10 پیشنهاد ساده برای مثبت‌اندیش بودن

۱۴۰۰/۰۳/۰۶ ۱۴:۳۵:۴۷


10 پیشنهاد ساده برای مثبت‌اندیش بودن پزشکی بزرگنمایی : اریا بانو - شما جزء افرادی هستید که همیشه نیمه‌ی پر لیوان را می‌بینند یا نیمه‌ی خالی لیوان ؟ ادم مثبت اندیشی هستید یا همیشه منفی‌نگری می‌کنید ؟ جالب است بدانید که مثبت‌نگری نه تنها باعث می‌شود ارامش خاطر داشته باشید ، بلکه روی سلامتی بدنتان هم اثر می‌گذارد , دیجی کالا مگ : شما جزء افرادی هستید که همیشه نیمه‌ی پر لیوان را می‌بینند یا نیمه‌ی خالی لیوان ؟ ادم مثبت اندیشی هستید یا همیشه منفی‌نگری می‌کنید ؟ جالب است بدانید که مثبت‌نگری نه تنها باعث می‌شود ارامش خاطر داشته باشید ، بلکه روی سلامتی بدنتان هم اثر می‌گذارد , در این مقاله به شما کمک می‌کنیم در مدت زمان کوتاه تبدیل به یک ادم مثبت نگر شوید .

با ما همراه باشید , ارتباط مثبت اندیشی و بهبود سلامتی و کیفیت زندگی مطالعه ا‌ی که به تازگی روی 7 هزار خانم انجام شد به این نتیجه رسید که خطر مرگ ومیر ناشی از عارضه‌های زیر در افرادی که مثبت نگر بودند ، به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرد , بیماری قلبی سکته سرطان‌های مختلف از جمله سرطان‌های سرطان ، رحم و ریه عفونت بیماری‌های تنفسی سایر فواید اثبات شده‌ی مثبت اندیشی شامل خواص زیر می‌شود .

بهبود کیفیت زندگی افزایش سطح انرژی بهبود سلامت جسمی و روحی بهبودی ( ریکاوری ) سریع تر بیماری و جراحت ابتلای کمتر به سرماخوردگی افسردگی کمتر مدیریت بهتر استرس افزایش طول عمر مثبت اندیشی جادو نیست و تمام مشکلات شما را یک شبه برطرف نمی‌کند , بلکه مشکلات را قابل تحمل تر می‌کند و باعث می‌شود مدیریت ان‌ها به نظرتان اسان تر بیاید , این دیدگاه به شما کمک می‌کند با یک روش مثبت تر و مفیدتر با مشکلات مواجه شوید .

10 توصیه‌ی شگفت انگیز برای مثبت اندیشی در ادامه به چند توصیه‌ی مفید اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند تبدیل به یک ادم مثبت نگر شوید , 1, مشکلات روحی خود را شناسایی کنید بسیاری از افراد دچار مشکلات روحی مثل استرس و اضطراب شدید هستند که این موضوع با توجه به شرایط اقتصادی نابه سامان ، نداشتن امنیت شغلی ، اینده‌ی مبهم و … جای تعجب ندارد .

اگر مدت زیادی است که احساس خوشحالی نکرده‌اید و مدام در افکار خود غرق می‌شوید ، بهتر است به یک فرد متخصص مراجعه کنید , از رفتن به روان شناس یا روان پزشک خجالت نکشید و سلامت روان خود را در اولویت قرار دهید , شما لایق خوشحال بودن و لذت بردن از زندگی هستید و باید هر کاری که می‌توانید در این زمینه بکنید .

2, سپاس‌گزاری کردن را یاد بگیرید سپاس‌گزاری کردن به ایجاد ذهنیت مثبت کمک زیادی می‌کند , اگر به پادکست گوش می‌دهید یا مقالات مختلفی را می‌خوانید ، حتما متوجه تایید ان‌ها روی اهمیت مساله‌ی سپاس‌گزاری شده‌اید .

اما متاسفانه کمتر به علت اهمیت این موضوع و تاثیر ان روی زندگی پرداخته می‌شود , نتایج مطالعات مختلف نشان می‌دهند که سپاس‌گزاری کردن در کاهش استرس ، بهبود عزت نفس و افزایش تحمل حتی در شرایط خیلی سخت کمک می‌کند , سپاس‌گزاری کردن شما را مجبور می‌کند همیشه به دنبال یک چیز مثبت باشید .

به این نکته توجه کنید که اوضاع می‌توانست سخت تر از شرایط فعلی باشد , شاید این موقعیت بد همان چیزی است که برای رشد کردن و اشنایی با توانایی‌های بالقوه‌ی خود به ان نیاز دارید , به روز‌های خوب و فرصت‌های بی نظیری فکر کنید که فقط شما تجربه کرده‌اید و دیگران از ان‌ها محروم بوده‌اند .

به این فکر کنید که چقدر خوش شانس بوده‌اید که چنین لحظاتی را در زندگی اتان داشته‌اید , اگر در زندان نیستید ، بیماری خاصی ندارید و همچنان نفس می‌کشید ، 5 ثانیه وقت بگذارید و خدا را شکر کنید , 3.

سرنوشت خود را دوست داشته باشید ایده‌ی پشت این اصل این است که انچه در زندگی اتان اتفاق میفتد ، برای شماست ؛ فقط و فقط برای شما ؛ بنابراین بهترین روش برای اینکه جان سالم به در ببرید این است که یاد بگیرید سرنوشت خود را دوست داشته باشید , سرنوشت همیشه عادلانه و پسند ما نیست , به همین دلیل دوست داشتن ان مهارتی است که هر کسی از عهده‌ی ان بر نمی‌اید .

4, با افراد منفی نگر ارتباط نداشته باشید شاید این جمله‌ی معروف را شنیده باشید : « شما میانگینی از پنج نفری هستید که بیشترین زمانتان را با ان‌ها می‌گذارنید ,» خیلی خوب می‌دانید که اطرافیان به شدت روی شما ، افکار و دیدگاهتان به زندگی اثر می‌گذارند .

یکی از موثرترین روش‌ها برای مثبت اندیشی ، محدود کردن مدت زمانی است که با افراد منفی نگر می‌گذرانید , ان‌ها از هر روشی که می‌توانند کمک می‌گیرند تا شما را قانع کنند زندگی از اصل یک پدیده‌ی منفی بوده است , با افراد مثبت‌اندیش در ارتباط باشید و رفت وامد با افراد منفی نگر را تا جایی که برایتان مقدور است ، به حداقل برسانید .

5, حواستان به غذای مغزتان باشد مغز با معده تفاوت چندان زیادی ندارد , اگر مغز با غذا‌های سالم تغذیه نشود ، مریض می‌شود .

خوردن مقدار زیادی غذا‌های ناسالم می‌تواند به سلامت جسمی شما اسیب زیادی وارد کند , این کار شما را تنبل و بی حال می‌کند و باعث می‌شود دچار اضافه وزن و مریضی شوید و سطح انرژی بدنتان کاهش پیدا کند , به طور مشابه ، اگر ذهنتان را به طرز منفی تغذیه کنید ، سلامت ذهنیتان دچار مشکلات زیادی می‌شود .

رسانه تاثیر قابل توجهی روی سلامت روح ما می‌گذارد , اگر مدام خبر‌های بد را پیگیری کنید و در رسانه‌های اجتماعی و وب سایت‌های مختلف اخبار منفی را بخوانید ، دچار افکار تیره و مبهم می‌شوید ؛ افکاری که بیرون امدن از ان‌ها اصلا اسان نیست , سعی کنید در شبکه‌های مجازی مثل اینستاگرام پیج هایی را دنبال کنید که اخبار خوب را به گوش مخاطبان خود می‌رسانند و از این طریق به گسترش مثبت اندیشی کمک می‌کنند .

6, خودتان را به ورزش کردن پایبند کنید مطالعات بی شماری به ارتباط بین سلامت جسمی و سلامت ذهنی پی برده‌اند , زمانی که ورزش کنید ، بدنتان مقدار زیادی اندورفین و مواد شیمیایی حال خوب کن دیگر تولید کرده و از این طریق به شما در بهبود خلق وخو کمک می‌کند .

اینکه به شما گفتیم ورزش کنید ، منظورمان ورزش‌های به شدت سنگین و طاقت فرسا نبود , 20 دقیقه پیاده روی چند روز در هفته می‌تواند یک فعالیت ورزشی سبک برای بهبود سلامت جسم و روح باشد , با همین میزان ورزش کردن حالتان حسابی خوب می‌شود .

از لحاظ علمی ثابت شده که ورزش کردن خلق وخو را بهبود می‌بخشد و علائم افسردگی و اضطراب را کاهش می‌دهد وسطح هورمون استرس به نام کورتیزول را به طرز چشمگیری کاهش دهد , 7, به اندازه‌ی کافی بخوابید اگر اهل مقاله خواندن باشید ، حتما در مقالات مختلف درباره‌ی تاثیر خواب روی سلامتی خوانده‌اید .

اگر خواب کافی داشته باشید ، سلامتیتان تقویت می‌شود و بدنتان به طور بهینه عمل می‌کند , اگر به اندازه‌ی کافی نخوابید ، روز بعد خسته ، بی حال و بداخلاق می‌شوید , در چنین شرایطی احتمال اینکه بتوانید به مسائل مثبت فکر کنید خیلی کم می‌شود .

8, صبح خود را با یک روتین مثبت شروع کنید برای شروع مثبت اندیشی به فکر یک روتین حال خوب کن برای صبح‌ها باشید , اگر صبح خود را با افکار مثبت شروع کنید ، به احتمال زیاد روزتان به خوبی پیش می‌رود و اتفاقات مثبتی برایتان میفتد .

صبح‌ها مدت زمانی را به انجام کار‌های مثبت اختصاص دهید , کتاب خواندن ، ورزش کردن ، یادداشت کردن یا حتی نشستن در گوشه‌ی دنج خانه و نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه همگی از جمله روش‌های عالی برای شروع یک روز مثبت هستند , 9.

در زمان حال زندگی کنید خیلی از افراد ارزو دارند که ماشین زمان داشتند و می‌توانستند بعضی اتفاقاتی که در گذشته افتاده را تغییر دهد یا ان‌ها را به طور کامل حذف کنند , همه‌ی ما می‌دانیم که این موضوع هیچ وقت حقیقت پیدا نمی‌کند ؛ بنابراین بهتر است اشتباهاتی که در گذشته انجام داده‌اید را بپذیرید و از ان‌ها درس بگیرید , مثبت اندیشی یعنی دیدگاه مثبتی به زندگی داشته باشید و در زمان حال زندگی کنید .

نباید به این فکر کنید که در اینده‌ی نامشخص چه اتفاقاتی قرار است بیفتد , همچنین نباید مدام اشتباهاتی که در گذشته انجام دادید را در ذهنتان مرور کرده و خودتان را به خاطر انجام ان‌ها سرزنش کنید , به این نکته‌ی ظریف دقت کنید که منظور ما این نیست که به کلی از اینده غافل شوید و به طور مثال پس‌انداز نکنید ، چون باید در لحظه زندگی کنید ! به فکر اینده باشید ، اما از زمان حال غفلت نکنید .

قدر تک تک لحظه‌های زندگی را بدانید تا در اینده احساس پشیمانی نکنید که چرا قدر فلان چیز و فلان کس را ندانستید , 10, از شکست هایتان درس بگیرید همه‌ی ما دست کم یک بار شکست خوردن را در زندگیمان تجربه کرده‌ایم .

نحوه‌ی برخورد افراد با شکست بسیار متفاوت است , افراد منفی نگر بعد از اینکه شکست می‌خورند ، احساس حقارت می‌کنند , این افراد به کلی از دنیا دست می‌کشند و فکر می‌کنند دیگر هیچ وقت در زندگی موفق نمی‌شوند .

افرادی که مثبت اندیشی را بلدند ، باور دارند که شکست خوردن بخشی از فرایند موفقیت است ؛ بنابراین زیاد به خودشان سخت نمی‌گیرند , زمانی که شکست می‌خورید ، به جای اینکه تسلیم شوید ، علت را پیدا کنید و به رفع ان بپردازید و مطمئن باشید اگر سخت تلاش کنید ، به هدفتان می‌رسید , کلام اخر در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم که مثبت اندیشی روی سلامتی جسمی و ذهنی اثرات زیادی می‌گذارد .

در ادامه شما را برای اینکه تبدیل به یک ادم مثبت نگر شوید ، راهنمایی کردیم , مشکلات و سختی‌ها برای همه وجود دارند , باید یاد بگیرید شرایط سخت را مدیریت کنید ، وگرنه خودتان اذیت می‌شوید .

اینکه دیدگاهتان را نسبت به زندگی مثبت کنید ، سخت نیست ؛ فقط خودتان باید اراده کنید , ان موقع است که می‌توانید از تک تک لحظات زندگی لذت ببرید , پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 10:10:45 9 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www.

banounews,ir/fa/news/595434/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید , این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود .

امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب دلت غلط کرده برای من تنگ شده عادت‌ها و علایق عجیب و غریب بازیگران هالیود ! برنامه ریزی عجیب تلویزیون برای برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری سواستفاده هومن سیدی از گلزار و حسین یاری در « گیسو » از بوی « سهند » حالم به هم میخوره رقصیدن جناب خان در خندوانه پخش فوتبال و مناظره‌های انتخاباتی همزمان خواهد بود ؟! افسانه بایگان : می‌گفتند سوپراستار نمی‌خواهیم ! دلتون می‌خواد شما هم به 20 سال دیگه سفر کنید ؟ تیزر قسمت اخر سریال هیجان انگیز « سیاوش » وقتی خواستگار دخترت رو طعمه ترور قرار میدی ! چهره‌ها / سورپرایز تولد مجید واشقانی در پشت صحنه « از سرنوشت » پیاز که تخصص نمیخواد ! بازی مینا جعفرزاده و شهرام عبدلی در تله فیلم « حباب‌ها صدای بلند دارند » داستان جوانمردی تجربه گر مرگ در « زندگی پس از زندگی » مشکل تعریق جناب خان و راه حل عجیب شاه حسینی عاشق شدنش هم با خشونته سریال‌های محبوب ماه رمضان مشخص شدند ؛ « زندگی پس از زندگی » رتبه اول کنایه سریال زیرخاکی به کسانی که تمسخرکنندگان امنیت کشور نقش متفاوت شبنم قلی خانی در سریال « پنجمین خورشید » فوت بازیگر قدیمی برنامه‌های کودک تلویزیون بر اثر کرونا سومین روز جشنواره جهانی فجر ؛ از اکران نسخه رنگی « دخترلر » تا ماجرای فیلمسازی کیانوش عیاری بزار برن جواب منفی را از خود « افرین » بشنون لغو قانون استفاده از ماسک در سینما‌های بزرگ امریکا ! « ارتش مردگان » در بین 10 فیلم پربازدید نتفلیکس ایرادهای ملانصرالدینی از « ایرج نوذری » جلوی پدر زن و مادرزنش چه شاخ بازی درمیاره بازی جمشید هاشم پور در فیلم « مزرعه پدری » محصول سال 83 تیزر حضور باران کوثری در « پیشگو » با اجرای پژمان جمشیدی یاسمن دعوت حامد را قبول می‌کند ؟ انتشار تریلر فیلم « بوتاکس » برای اکران در جشنواره فجر عجیب‌ترین پدیده‌های کره زمین سیکس پک شکم در خانه ؛ فقط با یک دمبل با همت فعالان حوزه لوازم خانگی در نیاز‌های اصلی خودکفا شدیم زمان معرفی و قیمت تلویزیون‌های smart screen هواوی مشخص شد قیمت تلویزیون قاچاق ارزان تر از کالای تولید داخل / هنوز تصمیمی برای بازگشت برندهای خارجی گرفته نشده فروش تلویزیون اولد سری 7 فیلیپس در بازار اغاز شد تبلت پرچمدار هواوی matepad pro 2 با تراشه پرقدرت در راه است زمان معرفی و قیمت تلویزیون‌های جدید smart screen هواوی مشخص شد تاثیر تستوسترون بر شدت خطر کوید 19 در مردان ناسا 5 ماهواره را برای ایجاد یک تصویر سه بعدی از زمین به فضا می‌فرستد ناسا با همکاری جنرال موتورز و لاکیهد مارتین ماه نورد ماموریت ارتمیس را طراحی می‌کند بیماران کرونایی در امریکا بدتر از بدو ورود ، بیمارستان را ترک می‌کنند تاثیر الودگی هوا بر کاهش حس بویایی ضبط دفتر و بایگانی « هاوکینگ » برای تسویه حساب مالیاتی پرورش خلاقیت کودکان با لگو بازی علم چه نگاهی به پدیده عشق دارد ؛ عشق اعتیاد اور است ابزاری بی رحم برای یافتن ماده‌ی تاریک افشاگری محمدرضا حیاتی درباره مناظره‌های انتخاباتی تلویزیون چرا سیندرلا ، الیا و انا و شخصیت‌های اصلی کارتون‌ها مادر ندارند ؟.