خطیب زاده : تیم اجرایی هسته ای تغییر کرده / مذاکره کنندگان با توجه به برخی تغییرات نگاه هایی را خواهند داشت

۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۱۴:۱۲:۲۶

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره زمان اغاز مذاکرات هسته ای و انچه تحت عنوان « به زودی » مطرح می‌شود ، نیز یاداور شد : انچه تحت عنوان « به زودی » گفته شده است ، به معنای به محض پایان رسیدن فرایند مرور گفت وگوها در وین است . دو پروسه در دولت جدید اغاز شده است . یکی درباره اصل مذاکرات وین است که رییسی و امیرعبداللهیان گفتند قطعا گفت وگوهای وین ادامه می‌یابد .پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (entekhab,ir) : سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره زمان اغاز مذاکرات هسته ای و انچه تحت عنوان « به زودی » مطرح می‌شود ، نیز یاداور شد : انچه تحت عنوان « به زودی » گفته شده است ، به معنای به محض پایان رسیدن فرایند مرور گفت وگوها در وین است , دو پروسه در دولت جدید اغاز شده است .

یکی درباره اصل مذاکرات وین است که رییسی و امیرعبداللهیان گفتند قطعا گفت وگوهای وین ادامه می‌یابد , سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد : فرایند بررسی دیگری هم اغاز شد که درباره جزییات شش دور گفت وگوهای وین است , به محض پایان ان ، حتی یک ساعت هم مطلع نخواهیم کرد که فکر نمی‌کنیم کمتر از 90 روزی باشد که دولت بایدن به مذاکرات بازگشت .

دولت رییسی 50، 55 روزه است که کار خود را اغاز کرده است , خطیب زاده درباره مذاکره کننده هسته ای نیز عنوان کرد : تیم اجرایی هسته ای تغییر کرده است و مذاکره کنندگان با توجه به این تغییرات ، نگاه هایی خواهند داشت , طرف مقابل نیز متوجه شده که باید انعطاف لازم را داشته باشند .

لینک کوتاه کپی لینک.