درباره برخی دلسوزی‌های غیرصادقانه سیاسی درباره خوزستان / « این حنا دیگر رنگی ندارد »

۱۴۰۰/۰۴/۳۰ ۱۶:۳۸:۱۰

همه می‌دانند و می‌دانیم که مشکل خوزستان اب نیست ، بلکه مشکل خوزستان سوء مدیریت اب است ، و این سوء مدیریت هم یک شبه به وجود نیامده است ، چرا مسئولان و عاملان دولت‌های گذشته وحامیان دولت فعلی به جای پاسخ گویی و عذرخواهی از خوزستان قهرمان ؛ با وقاحت و پرویی و قیافه ای حق به جانب سعی دارند از نمد درد و رنج مردم خوزستان برای خود کلاهی ببافند ؟!گروه سیاسی جهان نیوز : حجت‌الاسلام بهزاد زارع از فعالین سیاسی و روایان دفاع مقدس طی یادداشتی به برخی دلسوزی‌های غیرصادقانه سیاسی درباره وضعیت غم انگیر فعلی خوزستان پرداخته است , به گزارش جهان نیوز متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است : خوزستان قهرمان و مظلوم که امام (ره) فرمود : « دین خود را به اسلام و ایران ادا کرده » این روزها از طرفی بر اثر سوء مدیریت و از طرفی گرفتار خشک سالی ست و حقیقتا مردم مظلومش به ویژه شادگان در فشارند , اما از دشمنان قسم خورده ایران امن و متحد در خارج تا فرصت‌طلبان فتنه گر داخلی در تلاشند از اب گل الود ماهی مورد نظر خود را صید کنند ! از نظام ظالم سلطه و سگ دست پرورده‌اش صهیونیست‌های کودک کش تا گاو شیرده ان که دستش تا مرفق الوده به خون کودکان سوری و یمنی و عراقی است هم بیش از این توقعی نداشته و نداریم .

اما چرا کسانی که از طرفی هم خود در این سوء مدیریت شریکند و هم در تحمیل وضع موجود به ملت مظلوم خوزستان دخیلند و هم از سوی دیگر در کشتی امن جمهوری اسلامی نشسته‌اند و کشتی را سوراخ می‌کنند و ,,.

؟! جناب خاتمی یقه پاره می‌کند ، احمدی‌نژاد انگشت اتهام را به سمت نظام نشانه می‌رود ، تاج زاده رهبری را مقصر معرفی می‌کند ، حجاریان نظام را به نارو زدن به مردم خوزستان متهم می‌کند ، یادگار یادگار یادگار ؛ پاسدارانی که برای ابرسانی به منطقه رفته‌اند را عاملان سرکوب می‌نامد و ,,.

! همه می‌دانند و می‌دانیم که مشکل خوزستان اب نیست ، بلکه مشکل خوزستان سوء مدیریت اب است ، و این سوء مدیریت هم یک شبه به وجود نیامده است ، چرا مسئولان و عاملان دولت‌های گذشته وحامیان دولت فعلی به جای پاسخ گویی و عذرخواهی از خوزستان قهرمان ؛ با وقاحت و پرویی و قیافه ای حق به جانب سعی دارند از نمد درد و رنج مردم خوزستان برای خود کلاهی ببافند ؟! خاتمی باید جواب دهد در دولت خود و دولت بی کفایت مورد حمایت تکرارش چه گلی به سر ملت ایران به ویژه ملت خوزستان زده ؟! احمدی‌نژاد که در انتخابات اخیر با دشمنان ملت هم نوا شد و با مریم رجوی انتخابات را تحریم کرد ؛ باید جواب دهد که در دولت او چه اقدامات زیربنایی برای رفع مشکلات خوزستان از جمله اب شده ؟! اولا ؛ مشکل اب نیست و سوء مدیریت اب است که با خشک سالی هم مضاعف شده است , ثانیا ؛ بیشتر اخبار و فیلم‌های بازنشر شده مربوط به فتنه‌های قبل و حتی برخی متعلق به درگیری‌های عراق است و معلوم است با چه قصدی بازنشر می‌شود ، ایا واقعا اقایان این را نمی‌فهمند ؟! ثالثا ؛ در ناارامی‌های اخیر خوزستان تا این لحظه ( روز عید قربان ) سه نفر کشته شده که هر سه نفر متعلق به نظام هستندیک نفر افسرنیروی امتظامی و دو نفر بعدی که خانواده ان‌ها رسما مصاحبه کرده‌اند که عزیزانشان عضو فعال بسیج بوده‌اند و ,.

, رابعا ؛ نیروهای ارتش و سپاه و بسیج و ناجا خارج از وظیفه سازمانی خود ، ایثارگرانه برای کمک‌رسانی به منطقه رفته‌اند اما ناجوانمردانه اماج تهمت سرکوب و ,.

, واقع شده‌اند , جمهوری اسلامی در 42 سال گذشته فتنه‌های فراوانی را پشت سرگذاشته است و یقینا ملت ایران که در این انتخابات با وجود همه کارشکنی‌ها در کمال ناباوری یک بار دیگر سربلند از رود نیل عبور کرد ، از این مراحل ناجوانمردانه منافقین داخلی و خارجی هم روسفید عبور می‌کند ، اما درد اینجاست که چرا همواره جای شاکی و متشاکی ، جلاد و شهید و .

,, عوض می‌شود ؟! ظلم قبل از انقلاب را به خاطر می‌اوریم ، به ویژه ستم به اقوام ایرانی ، قبل از انقلاب چه جفاهایی که روا داشته نشد ، یکی از اقوامی که بیشترین ظلم و توهین و تحقیر را چشیده بود ملت مظلوم و محروم کردستان بودند ، اما 22 بهمن 57 که انقلاب همین پابرهنه‌ها و مظلومان به پیروزی رسید ؛ بلافاصله پس مانده‌های رژیم که خود ؛ عامل این ظلم‌ها بودند ، به بهانه احقاق حق این اقوام وبنام انها دست به شورش و فتنه زدند .

برای نمونه ؛ در تاریخ 26 بهمن 57 فتنه کردستان با شعار « احقاق حق ملت کرد مظلوم » کلید خورد و با کمک عده ای از خان زاده‌های منطقه ؛ 30 بهمن 57 به پادگان مهاباد حمله کردند و تعدادی از افسران و درجه داران و سربازان را به شهادت رساندند و تمام سلاح‌ها و مهمات پادگان را به غارت بردند و ,,.

! به راستی چه کسانی عامل محرومیت و ظلم به ملت کرد بودند ؟! ایا درهمین چهار روز (22 بهمن تا 26 بهمن ) حق کرد ضایع شده بود ؟! این روزها خناثان روسیاه درصددند تا با استفاده از فشار خود ساخته بر گرده مردم ؛ مفری برای فرار خود از پاسخ گویی فراهم کنند و شیرینی پیروزی ملت در انتخابات اخیر را به کامشان تلخ کنند اما ملت ایران همانطور که در این انتخابات برای چندمین بار ثابت کرد از تجربه فتنه کردستان و ترکمن صحرا و خلق بلوچ و ,,.

تا فتنه کوی دانشگاه و فتنه 88 درس گرفته است ، به یاری خدا این حنای دشمنان و فتنه گران هم دیگر برایش رنگی ندارد !.