علیرام نورایی : مردم از سریال‌های امنیتی استقبال می‌کنند

۱۴۰۰/۰۳/۰۶ ۰۷:۳۱:۱۲


علیرام نورایی : مردم از سریال‌های امنیتی استقبال می‌کنند فرهنگی هنری بزرگنمایی : اریا بانو - فارس / علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون درباره اینکه تا به حال چندین بار نقش جاسوس را ایفا کرده ، گفت : هر کاراکتر یک سری ویژگی‌های مخصوص به خودش را دارد و لزوما همه جاسوس‌ها شبیه هم نیستند , علیرام نورایی تاکنون سه بار در نقش جاسوس جلوی دوربین رفته است ؛ در فیلم « قلاده‌های طلا » و سریال‌های « ماتادور » و « گاندو 1», او در سریال گاندو 1 به کارگردانی جواد افشار ایفاگر نقش فرهاد حقی ( مهران عربی ) است ؛ جاسوسی که در پوشش خبرنگار و مدرس خبرنگاری فعالیت می‌کند .

نورایی در این گفت و گو تاکید می‌کند که قرار نبوده در گاندو نقش جاسوس را بازی کند و در ابتدا برای ایفای یکی از ماموران امنیتی در نظر گرفته شده بوده ؛ اما به دلیل فعالیت همزمانش در یک سریال دیگر و مشغله کاری ، نقشی کوتاه تر یعنی همین فرهاد حقی به او سپرده شده است , با این حال او تاکید می‌کند هر نقشی ویژگی‌ها و خصوصیات مخصوص به خودش را دارد و همه جاسوس‌ها شبیه هم نیستند , این بازیگر ، گاندو را از جمله سریال‌های پرمخاطب تلویزیون در سال‌های اخیر بر می‌شمرد و تاکید می‌کند این مجموعه توانسته با توجه به موضوع خاصش با طیف وسیعی از مخاطبان ارتباط بگیرد .

به گفته نورایی ، از انجا که تاکنون سریال‌های زیادی با موضوعات امنیتی اطلاعات ساخته نشده است ، مردم از تماشای چنین اثاری استقبال می‌کنند , او علت اصلی انتقادات و هجمه‌های فراوان به گاندو را هم حقیقت گویی این سریال عنوان می‌کند و می‌گوید چنین واکنش هایی طبیعی است و جای تعجب چندانی ندارد , پول کثیف ، جابربن حیان ، از نفس افتاده ، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ، قفسی برای پرواز ، هوش سیاه ، ماتادور ، جاده چالوس ، محکومین ، سارق روح ، از یاد رفته‌ها و روزهای ابدی از جمله سریال هایی هستند که نورایی در انها به ایفای نقش پرداخته است .

شبکه ای فیلم به تازگی سریال گاندو 1 به کارگردانی جواد افشار و با نقش افرینی بازیگرانی همچون داریوش فرهنگ ، وحید رهبانی ، پیام دهکردی ، فرهاد قائمیان ، محمدرضا شریفی نیا ، لیلا اوتادی ، سارا خویینی‌ها ، ازیتا ترکاشوند ، پندار اکبری ، نگار عابدی و صالح میرزا اقایی را بر روی انتن خود داشت که پخش قسمت‌های انتهایی ان ، همزمان شد با نمایش سریال گاندو 2, به همین بهانه گفت و گویی داشته‌ایم با علیرام نورایی بازیگر نقش فرهاد حقی در این مجموعه نمایشی , ** از بازپخش سریال گاندو 1 در شبکه ای فیلم مطلع بودید ؟ - بله .

خبر داشتم ؛ اما متاسفانه به علت مشغله کاری نتوانستم سریال را ببینم , از طریق فضای مجازی بازخوردهای خیلی خوبی از این بازپخش گرفتم , مخاطبان زیادی گاندو را تماشا می‌کردند و سریال را دوست داشتند .

** گاندو سومین همکاری شما با جواد افشار پس از سریال‌های پول کثیف و جابربن حیان است , از این همکاری رضایت داشتید ؟ - بله ، جواد افشار کارگردان کاربلد و خوش ذوقی است , او خوب می‌داند که چطور یک سریال را به سرانجام برساند .

وقتی مرا به دفترش دعوت کرد تا درباره سریال گاندو صحبت کنیم ، همزمان در کار « نفوذ » ( روزهای ابدی ) اقای شمقدری بازی داشتم ؛ اما با توجه به لطف همیشگی ای که به من دارند ، قرار شد همزمان درگاندو هم مشغول شوم , البته نقشی که در ابتدا برای من در نظر گرفته بودند ، چیز دیگری بود ؛ اما به علت بازی‌ام در روزهای ابدی و لزوم حفظ گریمی که در ان سریال داشتم ، نقش فرهاد حقی یا همان مهران عربی به من سپرده شد , ** اتفاقا سوال بعدی هم در همین ارتباط بود .

شما در گاندو نقش جاسوس را بازی می‌کنید که شبیه ان را در کارهای قبلی تان از جمله قلاده‌های طلا و ماتادور هم به عهده داشتید , نگران نیستید که در قالب چنین نقش هایی کلیشه شوید ؟ - همانطور که گفتم قرار بود نقش دیگری را در گاندو بازی کنم و کاندیدای یکی از ماموران اطلاعاتی - امنیتی بودم ؛ اما به دلیل درگیر بودنم در سریال دیگری ، در نهایت نقش یکی از جاسوس‌ها به من رسید , البته این موضوع را هم باید در نظر داشت که هر کاراکتر یک سری ویژگی‌های مخصوص به خودش را دارد و لزوما همه جاسوس‌ها شبیه هم نیستند .

نقشم در گاندو هم اگر چه جزو شخصیت‌های اصلی و محوری قصه نیست ؛ اما به هر حال تاثیرگذاری خودش را دارد , خودم دوست داشتم نقش دیگری را در گاندو ایفا کنم ؛ اما شرایط این اجازه را نداد , ** از نتیجه کار راضی بودید ؟ - بله ، گاندو جزو سریال‌های پرمخاطب تلویزیون در سال‌های اخیر بود .

موضوع این سریال هم خاص بود و با این وجود ، توانست با مردم ارتباط خوبی بگیرد , ** چه دلایلی را برای این موفقیت در برقراری ارتباط با مخاطب متصور هستید ؟ - فکر می‌کنم موضوع این سریال نقش اصلی را در جذابیت برای مخاطبان بازی می‌کرد , تاکنون سریال‌های زیادی با موضوعات امنیتی _ اطلاعاتی ساخته نشده است و برای مردم تازگی دارد .

بحث امنیت برای همه اهمیت دارد , البته روایت جذاب قصه هم در استقبال مخاطبان تاثیر زیادی داشت , عوامل سریال گاندو توانسته بودند یک موضوع مهم و حساس را در قالب قصه ای جذاب و کاراکترهای واقعی و باورپذیر برای مخاطب روایت کنند و همین عامل ، جذب بیننده و همراهی با اثر را به دنبال داشت .

** نظرتان درباره هجمه‌ها و انتقاداتی که به این سریال شد ، چیست ؟ - گاندو می‌خواست پرده از برخی حقایق بردارد و طبیعی است که با واکنش‌های بعضا تندی هم مواجه شود , مهم مردم هستند که از برخی حقایق مطلع شوند و از سریال هم استقبال خیلی خوبی کردند , به هر حال ، هر سریالی با یک سری بازخوردهای مثبت و منفی مواجه می‌شود و این اصل کلی درباره گاندو با توجه به موضوع امنیتی‌اش پررنگ تر بود .

گاندو به موضوعاتی می‌پرداخت که بازگو کردنش برای بعضی‌ها خوشایند نبود و سعی کردند با هجمه هایشان چهره سریال را برای مخاطب مخدوش کنند که استقبال مردم نشان داد در این کار موفق نبوده‌اند , ** خودتان با چه بازخوردها و واکنش هایی از سوی مخاطبان مواجه شدید ؟ - مردم سریال را دوست داشتند و بازخوردهای خیلی مثبتی دریافت کردم که واقعا دلگرم کننده بود , البته بودند کسانی که انتقادات تند و حتی فحاشی هم می‌کردند .

این بازخوردها برایم چیز عجیب و دیگری نیست و به نوعی برایم عادی شده است , پیش از گاندو در زمان اکران فیلم‌های پایان نامه و قلاده‌های طلا هم با واکنش‌های تند و مغرضانه ای مواجه شده بودم , ** بیننده سریال‌های شبکه ای فیلم هستید ؟ - اصولا فرصت زیادی برای تماشای تلویزیون ندارم ؛ اما اگر فرصتی باشد ای فیلم از جمله اولویت هایم است .

خبر دارم که ای فیلم مخاطبان جهانی دارد و به حسن نظر و سلیقه مدیران و دست اندرکاران این شبکه تبریک می‌گویم , ** این روزها مشغول چه کاری هستید ؟ - در یک سریال بازی دارم ؛ اما از انجایی که قرار شده فعلا خبری رسانه ای نشود ، نمی‌توانم درباره ان صحبت کنم , به پیج اینستاگرامی « اخرین خبر » بپیوندید پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 05:16:06 11 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www.

banounews,ir/fa/news/595364/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید , این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود .

امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب درصد ایمنی واکسن کرونا ایرانی چقدر است طرز تهیه عدسی لعاب دار و خوشمزه دوز اول واکسن کوایران برکت به نیمی از داوطلبان مرحله سوم تزریق شد فواید اب برنج برای پوست و مو + طرز تهیه 2 روش طرز تهیه بادمجان کباب گیلانی قالیباف : دولت سریعا لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارایه کند مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس : حاکمیت و مردم در ارتقاء فرهنگ کار و تعاون نقش د ارند پرداخت 4804 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در اذربایجان شرقی مدیرکل بهزستی استان البرز تاکید کرد : ضرورت ساماندهی کودکان کار غیر ایرانی در البرز اهنگ ترکی « سنین عشقین نفسدی » با صدای افشین اذری همکاری اهنگساز ایرانی با یک کمپانی معروف المانی دستگیری 21 کارچاق کن در دستگاه قضا خوزستان کشف جنازه زن غریبه روی تختخواب مرد جوان اثر انگشت ، راز باند مسلح را فاش کرد مرگ کادر درمان با واکسیناسیون متوقف شد قاتل خاموش ، جان پدر و پسر را گرفت واکسیناسیون اساتید و دانشجویان از مرداد انجام بیش از 17 هزار تست « پی سی ار » در مرزهای کشور تشریح جزییات ماموریت‌های امدادی هلال احمر در اردیبهشت ماه تولد نوزاد سنگین وزنی که حتی والدینش را شوکه کرد ! ایه ای برای نجات از گرفتاری ، ناراحتی و بیماری ها قفلی که شبیه پازل است ! تصاویری زیبا از خرس مادر به همراه سه توله اش اقدام عجیب عروس و داماد وسط جشن عروسی ! یک رنگین کمان زیبا ببینیم با این کار‌ها بهترین همسر دنیا شوید صوت / استاد رفیعی ؛ به اندازه‌ی جیبت خرج کن انگشت و انگشتری که دست داعشی‌ها افتاد دستور عالی برای پخت یک‌اش بلغور گندم خوشمزه « مادلن » شیرینی اصیل و محبوب فرانسوی ضرورت واکسیناسیون سرخک کودکان حتی در شرایط کرونایی سرمربی بسکتبال زنان : والیبال با ان همه هزینه باخت از ما چه انتظاری دارید ؟ کرونا / چرا بعضی از افرادی که کرونا می‌گیرند دیرتر خوب می‌شوند ؟ کاهش وزن و نقش مفید نخود برای ان اینفوگرافی / انچه باید در مورد زوال عقل بدانید با این کار‌ها بهترین همسر دنیا شوید ! فاکتورهای انتخاب مدل ابرو متناسب با فرم صورت محافظت از پوست در برابر افتاب ؛ هشدار در مورد مصرف ضدافتاب‌های سرطان زا راز زیبا و جذاب بودن در تماس تصویری وقتی انلاین قیمت سکه رو چک میکنن ! « همشهری کین » دوباره صدرنشین شد بهمن دان : چه چیزی بهتر از اینکه با شهرت به هموطنانم کمک کنم !؟ باران کوثری : نسل‌های اینده ما را بخاطر مقاومت مان هم تحسین هم سرزنش می‌کنند حق داریم گوشی همدیگه رو چک کنیم یا نه ؟! ایا ویدیو ماه بزرگ بین مرز روسیه و کانادا واقعی است ؟ اغاز چاقی از اوایل کودکی نتیجه یک جهش ژنی است دانشمندان موسیقی را هدیه ای از مادر طبیعت می‌دانند / مغز را با گوش دادن به موسیقی جوان نگه دارید لاله اسکندری و محمود پاک نیت در جشن سربرون + تصاویر شهنازی : الکنو هم اشتباه می‌کند سعید معروف در لیست تیم ملی والیبال ایران برای دیدار با هلند.
جاده چالوس مهران عربی شهر مادرید ساحل کالیفرنیا کیش بحرین سانتیاگو برنابئو اریا بانو فارس پایگاه های خبری تحلیلی گروه رسانه ای اریا رئال مادرید پرسپولیس تراکتور ویارئال استقلال یونتوس منچستریونایتد ورزشگاه رئال مادرید کاوانی ایرانی الدحیل التای لیورپول بارسلونا اسپانیا یوفا اث میلان علیرام نورایی جواد افشار فرهاد حقی مهران نورایی فرهاد داریوش فرهنگ وحید رهبانی پیام دهکردی فرهاد قائمیان محمدرضا شریفی نیا لیلا اوتادی سارا خویینی ها ازیتا ترکاشوند پندار اکبری نگار عابدی صالح میرزا اقایی فرهاد حقی اقای شمقدری گاندو حسن ترانه سرا تورج نگهبان رونالدو زیدان زنوزی امید حاجیلی سارا بهرامی لیندا کیانی یوسف تیموری مهران غفوریان بهرام افشاری حسین مهری مکس الگری اسکوچیچ سردار ازمون مصطفی دنیزلی ایمون زاید کاوانی حاج صفی دنیزلی زلاتان ترابی نماینده باشگاه یونتوس سرمربی صنعت نفت سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر لیگ ملت لیگ برتر