقواهایی که هیچ وقت دکمه بالای پیراهن خود را نبستند , انها به دنبال انچه می‌روند که دوست دارند , مثلا شجریان ، احمدی‌نژاد و حسن ریوندی جای در صداوسیما ندارند اما مردم پیگیر انها هستند و دوست دارند انها را بشنوند .

این درحالی است که تلویزیون با نشان ندادن اینها فکر می‌کند رنگ فراموشی به ذهن مردم پاشیده است اما در واقعیت اینگونه نیست , نکته جالب اینجاست که اگر صداوسیما چنین گزارش تهیه کند ، ما ادم هایی را می‌بینیم که شبیه هم هستند و بسیار کم با هم اختلاف دارند , چون در تلویزیون و رادیو سعی می‌شود کسانی به قاب تصویر و صدا راه پیدا کنند که شبیه مدیران صداوسیما هستند و مثل انها فکر می‌کنند .

صدای مخالف خیلی کم شنیده می‌شود و در بسیاری از مواقع اصلا شنیده نمی‌شود , حضور محمود کریمی و رائفی پور در این لیست نشان می‌دهد که بخش مذهبی جامعه هم به شدت در فضای مجازی فعال هستند و این یعنی بهتر است به جای بستن وفیلتر کردن ، به سمت حرکت‌های ایجابی حرکت کنیم , نبندید بلکه شما هم حضور داشته باشید و فعالیت کنید .

.