یک جوان چینی ، علیه ابروی دختران ایرانی ؟

۱۴۰۰/۰۳/۰۹ ۰۷:۱۱:۵۲


یک جوان چینی ، علیه ابروی دختران ایرانی ؟ گوناگون بزرگنمایی : اریا بانو - گزارش همدلی از پیامد فعالیت‌های مجرمانه یک تبعه خارجی در انتشار ویدئوهای مخفیانه از اتباع ایرانی را بخوانید , گزارش همدلی از پیامد فعالیت‌های مجرمانه یک تبعه خارجی در انتشار ویدئوهای مخفیانه از اتباع ایرانی را بخوانید , یک شهروند چینی مقیم ایران با انتشار عکس‌ها و ویدئوهایی از دختران ایرانی در فضای مجازی حاشیه ساز شد .

او که به نظر می‌رسد یک سالی هست در ایران زندگی می‌کند ، در ملاقات هایی که معمولا در مکان‌های عمومی مانند پارک ، رستوران و حتی در تاکسی با این دختران داشته ، عکس‌ها و ویدئوهای پنهانی از ان‌ها ضبط می‌کرده و در یوتیوب و حساب اینستاگرامی خودش منتشر می‌کرده است ، موضوعی که با دست به دست شدن این تصاویر سبب واکنش‌های زیادی در فضای مجازی شد , مهمان نوازی دردسرساز اگرچه با شیوع ویروس کرونا رفت وامد توریست در بیشتر نقاط جهان و البته در ایران محدود شده است ، اما در روزهایی که این ویروس جهان گیر نشده بود ، مسافران زیادی از سراسر کشورهای دنیا به ایران می‌امدند , در خیلی از مواقع یکی از رفتارهای مرسوم شهروندان ایرانی با مهمانان خارجی این بود که به سرعت با ان‌ها دوست می‌شدند .

گاهی این دوستی سبب می‌شد فلسفه وجودی توریست در یک کشور زیر سوال برود , چراکه مسافران خارجی با پرداخت هزینه‌های اقامت و تردد در شهر ، استفاده از رستوران‌ها و سایر هزینه‌های اقامتی در کشوری که مهمان ان هستند اصطلاحا ارز خرج می‌کنند و این سبب می‌شود چرخ‌های صنعت گردشگری همچنان بچرخد , اما این معادله گاهی در ایران نقض می‌شود طوری که برخی ایرانی‌ها حتی مسافران خارجی را به خانه خود دعوت می‌کنند ، هزینه غذای او را پرداخت می‌کنند و در مواردی تبدیل به ماشین گردشگری برای یک توریست می‌شوند .

ان‌ها معمولا این اقدام را با گزاره ای به نام مهمان نوازی توجیه می‌کنند , با این وجود چنین اقداماتی اگرچه کمکی به گردشگری نمی‌کند حتی ممکن است منجر به موردی شود که این اقای چینی در یک ماه گذشته درست کرده است , ضبط تصاویر مخفیانه طرح دوستی با یک توریست و انجام ملاقات‌ها در رستوران و سایر مکان‌ها سبب می‌شد این شهروند چینی از میزبانان خود که اکثرا هم خانم‌های جوان بودند عکس‌ها و ویدئوهای مخفیانه بگیرد و ان‌ها را در صفحات شخصی خود در اینستاگرام و یوتیوب بارگذاری کند .

ان طورکه برخی در فضای مجازی نوشتند او در زیر پست‌های خودش مدعی بوده که میزبانان ایرانی او را به راحتی به خانه‌های شان دعوت و از او پذیرایی می‌کردند , در برخی از این ویدئوها هم هدیه هایی میان او و میزبانان ایرانی‌اش رد و بدل می‌شده که حتی گاهی به نظر می‌رسد برخی دختران زیر سن قانونی هستند , با این وجود از روزی که اهسته اهسته تعداد ویدئوهای بیشتری در فضای مجازی بارگذاری شد برخی از این دختران با مشاهده تصاویر خود نسبت به ان واکنش نشان دادند .

در یک مورد دختری که در شیراز مترجم زبان چینی است در استوری صفحه اینستاگرام خودش نوشته که « من یک بار پارسال این اقا را در کیش دیدم ، چون ایشان چینی بود و من هم مترجم زبان چینی هستم به هم سلام کردیم و از این طریق اشنا شدیم ، بعد به من گفتند که قصد دارند به شیراز بیایند , وقتی عید به شیراز امد با دوستانم به ملاقات او رفتیم و ان جا مخفیانه از ما فیلم گرفت , سری اخر هم در یک هتل او را ملاقات کردم .

» این مترجم زبان چینی در ادامه استوری‌های خود نوشته که « بابت انجام کاری به تهران رفته بودم و در یک هاستلی ( اقامتگاه ) اقامت داشتم ، این دوستان هم ان جا بودند ، شب‌ها بعد از کار در حیاط می‌نشستیم و گپ می‌زدیم , یک شب با یک شخص چینی دیگه ( شیائویو ) و او ( وین ) داشتیم گپ می‌زدیم درحالی که شیائویو داشت از من فیلم می‌گرفت , گاهی هم فکر می‌کردم او ( وین ) دارد با گوشی خودش کار می‌کند تا این که دیشب ( بعد از دیدن ویدئو در یوتیوب ) فهمیدم از من یواشکی فیلم می‌گرفتند .

» اما با انتشار هرچه بیشتر این تصاویر رفته رفته دخترانی که خودشان را در صفحه یوتیوب می‌دیدند با نوشتن پیام‌ها به زبان انگلیسی از او درخواست می‌کردند که ان ویدئوهای ضبط شده مخفیانه را پاک کند ، اقدامی که به نظر می‌رسد از طرف او تا مدت زیادی انجام نشد , البته این مترجم زبان چینی در صفحه اینستاگرام خودش نوشته از ان جایی که شماره این توریست چینی را داشته به او چندین بار پیام داده و خواسته که ویدئو‌ها را پاک کند , او توضیح داده : « ولی من یک نفر نیستم ، بیشتر از 200 کلیپ در فضای مجازی بارگذاری کرده ، اگر کسی از دوستان کلیپی ازش در یوتیوب پخش شده می‌توانم شماره این اقا را اگر ندارند به ان‌ها بدهم تا به او تذکر بدهند .

» با این وجود این مترجم زبان چینی در انتهای استوری خود نکته جالبی را بیان کرده است ، او نوشته که : « نمی‌دانم چرا این دوستان انقدر راحت همه جا می‌توانند بچرخند و هرکاری می‌خواهند انجام دهند ، ولی کسی با ان‌ها کاری ندارد ,» اگرچه به نظر می‌رسد به همت کاربران در فضای مجازی و انتشار مشخصات این توریست چینی و اقداماتی که او در ایران انجام داده و همچنین احتمالا دست به دست شدن شماره تلفن او بخش زیادی از ویدئوها حالا پاک شده ، اما نکته مهم این است که این شهروند چینی در ایران دست به اقدام مجرمانه و خلاف قانون زده است , شناسایی و پیدا کردن چنین فردی که به نظر می‌رسد همچنان در ایران اقامت دارد برای پلیس نباید کار چندان سختی باشد .

از همین منظر بسیاری از کاربران در فضای مجازی درخواست دارند این فرد چینی تحت تعقیب قرار بگیرد و برای اقدام خلاف قانونی که انجام داده مجازات شود , درهمین باره به گزارش سایت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در قانون جرایم رایانه ای امده که چنین اقدامی می‌تواند شامل مجازات حبس و جریمه نقدی شود , در ماده 17 این قانون نوشته شده « هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد ، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود ، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.

000,000) ریال تا چهل میلیون (40,000.

000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد ,» همچنین در ادامه واکنش‌ها به اقدام این فرد چینی گفته شده او تعدادی از این تصاویر را در برخی از اپلیکیشن‌های چینی بارگذاری کرده که بازدیدهای میلیونی داشته است , البته با مراجعه به ادرس صفحه اینستاگرام او متوجه می‌شویم تصاویر و ویدئوها را پاک کرده است ، گویا دامنه دار شدن واکنش‌ها در فضای مجازی نقش زیادی برای حذف ویدئوها داشته است .

البته پست اخر او که در تاریخ 8 می‌سال 2021 از جزیره کیش بارگذاری شده نشان می‌دهد به احتمال زیاد او همچنان در ایران است و شاید اقدام به موقع پلیس بتواند سبب دستگیری وی شود , درهمین رابطه سرهنگ خسروی ، رییس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا از تشکیل پرونده ای در خصوص ادعای یکی از اتباع خارجی و بررسی صحت و سقم ان توسط پلیس خبر داد , او به رسانه‌ها گفته که « پرونده ای به صورت مشترک در دو پلیس تخصصی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با پیگیری و مشخص شدن صحت و سقم این موضوع تشکیل شده است و به محض مشخص شدن ابعاد ماجرا مراتب به سرعت اطلاع‌رسانی خواهد شد .

» شنبه 8 خرداد 1400 - 11:52:34 7 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews,ir/fa/news/596557/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید .

این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب تاریخ‌سازی دختر وزنه بردار ایران در قهرمانی جوانان جهان / یکتا جمالی در یک ضرب برنز گرفت هنوز شروع نکرده میگه وزن کم کردم ! پژمان جمشیدی : این کرونای لعنتی هممون رو بدجوری دلتنگ کرده استقبال از قسمت ویژه « فرندز » به اندازه یک فیلم ابرقهرمانی سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر در یک نگاه « زندگی پس از زندگی » تلنگری درباره معاد است نظر سعید راد در مورد رفاقت و عاشقی همبازی استیو مک کویین در « دانه‌های شن » درگذشت سریال « کلبه ای در مه » به زودی روی انتن شبکه سه فرشته صدرعرفایی : فیلمنامه « شهربانو » بسیار دغدغه مند و مسئولانه بود تهیه کننده اسکاری « کابوی نیمه شب » درگذشت خاطره باران کوثری از مرحوم عزت الله انتظامی در برنامه پیشگو قمپز در کردن به سبک فریبرز در سریال زیرخاکی 2 بازیگران « فرندز »: این اخرین جمع شدن ما جلوی دوربین است ! خاطره باران کوثری از اولین باری که جلوی دوربین رفت فیلم « نیم » با بازی حدیث میرامینی به مرحله فنی رسید از جنایات « مهین » تا فاجعه « خرمدین »؛ ریشه‌یابی با زبان مستند را جدی بگیریم ترسناک‌ترین انیمه‌های تاریخ ؛ کارتون هایی که برای بزرگسالان هم کابوس شدند ! تعقیب و گریز حمید لولایی در « بوتیمار » قاطی کردن رضا عطاران در سریال « خانه به دوش » معرفی سریال‌های جدید اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ساخت کاخ جشنواره‌های سینمایی در پایتخت کارگردان « گیجگاه »: جشنواره می‌تواند یاد سینما را در دل‌ها زنده نگه دارد وقتی بازیگر قدیمی زن متهم به قتل را از اعدام نجات میدهد ! « بندر بند » در جشنواره زنان دورتموند - کلن تاریخ برگزاری مراسم اسکار 2022 باز هم تغییر کرد بازگشت پرقدرت پژمان به تلویزیون با « زیرخاکی 2» چهره‌ها / ژست کاملا جدی یکی از محبوب‌ترین بازیگران طنز ایران « فصل الوچه‌های سبز » به تدوین رسید « سرزمین ابی » راهی جشنواره ای در کالیفرنیا می‌شود شاه حسینی : دولت اینده به مهجوریت ارزش‌های انقلابی در سینما پایان دهد بازی زنده یاد قاضی مرادی در سریال « روز رفتن » خاطره باران کوثری از تصادف سنگینش در « پیشگو » کاوه خداشناس : « صبح اخرین روز » سریالی که هم درام است هم امنیتی اولین ربات بازیگر ترکیه با نام « ایپارا » قرارداد بست ! ساخت « دودکش » از سر گرفته شد جناب خان : کفتر چایی یا کفتر چاهی ؟! اولین سکانس از ایفای نقش فهیمه « پایتخت » در « زیرخاکی »! شوخی حمید لولایی با اسدالله یکتا : با پارتی بازیگر شد ! چهره‌ها / استایل و حال خوش بازیگر « اقازاده » لزوم ادغام جشنواره جهانی با جشنواره فیلم فجر استایل گلاره عباسی در سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ایا شوخی‌های جبهه برای « زیرخاکی » کافی است ؟ روایت پدر بیژن بنفشه خواه از واکسن کرونا : نکند اب مقطر برایم تزریق کرده‌اید ؟! ناگفته‌های بازیگر اوکراینی « شوق پرواز » از دیدار با رهبر انقلاب و حضور در ایران ادرس خونه تیمی رو به مامورای کمیته میدم میخوای گل بخری یا خواستگاری کنی ؟ مشخصات فنی تلویزیون سری 8 ایکس ویژن و هر انچه که باید بدانید + ویدیو گزارش تصویری بازدید ایت الله رییسی از کارخانه امرسان لیست قیمت سماور برقی در روز یکشنبه 9 خرداد 1400 + مشخصات.