این ادم را از فوتبال ایران فراری ندهید

۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۰۷:۲۱:۵۱


این ادم را از فوتبال ایران فراری ندهید بزرگنمایی : اریا بانو - خبر ورزشی / حمید استیلی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است شفاف نبودن قوانین کمیته انظباطی باعث اعتراض تیم‌ها می‌شود , حمید استیلی برخلاف خیلی از پیشکسوتان اهل کری خواندن برای تیم رقیب نیست , استیلی همواره سعی کرده نگاهی منطقی به مسائل مختلف فوتبال داشته باشد و از حواشی دوری کند .

سرمربی سابق پرسپولیس این روزها در خارج از ایران حضور دارد ولی وقتی با او تماس گرفتیم با همان متانت همیشگی پاسخگوی سوالات ما شد , گفت و گوی خبرورزشی با حمید استیلی را در ادامه می‌خوانید , پرسپولیس توانست از دو رقیب اصلی خود یعنی استقلال و سپاهان 4 امتیاز بگیرد .

به نظر شما این امتیازات چقدر می‌تواند در راه قهرمانی به پرسپولیس کمک کند ؟ خب این دو بازی خیلی حساس بود چون در صورت باخت به هرکدام تقریبا قهرمانی از دست می‌رفت ولی حالا به نظرم شرایط پرسپولیس برای قهرمانی مناسب است و ما شانس زیادی برای کسب پنجمین قهرمانی متوالی داریم , در بازی با سپاهان اگر بدشانسی نبود و بازیکنان کمی دقت می‌کردند پرسپولیس می‌توانست برنده بازی باشد چون به اعتقاد من نمایش تیم خیلی خوب بود , اما دربی روز خوب پرسپولیس نبود ولی تجربه بازیکنان و کادر فنی به کمک ما امد و توانستیم از تک فرصت به وجود امده به گل برسیم و برد شیرینی بدست بیاوریم .

با توجه به بازی‌های باقی مانده چقدر برای قهرمانی پرسپولیس شانس قائل هستید ؟ خب روی کاغذ من فکر می‌کنم بازی‌های پرسپولیس کمی سخت تر از سپاهان است ولی با توجه به کیفیت پرسپولیس و البته تجربه بالاتر تیم ما شانس پرسپولیس را برای قهرمانی بیشتر می‌بینم , پرسپولیس در بازی‌های باقی مانده باید خیلی باهوش باشد چون کوچکترین لغزش ممکن است باعث از دست رفتن قهرمانی شود , حکم کمیته انضباطی در خصوص درگیری‌های بازی مقابل استقلال و سپاهان با اعتراض شدید پرسپولیسی‌ها مواجه شد .

نظر شما در این خصوص چیست ؟ به نظرم این اعتراضات دلیل دارد , وقتی قوانین انضباطی شفاف نیست و خود باشگاه‌ها از این مقررات به خوبی اطلاع ندارند این اعتراضات به وجود می‌اید , رای‌های متناقض در موارد مشابه در فوتبال ما زیاد بوده و تیمی مثل پرسپولیس هم حق دارد معترض باشد .

وقتی هواداران می‌بینند در دو صحنه مشابه یک نفر محروم می‌شود و دیگری نمی‌شود معلوم است که اعتراض می‌کنند , اگر قوانین شفاف باشد و برای همه یکسان و عادلانه اجرا شود دیگر کسی اعتراض نمی‌کند و هرکسی اگر تخلف کرده باشد به راحتی می‌پذیرد , یکی از مواردی که در هر بازی شاهد ان هستیم اعتراض به داوری است .

به نظر شما چطور می‌شود این اعتراضات را به حداقل رساند ؟ ببینید من منکر اشتباهات داوری نمی‌شوم ولی علت این موضوع هم عدم مدیریت و اجرا نکردن درست قانون است , در بازی‌های اسیایی انقدر قوانین سفت و محکم است که بازیکنان و مربیان ما جرات اعتراض ندارند چون می‌دانند بلافاصله با جرایم سنگین مواجه می‌شوند , داوران ما سطح بالاتری نسبت به داوران اسیایی دارند ولی در لیگ خودمان سر هر صحنه ای اعتراض می‌کنند و داد و بیداد راه می‌اندازند .

مثلا در همین دربی یکی دو صحنه مشکوک به پنالتی وجود داشت که واقعا داور نمی‌توانست ببیند و این صحنه‌ها فقط با وی ای ار قابل تشخیص است , همه دنیا از این سیستم استفاده می‌کنند ولی نمی‌دانم چرا فوتبال ما از اوردن وی ای ار عاجز است , به نظرم خیلی برای ما بد است که در فوتبالمان وی ای ار نداریم .

طی چند فصل گذشته جمله وزیر پرسپولیسی را زیاد شنیدیم , به نظر شما عوامل بیرونی مثل حمایت‌های وزیر دلیل موفقیت‌های پرسپولیس است ؟ اصلا اینطور نیست , من به هیچ وجه این موضوع را قبول ندارم .

پرسپولیس در 4 سال اخیر بهترین امار را داشت و با شایستگی قهرمان شد , چطور وزیر می‌تواند 4 سال یک تیم را قهرمان کند , در بازی‌های اسیایی که پرسپولیس دو بار به فینال رسیده باز هم وزیر کمک کرد تا این نتایج بدست بیاید ؟ پرسپولیس بهترین و باکیفیت‌ترین تیم ایران طی سال‌های اخیر بوده و رقبا باید به این تیم احترام بگذارند .

درضمن تحت هیچ شرایطی با این صحبت‌های بی ارزش و پوچ قهرمانی‌های پرسپولیس زیر سوال نمی‌رود و بی ارزش نمی‌شود , صحبت از لیگ قهرمانان اسیا شد , با توجه به شرایط موجود و قرعه پرسپولیس در مرحله بعد به نظر شما این تیم می‌تواند دوباره به فینال برسد و برای اولین بار قهرمان شود ؟ با توجه به اینکه پرسپولیس در 3 سال اخیر دو بار به فینال رسیده از تجربه بسیار خوبی برخوردار است .

اکثر بازیکنان پرسپولیس و همچنین کادر فنی میدان دیده هستند و این سطح از بازی‌ها را تجربه کردند , به نظرم این موضوع برگ برنده پرسپولیس خواهد بود و این تیم با توجه به توانایی که دارد می‌تواند امسال هم به فینال برسد و به امید خدا این بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد , پرسپولیس یک جام قهرمانی در اسیا طلبکار است و من فکر می‌کنم اگر اتفاقات بد فوتبالی پیش نیاید امسال سالی است که می‌توانیم شاهد قهرمانی پرسپولیس در اسیا باشیم .

یکی از اتفاقات حاشیه ای که در این چند وقت رخ داد بحث حضور دکتر ابادی در استقلال بود , با توجه به اینکه شما در تیم ملی امید با او کار کردید می‌خواستم نظرتان را در این خصوص بپرسم ببینید من نمی‌توانم دروغ بگویم , دکتر ابادی فوق العاده انسان خوب و با شخصیتی است .

قبل از حضور من در تیم ملی امید او در تیم جوانان حضور داشت و بعد با هم اشنا شدیم , در این چند وقت که او را می‌شناسم جز خوبی چیز دیگری ندیدم , حتی می‌دیدم خیلی از افراد بی بضاعت را مجانی عمل می‌کرد .

او با هزینه خودش و به خاطر اینکه عاشق ایران بود برای تیم ملی کار می‌کرد و من از اینکه بعضی‌ها در مورد او بد گفتند واقعا تعجب کردم , دکتر ابادی چون خانواده‌اش در المان حضور دارند اصلا نمی‌تواند برای مدتی طولانی در ایران بماند , به نظرم اصلا درست نیست چنین ادمی را فراری بدهند .

انطور که ایفمارک اعلام کرد گویا دکتر ابادی مدارک پزشکی لازم را ندارد , این موضوع درست است ؟ من از شنیدن این حرف‌ها تعجب می‌کنم , اگر او مدرک نداشت پس چطور در بازی‌های انتخابی المپیک با ما به تایلند امد ؟.

قبل از مسابقات مدارک توسط ای اف سی بررسی شد و هیچ مشکلی وجود نداشت , با تمام احترام برای پزشکان فعال در ورزش باید بگویم خیلی از ان‌ها به گرد پای دکتر ابادی نمی‌رسند , 20 سال پیش وقتی خیلی از این پزشکان مدرسه می‌رفتند دکتر ابادی مدرک پزشکی عمومی گرفت و در کارش هم بسیار خبره و توانمند است .

حالا که بحث دکتر ابادی شد باید بگویم او حتی قبل از بازی‌های اسیایی به همراه رضا شاهرودی سر تمرین پرسپولیس هم رفت و به این تیم پیشنهاد شد ولی ان‌ها اعلام کردند خودمان پزشک داریم و نیازی به حضور دکتر ابادی نیست , حتما شنیدید ساندرو پل داور دیدار ایران و استرالیا فوت کرد , اگر خاطره ای از او در ان بازی دارید برایمان تعریف کنید خیلی از شنیدن این خبر ناراحت شدم و به خانواده‌اش تسلیت می‌گویم .

خب ساندرو پل برای ما ایرانی‌ها داور خاطره انگیزی بود و من هم چند خاطره از او دارم , وقتی سوت پایان را زد من و علی دایی انقدر خوشحال بودیم به سمتش رفتیم و بغلش کردیم که حسابی تعجب کرد , وقتی هم ما گل دوم را به استرالیا زدیم خب نیاز داشتیم کمی وقت بازی را بگیریم .

من هم یکی دو بار خودم را روی زمین انداختم تا وقت تلف کنم ولی ساندرو پل بالای سرم امد و گفت : بلند شو و وقت تلف نکن چون می‌دانم مصدوم نشدی ! جمعه 7 خرداد 1400 - 05:24:44 16 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews,ir/fa/news/595902/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید .

این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب مشخصات فنی تلویزیون سری 8 ایکس ویژن و هر انچه که باید بدانید + ویدیو گزارش تصویری بازدید ایت الله رییسی از کارخانه امرسان لیست قیمت سماور برقی در روز یکشنبه 9 خرداد 1400 + مشخصات قیمت تلویزیون هوشمند ریلمی شیائومی قبل از عرضه فاش شد ساعت هوشمند huawei watch 3 با سیستم عامل اختصاصی harmonyos به زودی معرفی می‌شود روایت باران کوثری از سخت‌ترین لحظه زندگی‌اش + عکس اولین عکس بازیگر جدید سریال دودکش 2 در پشت صحنه گلاره عباسی ، بهرنگ علوی و سایر هنرمندان در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر از حکایت " شهربانو " تا سفر هوایی به ایران و فیلم مسعود کیمیایی + تصاویر پرویز پرستویی و " افسانه بناسان ، غول چراغ جادو " + تصاویر تحلیل جامع چراغپور از خوب و بدهای قانون منع ورود خارجی ها وکیل سوشا مکانی : مهلت باشگاه پرسپولیس رو به پایان است برنامه تیم ملی فوتسال تا جام جهانی مشخص شد تمرینات اختصاصی شهریار مغانلو مهاجم پرسپولیس استیلی : بحرین و عراق در اندازه‌ی فوتبال ایران نیستند ناراحتی مدیرعامل استقلال از تصمیم اسکوچیچ تیم ملی و دو اتفاق عجیب در 24 ساعت قهرمان اروپا تنها یک بار باخت ؛ ان هم با سوپرگل طارمی ملی پوشان پرسپولیس چالش جدید گل محمدی بعد از بازداشت خلیل زاده ؛ احتمال اضافه شدن یک عضو به هیات مدیره استقلال مرفاوی : حاشیه همیشه چاشنی بازی بحرین است سفر وزیر ورزش به کیش و حضور در اردوی تیم ملی فوتبال علی نژاد : استعفایی از عضو هیات مدیره استقلال ندیدم فاطمی : امیدوارم همکاری خورشیدی با باقری موفقیت امیز باشد نامه استقلال در سازمان لیگ بایگانی شد ؟ سیتی هشتمین تازه وارد شکست خورده در فینال لیگ قهرمانان داستان 3 مربی قهرمان اروپا / وقتی شکست پل پیروزی می‌شود کواچیچ ؛ 10 دقیقه ، 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان لبخندی که زیبایی فوتبال بود موافقت اسیا با برگزاری مسابقات بوکس در ایران همه راست پاها به تیم ملی دعوت شدند غیر از پرسپولیسی پرحاشیه ! فولادی‌ها جریمه مالی شدند بهترین و بدترین بازیکنان فینال لیگ قهرمانان اروپا چه کسانی بودند ؟ اعلام داوران هفته 27 لیگ یک رییس فدراسیون ، برنامه فوتبال 120 را نمی‌بیند ؟ گزینه‌های جانشینی زیدان در رئال مادرید / این مرد خوشبخت کیست ؟ استوری عجیب مهدی عبدیان ؛ گاهی باید رها کرد و رفت مسابقات بیس بال کاپ غرب اسیا مهرماه به میزبانی ایران برگزار می‌شود باشگاه پرسپولیس با دو شکایت اتفاقات اصفهان را پیگیری می‌کند یونتوس به دنبال معاوضه رونالدو با پوگبا ! استعفای اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال عزیزی خادم : خلق ثروت یک شبه اتفاق نمی‌افتد گزتپه به دنبال مدافع استقلالی لیگ ملت‌های والیبال | دو تغییر اضطراری در تیم ملی ایران مقایسه درامد چلسی از فتح لیگ قهرمانان اروپا و پاداش بالقوه سوپرلیگ عزیزی خادم : الان زمان صحبت در مورد اختلاف با وزارت ورزش نیست تایید کمک 52 میلیاردی سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون صحبت‌های قاضی زاده نماینده مجلس درباره دلیل حضور در جزیره کیش و اردوی تیم ملی محمد کشاورز جانشین وحید شمسایی شد سیلوا : در پاریس همیشه سپر بلا بودم.
ایران اسیا المان تایلند استرالیا کردستان مدیترانه خلیج فارس فوتبال ایران باشگاه پرسپولیس کمیته انظباطی خبرورزشی پرسپولیس استقلال سپاهان کمیته انضباطی پرسپولیسی اسیایی تیم ایران تیم ملی امید ایران استرالیا ایرانی پایگاه های خبری تحلیلی گروه رسانه ای اریا اسیا ستاد علمی کرونا تیم ملی فوتبال ایران رئال مادرید یونتوس پرسپولیس منچستریونایتد چلسی والنسیا afc لاتزیو ویارئال سایپا فولاد تاتنهام اروپا پورتو اریا بانو حمید استیلی استیلی دکتر ابادی رضا شاهرودی علی دایی طباطبایی پوران درخشنده بابک خرمدین خداداد عزیزی قایدی امیری مورینیو فرگوسن زیدان سیمونه اینزاگی اندره ا پیرلو بیرانوند اسکوچیچ داوید دخیا کنعانی زادگان ویلموتس کریستیانو رونالدو یونتوس رونالد کومان مهدی طارمی مهدی طارمی زیدان برانکو اق کمال حمید گودرزی سرمربی سابق پرسپولیس وزیر پرسپولیسی سرمربی تیم ملی والیبال زنان سرمربی منچستریونایتد سرمربی جدید اینتر سرمربی پاری سن ژرمن دربی لیگ قهرمانان اسیا جام قهرمانی دربی تبریز