وزیرکار : ماهی اوزون برون قبلا حرام بود نمی‌خوردیم ، الان گران است نمی‌خوریم !

۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۱۸:۵۸:۴۸

رکنا : وزیر کار در جلسه چهل و یکمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی گفت : ماهی اوزون برون قبلا حرام بود نمی‌خوردیم ، الان گران است نمی‌خوریم !778 438 وزیرکار : ماهی اوزون برون قبلا حرام بود نمی‌خوردیم ، الان گران است نمی‌خوریم ! https://static2,rokna,net/thumbnail/haotxjttt14t/ns2rjzvapq3e7sfsff8os-kvmgwizaa_q-_dxw0rvwm0qukoi27-jv2xp73xc1ugedrye0w8krrrevf2lcb5dzyd4j3wyr7vwxrznkpatecmjibm7jkj0ocd_ylmoa9s/%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1+%da%a9%d8%a7%d8%b1+.

jpg حجم ویدیو : 2,16m | مدت زمان ویدیو : 00:00:38 وزیر کار امروز گفته است ماهی اوزون برون قبلا حرام بود نمی‌خوردیم ، الان گران است نمی‌خوریم ! حدود دو هفته به پایان مدت خدمت وزیر کار باقی مانده است , وزیر کار طی ماه‌های اخیر اقداماتی در رابطه با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و امثالهم انجام داده است .

وزیر کار امروز به مناسبت چهل و یکمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی اظهاراتی را بیان کرد , به گزارش رکنا ، محمد شریعتمداری گفت : در چهل ویکمین سالگرد تاسیس سازمان ارزشمند و خدمتگزار بهزیستی کشور ، شاهد عملیاتی شدن یکی از نهاد هایی هستیم که ارزوی دیرینه ما بوده است , وی افزود : با توجه به اینکه باید تسهیلات لازم ، منابع مالی ، تکمیل زنجیره ارزش ، اتصال به بازار‌ها و برخی از فعالیت‌ها در اختیار جامعه معلولین کشور قرار گیرد این صندوق ایجاد شد تا پشتوانه ای برای حضور ان‌ها در بازار‌ها و اشتغال پایدار باشد .

وی با اشاره به تصویب لایحه صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت در مجلس شورای اسلامی ، افزود : شاهد افتتاح این صندوق هستیم و هیئت امنای ان جمعی از مسئولان دولتی و نمایندگان ngo‌های فعال در حوزه افراد دارای معلولیت هستند و قبل از این اساسنامه به تصویب شورای نگهبان رسیده است , وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، ادامه داد : این دغدغه در ذهن همه فرزندان بهزیستی همواره وجود داشت که بعد از دوران 18 سالگی و جدایی از بهزیستی چه شرایطی پیدا خواهند کرد که ایجاد این صندوق پاسخی به این دغدغه است , شریعتمداری ، ادامه داد : صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی بر روی بستر it اغاز به کار می‌کند تا متقاضیان به منابع صندوق اعم از حمایت‌های بلاعوض برای ایجاد زیرساخت‌های اشتغال جامعه معلولین ، یارانه سود تسهیلات اعطایی و پرداخت منابع قرض الحسنه با نرخ حداقل کارمزد دسترسی داشته باشند .

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، یاداور شد : منابع درامدی این صندوق علاوه بر دارایی سازمان که اموال غیرمنقول است می‌تواند به عنوان پشتوانه قرار گیرد , وی تصریح کرد : ما مقدمات را فراهم کردیم تا انچه در صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاونی انجام می‌شود به کمک صندوق کارافرینی بیاید و تامین مالی خرد تضمین شده فعالیت‌های معلولان را سامان دهیم , شریعتمداری توضیح داد : به عبارت دیگر ، منابع خرد مردم با مقداری اورده از فرد متقاضی شغل در کنار هم قرار می‌گیرد و اصل سرمایه‌گذاری مردم با ضمانت صندوق تضمین می‌شود .

وی افزود : همچنین لازم است که از حضور مجربان جامعه افراد دارای معلولیت در بخش‌های مختلف اجرایی این صندوق استفاده شود , وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : در حد امکان برای اغاز عملیات اجرایی بهتر است امکانات خود سازمان به کار گرفته شود تا هزینه‌های مالی کمتری به فعالیت‌های این صندوق افزوده شود , شریعتمداری افزود : این صندوق در اینده نیز می‌تواند با مجوز شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی فعالیت بانکی هم انجام دهد .

وی گفت : یکی از کار‌های بزرگ این دوره در سازمان بهزیستی تاسیس این نهاد مقدس است که قطعا می‌تواند در ایجاد اشتغال جامعه دارای معلولیت و پیشبرد اهداف سازمان بسیار موثر باشد , شریعتمداری با بیان اینکه در صورت کارافرینی چند فرد دارای معلولیت ، تسهیلات بیشتری در اختیارشان قرار خواهد گرفت ، گفت : بانک توسعه تعاون با منابع وسیع‌تری یاری رسان خواهد بود ؛ امیدواریم با 24 میلیارد تومان سرمایه و نهایی شدن تشکیلات بتوانیم در پایان دولت شاهد عملیات اجرایی شدن این صندوق باشیم و ترجیحا از امکانات و نیروی انسانی فعال و کارامد سازمان بهره می‌گیریم , به گفته شریعتمداری افراد علاقمند به خیرجمعی در اینده می‌توانند سرمایه خود را به صورت قرض الحسنه در اختیار صندوق قرار دهند .

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید : بازگشت عادل فردوسی پور به نود در دولت اینده / نماینده مجلس خبر داد ایا این خبر مفید بود ؟ 0 0.