چند ادم شریف این روزها که خبرساز شده اند

۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۲۱:۵۳:۰۱


چند ادم شریف این روزها که خبرساز شده‌اند فرهنگی هنری بزرگنمایی : اریا بانو - خراسان / تصویر پیرمردی که در توفان و زیر باران از نهال درختی محافظت می‌کرد پر بازدید شد ؛ نگاهی انداخته‌ایم به چند نمونه دیگر از این ادم‌های شریف ادم‌های شریف را از رفتارشان می‌توان شناخت , این ادم‌ها همان کسانی هستند که قصد ندارند خود را خوب نشان دهند بلکه در عملشان به شما ثابت می‌کنند که فردی لایق هستند , ادم‌های شریف فقط شبیه حرف‌های شان هستند .

شبیه ان چه به زبان می‌اورند و عمل می‌کنند , میان حرف و عمل ان‌ها تضادی نیست و فرقی نمی‌کند چه اتفاقی بیفتد ؛ ان‌ها سر حرفشان خواهند بود , این ادم‌ها ان قدر شریف هستند که برای خوب شدن حال دیگران به خودشان سختی بدهند .

روز گذشته تصویر یکی از این افراد شریف در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد , در این تصویر می‌بینیم که پیرمردی زیر باد و باران نهال کوچکی را نگه داشته تا نشکند و سایبانی باشد برای نسل‌های اینده , به بهانه همین تصویر و کار خوب این مرد شریف به معرفی تعدادی از کارهای ادم‌های شریف کشورمان پرداخته‌ایم که هرکدام در برهه ای خبرساز شده‌اند و این‌ها مشتی از خروار انسان‌های شریف کشورمان هستند .

ارتش فدای ملت اسفند سال 97 بود که در گردنه خوش ییلاق استان سمنان به دلیل بارش برف سنگین عده ای از مردم گرفتار شده بودند , قرار شد این افراد پس از ساعتی که در مسجد واقع در این گردنه حضور داشتند ، به مناطق امن منتقل شوند و ویدئویی از این صحنه منتشر شد که دیدیم یک سرهنگ ارتش به نام محمد حقیقی دو زانو روی زمین می‌نشیند تا پیرزن‌ها و پیرمرد‌ها روی کمرش پا بگذارند و سوار کامیون شوند , بعد از انتشار این ویدئو ، کاربران این حرکت را معنی واقعی ارتش فدای ملت بیان کردند .

طرح‌ها و تصویرسازی‌های زیادی از این حرکت منتشر شد , رای یک قاضی علیه خودش یکی از احکام یک قاضی که بازتاب زیادی داشت ، مربوط به حکمی بود که میثم حسین پور دادیار شعبه 2 دادیاری دادسرای عمومی در فروردین سال 99 صادر کرد , در قسمتی از برگه رای این قاضی نوشته شده : « از معاون محترم دادستان تقاضا دارم با توجه به این که .

,, استقلال و عدالت قضایی‌ام با دستگیری متهم بدون دلیل مخدوش گردید ، رونوشتی از پرونده را به دادسرای انتظامی قضات ارسال تا به تخلفات بنده رسیدگی نمایند .

,, و مقدمات رفتن این جانب به بازداشتگاه پلیس اگاهی را با دادستان محترم فراهم نمایید تا به مدت 24 ساعت در ان جا باشم تا شرایط بازداشتگاه را درک کنم ».

همچنین این قاضی درخواست داد تا یک روز از حقوق ماه اینده‌اش را به متهمانی بدهند که کارگر هستند و به خاطر تصمیم اشتباه او بازداشت شده بودند , به احترام مدافعان سلامت از ابتدای شیوع کرونا ، افراد زیادی به هر شکلی که توانسته‌اند از عملکرد کارکنان و کادر درمانی بیمارستان‌ها تقدیر و تشکر کرده‌اند تا هم بخشی از زحمات ان‌ها را جبران و هم دلگرم شان کرده باشند که به این کار دلسوزانه خودشان با انرژی بیشتر تا روز شکست کرونا ادامه بدهند , اوایل اردیبهشت سال گذشته هم عکسی از احترام نظامی یک افسر ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران به یکی از اعضای کادر درمان بیمارستانی در تربت حیدریه منتشر و موجب به را افتادن موجی از تحسین و قدردانی کاربران شد .

کاربران این اقدام شجاعانه و زیبای افسر ارتش را کاری درخشان و فهیمانه بیان کرده بودند , شهروند با وجدان در همه شهرهای کشورمان ادم‌های دلسوز ، با مسئولیت و با وجدان یافت می‌شوند اما حرکت شهروند 60 ساله اهل شادگان در مهر سال گذشته بازتاب زیادی پیدا کرد , این پیرمرد 60 ساله روزانه به صورت خودجوش با گاری چهار چرخش به سراغ چاله‌های خیابان‌های شهرش می‌رود و برای این که خودروی مردم اسیب نبیند ان‌ها را با سیمان پر می‌کند .

او خودش در گفت و گویی علت این کارش را این گونه بیان کرده که روزی جلوی چشمانم موتور سواری در گودال به جا مانده از اسفالت شهرداری افتاد و دست و پایش خونی شد و من بعد از ان تصمیم گرفتم کیسه سیمان را به قیمت 20 هزار تومان و همچنین شن خریداری کنم و هرجا در وسط خیابان و محل تردد سریع خودروها باشد از هزینه شخصی خودم پر کنم , ازادی زندانی با حقوق سربازی کار بزرگ یک سرباز هنگ مرزی که با حقوق سربازی‌اش در بهمن سال 99 یک زندانی را ازاد کرد ، بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت , رضا نوازش ، سرباز هنگ مرزی استان کرمانشاه ، در پایان دوره سربازی با پولی که از حقوق سربازی پس‌انداز کرده بود ، یک زندانی را که برای بدهی در حبس بود ازاد کرد .

او درباره این کارش گفته : « دوری از خانواده و دلتنگی‌ها ، مسائل سخت دوران سربازی است که سبب می‌شود گاهی در تنهایی خود به بسیاری از چیزها فکر کنید و همین تنهایی باعث شد که تصمیم بگیرم از حقوق سربازی‌ام برای یک کار خیر قدمی بردارم و زندانی را که به واسطه بدهی مالی ، چند سال به دور از فرزند و همسر خود در زندان است ، از بند ازاد کنم تا به اغوش گرم خانواده بازگردد ,» تدریس به کودکان کار افغانستانی در دوران کرونا که بسیاری از کودکان به خاطر نداشتن امکاناتی از جمله تبلت و موبایل از ادامه تحصیل به صورت انلاین بازماندند ، معلمانی بودند که خطر کرونا را به جان خریدند , یکی از ان‌ها حسن گلچین معلم دزفولی است که با حضور در کنار خیابان به کودکان کار افغانستانی ساکن دزفول درس می‌دهد .

به جز او معلمان دیگری هم مثل فرحناز عاقل هستند که در پارک به کودکان مهاجر افغانستانی درس می‌دهند , برای ایران در 20 فروردین امسال ، ویدئویی از اقدام زیبا و خیرخواهانه یک هموطن نوع دوست برای جلوگیری از بروز حادثه در اتوبان منتشر شد که واکنش‌های زیادی را به همراه داشت , در این ویدئو می‌بینیم که یک جوان در یک اقدام زیبا برچسب‌های شبرنگی خریداری کرده و به تیر چراغ راهنمایی واقع در خروجی کندرو اتوبان ایت ا .

,, سعیدی می‌چسباند تا مانع برخورد خودروهای عبوری به تیر چراغ شود و خدایی نکرده جان رانندگان به دلیل دید کم به خطر نیفتد .

وظیفه شناسی پلیس در سیلاب تصاویری از یک مامور با لباس نظامی که تمام بدنش را گل و لای گرفته ولی بازهم در حال امداد‌رسانی به دیگران است در 20 اردیبهشت امسال بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت , ماجرا از این قرار بود که در پی سیلاب در محور سنخواست به بجنورد ، ستوان دوم خداداد فاخر از ماموران فداکار و وظیفه شناس پلیس جاجرم به یک دستگاه پراید و کامیون که در سیلاب گرفتار شده بودند ، نزدیک می‌شود و با جانفشانی و قبول خطر غرق شدن در سیلاب ، سرنشینان کامیون را از خودرو خارج و به مکان امنی منتقل می‌کند , جمعه 7 خرداد 1400 - 18:04:35 10 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www.

banounews,ir/fa/news/596164/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید , این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود .

امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب مشخصات فنی تلویزیون سری 8 ایکس ویژن و هر انچه که باید بدانید + ویدیو گزارش تصویری بازدید ایت الله رییسی از کارخانه امرسان لیست قیمت سماور برقی در روز یکشنبه 9 خرداد 1400 + مشخصات قیمت تلویزیون هوشمند ریلمی شیائومی قبل از عرضه فاش شد ساعت هوشمند huawei watch 3 با سیستم عامل اختصاصی harmonyos به زودی معرفی می‌شود روایت باران کوثری از سخت‌ترین لحظه زندگی‌اش + عکس اولین عکس بازیگر جدید سریال دودکش 2 در پشت صحنه گلاره عباسی ، بهرنگ علوی و سایر هنرمندان در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر از حکایت " شهربانو " تا سفر هوایی به ایران و فیلم مسعود کیمیایی + تصاویر پرویز پرستویی و " افسانه بناسان ، غول چراغ جادو " + تصاویر تحلیل جامع چراغپور از خوب و بدهای قانون منع ورود خارجی ها وکیل سوشا مکانی : مهلت باشگاه پرسپولیس رو به پایان است برنامه تیم ملی فوتسال تا جام جهانی مشخص شد تمرینات اختصاصی شهریار مغانلو مهاجم پرسپولیس استیلی : بحرین و عراق در اندازه‌ی فوتبال ایران نیستند ناراحتی مدیرعامل استقلال از تصمیم اسکوچیچ تیم ملی و دو اتفاق عجیب در 24 ساعت قهرمان اروپا تنها یک بار باخت ؛ ان هم با سوپرگل طارمی ملی پوشان پرسپولیس چالش جدید گل محمدی بعد از بازداشت خلیل زاده ؛ احتمال اضافه شدن یک عضو به هیات مدیره استقلال مرفاوی : حاشیه همیشه چاشنی بازی بحرین است سفر وزیر ورزش به کیش و حضور در اردوی تیم ملی فوتبال علی نژاد : استعفایی از عضو هیات مدیره استقلال ندیدم فاطمی : امیدوارم همکاری خورشیدی با باقری موفقیت امیز باشد نامه استقلال در سازمان لیگ بایگانی شد ؟ سیتی هشتمین تازه وارد شکست خورده در فینال لیگ قهرمانان داستان 3 مربی قهرمان اروپا / وقتی شکست پل پیروزی می‌شود کواچیچ ؛ 10 دقیقه ، 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان لبخندی که زیبایی فوتبال بود موافقت اسیا با برگزاری مسابقات بوکس در ایران همه راست پاها به تیم ملی دعوت شدند غیر از پرسپولیسی پرحاشیه ! فولادی‌ها جریمه مالی شدند بهترین و بدترین بازیکنان فینال لیگ قهرمانان اروپا چه کسانی بودند ؟ اعلام داوران هفته 27 لیگ یک رییس فدراسیون ، برنامه فوتبال 120 را نمی‌بیند ؟ گزینه‌های جانشینی زیدان در رئال مادرید / این مرد خوشبخت کیست ؟ استوری عجیب مهدی عبدیان ؛ گاهی باید رها کرد و رفت مسابقات بیس بال کاپ غرب اسیا مهرماه به میزبانی ایران برگزار می‌شود باشگاه پرسپولیس با دو شکایت اتفاقات اصفهان را پیگیری می‌کند یونتوس به دنبال معاوضه رونالدو با پوگبا ! استعفای اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال عزیزی خادم : خلق ثروت یک شبه اتفاق نمی‌افتد گزتپه به دنبال مدافع استقلالی لیگ ملت‌های والیبال | دو تغییر اضطراری در تیم ملی ایران مقایسه درامد چلسی از فتح لیگ قهرمانان اروپا و پاداش بالقوه سوپرلیگ عزیزی خادم : الان زمان صحبت در مورد اختلاف با وزارت ورزش نیست تایید کمک 52 میلیاردی سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون صحبت‌های قاضی زاده نماینده مجلس درباره دلیل حضور در جزیره کیش و اردوی تیم ملی محمد کشاورز جانشین وحید شمسایی شد سیلوا : در پاریس همیشه سپر بلا بودم.