اندو : مثل جام جهانی 2014 بازهم صعود می‌کنیم

۱۴۰۰/۰۳/۰۶ ۱۴:۳۵:۳۴


اندو : مثل جام جهانی 2014 بازهم صعود می‌کنیم ورزشی بزرگنمایی : اریا بانو - ایران ورزشی / سال 2006 را به خاطر دارید ؟ تیم ملی در مرحله پیش مقدماتی ( درست در همین مرحله ای که اکنون تیم ملی با ان درگیر است ) تا استانه حذف پیش رفته بود ، اما در نهایت فوتبال ایران موفق شد با بردهایی ارزشمند مقابل اردن و قطر به مرحله مقدماتی و سپس جام جهانی المان صعود کند , سال 2006 را به خاطر دارید ؟ تیم ملی در مرحله پیش مقدماتی ( درست در همین مرحله ای که اکنون تیم ملی با ان درگیر است ) تا استانه حذف پیش رفته بود ، اما در نهایت فوتبال ایران موفق شد با بردهایی ارزشمند مقابل اردن و قطر به مرحله مقدماتی و سپس جام جهانی المان صعود کند , در سال 2014 نیز که کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بود ، همین اتفاقات رخ داد .

تیم ملی که از مرحله پیش مقدماتی با اقتدار صعود کرده بود در مرحله مقدماتی سرنوشتش مقابل اردن و قطر گره خورد اما در نهایت با ارائه فوتبالی شجاعانه موفق به صعود شد , اندرانیک تیموریان یکی از بازیکنانی بود که در بطن ماجراهای صعود در سال 2014 قرار داشت , او و هم تیمی هایش که در تهران و در مقابل 100 هزار تماشاگر مقابل قطر به تساوی بدون گل رسیده بودند و شکستی تلخ را در بیروت مقابل لبنان تجربه کردند ، در نهایت موفق شدند به جام جهانی صعود کنند .

حالا دوباره فوتبال ایران بعد ازسال‌ها اقتدار در همان وضعیت بغرنج قرار گرفته است ؛ فضایی التهاب اور که مشخص نیست در نهایت چه سرنوشتی برای فوتبال ایران رقم خواهد خورد , اندرانیک تیموریان از مردان سختکوش سابق تیم ملی ایران اما به صعود از این مرحله امیدوار است , او اعتقاد دارد تیم ملی ، بحرین و عراق را می‌برد و سرگروه صعود می‌کند و در نهایت از مرحله مقدماتی نیز گذر کرده و راهی جام جهانی قطر خواهد شد .

تیم ملی به زودی باید وارد عرصه رقابتی برای صعود به جام جهانی فوتبال شود , ما اکنون در مرحله پیش مقدماتی هستیم و هنوز به مرحله مقدماتی هم نرسیده‌ایم ، اما احتمال اینکه تیم ملی حذف شود وجود دارد , کار سخت است اما من نیمه پر لیوان را می‌بینم چون استعداد فوتبالیست‌های ایرانی را می‌شناسم .

به حرف شما صحه می‌گذارم که بازی‌های سختی پیش روی ماست ، اما اطمینان دارم بچه‌ها مانند دوره‌های قبل که ما به سختی راهی جام جهانی فوتبال شدیم ، باز هم می‌توانند از پس هم گروه‌های خود برایند و راهی جام جهانی شوند , ما باید حتما بحرین و عراق را ببریم تا سرگروه شویم , همینطوراست .

این شرایط در سال 2014 هم وجود داشت , ما با قطر در تهران مساوی کردیم و 100 هزار تماشاگر را ناراحت و نگران به خانه‌های شان فرستادیم , شب بسیار تلخی بود .

با اینکه نباخته بودیم اما بشدت از تساوی ناراحت بودیم , حق مان در ان بازی باخت نبود , فوتبالی هجومی بازی کردیم ، بخصوص در نیمه دوم ، اما موقعیت‌های ما گل نشد .

با توجه به اینکه در لبنان هم شکست خورده بودیم وضعیت ما بحرانی بود ، اما دیدید سه بازی پایانی را بردیم , همین قطر را در قطر با ارائه فوتبالی منطقی و دقیق شکست دادیم و در ادامه هم کره را در خاکش شکست دادیم , یادش بخیر ! عجب تیمی بود .

بچه‌ها واقعا « یکدل » بودند , به نکته مهمی اشاره کردی , شاید همین فاکتور بتواند موجب صعود دوباره تیم ملی شود .

ما بازیکنان خوبی داریم , بخشی از انها لژیونر هستند و تجربیات خوبی دارند , ما از لحاظ نیروی انسانی بهترین تیم فوتبال اسیا هستیم اما این ویژگی باید در قالب تیمی خودش را نشان دهد .

اگر بحث « یکدلی » را من مطرح کردم به خاطر این بود که اثراتش را در مقدماتی جام جهانی 2014 به خوبی در تیم ملی حس کردم , بازیکنان ان تیم واقعا با جان و دل بازی کردند و می‌دانستند میلیون‌ها ایرانی چشم شان به ساق‌های انهاست , ما می‌دانستیم اگر به جام جهانی نرویم چه جو ناامیدکننده ای در جامعه ایجاد خواهد شد .

مردم ما فوتبالی هستند و با فوتبال زندگی می‌کنند , خیلی تاسفبار بود اگر نمی‌توانستیم انها را به خواسته شان برسانیم , الان هم همین شرایط حاکم است .

مردم دوست دارند تیم ملی کشورشان به جام جهانی برود , در این شرایط تردید ندارم صعود به مرحله بعد باعث شور و شعف در جامعه خواهد شد و مردم انرژی بیشتری می‌گیرند , بازیکنان تیم ملی باید از همان لحظه ای که وارد بحرین می‌شوند فکرشان شاد کردن دل مردم باشد .

مطئنم اگر با این حس و در اوج مسئولیت پذیری وارد میدان شوند صعود می‌کنند , بازی با بحرین در بحرین سخت تر از بازی در کره جنوبی مقابل تیم ملی این کشور نیست که ما سال 2014 تجربه‌اش کردیم , صعود از این مرحله سخت تر است یا شرایطی که شما در 2014 تجربه کردید ؟ از نظر من شرایط برابر است .

من وقتی اوضاع تیم ملی را می‌بینم یاد ان رقابت‌ها می‌افتم , اما ما نسبت به دیگر رقبا یک بازی بیشتر داریم که این از نظر من حسن است چون اگر از چهار بازی 12 امتیاز بگیریم قطعا به عنوان تیم اول از گروه صعود می‌کنیم , سرنوشت دست خودمان است .

مگر در انتخابی 2014 سه بازی اخر را نبردیم ؟ مطمئنم اینجا هم اگر بخواهیم می‌توانیم همان خاطرات را دوباره تکرار کنیم و به عنوان تیم اول صعود کنیم , بعد از باخت ما به لبنان و ازبکستان و تساوی مقابل قطر ، به هرکس می‌گفتی تیم ملی سه بازی اخر را می‌برد و سرگروه صعود می‌کند ، شاید باور نمی‌کرد , اما ما دست به دست هم دادیم ، یکدل شدیم و به میلیون‌ها هوادار فوتبال فکر کردیم و بازی‌ها را بردیم .

این تیم از نظر ظرفیت بازیکن به نظر من چیزی از تیم دوران ما کم ندارد , بچه‌های بااستعدادی در تیم ملی حضور دارند که اگر نتایج خوبی بگیرند بدون شک به تیم‌های بزرگ می‌روند , به نظر می‌رسد خط حمله تیم ملی یک نقطه قابل اتکا باشد چون بازیکنان خوبی در این پست در تیم ملی حضور دارند .

من لیست تیم ملی را دیدم , همینطور است , نام‌های بزرگی به تیم ملی فراخوانده شده‌اند .

بازیکنانی که در خط حمله حضور دارند نیز ارزوی هر تیمی در اسیا هستند , می‌خواهم به شما بگویم هیچ تیمی در فوتبال اسیا استعداد‌های فوتبال ایران را ندارد , ما روی اتفاقات و شاید کمی بی انگیزگی نتوانستم در بازی‌های قبل امتیازات مناسب را بگیریم و مقابل عراق و بحرین شکست خوردیم .

ما باید در درجه اول فوتبالی منطقی مقابل این دو تیم ارائه کنیم , نباید عصبی شویم , باید با سیاست مدارا و با استفاده از تک موقعیت‌ها تیر خلاص را شلیک کنیم و انها را شکست دهیم .

مطمئنم هم بحرین را می‌بریم و هم عراق را و با کسب 12 امتیازی که از چهار بازی باقی مانده ، سرگروه صعود می‌کنیم , نسل تیم ملی با انچه در دوران شما بود به کلی تغییر کرده است , چه پیامی می‌توانی برای بازیکنان امروز داشته باشی ؟ ازهیچ چیز نترسند چون مطئنم بشدت از انها می‌ترسند .

نه فقط تیم هایی که در این گروه قرار دارند ؛ همه تیم‌های اسیایی از تیم ملی ایران حساب می‌برند و با نگرانی مقابل ما بازی می‌کنند , ما همین بحرین را شش تایی کردیم , یادم می‌اید در بازی‌های پیش مقدماتی جام جهانی 2014 بود که مقابل این تیم چهار پاس گل دادم و یک گل هم زدم .

فوتبالیست‌های عراقی هم می‌دانند عیار فوتبالیست ایرانی کجاست , اگر تقابل‌های ایران و عراق را در طول تاریخ مرور کنید می‌بینید انها بیشتر مقابل ما بازنده بوده‌اند , یادم می‌اید در جام ملت‌های اسیا در استرالیا ما دقایق طولانی 10 نفره بودیم اما موفق شدیم گل‌های خورده را جبران کنیم و با همان شرایط 120 دقیقه بازی کنیم و بازی را به ضربات پنالتی بکشانیم .

هرچند در پنالتی‌ها باختیم اما ان بازی‌ها برای من یک درس بود و انجا فهمیدم تیم مان در شرایط سخت چه کارهای سختی می‌کند , سطح فوتبال ما بسیار بالاتر از بحرین و عراق است , با احترام به انها می‌توانم بگویم انها یک یا دو سطح از فوتبال ایران پایین ترند .

رقبای اصلی ما در اسیا تیم‌های ژاپن و کره جنوبی و گاها عربستان هستند که انها هم بارها به ما باخته‌اند , مهم تر اینکه تعدادی از همین بازیکنان در جام جهانی 2018 حضور داشتند و مراکش را بردند و یک امتیاز هم از پرتغال گرفتند , تنها شکست ما هم با یک گل مقابل اسپانیا بود .

ما تیم بزرگی هستیم , پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 12:53:47 2 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews.

ir/fa/news/595519/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید , این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد .

سایر مطالب رییس صداوسیما : متعهدانه و بی طرفانه در خدمت کاندیداها هستیم انجلینا جولی و قهرمان‌سازی تکراری فیلم‌های هالیودی چهره‌ها / تبریک علی کریمی برای تولد پسرش هیرسا منتخبی از حرف‌های « بهرام افشاری » در تئاتر جوجه تیغی به بهانه تولدش اوج چاپلوسی مدیری در سریال پاورچین ! کادوی جناب خان به پیمان رجبی و همسرش چطور « مهین » قاتل زنجیره ای شد ؟ امازون مالک مترو گلدوین مایر شد / سرنوشت جیمز باند تغییر نمی‌کند « تورج نصر » و حس خوب نوستالژیک در سالمندی نسخه جناب خان برای پیمان رجبی میکسی جالب از شادی‌های دهه شصتی در فیلم و سریال‌های ایرانی امید زندگانی : سال 98 کاملا بیکار و اکنون کم کارم خط تولید اسپلیت میتسوبیشی گسترش یافت تغییرات اقلیمی منجر به افزایش نرخ مرده‌زایی می‌شود جدید‌ترین عکس‌ها از ماه گرفتگی اخیر ماه گرفتگی 5 خرداد از رصدخانه گریفیث لس انجلس پولدارترین بازیگران تاریخ سینما را بشناسید پایش سلامت قهرمانان المپیکی به دقت در حال انجام است گفت وگو با رییس دپارتمان بازی جوانمردانه درباره خشونت هفته‌های اخیر در فوتبال ایران گام نخست محکم برداشته شود اندو : مثل جام جهانی 2014 بازهم صعود می‌کنیم رای فدراسیون به نفع سایپا عادلانه بود ؟ نتایج در زمین رقم بخورد پرسپولیس قهرمان می‌شود نقطه قوت تیم ملی خط حمله است شبیه‌سازی فینال لیگ اروپا با لگو رکوردشکنی کاوانی با شیاطین سرخ درخواست بحرین برای تست کرونا پیش و پس از ورود به منامه تمدید قرارداد سرمربی تیم طارمی با دستمزد 3 میلیون یورویی نفرین جان‌تری / طلسمی که پابرجا ماند ! خشم راشفورد / خیر سرش معلم ریاضی هم هست ! گریه یک ستاره / قهرمانی بماند برای فصل بعد افضلی فرد : رد صلاحیت اینچه درگاهی ، توهین به جامعه ژیمناستیک بود تنیسور مطرح ژاپنی پردرامدترین ورزشکار زن جهان شد نوزایی : احیاء چوگان با کمک بخش خصوصی و دولتی امکان‌پذیر است دغدغه جدی برای تیم ملی / زبان انگلیسی دردسرساز نشود ! پایان فصل برای شیخ و میلیچ ؟ سیدجلال با قرارداد 2/2 میلیاردی می‌ماند یک رویای دور از دسترس در فکر بارسلونا الگری جانشین زیدان می‌شود « اریک کارل » نویسنده محبوب کتاب‌های کودک از دنیا رفت 7 مصیبت نویسندگی از نگاه رابرت دنیرو روش‌های درمانی برای افتاب سوختگی عکس اریا عظیمی نژاد و پسرش در پردیس چارسو برای اکران فیلم « سیارک » حضور رییسی نامزد ریاست جمهوری در بازار بزرگ تهران واکسیناسیون بازیکنان تیم ملی و مربیان قبل از بازی‌های انتخابی جام جهانی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر 1400 در پردیس سینمایی چارسو تیپ جدید صبا راد در هتل مجلل دبی استوری جنجالی تبریک پولاد کیمیایی به ابراهیم رییسی اقدامات توسعه ای اپراتور تلفن همراه کیش با هدف تحقق کیش شهر هوشمند کیش به عنوان پیشرو توسعه هوشمند در کشور از پهپادهای پستی جدید رونمایی کرد.
تهران بیروت لبنان قطر بحرین کره جنوبی اسیا عراق استرالیا عربستان پرتغال رصدخانه گریفیث لس انجلس پولدارترین منامه پردیس چارسو پردیس سینمایی چارسو هتل مجلل دبی کیش کیش شهر هوشمند کیش اریا بانو ایران ایران اردن قطر لبنان فوتبال ایران بحرین عراق ایرانی کره تیم فوتبال اسیا ازبکستان تساوی فوتبال اسیا تیم ملی ایران عراقی ژاپن کره جنوبی مراکش اسپانیا پایگاه های خبری تحلیلی گروه رسانه ای اریا پرسپولیس کاوانی ژاپنی تیم ملی زبان انگلیسی بارسلونا اندو کارلوس کی اندرانیک تیموریان حسن انجلینا جولی علی کریمی بهرام افشاری مدیری جناب خان پیمان رجبی مهین جیمز تورج نصر راشفورد افضلی فرد اینچه درگاهی شیخ میلیچ سیدجلال الگری جانشین زیدان اریک کارل رابرت دنیرو اریا عظیمی نژاد رییسی صبا راد پولاد کیمیایی ابراهیم رییسی سابق تیم ملی ایران رییس صداوسیما رییس دپارتمان بازی جوانمردانه سرمربی تیم طارمی جام جهانی 2014 جام جهانی المان جام جهانی جام جهانی قطر جام جهانی فوتبال جام ملت های اسیا جام جهانی 2018 لیگ اروپا جام جهانی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر 1400