همتی : بخشی از ارزهای مسدود شده ایران در خارج از کشور ازاد شد

۱۴۰۰/۰۸/۱۵ ۱۰:۰۳:۴۸

اقتصادی رکنا : رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی درباره بازپس‌گیری ارزهای مسدودشده ایران در کشورهای مختلف ، گفت : بخشی از این منابع ازاد شده و داریم از ان استفاده می‌کنیم . بخش دیگری هم ان شاءالله تامین خواهد شد .778 438 همتی : بخشی از ارزهای مسدود شده ایران در خارج از کشور ازاد شد https://static2,rokna,net/thumbnail/oaektjackjed/ns2rjzvapq3e7sfsff8os-kvmgwizaa_q-_dxw0rvwm0qukoi27-jv2xp73xc1ugedrye0w8krrrevf2lcb5dzyd4j3wyr7vwxrznkpatednbueyszsai82hyv02wpaw/%d9%87%d9%85%d8%aa%db%8c+.

jpg عبدالناصر همتی ، رییس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز ( چهارشنبه 1 بهمن ) هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت : ارز روند خوبی دارد و بهتر هم می‌شود , مردم عزیز و بازار بهترین قضاوت کننده در شرایط اقتصادی هستند , قبلا هم گفتم نرخ را بازار تعیین می‌کند .

روند ، روند مثبتی است , باید صبر کرد و به تدریج فعالان اقتصادی با شرایط اقتصادی تطبیق خواهند کرد , به گزارش رکنا ، همتی در پاسخ به سوالی درباره بازپس‌گیری ارزهای مسدودشده ایران در کشورهای مختلف گفت : داریم تلاش می‌کنیم و بخشی از ان باز شده و راه افتاده است و داریم از ان استفاده می‌کنیم .

بخش دیگری هم ان شاالله با تحولاتی که دارد تامین خواهد شد , وی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود بانک مرکزی مابه ازای ریالی ارزهای ایران در کره جنوبی را در اختیار دولت قرار داده و بازگشت این مبالغ به کشور تاثیری در بازار ارز ندارد ، گفت : این پول‌ها عمده‌اش برای بانک مرکزی است و قدرت بازارسازی را بالا می‌برد و اتفاقا چون متعلق به بانک مرکزی است قدرت این نهاد را در بازارسازی بالا می‌برد , همتی در پاسخ به این پرسش که ایا دولت به دنبال کاهش قیمت ارز است یا انطور که گفته می‌شود علاقه ای به این کار ندارد ، تاکید کرد : من یک بار گفتم بازهم می‌گویم که رییس کل بانک مرکزی اولین کسی است که طرفدار ارزش پول ملی است .

حیثیت و اعتبار رییس بانک مرکزی به تعدیل نرخ ارز است نه اینکه نگذارد پایین بیاید , رییس کل بانک مرکزی ادامه داد : تفاوت سامانه نیما با بازار این است که در بازار خیلی سریع این تحولات رخ می‌دهد اما در بازار نیما به دلیل اینکه صادرکننده و واردکننده عرضه و خرید انجام می‌دهند و معاملات طول می‌کشد تا انجام شود این روند کندتر است اما در عین حال روند کاهنده است , همتی تصریح کرد : باید فعالان اقتصادی خود را بتوانند با تحولات همراه کنند و این کار یکی دو روزه رخ نمی‌دهد .

اخرین قیمت‌های بازار ایران را اینجا کلیک کنید , اخبار وبگردی را در اینجا بخوانید : قتل ناموسی دختر خوزستانی با شلیک گلوله در پراید + عکس ایا این خبر مفید بود ؟ 0 0.