ثبت نام جاماندگان یارانه اغاز شد / به این سامانه مراجعه کنید

۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۶:۰۸:۲۷

رکنا : دولت اعلام کرده است که قرار است به کسانی که یارانه نمی‌گیرند فرصت ثبت نام داده شود . به گفته وزارت کار در حال حاضر متقاضیان می‌توانند مراحل پیش ثبت نام را انجام دهند .778 438 ثبت نام جاماندگان یارانه اغاز شد / به این سامانه مراجعه کنید https://static2,rokna,net/thumbnail/fjfb9klvwaqj/ns2rjzvapq3e7sfsff8os-kvmgwizaa_q-_dxw0rvwm0qukoi27-jv2xp73xc1ugedrye0w8krrrevf2lcb5dzyd4j3wyr7vwxrznkpatecw6k2w7cyt9o214p5klncs/%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87+%d9%85%d8%b9%db%8c%d8%b4%d8%aa%db%8c.

jpg به گزارش اقتصادی رکنا ، در ابتدای خرداد هیات وزیران مصوب کرد که به همه کسانی که یارانه نمی‌گیرند فرصت داده شود که برای دریافت یارانه نقدی و یارانه معیشتی ثبت نام کنند , طبق این طرح قرار بوده این فرصت ثبت نام فقط مختص یارانه نقدی 45 هزار تومانی نباشد و متقاضیان برای دریافت یارانه معیشتی بنزین نیز ثبت درخواست کنند , طبق طرح هایی حمایتی که دولت‌ها برای خانوارها در نظر می‌گیرند ، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی وظیفه شناسایی مشمولان را به عهده دارد .

در واقع پس از تصمیم‌گیری برای اجرای طرح‌های یارانه ای و حمایتی چند سازمان و وزارتخانه از جمله وزارت کار ، سازمان برنامه و بودجه ، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و … از مرحله ثبت نام ، پالایش اطلاعات متقاضیان تا مرحله نهایی واریز را انجام می‌دهند , از انجایی که این موضوع به مصوبه هیات وزیران دولت دوازدهم در خرداد امسال مربوط می‌شود ، پیش بینی می‌شد که اجرایی شدن ان به دولت رییسی واگذار شود , ابراهیم رییسی و تیم اقتصادی دولتش از جمله حجت عبدالملکی وزیر کار نیز روی حمایت معیشتی از خانوارها تاکید دارند .

اما طبق این مصوبه جدای از طرح‌های معیشتی جدیدی که دولت قصد دارد اجرا کند ، باید فرصتی را برای ثبت نام برای جاماندگان یارانه نقدی و بنزین را فراهم کند , به احتمال زیاد ثبت نام به صورت پیامکی یا از طریق سامانه انجام می‌شوند , همچنین براساس این مصوبه همه کسانی که به هر دلیلی یارانه نمی‌گیرند می‌توانند ثبت نام کنند .

اغاز پیش ثبت نام جاماندگان یارانه پیگیری تجارت نیوز از وزارت کار حاکی از این است که هنوز ثبت نام نهایی اغاز نشده ، اما دولت اعلام کرده که قرار است به کسانی که یارانه نمی‌گیرند فرصت ثبت نام داده شود , به گفته وزارت کار در حال حاضر متقاضیان می‌توانند مراحل پیش ثبت نام را انجام دهند , برای انجام این پیش ثبت نام افراد باید به سامانه حمایت معیشت به ادرس « https://hemayat.

mcls,gov,ir/ » مراجعه کنند .

افراد باید در این سامانه روی گزینه « ثبت خانوار جدید » کلیک کنند و اطلاعات خود را وارد کنند تا پیش ثبت نام انجام شود , اخبار وبگردی را در اینجا بخوانید : افزایش خشونت علیه زنان با تغییرات اقلیمی ایا این خبر مفید بود ؟ 2 0.