منابع طبیعی بی جا می‌کند زمین مردم را به نام دولت می‌زند | همه مردم ایران باید پولدار شوند

۱۴۰۰/۰۷/۰۹ ۱۸:۱۸:۱۵

نماینده مجلس یازدهم در جمع مردم گیلارکش با تاکید بر اینکه در این کشور یک کار باید صورت گیرد و ان اقتصاد است ، افزود : همه مردم ایران باید پولدار باشند .اختصاصی پایگاه اطلاع‌رسانی دیارمیرزا ، نمایندگان و مسئولان شرق گیلان و استان قزوین روز جمعه جهت بررسی پروژه جاده ابریشم در گیلارکش سیاهکل حضور یافتند , لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم گفت : برخی از اقوام ما سیاهکالی هستند اما فامیلی بنده سیاهکلی است و نژاد ما به رزمندگان و شاهزادگان دیلمیان بر می‌گردد , نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الموت یکی از پایگاه‌های دیلمیان بوده و قلعه الموت نیز متعلق به شیخ حسن صباح نیست بلکه متعلق به دیلمیان است .

وی یاداور شد : اولین حکومت شیعه همین دیلمیان بودند و شیخ حسن صباح برای ترویج فرهنگ شیعه و مبارزه با حکومت از این فرصت استفاده کرد و امروز همه ما به دیلمیان افتخار می‌کنیم , اقوام ما بزرگی داشتند به نام شیخ مراد بنگاه سیاهکلی و ایشان در الموت ایلی را بنا می‌کند که الان در بیش از 40 الی 50 روستا ایل ما در الموت حضور دارند , بنده یادم هست که وقتی در سال 53 در دبیرستان می‌خواستم ثبت نام کنم بیش از 2 ما طول کشید تا نام مرا بنویسند چون فامیلی من سیاهکلی بود .

این نماینده مجلس اضافه کرد : سیاهکلی‌ها از دیرباز مردمان بزرگ ، سلحشور و شیعه بودند , ایل سیاهکلی در الموت که امروز بنده نمایندگی انها را در الموت برعهده دارم ، هیچ گاه ارباب نداشتند و دائما در حال مبارزه بودند و زیر بار حرف زور نمی‌رفتند , نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز شما ادبیات بنده را در مجلس شورای اسلامی می‌بینید ، گفت : بنده در مقابل رییس جمهور ضمن اینکه از دولت ایشان دفاع کردم اما عنوان کردم که منابع طبیعی مردم را اذیت می‌کند .

ما از گفتن حقایق نمی‌ترسیم حتی اگر اقای رییسی همفکر ما باشد , همفکر بودن یک چیزی است حق را گفتن چیزی دیگر , در همان جا به اقای رییسی گفتم تا زمانی که در خط هستید ما حمایتت می‌کنیم از خط خارج شوید برابر قانون با شما برخورد می‌کنیم .

وی افزود : بنده از مخالفین وزیر صنعت و معدن بودم اما بعد موافق شدم , دلیل مخالفتم این بود که 4 سوال از وزیر صنعت و معدن پرسیدم که نتوانست جواب دهد سوالات این بود ، پرسیدم شما که می‌خواهید وزیر شوید با مساله سیمان ، خودرو ، واردات و صادرات و … چه میخواهید کنید ؟ ایشان نتوانست به هیچ کدام جواب دهد و من در همان جلسه کمیسیون گفتم به عنوان مخالف نمی‌گذارم وزیر شوید , بعد چند روزی به دنبال ما امدند و در یک جلسه به من قول داد که بنده قبل از مهر ، سیمان را به کمتر از 30 هزار تومان خواهم رساند .

برای خودرو یکسال مهلت می‌خواهم و برای اهن شش ماه وقت نیاز دارم که خداروشکر ایشان به یک وعده خود عمل کرد , سیاهکلی افزود : این مجلس و این دولت کوتاه نمی‌اید ، چون حق چنین کاری را ندارد زیرا باید به خواسته‌های مردم پاسخ داده شود , وی ادامه داد : اگر یک هدف از هزار هدف قیام امام حسین را بگوییم و ان این است که امام می‌گفت بالی سرتان را درست انتخاب کنید .

امام حسین برای این شهید شد , وقتی ما بالاسرمان را روحانی انتخاب میکنیم یعنی مقصر خودمان هستیم , باید شجاع باشید و ایرادات خودتان رو بگید .

انتخاب شما باید فرد انقلابی ، پاکدست و مسلمان باشد , خیلی‌ها پوسته اسلام و چهره نفاق دارند ، همه ضربه اسلام از منافقین است باید درست انتخاب کنید , مجلس ضعیف دولت ضعیف به وجود می‌اورد به گزارش دیارمیرزا ، سیاهکلی با اشاره به اینکه اگر دولت ضعیف عمل می‌کند رییس جمهور مقصر نیست بلکه مجلس مقصر است ، گفت : مجلس ضعیف دولت ضعیف به وجود می‌اورد ؛ نمایندگان باید قدرتمند باشند تا دولت قوی باشد بنابراین اگر دولت ضعیف بود قبل از رییس جمهور به نماینده گیر بدهید .

منابع طبیعی بی جا می‌کند زمین مردم را به نام دولت می‌زند نماینده مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه در این کشور یک کار باید صورت گیرد و ان اقتصاد است ، افزود : همه باید پولدار باشند , منابع طبیعی زمینی که بز می‌چرد را از مالک میگیرد به نام دولت می‌زند ، دولت نمی‌تواند زمین خودش را حفظ کند بعد می‌خواهد این همه زمین‌ها را حفظ کند ؟ این چه غلطی است که ما انجام می‌دهیم ؟ مالک ، مالک است دزد باشد ، ضد انقلاب باشد ، فاسد باشد ، جانی باشد فرقی ندارد نمیتوان ملکش را از ان گرفت مالکیت در اسلام محترم است , وی ادامه داد : قانون می‌گذارند از سال 40 چون زمینهایتان را نکاشته‌اید متعلق به دولت است .

خیلی بی جا می‌کنید چنین قانونی می‌گذارید , این کجا شرعی و قانونی است ؟ یکی زمین خودش را با تراکتور شخم می‌زند خودش و خانواده‌اش را به زندان می‌اندازید چرا این چنین می‌کنید این ظلم به مردم است , سیاهکلی گفت : باید از دولت زمین‌ها را بگیریم و به مردم بدهیم نه اینکه از مردم بگیریم و به دولت بدهیم .

اصل 44 قانون اساسی همین است اما متاسفانه وارونه عمل می‌کنیم , عامل گرانی سیمان ، جهانگیری است نماینده قزوین در مجلس با اشاره به اینکه در اجرای اصل 44 قانون اساسی هم بد عمل شده است ، گفت : در اجرای ان بد عمل کردیم و به پسر خاله و پسر عمه و …, واگذار شد بعد می‌گویند در اصل 44 خوب نیستیم ؛ چون بد عمل کردید .

وی ادامه داد : در همین داستان سیمان ، جهانگیری ثروت زیادی خورد ، باید اینها محاکمه شوند , چرا سیمان پاکتی 15 هزار تومان به 120 هزار تومان تبدیل شد , با صدای بلند می‌گویم این کار را شخصی به نام جهانگیری انجام داده است .

وی افزود : از هیچکس نمی‌ترسم ما اهل این منطقه هستیم ، چماق بر گرده ما نخورده اما بر گرده خیلی‌ها چماق زدیم , بر گرده ارباب‌ها و استعمارگران زدیم و می‌زنیم و کوتاه نخواهیم امد تا این منطقه را از بن بست خارج کنیم , جاده ابریشم پروژه ای است که از شهرهای لاهیجان ، سیاهکل و بخش دیلمان عبور کرده و شرق گیلان را به صورت مستقیم به استان قزوین متصل می‌نماید و نقش موثری در کوتاه شدن مسیر دارد .

.