نسل جدید اتوبوس‌های برقی به پایتخت اضافه می‌شود

۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۰۰:۱۷:۴۹


شهردار تهران : نسل جدید اتوبوس‌های برقی به پایتخت اضافه می‌شود شهرداری تهران بزرگنمایی : اریا بانو - شهردار تهران گفت : در این دوره مدیریت شهری نسل جدید اتوبوس‌های برقی را به پایتخت اضافه خواهیم کرد , همان مدلی که رو نمایی کردیم قیمت اقتصادی را از موتور دو چرخ برقی که به صورت مستقیم در الودگی تهران تاثیر دارد را به شهر خواهیم اورد , پیروز حناچی ، شهردار تهران در نشست خبری مشترک با معاون حمل و نقل و ترافیک و مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران که صبح دوشنبه -3 خرداد - برگزار شد با تهنیت سالروز حماسه ملی و ازاد‌سازی خرمشهر ، گفت : یاد و خاطره شهدای روز ازاد‌سازی خرمشهر را گرامی می‌داریم .

ماه خرداد پرهیاهو در کشور ماست , حناچی افزود : در این دوره مدیریت شهری برنامه جامع حمل و نقل ریلی را در شورای عالی ترافیک به تصویب رساندیم , این برنامه در هیچ جا مصوب نبود اما مصوب شد تا به سلیقه فردی در حمل و نقل پایان داده شود .

شهردار تهران گفت : همچنین متروی پرند تامین اعتبار شده و انشالله متصل خواهد شد و پیش بینی می‌شود حدود 300 هزار مسافر را اضافه کند , از سوی دیگر در این دوره مدیریت شهری اتصال به هشتگرد نیز برقرار شد و با تکمیل سیگنالینگ ظرفیت بهره وری این خط نیز بالا خواهد رفت , حناچی با اشاره به شرایط کرونا افزود : شهرداری‌ها در تمام دنیا در دوره کرونا با مشکل روبرو شدند .

شهرداری تهران هم در همین شرایط است , براورد اولیه ماهیانه بیش از 100 میلیارد تومان عدم النفع و کاهش درامد در حوزه حمل و نقل بود , او افزود : در مقایسه سرانگشتی در سال 90 بودجه شهرداری در حوزه 61 دهم میلیارد دلار بود ؛ در حمل و نقل درگیری ارزی و تجهیزات بالاست .

اخر سال 99 بودجه یک و نیم میلیارد دلار بود , با این وجود 250 اتوبوس اضافه کردیم و در این دوره با توجه به قرارداد‌های بسته شده این افزایش به ناوگان ادامه خواهد داشت , در این دوره مدیریت شهری نسل جدید اتوبوس‌های برقی را به پایتخت اضافه خواهیم کرد .

شهردار تهران افزود : زمینه امادگی در حوزه فناوری را در بدنه شهرداری فراهم کردیم و کرونا هم به ان دامن زد , در حال حاضر افزایش رنکینگ جهانی تهران انجام شد و چند جایزه جهانی دریافت کردیم , بیش سامانه شهرداری حدود 3 میلیون کاربر دارد که بسیار عدد بالایی است .

از این ظرفیت برای شهر استفاده کردیم , اولین انتخابات تمام الکترونیک با جمعیت بیش از 500 هزار نفر را در تهران تجربه کردیم , او درباره راستی ازمایی سیستم انتخابات گفت : رییس شورای شهر ابتدا در نقطه ای از شهر رای داد و برای امتحان در حوزه‌های دیگر شهر می‌خواست دوباره رای بدهد اما نتوانست .

تجربه بسیار خوبی بود , شهردار تهران گفت : در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی اطلاعات فناوری تاثیر گذار بود , رصدخانه تهران نیز در این دوره به تولید نقشه‌های جدید پرداخت .

در پسماند و حوزه‌های دیگر نیز سامانه سهند بهره وری را افزایش داده است که بخشی از ان محصول هوشمندسازی سیستم‌ها است , او ادامه داد : هوشمند‌سازی سهند باعث شده که اطلاعات خوبی داشته باشیم , هنوز اقدام جدی انجام ندادیم .

کاهش پسماند از 7 هزار تن از ابتدای دوره به 5 هزار تن کنونی حتما در هوشمندی تاثیر داشته است , شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره پیوستهای مطالعاتی پروژه‌ها گفت : هیچ پروژه ای امکان اغاز و اجرا بدون پیوست مطالعاتی ندارد و اگر بودن پیوست اغاز شود تبعات جبران ناپذیری دارد , او افزود : معمولا مشاورین بر اساس شرح خدمات کار میکنند که همان پیوستهای مطالعاتی است .

حناچی ادامه داد : البته برخی از کارها را به صورت موازی انجام می‌دهیم مثلا در خط 10 که بحث کریدور اصلی این خط تصویب شده و طبیعتا مشاور همه خط را به طور کامل مطالعه نکرده به همین دلیل این خط و طرح را قطعه قعطه کردیم و به این صورت کارها به تدریج پیش می‌رود , او در ادامه به طرح ترافیک نیز اشاره داشت و یاداور شد : در تجریبات جهانی و در کشورهای بزرگ دنیا بعد از شیوعدکرونا این طرح را سخت تر تعقیب کردند , اما کشور ما به دلیل کاهش ناوگان با جهان متفاوت است و ما طرح ترافیک را با کاهش ساعت تنظیم کردیم .

حناچی درباره تبلیغات مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری و استفاده از بیلبوردهای شهری ، گفت : این روش به صورت پیشین ادامه داده خواهد شد , اختصاص تعدادی از فضاهای اطلاع‌رسانی به این موضوع به صورت عادلانه مطابق سال‌های گذشته انجام خواهد , او به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم اشاره کرد و گفت : درباره تبلیغات شوراها نیز باتوجه به امکاناتی که در اختیار شهرداری قرار دارد ، به صورت عادلانه رفتار می‌شود .

حناچی درباره ممنوعیت استفاده از‌الات موسیقی در بهشت زهرا و مخالفت عضو شورای شهر تهران با این دستورالعمل و اینکه گفته شده این دستورالعمل هنوز مصوبه شورا را ندارد گفت : در مواردی که اختلاف نظر میان شورا و شهرداری باشد باید هر دو نظر را رعایت کنیم , در هر موضوعی نیازی به مصوبه شورای شهر تهران نیست , چون برخی از موارد عرف جامعه و حتی شرعی است .

او ادامه داد : در برخی موارد باید در محیط عمومی رعایت فضای عمومی وجود داشته باشد , در بهشت زهرای تهران قبرها بسیار کنار هم هستند و باید حال همه شهروندان رعایت شود , شهردار تهران درباره اهمیت ساخت و تجهیز مترو گفت : طبق گزارش سازمان بازرسی کل کشور حادثه قطار سمنان نتیجه قطع شدن سیگنالینگ بود و این خط تا اصلاح سیگنالینگ تعطیل شد .

شهرداری موارد و گزارش‌های استخراج رمز ارزها را بررسی کرده است حناچی درباره استخراج رمز ارزها توضیح داد : استخراج رمز ارزها موضوع جدیدی نیست و از ابتدای دوره با مواردی مواجه بودیم , درواقع هرجا برق با قدرت و فضای مالی وجود داشته باشد امکان تولید رمز ارز وجود دارد , شهردار تهران گفت : اما حراست شهرداری تهران موارد و گزارش‌های استخراج رمز ارزها را بررسی کرده و مواردی که وجود داشتند با انها برخورد شده با این حال ، سیاست عمومی شهرداری ورود به حوزه رمز ارزها نیست .

این خبر در حال تکمیل است دوشنبه 3 خرداد 1400 - 13:02:43 11 بازدید اریا بانو لینک کوتاه : https://www,banounews,ir/fa/news/593212/ نظرات شما ارسال دیدگاه خطا : درج دیدگاه در کادر مربوطه الزامی میباشد ! خطا : درج کد امنیتی الزامی میباشد ! مخاطبان عزیز به اطلاع می‌رساند : از این پس با‌های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می‌توانید از امکان جستجوی ان عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز ارشیو این پایگاه بهره مند شوید .

این امکان برای اولین بار در پایگاه‌های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای اریا برای مخاطبان عزیز ارائه می‌شود , امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد , سایر مطالب خواص باورنکردنی گلاب برای زیبایی و سلامتی 13 کاربرد عجیب نوشابه در خانه داری و زندگی روزمره ناگفته‌های سلامتی بانوان نگاهی به استایل بازیگران زن در سریال‌های تاریخی افزایش 142 درصدی عبور کالاهای ترانزیتی از قلمرو ایران انتخابات و عبور از ایستگاه احراز صلاحیت ها فروش الماس کمیاب شکوفه گیلاس در یک حراجی به قیمت 29/3 میلیون دلار 5 سلبریتی که سبک زندگی شان شما را متعجب می‌کند با این ترفندها ، بدون ارایش زیبا شوید ثروتمند‌ترین بازیگران جهان را بشناسید شما از یک دختر سطح پایین برام رقیب ساختید جعفر دهقان : خانه ندارم ، مستاجر زنم هستم ! غذاهایی که اخر شب نباید خورد چرا زنبورهای عسل برای ادامه زندگی ما مهم‌اند ؟ مبارزه با تومور مغزی با دستکاری سلول‌های ایمنی فلج شده 25 عکس فوق العاده از حیات وحش رضا بابک در " مهمانی کاراییب " بهزاد فراهانی + عکس انتصاب غیرقانونی افشاریان از سوی عزیزی خادم ! طارمی پیشنهاد رسمی ندارد / مهدی در پورتو ماندنی است تعطیلات لیگ به سود استقلال شد بغض شبانه تارتار و عذرخواهی از میثاقی زمان جدایی‌ام از پرسپولیس رسیده بود رمزگشایی از شادی خاص مهاجم پرسپولیس واکنش ستاره استقلال به احتمال جدایی در پایان فصل سکوت ستاره پرسپولیس درباره پیشنهاد سنگین قطری ها گران‌ترین خارجی لیگ برتر در پرسپولیس ؟! تمجید فرگوسن از گواردیولا عملکرد عجیب دروازه‌بان مطرح مقابل پرسپولیس بخشی از کتاب / کوچیک‌ترین سگ بیشترین سروصدا رو دارد قابوس نامه ؛ اثر تعلیمی دانشمند گلستانی برای تمام تاریخ برگزیدگان کنگره « شعر مقاومت » معرفی شدند چرا با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان بازهم دندان‌ها دچار پوسیدگی می‌شوند ؟ نگاهی به استایل بازیگران زن در سریال‌های تاریخی اخرین خبرها از واکسن‌های ایرانی کرونا / دردسرهای محتمل قطع برق برای ساخت واکسن رژیم غذایی برای کاهش استرس و اسیب قلبی کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو بالاخره به چینی‌ها رسیدیم / مصرف داروی 84 میلیون نفر مساوی جمعیت 1.

4 میلیاردی ! تشخیص بیماری‌های مزمن کلیه با کمک هوش مصنوعی 18 هزار نفر مددجوی بهزیستی در اردبیل مستمری دریافت می‌کنند پرداخت بیش از 635 میلیارد تومان تسهیلات طرح‌های ارائه شده در اشتغال پایدار روستایی و عشایری خراسان رضوی با حکم محمد شریعتمداری ؛ سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان منصوب شد معاون امور اقتصادی : حجم امار و اطلاعات تولید شده در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی قابل قیاس با دیگر وزارتخانه‌ها نیست دستور شریعتمداری برای برخورد با مقصرین حادثه معدن خاک نسوز و جانباختن دو کارگر با « مرفین » حمید عسکری ارام شوید وقتی پازل بند سونامی به راه انداخت سرایداری که خیر مدرسه ساز شد زن جوان : من پلیس را منحرف می‌کردم ! بارش باران در نوار شمالی کشور ؛ وقوع سیلاب در برخی استان ها هشدار درباره طغیان سرخک در ایران ؛ مشاهده 25 مورد ابتلا در برخی استان ها کلاهبرداری‌های سریالی با تیغ جراحی !.