اغاز تبلیغات ؛ رونمایی از برنامه‌ها و راهکارهای نامزدهای ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۳/۰۶ ۱۴:۳۳:۳۵


اغاز تبلیغات ؛ رونمایی از برنامه‌ها و راهکارهای نامزدهای ریاست جمهوری سیاسی بزرگنمایی : اریا بانو - به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم همچنان محور مهم تحلیل‌ها و خبرهای انتخاباتی است , نامزدهای تایید صلاحیت شده هم همزمان با اغاز زمان تبلیغات ، در نشست‌های خبری حضور یافته و دیدگاه‌ها و شعارهای خود را مطرح می‌کنند , برخی از اعضای شورای نگهبان هم در واکنش به انتقادات ، دلایل رد و تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کردند .

نگرانی ناتمام رییس جمهوری به عنوان حافظ قانون اساسی درباره انتخابات به عنوان سمبل مشروعیت بخشی به نظام هم در جلسه هیات دولت روز چهارشنبه تکرار شد , شایعات و تکذیب‌های ان هم بخش جدایی‌ناپذیر انتخابات است , انتخابات ، بسترساز مشروعیت موضوع احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در جلسه روز گذشته هیات دولت هم بازتاب داشت و رییس جمهوری بیش از همیشه نگران برخی رویه‌ها بود .

حجت‌الاسلام « حسن روحانی » از ارسال نامه ای به رهبر معظم انقلاب به منظور اقدامی درباره انتخابات و تایید صلاحیت‌ها خبر داد و تصریح کرد : « انتخابات شکوهمند ضامن مشروعیت نظام است و این اساس است و ما این را فراموش کرده‌ایم , یعنی مسئله و هدف اساسی ادامه مشروعیت نظام با حضور مردم پای صندوق انتخابات است , رییس جمهوری خاطرنشان کرد : همه تصمیماتی که در کشور انجام می‌گیرد ، اگر پشتوانه مردمی نداشته باشد ، مشروعیت ندارد .

مشروعیت قانونی که ندارد ، مشروعیت دینی ان هم محل بحث و سوال است , چرا که می‌خواهد مردم را نمایندگی کند و از طرف مردم سخن بگوید ، با دنیا بعنوان نماینده ملت سخن بگوید , اغاز به کار ستادهای اصولگرایان ، پایان کار ستادهای اصلاح‌طلبان و اعتدالیون همزمان با اغاز به کار و معرفی روسای ستادهای نامزدهای اصولگرای تایید صلاحیت شده ، نامزدهای اصلاح‌طلب و اعتدالی رد صلاحیت شده ؛ کار ستادهای خود را پایان دادند .

« علیرضا زاکانی » نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری « روح الله متفکر ازاد » نماینده مردم تبریز را به ریاست و « مالک شریعتی » را به عنوان سخنگوی ستاد انتخاباتی خود معرفی کرد , « مهدی تجریشی » هم از سوی سعید جلیلی به عنوان رییس ستاد انتخاباتی وی و « مرتضی فیروزابادی » به عنوان سخنگوی ستاد انتخاب و معرفی شدند , در جبهه دیگر اما اسحاق عصر روز گذشته اسحاق جهانگیری در جلسه ای با اعضای ستاد انتخاباتی خود ضمن تقدیر از تلاش‌های انان به صورت رسمی به فعالیت ستاد پایان داد و تصریح کرد : « برخی اعلام می‌کنند که بانیان وضع موجود رد صلاحیت شده‌اند ، اتفاقا من امده بودم تا بانیان وضع موجود را به مردم معرفی کنم .

» « علی لاریجانی » رییس پیشین مجلس هم با حضور در جمع اعضای ستاد انتخاباتی خود ، به فعالیت این ستاد پایان داد , « محمد شریعتمداری » هم تصریح کرده است : با توجه به اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده ؛ وظیفه خود را انجام شده می‌دانم و انچه در این رویداد پیش امد را خیر دانسته و به ان راضی هستم ,» نامزدها ؛ دیدگاه‌ها و شعارها نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در نشست‌های خبری و مکان‌های گوناگون به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند .

حجت‌الاسلام رییسی دیروز در اتاق بازرگانی در جمع فعالان اقتصادی کشور حضور یافت و به تشریح دیدگاههای خود پرداخت , وی در این نشست خود را مدیر میدانی خواند و گفت نمی‌توان بازار را دستوری و اقتصاد را با نشستن در اتاق اداره کرد , وی تاکید کرد : « من یک مدیر میدانی در همه حوزه‌ها هستم و در سفر به استان‌ها اولین نشست من با کارافرینان و فعالان اقتصادی بود و درانجا گفتم وقتی تولید مسئله مهم کشور و شعار سال می‌شود من به عنوان مسئول دستگاه قضایی نباید از ان غافل باشم .

» « امیرحسین قاضی زاده هاشمی » دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری وعده حل سه روزه مشکل بورس را داد و گفت : سه روزه می‌توان مشکل بازار سرمایه را حل کرد و امیدوارم در روزهای اول « دولت سلام » این بحران حاد برطرف شود , « عبدالناصر همتی » هم با تاکید بر اینکه من به عنوان یک صدای سوم امدم ، گفت : « من می‌خواهم صدای بخش اعظم خاموش مردم باشم که به وضعیت موجود اعتراض دارند و مطمئن هستم که می‌شود مشکلات مردم را حل کرد ,» « علیرضا زاکانی » هم با اشاره به اینکه ستاد من ستاد دهه شصتی هاست ؛ گفته است : من به دنبال تحول فراگیر در ابعاد مختلف هستم که تحت عنوان انقلاب سوم وعده‌های اساسی انقلاب در عرصه عمل به ظهور برسد .

« محسن مهرعلیزاده » کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در واکنش به نتیجه بررسی صلاحیت‌های داوطلبان کاندیداتوری این انتخابات در حساب کاربری خود در توییتر نوشت : « نمی‌شود ادعای دین داری کرد و جریان حذف دیگران را ترویج نمود !» « محسن رضایی » دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گویی اعلام کرد : « لازم است از مدیریت اقتصادی دولت شروع کنیم , مشکل اصلی پیشرفت کشور و معیشت مردم ، نبودن سیاست درست و رابطه درست دولت با اقتصاد ملی است ,».

« سعید جلیلی » دیگر نامزد انتخابات ؛ شعار تبلیغاتی خود را « جهش و جهاد » اعلام کرد , شعار انتخاباتی حجت‌الاسلام رییسی هم « هر خانه یک ستاد » است , ادامه انتقادات ؛ دفاع شورای نگهبان انتقادات از رد صلاحیت برخی چهره‌های سیاسی از سوی شورای نگهبان همچنان ادامه دارد اما دیدگاه‌های اعضای این شورا هم بازتاب یافته است .

« مرتضی الویری » از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب درباره عملکرد شورای نگهبان گفته است : « مستقل از دسته بندی و خطوط سیاسی ، این گونه غربالگری برای من شگفت انگیز است و من نمی‌دانم با چه شاخصی شورای نگهبان این گونه عمل می‌کند , نتیجه این حرکت به نظر من بسیاری از افراد را که ایده ال‌ها و ارمان‌های خودشان را در نامزدهای دیگر جست و جو می‌کردند ، الان احساس می‌کنند که ان نامزدها در فهرست کاندیداها وجود ندارند , بنابراین طبیعی است که انها تمایل و گرایشی به حضور در انتخابات نشان نخواهند داد .

» « علی مطهری » هم در نامه ای سرگشاده به حجت‌الاسلام رییسی در مقام رییس قوه قضاییه نسبت به رویه احراز صلاحیت‌ها انتقاد کرده است , « محمد دهقان » عضو حقوقدان شورای نگهبان هم با حضور در برنامه تلویزیونی به تشریح شیوه تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان پرداخت و تاکید کرد : « شورا در بررسی صلاحیت‌های داوطلبان ریاست جمهوری ورود سیاسی و مصلحت سنجی ندارد ,» همچنین ایت الله « صادق لاریجانی » رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم پس از انتقاد روز گذشته خود درباره رویه رد صلاحیت‌های انتتخابات تصریح کرد : « در طول بیست سال گذشته همواره از شورای نگهبان دفاع کرده‌ام و اکنون هم چنین است و اگر اینجانب مطلبی گفتم از سر دلسوزی و در ادامه همان رویه دفاع از عملکرد شورای نگهبان در طول 20 سال گذشته بوده است .

» شایعات و تکذیب‌های انتخاباتی جبهه اصلاحات به عنوان اصلی‌ترین نهاد تصمیم گیر اصلاح‌طلبان روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که از هیچ کدام تز نامزدها حمایت نمی‌کند , با این وجود یکی از خبرگزاری‌های اصولگرا مدعی حمایت این جریان سیاسی از محسن مهرعلیزاده شد , در واکنش به این خبر ؛ « اذر منصوری » سخنگوی جبهه اصلاحات در توییتر نوشت : « جبهه اصلاحات ایران ، متشکل از 31 حزب اصلاح‌طلب و 15 شخصیت حقیقی است .

ما امروز اعلام کردیم ؛ « با توجه به رد صلاحیت فله ای شورای نگهبان ، نامزدی برای معرفی به مردم در انتخابات 1400 نداریم ,» خبرگزاری فارس اعلام کند این جبهه ای که از ان نام برده ، متشکل از چه احزاب و چه افرادی است ؟» انصراف برخی نامزدها به نفع نامزد دیگر هم از دسته شایعات مرسوم و گمانه زنی‌های متداول موسوم انتخاباتی است , در همین زمینه طی روزهای گذشته برخی سایت‌ها و کانال‌ها از احتمال انصراف سید ابراهیم رییسی به نفع یکی از کاندیداهای دیگر در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم خبر داد که یک منبع نزدیک به ستاد مرکزی وی ضمن رد شایعات مطرح شده گفت : « فعالیت‌های انتخاباتی اقای رییسی و برنامه‌های تبلیغاتی ایشان با جدیت و قدرت در حال انجام بوده و از امروز وارد فاز جدیدی خواهد شد .

», در هر صورت روز گذشته و بعد از برگزاری نشست‌های خداحافظی ستادهای انتخاباتی لاریجانی و جهانگیری ، و اعلام برنامه‌های نامزدها در صدا و سیما عملا موضوع بازگشت داوطلبان رد صلاحیت شده تمام شد , با این اتفاق تحلیل‌ها و پیش بینی‌ها از شکل‌گیری رقابت دو قطبی و سه قطبی هم رنگ باخت .

هر چند اغلب تحلیلگران متغیر رفتار شورای نگهبان را در تحلیل‌های خود لحاظ کرده و نظرات خود را مقید به رای نهایی ان می‌کردند ، حالا و با توجه به ترکیب اعلام شده از داوطلبان احراز صلاحیت شده باید منتظر اعلام برنامه‌ها و راهکارهای انان برای برون رفت از ابرچالش‌های پیش روی ایران بود و باید دید نامزدها در 20 روز فرصت تبلیغات چگونه مردم را مجاب به رای دادن به این برنامه‌های خود می‌کنند و کدامیک پدیده دوره تبلیغات انتخابات خواهند بو د , پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 8:50:49 am 18 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews.

ir/fa/news/595408/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید , این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد .

سایر مطالب دلت غلط کرده برای من تنگ شده عادت‌ها و علایق عجیب و غریب بازیگران هالیود ! برنامه ریزی عجیب تلویزیون برای برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری سواستفاده هومن سیدی از گلزار و حسین یاری در « گیسو » از بوی « سهند » حالم به هم میخوره رقصیدن جناب خان در خندوانه پخش فوتبال و مناظره‌های انتخاباتی همزمان خواهد بود ؟! افسانه بایگان : می‌گفتند سوپراستار نمی‌خواهیم ! دلتون می‌خواد شما هم به 20 سال دیگه سفر کنید ؟ تیزر قسمت اخر سریال هیجان انگیز « سیاوش » وقتی خواستگار دخترت رو طعمه ترور قرار میدی ! چهره‌ها / سورپرایز تولد مجید واشقانی در پشت صحنه « از سرنوشت » پیاز که تخصص نمیخواد ! بازی مینا جعفرزاده و شهرام عبدلی در تله فیلم « حباب‌ها صدای بلند دارند » داستان جوانمردی تجربه گر مرگ در « زندگی پس از زندگی » مشکل تعریق جناب خان و راه حل عجیب شاه حسینی عاشق شدنش هم با خشونته سریال‌های محبوب ماه رمضان مشخص شدند ؛ « زندگی پس از زندگی » رتبه اول کنایه سریال زیرخاکی به کسانی که تمسخرکنندگان امنیت کشور نقش متفاوت شبنم قلی خانی در سریال « پنجمین خورشید » فوت بازیگر قدیمی برنامه‌های کودک تلویزیون بر اثر کرونا سومین روز جشنواره جهانی فجر ؛ از اکران نسخه رنگی « دخترلر » تا ماجرای فیلمسازی کیانوش عیاری بزار برن جواب منفی را از خود « افرین » بشنون لغو قانون استفاده از ماسک در سینما‌های بزرگ امریکا ! « ارتش مردگان » در بین 10 فیلم پربازدید نتفلیکس ایرادهای ملانصرالدینی از « ایرج نوذری » جلوی پدر زن و مادرزنش چه شاخ بازی درمیاره بازی جمشید هاشم پور در فیلم « مزرعه پدری » محصول سال 83 تیزر حضور باران کوثری در « پیشگو » با اجرای پژمان جمشیدی یاسمن دعوت حامد را قبول می‌کند ؟ انتشار تریلر فیلم « بوتاکس » برای اکران در جشنواره فجر عجیب‌ترین پدیده‌های کره زمین سیکس پک شکم در خانه ؛ فقط با یک دمبل با همت فعالان حوزه لوازم خانگی در نیاز‌های اصلی خودکفا شدیم زمان معرفی و قیمت تلویزیون‌های smart screen هواوی مشخص شد قیمت تلویزیون قاچاق ارزان تر از کالای تولید داخل / هنوز تصمیمی برای بازگشت برندهای خارجی گرفته نشده فروش تلویزیون اولد سری 7 فیلیپس در بازار اغاز شد تبلت پرچمدار هواوی matepad pro 2 با تراشه پرقدرت در راه است زمان معرفی و قیمت تلویزیون‌های جدید smart screen هواوی مشخص شد تاثیر تستوسترون بر شدت خطر کوید 19 در مردان ناسا 5 ماهواره را برای ایجاد یک تصویر سه بعدی از زمین به فضا می‌فرستد ناسا با همکاری جنرال موتورز و لاکیهد مارتین ماه نورد ماموریت ارتمیس را طراحی می‌کند بیماران کرونایی در امریکا بدتر از بدو ورود ، بیمارستان را ترک می‌کنند تاثیر الودگی هوا بر کاهش حس بویایی ضبط دفتر و بایگانی « هاوکینگ » برای تسویه حساب مالیاتی پرورش خلاقیت کودکان با لگو بازی علم چه نگاهی به پدیده عشق دارد ؛ عشق اعتیاد اور است ابزاری بی رحم برای یافتن ماده‌ی تاریک افشاگری محمدرضا حیاتی درباره مناظره‌های انتخاباتی تلویزیون چرا سیندرلا ، الیا و انا و شخصیت‌های اصلی کارتون‌ها مادر ندارند ؟.
ایران رصدخانه گریفیث لس انجلس پولدارترین منامه پردیس چارسو تهران پردیس سینمایی چارسو هتل مجلل دبی کیش کیش شهر هوشمند کیش شورای نگهبان اصولگرایان اصولگرای بورس خبرگزاری های اصولگرا ایران خبرگزاری فارس ستاد مرکزی صدا و سیما پایگاه های خبری تحلیلی گروه رسانه ای اریا فوتبال ایران پرسپولیس کاوانی بحرین ژاپنی تیم ملی زبان انگلیسی بارسلونا اریا بانو حافظ حجت الاسلام حسن روحانی رهبر معظم انقلاب علیرضا زاکانی روح الله متفکر ازاد مالک شریعتی مهدی تجریشی سعید جلیلی مرتضی فیروزابادی اسحاق اسحاق جهانگیری علی لاریجانی محمد شریعتمداری حجت الاسلام رییسی امیرحسین قاضی زاده هاشمی عبدالناصر همتی محسن مهرعلیزاده محسن رضایی مرتضی الویری علی مطهری محمد دهقان ایت الله صادق لاریجانی اذر منصوری سید ابراهیم رییسی اقای رییسی لاریجانی جهانگیری انجلینا جولی علی کریمی بهرام افشاری مدیری جناب خان پیمان رجبی مهین جیمز تورج نصر راشفورد افضلی فرد اینچه درگاهی شیخ میلیچ سیدجلال الگری جانشین زیدان اریک کارل رابرت دنیرو اریا عظیمی نژاد رییسی صبا راد پولاد کیمیایی ابراهیم رییسی خبرنگار سیاسی ایرنا رییس جمهوری ریاست جمهوری سیزدهم ریاست جمهوری نماینده مردم تبریز رییس ستاد انتخاباتی وی رییس پیشین مجلس مسئول دستگاه قضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد انتخابات ریاست جمهوری رییس قوه قضاییه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنگوی جبهه اصلاحات رییس صداوسیما رییس دپارتمان بازی جوانمردانه سرمربی تیم طارمی انتخابات ریاست جمهوری انقلاب انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم جام جهانی 2014 لیگ اروپا جام جهانی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر 1400