بازیکنانی مثل دیاباته و میلیچ را هیچ تیمی نمی‌خواهد

۱۴۰۰/۰۳/۰۹ ۰۷:۱۰:۱۰


بازیکنانی مثل دیاباته و میلیچ را هیچ تیمی نمی‌خواهد ورزشی بزرگنمایی : اریا بانو - فارس / پیشکسوت پرسپولیس گفت : خارجی‌ها وقتی می‌روند ، پای شان را روی خرخره ما می‌گذارند و بایستی مدیران ما حتی شده لباس شان را بفروشند تا پول و جرایم انها را بپردازند , اسماعیل حلالی ، در خصوص دستور رییس فدراسیون مبنی بر بازنگری قانون منع حضور بازیکنان و مربیان خارجی در فوتبال ایران و احتمال لغو ان ، اظهار داشت : بابت این مساله همین الان هم مشکلاتی داریم , فدراسیون رای‌ها را یا دیرتر اعلام می‌کند یا اجرا نمی‌کند .

البته الان شرایط نسبت به گذشته کمی بهتر شده ولی در کل خارجی‌ها وقتی می‌روند ، پای شان را روی خرخره ما می‌گذارند و می‌گویند یا پول را بدهید یا پنجره بسته می‌شود , مدیران ما هم حتی شده لباس شان را می‌فروشند تا این پول و جرایم ان را بپردازند , همین الان باشگاه‌های ما هنوز درگیر بدهی‌های خارجی هستند و یکسری تیم‌ها هم به این خاطر نابود شدند .

وی افزود : در تمام دنیا برای نقل و انتقالات ، باشگاه نباید ورشکسته باشد و تراز مالی باید طوری باشد که اخر فصل حتی یک ریال هم بدهی نداشته باشند , مبلغی را برای نقل و انتقالات تعیین می‌کنند و بیشتر از ان نمی‌توانند هزینه کنند , الان مالک چلسی می‌تواند کل باشگاه‌های لیگ برتر را بخرد اما به او اجازه نمی‌دهند بیشتر از حدی خرج کند .

حتی در مقطعی از راه‌های غیرقانونی به باشگاه تزریق مالی کردند که فیفا فهمید و جنجال زیادی به پا شد , پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به وضعیت باشگاه‌های ایرانی عنوان کرد : ما درامد نداریم و فقط مصرف کننده هستیم , در فوتبال باید راه‌های درامدزایی را شناسایی کنیم .

یکی از این راه‌ها صداوسیما است که زیر بار پرداخت حق پخش نمی‌رود , راه بعدی حضور تماشاگران است که حتی اگر کرونا هم نبود ، هنوز راهکاری برای استفاده از این ظرفیت نداریم , راه دیگر تبلیغات و اسپانسر البسه است .

همچنین مهم‌ترین درامد یک باشگاه که کل دنیا به ان توجه دارند ، بازیکن‌سازی و استفاده از بازیکنی است که در چرخه خودشان پرورش پیدا کرده است , حلالی تصریح کرد : الان که قیمت همه چیز 10 برابر شده ، این مساله خیلی به درد ما می‌خورد اما باشگاه‌های ما با ان غریبه هستند , می‌گویند می‌توانیم سه بازیکن خارجی بیاوریم .

این فشار را ادم هایی که خیلی گردن کلفت هستند و دلال‌ها ایجاد می‌کنند , می‌دانند چطور برنامه ریزی کنند تا باشگاه را تحت فشار بگذارند , فکر مثلا باشگاه پرسپولیس نیستند که فردا پنجره بسته می‌شود یا ورشکسته ، بیشتر درامد این افراد از فروش و اوردن بازیکن خارجی است .

قسمت اعظم قراردادها هم به بازیکن نمی‌رسد , اگر بازیکنی مثلا بخواهد قرارداد یک میلیاردی ببندد ، ایجنت می‌گوید من برایت یک میلیارد و نیم می‌بندم و بازیکن هم در ساخت و پاخت‌ها شریک می‌شود , وی در مورد قانون منع حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران گفت : منع حضور خارجی‌ها باعث شد قیمت بازیکنان داخلی بالا برود اما در مراجع بین‌المللی مانند فیفا خیلی اذیت می‌شدیم .

تا وقتی راهکارهای مناسب برای حضور بازیکنان و مربیان خارجی پیدا نشده ، نباید این کار را انجام بدهیم , چرا باشگاه‌ها باید به فدراسیون و سازمان لیگ پول بدهند ؟ به عنوان مثال اگر می‌خواهند بازیکنی به قیمت یک میلیون دلار بیاورند ، 100 هزار دلار را در بدنه فوتبال پایه خودشان سرمایه‌گذاری و هزینه کنند , می‌گویند باید ضمانت اجرایی بدهند .

من نمی‌دانم مدیری که خودش 2 ماه انجا نشسته یا ننشسته ، چه ضمانت اجرایی می‌خواهد ؟ پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به اینکه حضور بازیکن خارجی به پیشرفت فوتبال کمک می‌کند ، گفت : البته اگر بازیکنی با کیفیت عالی بیاید ، خوب است , بازیکنانی مانند بشار رسن ، شیمبا و پاتوسی برای تیم هایشان مثمرثمر بودند اما در کل خارجی‌های تاثیرگذار خیلی محدود هستند , اگر بازیکن خارجی را روزی رها کنید ، باید 10 تیم خواهان او باشند اما ایا امثال همین دیاباته و میلیچ را اگر امروز نخواهند ، فردا تیم دیگری پیدا می‌کنند ؟ حلالی تصریح کرد : کیفیت بازیکن خارجی باید طوری باشد که هم بهترین عملکرد را داشته و هم بازیکن کناری او فوتبال حرفه ای را یاد بگیرد .

اگر چنین بازیکنی پیدا کردیم و ضمانت اجرایی هم داشتیم ، خیلی خوب است و همه استقبال می‌کنند , اما در حقیقت مدیران ساخت و پاخت می‌کنند و اصلا برایشان مهم نیست پول این بازیکن سه ماه بعد از کجا می‌خواهد بیاید , فقط به دنبال درصد خودشان هستند .

وی در مورد اینکه هنوز پرونده‌های بدهی باشگاه‌های ایرانی در مراجع بین‌المللی باز است و در صورت لغو این قانون دوباره از سال بعد به این بدهی‌ها افزوده خواهد شد ، اظهار داشت : ما فوتبال را با قانون جنگل اداره می‌کنیم , در جنگل قدرتمندان همیشه سیر هستند و ان هایی که سیر نیستند ، باید به دنبال غذایی که در جایی افتاده ، باشند , یک پولی به باشگاه می‌اید ، قوی ترها ان را برمی‌دارند و به بقیه چیزی نمی‌رسد .

حلالی گفت : سرمربی تیم امید پرسپولیس بودم , 2 سال است چندرغاز قراردادم را نمی‌دهند ، بعد می‌گویند بیا دوباره کار کن , با چه ساختاری بیایم ؟ با چه منابعی کار کنم ؟ بازیکنی مانند مهدی عبدیپرورش دادم و هزار تومان هم به من ندادند .

اما الان از او استفاده می‌کنند و لذت می‌برند , در تمام دنیا وقتی مربیان پایه بازیکنی را به تیم بزرگسالان می‌دهند ، حق رشد می‌گیرند , کار کردم و بازیکن ساختم اما ایا کسی امد حال من را بپرسد ؟ حتی خود بازیکن هم فراموش می‌کند .

وقتی این شرایط وجود دارد و پول نمی‌دهند مربی چطور در این ساختار کار کند ؟ پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد : بعد می‌روند بازیکن سه میلیاردی می‌گیرند , مشخص است در این قضیه اتفاقاتی می‌افتد , پول کارمند باشگاه را ندارند ، بعد بازیکن 2-3 میلیون دلاری می‌گیرند .

چرا ؟ به خاطر اینکه چند هوادار را مدیریت کنند ؟ باید شفاف به مردم بگویند پول نداریم و نسبت به گلیم مان ، پای مان را دراز می‌کنیم , حتی اگر تیم هشتم یا دهم شود , چه ایرادی دارد ؟ حلالی با اشاره به حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران ، گفت : مربی خارجی می‌اورند 8 نفر کنار او پول می‌گیرند .

باید از افکارش استفاده کنیم و بگوییم خودمان به شما کمک می‌دهیم , برانکو برادرش را اورده بود که صحبت نمی‌کرد و حتی مشاوره هم نمی‌داد , چطور قراردادش 200 هزار یورو بود ؟ با این پول می‌توان ساختار فوتبال پایه را از صفر تا صد به طور کامل درست کرد .

بارها گفته‌ام و الان ادم بد شده‌ام , وی در خصوص استفاده از بازیکن خارجی تصریح کرد : الان پرسپولیس دروازه‌بان خارجی دارد که من او را بسیار دوست دارم اما دلیل نمی‌شود حقیقت را نگویم , او در تمام این سال‌ها فقط چند بازی انجام داده و پول انچنانی هم گرفته است .

با بازیکن 32 ساله قرارداد چهار ساله نمی‌بندند , چرا نباید دروازه‌بان دوم تیم ، یک دروازه‌بان زبده ایرانی و زیر 23 سال باشد که او را اموزش بدهیم و روزی مثل بیرانوند ، هم برای تیم به طور کامل گلری کند و هم اینکه در اینده او را ترنسفر کنیم و درامدزایی شود , پیشکسوت پرسپولیس افزود : الان یورو داده‌ایم و بازیکن بیرون نشسته ، سالی یک بار هم می‌خواهد در بازی که یک توپ روی دروازه ما نمی‌اید ، بازی کند .

در بازی که حامد لک محروم بود ، چند توپ روی دروازه پرسپولیس امد ؟ ایا بهتر نیست ان 2 توپ را دروازه‌بان زیر 23 سال بگیرد که رشد کند ؟ شنبه 8 خرداد 1400 - 08:59:34 6 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews,ir/fa/news/596469/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید .

این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب تاریخ‌سازی دختر وزنه بردار ایران در قهرمانی جوانان جهان / یکتا جمالی در یک ضرب برنز گرفت هنوز شروع نکرده میگه وزن کم کردم ! پژمان جمشیدی : این کرونای لعنتی هممون رو بدجوری دلتنگ کرده استقبال از قسمت ویژه « فرندز » به اندازه یک فیلم ابرقهرمانی سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر در یک نگاه « زندگی پس از زندگی » تلنگری درباره معاد است نظر سعید راد در مورد رفاقت و عاشقی همبازی استیو مک کویین در « دانه‌های شن » درگذشت سریال « کلبه ای در مه » به زودی روی انتن شبکه سه فرشته صدرعرفایی : فیلمنامه « شهربانو » بسیار دغدغه مند و مسئولانه بود تهیه کننده اسکاری « کابوی نیمه شب » درگذشت خاطره باران کوثری از مرحوم عزت الله انتظامی در برنامه پیشگو قمپز در کردن به سبک فریبرز در سریال زیرخاکی 2 بازیگران « فرندز »: این اخرین جمع شدن ما جلوی دوربین است ! خاطره باران کوثری از اولین باری که جلوی دوربین رفت فیلم « نیم » با بازی حدیث میرامینی به مرحله فنی رسید از جنایات « مهین » تا فاجعه « خرمدین »؛ ریشه‌یابی با زبان مستند را جدی بگیریم ترسناک‌ترین انیمه‌های تاریخ ؛ کارتون هایی که برای بزرگسالان هم کابوس شدند ! تعقیب و گریز حمید لولایی در « بوتیمار » قاطی کردن رضا عطاران در سریال « خانه به دوش » معرفی سریال‌های جدید اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ساخت کاخ جشنواره‌های سینمایی در پایتخت کارگردان « گیجگاه »: جشنواره می‌تواند یاد سینما را در دل‌ها زنده نگه دارد وقتی بازیگر قدیمی زن متهم به قتل را از اعدام نجات میدهد ! « بندر بند » در جشنواره زنان دورتموند - کلن تاریخ برگزاری مراسم اسکار 2022 باز هم تغییر کرد بازگشت پرقدرت پژمان به تلویزیون با « زیرخاکی 2» چهره‌ها / ژست کاملا جدی یکی از محبوب‌ترین بازیگران طنز ایران « فصل الوچه‌های سبز » به تدوین رسید « سرزمین ابی » راهی جشنواره ای در کالیفرنیا می‌شود شاه حسینی : دولت اینده به مهجوریت ارزش‌های انقلابی در سینما پایان دهد بازی زنده یاد قاضی مرادی در سریال « روز رفتن » خاطره باران کوثری از تصادف سنگینش در « پیشگو » کاوه خداشناس : « صبح اخرین روز » سریالی که هم درام است هم امنیتی اولین ربات بازیگر ترکیه با نام « ایپارا » قرارداد بست ! ساخت « دودکش » از سر گرفته شد جناب خان : کفتر چایی یا کفتر چاهی ؟! اولین سکانس از ایفای نقش فهیمه « پایتخت » در « زیرخاکی »! شوخی حمید لولایی با اسدالله یکتا : با پارتی بازیگر شد ! چهره‌ها / استایل و حال خوش بازیگر « اقازاده » لزوم ادغام جشنواره جهانی با جشنواره فیلم فجر استایل گلاره عباسی در سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ایا شوخی‌های جبهه برای « زیرخاکی » کافی است ؟ روایت پدر بیژن بنفشه خواه از واکسن کرونا : نکند اب مقطر برایم تزریق کرده‌اید ؟! ناگفته‌های بازیگر اوکراینی « شوق پرواز » از دیدار با رهبر انقلاب و حضور در ایران ادرس خونه تیمی رو به مامورای کمیته میدم میخوای گل بخری یا خواستگاری کنی ؟ مشخصات فنی تلویزیون سری 8 ایکس ویژن و هر انچه که باید بدانید + ویدیو گزارش تصویری بازدید ایت الله رییسی از کارخانه امرسان لیست قیمت سماور برقی در روز یکشنبه 9 خرداد 1400 + مشخصات.