حسن خمینی : شورای شهر بسیار خوب ، باهوش و با همتی در تهران وجود دارد

۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۰۱:۱۶:۰۶

کشور ما بیش از 100 سال است که وابسته به نفت بوده است . یعنی در طول 120 سال گذشته نفت دراورده‌ایم و زندگی کرده‌ایم . هر وقت قیمت نفت خیلی بالا رفته ، دچار بیماری‌های هلندی اقتصاد و وقتی خیلی پایین امده ، دچار مشکلات دیگری شده‌ایم .گروه سیاسی جهان نیوز : حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی گفت :« همه برابر قانون زندگی هم باید مساوی باشیم و اگر قرار است لطفی صورت بگیرد ، اتفاقا قانون باید به نفع فقرا و غیرقدرتمندان تفسیر شود ,» به گزارش پایگاه خبری جماران ، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس بهشت زهرا ( س ) با بیان اینکه بهشت زهرا ( س ) از یک جهت نماد تساوی است ، تصریح کرد :« همه برابر قانون مرگ مساوی هستیم , باید این در قانون زندگی هم جاری باشد .

همه برابر قانون زندگی هم باید مساوی باشیم , اگر قرار است لطفی صورت بگیرد ، اتفاقا قانون باید به نفع فقرا و غیرقدرتمندان تفسیر شود ؛ به تعبیر امام به نفع مستضعفین تفسیر شود , قانونی که وقتی به قدرت می‌رسد ، تیغش نمی‌برد همان بهتر که از بیخ برداشته شود .

» او با اشاره به اینکه شرایط کشورمان سخت است ، افزود :« واقعیت این است که دشمنان قسم خورده ای داریم , تحریم‌های بسیار ظالمانه ای که در کشور پدید اورده‌اند عامل فقر ، پایین امدن سطح درامدها و سختی‌های شدید بر مردم شده است , علاوه بر ان ضعف مدیریت هم وجود دارد .

علاوه بر اینها ، بیکاری هایی اضافه شده که به دلیل شیوع کرونا در همه جهان رخ داده است ؛ همه این واقعیت‌ها می‌طلبد که خدمت‌رسانی در همه بخش‌ها به خصوص در شهرداری بیشتر شود ,» سیدحسن خمینی اظهار کرد :« نمونه بیشتر شدن خدمات شهرداری را ما در بحث کرونا دیدیم و جا دارد که من از شهردار متخصص تهران که شاید از متخصص‌ترین کارشناسان حوزه شهرسازی باشد که هم سابقه و هم تخصصش را دارد ، توانمند ، باهوش ، متعهد و با عزم تقاضا کنم که شهرداری وجهه کمک و خدمتش را برای این دوره سخت قرار دهد , سختی هایی که از تحریم‌ها پدید امده و ان شاء الله خداوند لطفی کند و برداشته شود .

» او ادامه داد :« کشور ما بیش از 100 سال است که وابسته به نفت بوده است , یعنی در طول 120 سال گذشته نفت دراورده‌ایم و زندگی کرده‌ایم , هر وقت قیمت نفت خیلی بالا رفته ، دچار بیماری‌های هلندی اقتصاد و وقتی خیلی پایین امده ، دچار مشکلات دیگری شده‌ایم .

دوره هایی تدبیر کرده‌ایم ؛ ولی چه کسی است که نداند درامد عمده کشور به نفت و مشتقات نفتی برمی‌گردد و امروز هم تحریم‌ها و ضعف مدیریت‌ها و عدم توجه به نقاط اصلی و برجسته کردن بعضی فروع به جای بعضی اصول هم هست که ان شاء الله باید اینها را هم مرتفع کنیم ,» سیدحسن خمینی تاکید کرد : شورای شهر بسیار خوب ، باهوش و با همتی در تهران وجود دارد , شهرداری نیز می‌تواند و باید یکی از الگوهای برجسته کمک به اقشار فقیر و مستضعف باشد .

البته کسانی که از بیرون به تهران نگاه می‌کنند ، خیال می‌کنند شهر تهران شهر طبقه متوسط به بالاست ؛ در حالی که در شهر تهران هم دهک‌های ضعیف بسیاری داریم , شاید افرادی باشند که حتی از دهک‌های 9 و 10 روستایی هم درامد کمتری دارند ؛ باید انها هم مورد توجه قرار بگیرند که البته این مورد توجه دوستان بوده و هست ,».