طرز تهیه پواچا قمری

۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۰۶:۲۸:۲۳


طرز تهیه پواچا قمری خانه داری بزرگنمایی : اریا بانو - نان‌های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان‌های پرطرفدار به حساب می‌اید , گاهی نان‌ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می‌کنند , نان پواچا قمری نان حجیم است که فیلینگ ان پنیر پیتزا است .

این نان به صورت رول تهیه و پخته می‌شود و با شیره انگور و کنجد رومال می‌شود که باعث مقوی و خوشمزه تر شدن نان می‌شود , این نان را به عنوان صبحانه کامل یا عصرانه کنار چای یا قهوه می‌توان سرو نمود , در این نان از مخمر استفاده شده است که هضم ان را اسان می‌کند .

برای مشاهده اموزش کلمب و مرحله به مرحله طرز تهیه پواچا قمری در ادامه با سایت چی شی همراه باشید , مواد لازم پواچا قمری شیر ولرم 1 لیوان اب نصف لیوان روغن مایع نصف لیوان خمیر مایه تر نصف پاکت شکر 1 قاشق غذا خوری نمک 1 قاشق مربا خوری ارد 3 تا 5 لیوان پنیر پیتزا به مقدار لازم مواد رویه شیره انگور 2 قاشق غذا خوری اب یک چهارم لیوان کنجد بو داده یک پنجم لیوان کره ذوب شده برای باز کردن چانه‌ها 70 گرم طرز تهیه پواچا قمری مرحله اول برای تهیه نان خوشمزه و مخصوص پواچا به روش قمری در یک کاسه ، شیر و اب و شکر و روغن مایع و نمک و خمیر را با هم اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود , سپس ارد الک شده را کم کم به ان اضافه کرده و ورز می‌دهیم .

مرحله دوم در این مرحله ورز دادن را تا زمانی که یک خمیر منسجم و نرمی بوجود‌اید که به دست نمی‌چسبد ادامه می‌دهیم , پس از اینکه خمیر اماده شد ، روی ظرف را با یک پارچه تمیر به طور کامل پوشانده و یک ساعت استراحت می‌دهیم تا به عمل‌اید , مرحله سوم بعد از این که خمیر استراحت کرد ، خمیر را به 10 قسمت مساوی تقسیم کرده و هر قسمت را به خوبی چانه می‌کنیم .

توجه داشته باشید که اندازه چانه‌ها به اندازه یک نارنگی بادی باشد , دست را با کره ذوب شده چرب می‌کنیم و چانه‌ها را با دست باز می‌کنیم , مرحله چهارم در این مرحله کناره‌های خمیر را به داخل تا کرده و لبه پایینی خمیر مقداری پنیر می‌ریزیم و خمیر رارول می‌کنیم .

در ادامه همه چانه‌ها را به همین صورت تهیه می‌کنیم , یک کاسه برداشته و شیره انگور را با اب مخلوط می‌کنیم , مرحله پنجم کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن می‌کنیم .

خمیر‌ها را با فاصله روی کاغذ روغن می‌چینیم , سپس روی خمیر‌ها را با این مایع اغشته کرده و روی ان را کنجد می‌پاشیم , روی خمیر‌ها را پوشانده و 15 دقیقه استراحت می‌دهیم .

مرحله ششم فر را از قبل با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم می‌کنیم , نان‌ها را درون ان قرار داده و اجازه می‌دهیم روی خمیر‌ها برشته و نان‌ها پخته شود , سینی فر را از فر خارج کرده و اجازه می‌دهیم تا خنک شود .

سپس از کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرف مناسب قرار می‌دهیم , نان‌های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان‌های پرطرفدار به حساب می‌اید , گاهی نان‌ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می‌کنند .

نان پواچا قمری نان حجیم است که فیلینگ ان پنیر پیتزا است , این نان به صورت رول تهیه و پخته می‌شود و با شیره انگور و کنجد رومال می‌شود که باعث مقوی و خوشمزه تر شدن نان می‌شود , این نان را به عنوان صبحانه کامل یا عصرانه کنار چای یا قهوه می‌توان سرو نمود .

در این نان از مخمر استفاده شده است که هضم ان را اسان می‌کند , برای مشاهده اموزش کلمب و مرحله به مرحله طرز تهیه پواچا قمری در ادامه با سایت چی شی همراه باشید , مواد لازم پواچا قمری شیر ولرم 1 لیوان اب نصف لیوان روغن مایع نصف لیوان خمیر مایه تر نصف پاکت شکر 1 قاشق غذا خوری نمک 1 قاشق مربا خوری ارد 3 تا 5 لیوان پنیر پیتزا به مقدار لازم مواد رویه شیره انگور 2 قاشق غذا خوری اب یک چهارم لیوان کنجد بو داده یک پنجم لیوان کره ذوب شده برای باز کردن چانه‌ها 70 گرم طرز تهیه پواچا قمری مرحله اول برای تهیه نان خوشمزه و مخصوص پواچا به روش قمری در یک کاسه ، شیر و اب و شکر و روغن مایع و نمک و خمیر را با هم اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود .

سپس ارد الک شده را کم کم به ان اضافه کرده و ورز می‌دهیم , مرحله دوم در این مرحله ورز دادن را تا زمانی که یک خمیر منسجم و نرمی بوجود‌اید که به دست نمی‌چسبد ادامه می‌دهیم , پس از اینکه خمیر اماده شد ، روی ظرف را با یک پارچه تمیر به طور کامل پوشانده و یک ساعت استراحت می‌دهیم تا به عمل‌اید .

مرحله سوم بعد از این که خمیر استراحت کرد ، خمیر را به 10 قسمت مساوی تقسیم کرده و هر قسمت را به خوبی چانه می‌کنیم , توجه داشته باشید که اندازه چانه‌ها به اندازه یک نارنگی بادی باشد , دست را با کره ذوب شده چرب می‌کنیم و چانه‌ها را با دست باز می‌کنیم .

مرحله چهارم در این مرحله کناره‌های خمیر را به داخل تا کرده و لبه پایینی خمیر مقداری پنیر می‌ریزیم و خمیر رارول می‌کنیم , در ادامه همه چانه‌ها را به همین صورت تهیه می‌کنیم , یک کاسه برداشته و شیره انگور را با اب مخلوط می‌کنیم .

مرحله پنجم کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن می‌کنیم , خمیر‌ها را با فاصله روی کاغذ روغن می‌چینیم , سپس روی خمیر‌ها را با این مایع اغشته کرده و روی ان را کنجد می‌پاشیم .

روی خمیر‌ها را پوشانده و 15 دقیقه استراحت می‌دهیم , مرحله ششم فر را از قبل با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم می‌کنیم , نان‌ها را درون ان قرار داده و اجازه می‌دهیم روی خمیر‌ها برشته و نان‌ها پخته شود .

سینی فر را از فر خارج کرده و اجازه می‌دهیم تا خنک شود , سپس از کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرف مناسب قرار می‌دهیم , سه شنبه 4 خرداد 1400 - 05:50:08 12 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www.

banounews,ir/fa/news/593828/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید , این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود .

امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب خواص باورنکردنی گلاب برای زیبایی و سلامتی 13 کاربرد عجیب نوشابه در خانه داری و زندگی روزمره ناگفته‌های سلامتی بانوان نگاهی به استایل بازیگران زن در سریال‌های تاریخی افزایش 142 درصدی عبور کالاهای ترانزیتی از قلمرو ایران انتخابات و عبور از ایستگاه احراز صلاحیت ها فروش الماس کمیاب شکوفه گیلاس در یک حراجی به قیمت 29/3 میلیون دلار 5 سلبریتی که سبک زندگی شان شما را متعجب می‌کند با این ترفندها ، بدون ارایش زیبا شوید ثروتمند‌ترین بازیگران جهان را بشناسید شما از یک دختر سطح پایین برام رقیب ساختید جعفر دهقان : خانه ندارم ، مستاجر زنم هستم ! غذاهایی که اخر شب نباید خورد چرا زنبورهای عسل برای ادامه زندگی ما مهم‌اند ؟ مبارزه با تومور مغزی با دستکاری سلول‌های ایمنی فلج شده 25 عکس فوق العاده از حیات وحش رضا بابک در " مهمانی کاراییب " بهزاد فراهانی + عکس انتصاب غیرقانونی افشاریان از سوی عزیزی خادم ! طارمی پیشنهاد رسمی ندارد / مهدی در پورتو ماندنی است تعطیلات لیگ به سود استقلال شد بغض شبانه تارتار و عذرخواهی از میثاقی زمان جدایی‌ام از پرسپولیس رسیده بود رمزگشایی از شادی خاص مهاجم پرسپولیس واکنش ستاره استقلال به احتمال جدایی در پایان فصل سکوت ستاره پرسپولیس درباره پیشنهاد سنگین قطری ها گران‌ترین خارجی لیگ برتر در پرسپولیس ؟! تمجید فرگوسن از گواردیولا عملکرد عجیب دروازه‌بان مطرح مقابل پرسپولیس بخشی از کتاب / کوچیک‌ترین سگ بیشترین سروصدا رو دارد قابوس نامه ؛ اثر تعلیمی دانشمند گلستانی برای تمام تاریخ برگزیدگان کنگره « شعر مقاومت » معرفی شدند چرا با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان بازهم دندان‌ها دچار پوسیدگی می‌شوند ؟ نگاهی به استایل بازیگران زن در سریال‌های تاریخی اخرین خبرها از واکسن‌های ایرانی کرونا / دردسرهای محتمل قطع برق برای ساخت واکسن رژیم غذایی برای کاهش استرس و اسیب قلبی کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو بالاخره به چینی‌ها رسیدیم / مصرف داروی 84 میلیون نفر مساوی جمعیت 1,4 میلیاردی ! تشخیص بیماری‌های مزمن کلیه با کمک هوش مصنوعی 18 هزار نفر مددجوی بهزیستی در اردبیل مستمری دریافت می‌کنند پرداخت بیش از 635 میلیارد تومان تسهیلات طرح‌های ارائه شده در اشتغال پایدار روستایی و عشایری خراسان رضوی با حکم محمد شریعتمداری ؛ سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان منصوب شد معاون امور اقتصادی : حجم امار و اطلاعات تولید شده در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی قابل قیاس با دیگر وزارتخانه‌ها نیست دستور شریعتمداری برای برخورد با مقصرین حادثه معدن خاک نسوز و جانباختن دو کارگر با « مرفین » حمید عسکری ارام شوید وقتی پازل بند سونامی به راه انداخت سرایداری که خیر مدرسه ساز شد زن جوان : من پلیس را منحرف می‌کردم ! بارش باران در نوار شمالی کشور ؛ وقوع سیلاب در برخی استان ها هشدار درباره طغیان سرخک در ایران ؛ مشاهده 25 مورد ابتلا در برخی استان ها کلاهبرداری‌های سریالی با تیغ جراحی !.