دولتی‌ها شعار « ما می‌توانیم » را کنار گذاشته اند

۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۰۶:۵۵:۵۷

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه متاسفانه توسط مدیران ضعیف در دولت ، شعار « ما می‌توانیم » کنار گذاشته شد و شعار « ما نمی‌توانیم » را سر دادند ، گفت : این حرف ، موجب خواب و غفلت شده است .به گزارش جهان نیوز ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز یکشنبه در باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس در تهران گفت : ایام مبارک ماه شعبان ، اعیاد فرخنده میلاد پاسداران اسلام ، از اولین انها ، حضرت اباعبدالله (ع) پاسدار اسلام تا اخرین پاسدار اسلام و قران حضرت صاحب الامر ( عج ) را به شما خانواده‌های معظم و معزز شهدا ، فرزندان ، پدران و مادران و یادگاران شهدای عزیز دفاع مقدس تبریک و تهنیت عرض می‌کنم , وی افزود : به این عکس‌های شهدا که نگاه می‌کنیم ، شرمنده می‌شویم , شرمنده انسان‌های بزرگی که زمین جایی برای ماندن انها نداشت و جز با پرواز در اسمان‌ها نمی‌توانستند جای واقعی خود را پیدا کنند .

به پدر و مادر و زن و فرزند بسیار علاقه مند بودند اما از همه انها گذشتند تا اسلام و امام زمانشان ( عج ) بی سرباز و تنها نماند ، ملت ایران غریب نماند و ما که باقی مانده‌ایم ، وقتی به این تصاویر نگاه می‌کنیم جز شرمندگی و خجالت چیزی نداریم , فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس گفت : در عملیات طریق القدس وقتی تعداد شهدای ما از عملیات ثامن الائمه (ع) زیادتر شده بود ، با همه فرماندهان یگانها خدمت حضرت امام (ره) رفتیم , قبل از دیدار با امام (ره) ، به حاج احمداقا گفتم که برخی از دوستان از رفتن برادرانشان ناراحتند و ظاهرا حاج احمداقا این جمله را به امام (ره) گفته بود .

امام صحبت‌های عجیبی کردند که در تاریخ ماندگار شده است , فرمودند که « شما را خدای متعال انتخاب کرده که بیایید به اسلام کمک کنید , ای کاش من هم یک پاسدار بودم .

» دی ماه 1360 در جمع فرماندهانی این جمله را بیان کردند که تعداد زیادی از حاضران ان جلسه از میان ما پر کشیده‌اند , رضایی با بیان اینکه شهید ، نشانگر راه خداست ، اظهار داشت : شهادت راهی است که از زمین به اسمان می‌رود و سعادت بشر را رقم می‌زند , حقیقت اگر بخواهد اشکار و قابل رویت بشود ، جز با نور شهادت قابل دیدن نیست .

باطل اگر بخواهد از بین برود جز با خون شهید از بین نخواهد رفت , وی تاکید کرد : امام راحل (ره) زمانی که مبارزات و درگیری‌ها علیه طاغوت زیاد شده بود و همه به ایشان می‌گفتند که خطرناک است ، فرموده بودند : « خون بر شمشیر پیروز است », کدام ملت است که این همه شهید تقدیم ارمانهایش نموده باشد ؟ کدام تاریخ است که این همه جانفشانی یک ملت را برای اسلام و حقیقت داشته باشد و مگر می‌شود که خدای متعال به این ملت کمک نکند ؟ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد : امریکا گمان می‌کند که ملت و دولت ایران را محاصره اقتصادی کرده است .

امریکا فکر می‌کند که ملتی که پنجاه سال تورم و گرانی و کاهش ارزش پول ملی و پایین بودن رشد اقتصادی را تحمل کرده ، می‌تواند از راه محاصره اقتصادی به زانو در بیاورد , شبیه همین فکر را پس از انقلاب که ارتش ایران تضعیف شده بود کردند و صدام را جلو انداختند , وی با بیان اینکه مشت محکمی از سوی شهدا به دهان متجاوزان خورد و انها را از خاک ایران بیرون کرد ، تاکید کرد : امروز موشک‌های ایران مثل کابوسی بالای سر ناوهای امریکا در خلیج فارس هستند .

در ازمون جدید گمان کرده‌اند که ملت و دولت ایران با تحریم تجارت و ممنوعیت تردد و پهلوگرفتن کشتی‌ها و ,,.

از پا در می‌ایند , ایران را تسلیم می‌خواهند ؟ کور خوانده‌اند , دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد : مکتبی که شهدا به ما اموخته‌اند و راهی که شهدا برای ما باز کرده‌اند ، طوری است که به فضل خدا ، جوانان ما همه گره‌ها را هم باز خواهند کرد ، چون تکیه جوانان ما به شهدا است .

تکیه گاهشان به خستگی ناپذیری قاسم سلیمانی‌ها و شب زنده داری همت‌ها و باکری هاست , کدام کشور است که جوانانش یک شبه طوفان به پا می‌کنند , یکبار دیگر هم به فضل پروردگار متعال ، جوانان انقلابی ما طوفان به پا خواهند کرد .

رضایی افزود : دشمنان گمان کرده‌اند که ملت و دولت ایران جنگ بلد است اما اقتصاد را بلد نیست و راه پیشرفت علم و فناوری را نمی‌داند , شهید فخری زاده پاسدار بود , لباس نظامی به تن داشت اما هم علم و هم فلسفه و هم عرفان را بخوبی اموخته بود .

از همان روزهای جوانی که در سپاه بود ، به همه دوستانش ، دیوان حافظ را هدیه می‌داد , وی بیان کرد : یکبار دیگر دشمنان امده‌اند که ملت ایران را در اقتصاد و علم و فناوری به زانو دراوردند , ملت ایران اما بیدار است و هوشیارتر از قبل در صحنه است .

حالا ببینید که جوانان روز به روز هوشیار خواهند شد و در احیای قدرت کشور ، قیامت به پا خواهند کرد , دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه متاسفانه توسط مدیران ضعیف در دولت ، شعار « ما می‌توانیم » کنار گذاشته شد و شعار « ما نمی‌توانیم » را سر دادند ، گفت : این حرف ، موجب خواب و غفلت شده است , جوانان ما اگر قدم در راه بگذارند ، دشمن پشیمان خواهد شد .

.