نحوه برخورد با مرد بی توجه چگونه باید باشد ؟

۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۰۰:۱۸:۲۸


نحوه برخورد با مرد بی توجه چگونه باید باشد ؟ روانشناسی بزرگنمایی : اریا بانو - در این نوشته به بررسی این موضوع و دلایل بی توجهی‌های مردان به همسر خود و راه حل این مشکل می‌پردازیم , نحوه برخورد با مرد بی توجه چگونه است ؟ در رابطه‌های عاطفی و خصوصا در ازدواج ، معمولا در ابتدا همه چیز جذاب و خوشایند است و تب و تاب عشق و عاشقی در رابطه موج می‌زند ولی بعد از مدتی ممکن است از گرمای موجود بین زن و مرد کاسته شود , منتها شاید این سردی دو طرفه نباشد و یکی از طرفین را بتوان به عنوان مسبب اصلی سردی رابطه ، معرفی کرد در این حالت باید از نقطه نظر طرف مقابل به موضوع نگاه کنیم .

مثلا بسیار شایع است که زنان از بی توجهی شوهر خود گلایه دارند و حتی نگران هستند که نکند خطری در کمین ازدواج انها باشد به همین دلیل سوالاتی دارند در مورد نحوه برخورد با مرد بی توجه و اینکه دلایل بی توجهی بعضی مردان نسبت به همسر خود چیست ؟ تشخیص درست مسئله ، قدم اول در نحوه برخورد با مرد بی توجه قبل از هر چیز باید به یک تعریف واضح از بی توجهی مرد برسیم چون برخی از زنان حساسیت بیش از حد در مورد جزیی‌ترین مسائل زندگی دارند و تقریبا هر چیزی را نوعی بی توجهی به خود تعبیر می‌کنند , در این شرایط ، اگر موضوع با مرد مطرح شود طبیعی است که موافق نظر همسر خود نباشد و شاید به کلی منکر بی توجه بودن خود در مورد همسرش شود , پس بعد از غربالگری این حساسیت‌های اضافه زنانه اگر با یک نگاه بی طرفانه ، باز یک مرد در جمله مردان بی توجه قرار گرفت دوباره ممکن است در تشخیص بی توجهی دچار اشتباه شده باشیم از جمله مواردی که به اشتباه به بی توجهی مرد تعبیر می‌شوند به شرح زیر هستند : 1.

مشکلات و دغدغه فکری شوهر هرچند فضای خانواده به نوعی برای مردان ارامش بخش است و انها را از استرس و مشکلات کاری دور می‌کند ولی ناخواسته برخی از مشکلات و گرفتاری‌های خارج از خانه که اغلب به شغل مرد و محیط کاری وی مربوط می‌شود در ذهن ، باقی می‌ماند و فکر و تمرکز مرد خانه را به خود مشغول می‌کند , به همین دلیل است که حتی وقتی در بین خانواده و با همسر خودش است شاید اینطور به نظر‌اید که اصطلاحا حواس مرد ، جای دیگری است , گاهی مردان از در میان گذاشتن برخی مشکلات کاری با همسر خود امتناع می‌کنند چون فکر می‌کنند مطرح کردن مشکلات کاری و مالی در خانه ، موجب استرس زنان می‌شود و قضیه بدتر خواهد شد .

ولی نگفتن این مسائل نیز به نوعی شک برانگیز می‌شود و نادرست تعبیر خواهد شد پس اگر زن تا حدودی از این مسائل اطلاع داشته باشد دیگر در مورد بی توجهی شوهر خود دچار سو تفاهم نمی‌شود , 2, تیپ شخصیتی درونگرا در مردان گاهی در مراحل اولیه ازدواج ، زن و مرد با خلق و خوی یکدیگر کاملا اشنا نیستند ولی وقتی کمی از ازدواج می‌گذرد بیشتر به رفتار و خصوصیات همدیگر دقت می‌کنند .

مثلا درونگرایی ، شاید در برخی از افراد کاملا واضح و نمایان نباشد ولی به مرور زمان که ابعاد بیشتری از شخصیت زوجین برای هم مشخص می‌شود , مثلا زن متوجه می‌شود که همسرش کم حرف تر از سابق به نظر می‌رسد و تمایلی به گفت و گو به تبادل نظر مثل مراحل اولیه ازدواج ندارد و این مسئله را به نوعی کم توجهی نسبت به خود تعبیر می‌کند , در حالی که شاید اصلا قضیه کم توجهی نیست و کم حرفی و درونگرایی جزو خصوصیات تیپ شخصیتی همسرش است که تاکنون زیاد به ان دقت نکرده است .

دلایل بی توجهی برخی از مردان نسبت به همسر خود بعد از اینکه با اطمینان کامل ، زن بتواند بگوید که همسرش نسبت به او کم توجه شده است باید در پی دلیل این مشکل باشد تا بداند نحوه برخورد با مرد بی توجه ، چگونه باید باشد و راه حل این مسئله چیست ؟ از جمله دلایل کم توجهی مردان در روابط عاطفی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد : 1, بیماری و مشکلات جسمی مردان همانطور که می‌دانید بسیار از بیماری‌ها مثل دیابت ، بیماری‌های قلبی ، نارسایی‌های کلیه ، فشار خون و … می‌تواند باعث کاهش ناگهانی میل جنسی و توانایی‌های جسمی مختلف در مردان شود , در صورت اطلاع نداشتن زن و مرد از این مشکلات سلامتی ، در بدن مرد و یا در مواردی که مرد بخواهد مشکل سلامتی خود را از همسرش پنهان کند این بی میلی در رابطه جنسی و عاطفی ، نوعی بی توجهی جلوه می‌کند .

حتی شاید زن در پی تجدید نظر در نحوه برخورد با مرد بی توجه خود باشد در حالی که اگر کاملا به مشکل اشراف و اطلاع داشته باشد شاید موضع ملایم‌تری در پیش بگیرد , 2, اعتیاد به مواد مخدر و الکل اعتیاد به انواع مواد مخدر و الکل و یا سوء مصرف برخی داروها ، احتمال دارد بر میل جنسی مردان اثر منفی بگذارد و به سرد شدن روابط زناشویی منجر شود .

زن ، با زیرکی خود باید به بسیاری از این مسائل پی ببرد چون به احتمال زیاد در صورت وجود مسائلی همچون اعتیاد ، شوهر وی تا مدت‌ها از پذیرش و اقرار به مشکل امتناع خواهد کرد , در این شرایط زنان باید تصمیم درست را بگیرند که نحوه برخورد با مرد بی توجه و احتمالا الوده به اعتیاد انها باید چگونه باشد , 3.

ابتلا به افسردگی و مشکلات روانی در اثر عوامل مختلف مثل استرس ، وقوع حوادث ناگوار ، اسیب‌های جسمی و مغزی ، تاثیر مواد مخدر و دخانیات و بیماری‌های مختلف ، ممکن است ناراحتی‌های روحی روانی در مردان به وجود بیاید , ابتلای مردان به انواع افسردگی و مشکلات روانی و عصبی ، حتی در برخی موارد بیشتر از زنان است و چه خود این مشکلات و چه درمان‌های رایجی که برای مشکلات روانی و اعصاب استفاده می‌شوند می‌توانند تاثیر منفی بر زندگی زناشویی و میل جنسی مردان بگذارند , در صورت ابتلای مردان به افسردگی و مشکلات و اختلال روانی ، اعصاب و مشکلاتی از این نوع ، بی توجهی مرد و مسائلی همچون نحوه برخورد با مرد بی توجه از موضوعیت می‌افتد و اولویت همسر باید به سمت کمک و همیاری در درمان بیماری متمایل شود .

4, سرد مزاجی مرد به دلیل عوامل دافعه در همسر یک اشتباه رایج در طرز فکر برخی از زنان وجود دارد که فکر می‌کند اگر شوهرشان به انها بی میل شده حتما به شخص دیگری تمایل پیدا کرده است در حالی که شاید کلا میل جنسی مرد ، کمتر از حد معمول شده باشد و به سرد مزاجی مبتلا شده باشد , سرد مزاجی مرد ممکن است هیچ دلیل خارج از خانه یا دلایل سلامتی نداشته باشد و به خود همسر مربوط شود ، به این صورت که زنان ، در طول زندگی زناشویی مثلا در دوره بارداری و بعد از زایمان تغییراتی را در اناتومی و شکل ظاهری بدن خود تجربه می‌کنند که شاید برای مردان در روابط جنسی حالت دافعه داشته باشد .

یا اینکه زمان ببرد تا مرد به فیزیک جدید همسرش عادت کند و این مسائل به صورت مقطعی میل مردان را کاهش دهد , یا اینکه برخی از زنان به وضعیت جسمی و بهداشتی خود اهمیتی نمی‌دهند که این موارد نیز تاثیر دافعه بر گرمی روابط خواهد داشت و باید از جانب زنان بیشتر مورد توجه قرار گیرد , 5.

یکنواخت شدن رابطه یکی دیگر از مواردی که باعث بی توجهی مردان نسبت به همسر خود می‌شود یکنواخت شدن رابطه است , که این مورد در برخی از ازدواج‌ها معمولا بعد از چندین سال زندگی مشترک اتفاق می‌افتد که زن و شوهر احساس می‌کنند هیچ مورد جدید و تجربه نشده ای در زندگی انها باقی نمانده است ، همه چیز تکراری است و جذابیت سابق را ندارد , مردان ممکن است احساس یکنواخت شدن رابطه را زودتر از زنان تجربه کنند و بعد از مدتی به همسر خود بی توجه شوند .

در صورتی بی توجهی مرد به همسر خود در شرایط یکنواختی رابطه ، همسر نیز احساس ناخوشایندی خواهد داشت و تلاش می‌کند در مورد نحوه برخورد با مرد بی توجه خود اقداماتی انجام دهد , بهترین راه برای مشکل یکنواختی روابط زناشویی ، رفتن به جلسات مشاوره زناشویی است , این جلسات به زوجین کمک می‌کنند قدم‌های مناسبی برای حفظ و استحکام روابط خود بردارند .

گفت و گو به جای خود سانسوری یک راه حل اساسی برای بسیاری از مشکلات مربوط به زندگی زناشویی ، گفتگو کردن در مورد مسائل است , نباید هیچ موضوعی بین زن و مرد وجود داشته باشد که قابل گفت و گو و بحث نباشد , با گفتگو محور کردن همه چیز بسیاری از مشکلات حل خواهد شد مثلا در مورد همین موضوع بی توجهی شوهر اگر زن ، بدون رودروایسی و با یک لحن اصولی با شوهرش وارد گفت و گو شود شاید با چند کلمه صحبت ساده مشکل حل شود .

اگر گلایه‌ها و نارضایتی‌ها ، مستقیما از سمت زن گفته نشود ، موضوع تبدیل به یک دغدغه و مشکل فکری بزرگ برای زن خواهد شد و حتی ممکن است زمینه ساز انحرافات اخلاقی ، خیانت یا طلاق و جدایی باشد , موضوع بسیار عجیب و حتی باورنکردنی بین برخی از زوج‌ها این است که با وجود چند سال زندگی و داشتن رابطه جنسی ، شاید حتی یک بار هم در مورد مسائل زناشویی و انتظارات و نارضایتی‌های خود صحبت نکرده‌اند یعنی به نوعی به خود سانسوری مبتلا شده‌اند , پس وقتی این نارضایتی‌های قلبی هرگز ابراز نشده تبدیل به مشاجره و دعوا هم می‌شود هیچ اثری از ریشه اصلی دعوا دیده نمی‌شود حتی شاید یکی از زوجین هیچ وقت دلیل عصبانیت دائمی و جنگ اعصاب شریک زندگی خود را متوجه نشود چون هیچ وقت به دلیل همین خود سانسوری سنتی ، به زبان اورده نشده است .

دوشنبه 3 خرداد 1400 - 17:09:57 11 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews,ir/fa/news/593333/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید .

این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب خواص باورنکردنی گلاب برای زیبایی و سلامتی 13 کاربرد عجیب نوشابه در خانه داری و زندگی روزمره ناگفته‌های سلامتی بانوان نگاهی به استایل بازیگران زن در سریال‌های تاریخی افزایش 142 درصدی عبور کالاهای ترانزیتی از قلمرو ایران انتخابات و عبور از ایستگاه احراز صلاحیت ها فروش الماس کمیاب شکوفه گیلاس در یک حراجی به قیمت 29/3 میلیون دلار 5 سلبریتی که سبک زندگی شان شما را متعجب می‌کند با این ترفندها ، بدون ارایش زیبا شوید ثروتمند‌ترین بازیگران جهان را بشناسید شما از یک دختر سطح پایین برام رقیب ساختید جعفر دهقان : خانه ندارم ، مستاجر زنم هستم ! غذاهایی که اخر شب نباید خورد چرا زنبورهای عسل برای ادامه زندگی ما مهم‌اند ؟ مبارزه با تومور مغزی با دستکاری سلول‌های ایمنی فلج شده 25 عکس فوق العاده از حیات وحش رضا بابک در " مهمانی کاراییب " بهزاد فراهانی + عکس انتصاب غیرقانونی افشاریان از سوی عزیزی خادم ! طارمی پیشنهاد رسمی ندارد / مهدی در پورتو ماندنی است تعطیلات لیگ به سود استقلال شد بغض شبانه تارتار و عذرخواهی از میثاقی زمان جدایی‌ام از پرسپولیس رسیده بود رمزگشایی از شادی خاص مهاجم پرسپولیس واکنش ستاره استقلال به احتمال جدایی در پایان فصل سکوت ستاره پرسپولیس درباره پیشنهاد سنگین قطری ها گران‌ترین خارجی لیگ برتر در پرسپولیس ؟! تمجید فرگوسن از گواردیولا عملکرد عجیب دروازه‌بان مطرح مقابل پرسپولیس بخشی از کتاب / کوچیک‌ترین سگ بیشترین سروصدا رو دارد قابوس نامه ؛ اثر تعلیمی دانشمند گلستانی برای تمام تاریخ برگزیدگان کنگره « شعر مقاومت » معرفی شدند چرا با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان بازهم دندان‌ها دچار پوسیدگی می‌شوند ؟ نگاهی به استایل بازیگران زن در سریال‌های تاریخی اخرین خبرها از واکسن‌های ایرانی کرونا / دردسرهای محتمل قطع برق برای ساخت واکسن رژیم غذایی برای کاهش استرس و اسیب قلبی کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو بالاخره به چینی‌ها رسیدیم / مصرف داروی 84 میلیون نفر مساوی جمعیت 1.

4 میلیاردی ! تشخیص بیماری‌های مزمن کلیه با کمک هوش مصنوعی 18 هزار نفر مددجوی بهزیستی در اردبیل مستمری دریافت می‌کنند پرداخت بیش از 635 میلیارد تومان تسهیلات طرح‌های ارائه شده در اشتغال پایدار روستایی و عشایری خراسان رضوی با حکم محمد شریعتمداری ؛ سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان منصوب شد معاون امور اقتصادی : حجم امار و اطلاعات تولید شده در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی قابل قیاس با دیگر وزارتخانه‌ها نیست دستور شریعتمداری برای برخورد با مقصرین حادثه معدن خاک نسوز و جانباختن دو کارگر با « مرفین » حمید عسکری ارام شوید وقتی پازل بند سونامی به راه انداخت سرایداری که خیر مدرسه ساز شد زن جوان : من پلیس را منحرف می‌کردم ! بارش باران در نوار شمالی کشور ؛ وقوع سیلاب در برخی استان ها هشدار درباره طغیان سرخک در ایران ؛ مشاهده 25 مورد ابتلا در برخی استان ها کلاهبرداری‌های سریالی با تیغ جراحی !.