راهکارهایی برای رفع پینه پوست

۱۴۰۰/۰۳/۰۶ ۱۴:۳۵:۴۱


راهکارهایی برای رفع پینه پوست پزشکی بزرگنمایی : اریا بانو - پینه پوست با درد همراه نیست اما از نظر ظاهری ممکن است ناخوشایند باشد چگونه پینه پوست را درمان کنیم ؟ پینه‌ی پا معمولا دردناک نیست و اغلب در قسمت پاشنه‌ها ، کف پا ، انگشتان پا و زانوها پیدا می‌شود , پوشیدن کفش‌های تنگ ، پابرهنه راه رفتن ، استفاده‌ی مدام با یک ابزار و خیلی چیزهای دیگر می‌توانند عامل ایجاد پینه پوست باشند , پینه نشان دهنده‌ی مشکل خاصی در سلامتی نیست و دلیلی ندارد به پزشک مراجعه کنید ؛ اما ظاهری ناخوشایند دارد و اگر پینه ای داشته باشید حتما به دنبال این هستید که از ان خلاص شوید .

در این مطلب راهکارهایی به شما پیشنهاد می‌کنیم که پینه هایتان را برطرف کنید , روش‌های درمانی پینه پا استفاده از اب گرم پیش از اینکه هر راهی را امتحان کنید ، قسمت مورد نظر را بیست دقیقه در اب گرم قرار دهید , بعد از اینکه پوست را با حوله خشک کردید ، ببینید می‌توانید به ارامی لایه ای از پینه را با انگشتتان بردارید .

بعد از چند بار تکرار این کار شاید بتوانید به یک بار لایه‌ی پینه را کاملا بردارید , پس همین اب گرم ساده ، اولین راهکاری است که به شما پیشنهاد می‌کنیم , پدهای مخصوص پینه پدهای مخصوص پینه ، حاوی سیلیکون و چسب ملایمی هستند که می‌توانید ان‌ها را در قسمت پینه دار به کار ببرید و روی ان جوراب بپوشید ، کفش بپوشید ، دستکش بگذارید یا لباستان را بپوشید .

این پدها کمک می‌کنند پینه در حین التیام ، تحریک نشود , بهتر است از پدهایی که اسید سالیسیلیک دارند استفاده نکنید چون ماده ای است که می‌تواند پوست را تخریب کند , از سرکه سیب کمک بگیرید محتوای اسیدی سرکه سیب می‌تواند پوست سخت پینه را نرم کند .

با مقداری سرکه سیب و چهار برابر ان اب ، محلولی درست کنید و پینه را به مدت 20 دقیقه در ان بگذارید , بعد از ان ممکن است بتوانید یک یا دو لایه از پینه را جدا کنید , صبور باشید و با پینه نجنگید .

تخریب پوست اطراف یا روی پینه می‌تواند باعث عفونت شود , روغن کرچک هم موثر است روغن کرچک روان کننده ای طبیعی برای پوست است , اگر سعی دارید پینه را جدا کنید این روغن می‌تواند به شما کمک کند .

پینه را در ترکیبی از اب گرم و پنج قاشق روغن کرچک قرار دهید , روغن کرچک پوست سخت پینه را نرم می‌کند , سنگ پا بکشید سنگ پا خصوصا وقتی که پینه در قسمت پاشنه یا ارنج هاست به راحتی استفاده می‌شود .

بعد از اینکه پینه را کاملا خیساندید ، سنگ پا را روی ان بکشید و با حرکات دورانی بسابید , سعی نکنید به یک باره تمام لایه‌های پینه را جدا کنید , این کار باید طی چند مرحله انجام شود .

نمک اپسوم نمک اپسوم یک لایه بردار است , اگر قصد دارید به دست هایتان استراحتی بدهید و ضمنا از شر پینه‌های ان رها شوید ، نمک اپسوم را امتحان کنید , دانه‌های نمک اپسوم در اب حل شده و عضلات را ریلکس می‌کنند و به پوست لطافت می‌دهند .

دو تا سه قاشق نمک اپسوم را در کاسه ای از اب گرم حل کنید و پینه را در ان بگذارید تا چند دقیقه ای بماند , پینه نرم شده و راحت تر می‌توانید ان را جدا کنید , کاغذ سمباده بکشید استفاده از کاغذ سمباده به ارامی و با ملایمت می‌تواند پینه را بردارد .

پیش از سمباده زدن پینه تان ، یکی از راهکارهای گفته شده را برای نرم کردن پینه به کار ببرید تا بهتر نتیجه بگیرید , فشار ملایمی با سمباده به پینه وارد کنید و ان را بسابید تا ببینید می‌توانید لایه لایه از ان بردارید یا نه , اگر پینه مقاوم است ، دوباره ان را در محلولی نرم کننده بخیسانید و مجددا سمباده را امتحان کنید .

هرگز سمباده را محکم روی پوست نکشید , از روغن درخت چای استفاده کنید روغن درخت چای یک ضدعفونی کننده ، ضد قارچ و انتی باکتریال است , چند قطره روغن درخت چای را در کاسه ای که با اب گرم پر کرده‌اید بریزید و پینه را در ان قرار دهید تا زمانی که احساس کنید نرم شده است .

بیشتر از پانزده دقیقه پینه را در این محلول نگذارید چون روغن درخت چای بسیار قوی بوده و می‌تواند به لایه‌ی پوست اسیب بزند , جوش شیرین و اب لیمو هم می‌تواند خیلی کمک کند این راهکار شامل ترکیب یک اسید با یک ماده شیمیایی می‌شود که با هم واکنش داده و پینه را نرم می‌کنند تا راحت تر جدا شود , شما نیاز به اب گرم و دو تا سه قاشق ابلیمو دارید .

بعد از چند دقیقه خیساندن پینه در این ترکیب ، جوش شیرین را اضافه کنید , دانه‌های جوش شیرین و واکنشی که با ابلیمو نشان داده می‌تواند ماده ای حل کننده برای پینه باشد , وازلین بزنید وازلین یک راه بسیار ساده برای نرم کردن پینه‌ی پوست است .

زمانی که دوش می‌گیرید یا حمام می‌کنید ، پوست شما رطوبت اب را جذب می‌کند , وازلین کمک می‌کند تمام این رطوبت در پوست حفظ شود , فورا بعد از حمام کردن به پینه تان وازلین بزنید ، سپس روی ان را با نایلون بپوشانید و بگذارید یک شب بماند .

زمان مناسب برای مراجعه به پزشک پینه معمولا خطری ندارد , هرگز از تیغ یا وسیله ای تیز برای بریدن پینه و جدا کردن ان از پوست استفاده نکنید چون این کار می‌تواند پوست را تخریب کرده و باعث عفونت شود ، خصوصا اگر ناحیه موردنظر همچنان تحت فشار یا تحریک باشد , اگر پینه شروع کرد به چرک کردن ، تغییر رنگ داد یا خونریزی کرد باید به پزشک مراجعه نمایید .

پزشک ممکن است شما را به یک متخصص ارجاع بدهد تا تحت مداوا قرار بگیرید , اگر بیماری دارید که بر جریان خونتان اثر می‌گذارد و دچار پینه در پا شده‌اید باید در درمان پینه دقت بیشتری به خرج دهید , پیدا کردن علت اصلی پینه مهم است تا بتوانید از مشکلات پا که گاهی ناشی از دیابت و مشکلات قلبی عروقی هستند پیشگیری کنید .

تفاوت پینه پا با ضایعات پوستی دیگر اگر اخیرا متوجه شده‌اید پوست پاشنه پایتان سفت و سخت شده اما مطمئن نیستید پینه است یا مشکلی جدی ، راه هایی وجود دارد که می‌تواند این تفاوت را تشخیص دهید , پینه معمولا دارای رنگی مشابه رنگ کلی پوستتان است و لایه هایی از پوست دارد که روی هم جمع شده‌اند , با برداشتن این لایه‌ها ، پوست زیر ان به صورت نرمال دیده می‌شود .

این ضایعات پوستی با زگیل تفاوت دارند , در مورد زگیل وقتی لایه‌های سفت پوست را برمی‌دارید ، بافت زیر ان را سفید می‌بینید , علتش این است که یک ویروس زگیل پاشنه وجود دارد که در زیر پینه پا زندگی می‌کند .

اما در پینه‌های معمولی چنین چیزی وجود ندارد , چگونه از تشکیل پینه پیشگیری کنیم ؟ بعد از اینکه از شر پینه خلاص شدید حتما دوست دارید اقداماتی بکنید تا دوباره ظاهر نشوند , مثلا : اگر از دست‌ها یا زانوهایتان حین کار استفاده می‌کنید ، دستکش کار یا پد زانو می‌تواند از تشکیل پینه پیشگیری کند .

استفاده از مرطوب کننده هم می‌تواند پوست را نرم نگه داشته و از ترک خوردگی ان جلوگیری نماید , پابرهنه راه نروید و کفش هایتان اندازه‌ی مناسبی داشته باشند تا پوستتان جای نفس کشیدن داشته باشد , ناخن‌های پایتان را صاف کوتاه کنید و ان‌ها را کوتاه نگه دارید .

پوشیدن جوراب‌های ضربه گیر دار و صندل روفرشی در خانه ، راه دیگری برای حفاظت از پوست پاشنه و انگشتان در برابر پینه است , بیشتر بدانید : چگونه درد ناشی از پینه پا را کاهش دهیم ؟ بیشتر بدانید : علت خشکی کف پا یکی از این بیماری هاست بیشتر بدانید : سنگ پا این بیماری‌ها را از بین می‌برد ! بیشتر بدانید : تفاوت پینه ، زگیل و میخچه گرداوری : گروه سلامت سیمرغ seemorgh,com/health منبع : tebyan.

net پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 10:11:22 6 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews,ir/fa/news/595435/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید .

این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب رییس صداوسیما : متعهدانه و بی طرفانه در خدمت کاندیداها هستیم انجلینا جولی و قهرمان‌سازی تکراری فیلم‌های هالیودی چهره‌ها / تبریک علی کریمی برای تولد پسرش هیرسا منتخبی از حرف‌های « بهرام افشاری » در تئاتر جوجه تیغی به بهانه تولدش اوج چاپلوسی مدیری در سریال پاورچین ! کادوی جناب خان به پیمان رجبی و همسرش چطور « مهین » قاتل زنجیره ای شد ؟ امازون مالک مترو گلدوین مایر شد / سرنوشت جیمز باند تغییر نمی‌کند « تورج نصر » و حس خوب نوستالژیک در سالمندی نسخه جناب خان برای پیمان رجبی میکسی جالب از شادی‌های دهه شصتی در فیلم و سریال‌های ایرانی امید زندگانی : سال 98 کاملا بیکار و اکنون کم کارم خط تولید اسپلیت میتسوبیشی گسترش یافت تغییرات اقلیمی منجر به افزایش نرخ مرده‌زایی می‌شود جدید‌ترین عکس‌ها از ماه گرفتگی اخیر ماه گرفتگی 5 خرداد از رصدخانه گریفیث لس انجلس پولدارترین بازیگران تاریخ سینما را بشناسید پایش سلامت قهرمانان المپیکی به دقت در حال انجام است گفت وگو با رییس دپارتمان بازی جوانمردانه درباره خشونت هفته‌های اخیر در فوتبال ایران گام نخست محکم برداشته شود اندو : مثل جام جهانی 2014 بازهم صعود می‌کنیم رای فدراسیون به نفع سایپا عادلانه بود ؟ نتایج در زمین رقم بخورد پرسپولیس قهرمان می‌شود نقطه قوت تیم ملی خط حمله است شبیه‌سازی فینال لیگ اروپا با لگو رکوردشکنی کاوانی با شیاطین سرخ درخواست بحرین برای تست کرونا پیش و پس از ورود به منامه تمدید قرارداد سرمربی تیم طارمی با دستمزد 3 میلیون یورویی نفرین جان‌تری / طلسمی که پابرجا ماند ! خشم راشفورد / خیر سرش معلم ریاضی هم هست ! گریه یک ستاره / قهرمانی بماند برای فصل بعد افضلی فرد : رد صلاحیت اینچه درگاهی ، توهین به جامعه ژیمناستیک بود تنیسور مطرح ژاپنی پردرامدترین ورزشکار زن جهان شد نوزایی : احیاء چوگان با کمک بخش خصوصی و دولتی امکان‌پذیر است دغدغه جدی برای تیم ملی / زبان انگلیسی دردسرساز نشود ! پایان فصل برای شیخ و میلیچ ؟ سیدجلال با قرارداد 2/2 میلیاردی می‌ماند یک رویای دور از دسترس در فکر بارسلونا الگری جانشین زیدان می‌شود « اریک کارل » نویسنده محبوب کتاب‌های کودک از دنیا رفت 7 مصیبت نویسندگی از نگاه رابرت دنیرو روش‌های درمانی برای افتاب سوختگی عکس اریا عظیمی نژاد و پسرش در پردیس چارسو برای اکران فیلم « سیارک » حضور رییسی نامزد ریاست جمهوری در بازار بزرگ تهران واکسیناسیون بازیکنان تیم ملی و مربیان قبل از بازی‌های انتخابی جام جهانی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر 1400 در پردیس سینمایی چارسو تیپ جدید صبا راد در هتل مجلل دبی استوری جنجالی تبریک پولاد کیمیایی به ابراهیم رییسی اقدامات توسعه ای اپراتور تلفن همراه کیش با هدف تحقق کیش شهر هوشمند کیش به عنوان پیشرو توسعه هوشمند در کشور از پهپادهای پستی جدید رونمایی کرد.