مهران مدیری و عکس‌های لو رفته از لاکچری بازی هایش + بیوگرافی کامل

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۲۷:۱۸

رکنا : مهران مدیری زاده 18 فروردین 1346 است در تهران متولد شد . در ادامه مطلب عکسهایی از زندگی لاکچری مهران مدیری مشاهده می‌کنید .778 438 مهران مدیری و عکس‌های لو رفته از لاکچری بازی هایش + بیوگرافی کامل https://static3,rokna,net/thumbnail/lgqoqlibgdls/ns2rjzvapq3e7sfsff8os-kvmgwizaa_q-_dxw0rvwm0qukoi27-jv2xp73xc1ugedrye0w8krrrevf2lcb5dzyd4j3wyr7vwxrznkpateacznm3gfa2noag7czrpx__/%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86+%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c.

jpg به گزارش رکنا ، مهران مدیری زاده 18 فروردین 1346 است , مهران مدیری در تهران متولد شد , مهران مدیری کارگردان ، هنرپیشه ، خواننده ، طراح تیتراژ ، مجری ، طراح صحنه و لباس ، مجری طرح ، صداپیشه و تهیه کننده ایرانی است .

مجله نیوزویک در مقاله ای مهران مدیری را بیستمین مرد قدرتمند سال 2009 میلادی در ایران نامید , مهران مدیری با ساخت سریال‌های ماندگاری چون پاورچین , شب‌های برره , مرد هزار چهره , قهوه تلخ لقب پادشاه طنز ایران را به خود اختصاص داده هست , وی در دو سال قبل با اجرای برنامه دورهمی مجددا کانون توجهات قرار گرفته و یک تنه توانسته هست مخاطب میلیونی برای تلویزیون جذب کند طوری که علی رغم گفته خود مبنی بر عدم حضور در این برنامه باز هم مدیران شبکه نسیم تاکید به ادامه دار بودن برنامه دورهمی دارند .

به همان نسبت که مهران مدیری مهم و تاثیرگذار در رسانه‌ها بوده , حاشیه هایی که درمورد وی مطرح می‌شود هم خبرساز بوده هست , از اظهارات سیاسی وی در دورهمی و مشارکت نکردن با برادران قاسم خانی تا جایزه نجومی و ساعت و خودروی گران قیمتش از ازدحام‌های داغ پیرامون مدیری هست , در این میان حاشیه‌های عجیب غریبی راجع به ساعت و خودروی گرانقیمت مهران مدیری در شبکه‌های مجازی به وجود امد .

در ادامه مروری بر چرایی و چگونگی این حواشی داریم , میزان درامد مهران مدیری جایزه نجومی “ مهران مدیری ” برای دورهمی واقعیت داشت ؟ مدت‌ها قبل , خبری عجیب درخصوص جایزه نجومی مهران مدیری برای برنامه “ دورهمی ” منتشر شد , سایتی خبری مدعی شده بود میزان درامد و خرج‌های دقیق برنامه “ دورهمی ” برای عموم ناظران مشخص نیست اما مهران مدیری برای اجرای هر قسمت از برنامه دورهمی 30 میلیون تومان جایزه دریافت می‌کندکه در طول هر ماه معادل 240 میلیون تومان می‌شود .

پس از اعلام این خبر , هاشم رضایت تهیه کننده برنامه تلویزیونی “ دورهمی ” در خصوص انتشار شایعه درامد میلیونی مهران مدیری برای اجرا و کارگردانی این برنامه گفته بود : مبلغ 30 میلیونی که این روز‌ها نقل به نقل چرخیده هست کذب محض هست و هیچ کدام از افراد گروه بازیگری ما چنین مبلغی را دریافت نمیکنند و هیچ وقت مهران مدیری 30 میلیون تومان دریافت نمی‌کند و جایزه او کمتر از این حرف‌ها هست , ساعت 60 میلیون تومانی مهران مدیری مهران مدیری در نخستین نشست خبری فیلم جدیدش از ساعت رولکس بهره‌گیری کرده بودکه با مراجعه به سایت رسمی این برند مشهور مشخص شد این ساعت بین 19 تا 34 هزار دلار هست و با دقت به قیمت دلار دست کم 60 میلیون تومان قیمت این ساعت خواهد بود خودرو گرانقیمت و لاکچری مهران مدیری مهران مدیری با ماشین گرانقیمت خود در مراسم هفتم عارف لرستانی شرکت کرده بود , این بازیگر و کارگردان معروف با خودرو گرانقیمت خود که یک دستگاه bmw بود به این مراسم امده بودکه در نهایت همین موضوع حاشیه‌های زیادی برایش ایجاد کرد .

به گزارش پارس ناز برای این که بهتر درک کنید که مدیری ثروتش را از کجا اورده هست مثالی ساده برای شما می‌زنیم , چند وقت پیش پدرام کریمی مجری تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی گفته بود که دستمزدش برای هر اجرای 5 میلیون هست , در واقع 5 میلیون جایزه برای اجرای شخصی که شما هم به احتمال چندان مانند ما این مجری را تا قبل از دورهمی نمی‌شناختید .

ما از جایزه اصلی مدیری که طبیعتا اگر ثروتی هم داشته باشد ناشی از همین درامدها هست اگاهی دقیقی نداریم اما ایا واقعا برای مهران مدیری با ان پیشینه هنری و جذب مخاطب میلیونی برای تلویزیون جایزه بالا چیز عجیبی هست , وقتی مجری معمولی مانند پدرام کریمی برای هر اجرا 5 میلیون میگیرد چه مبلغی شایسته شان و جایگاه مهران مدیری هست ؟ شما قضاوت کنید !!!! رازهایی از زندگی شخصی مهران مدیری در ادامه این مطلب قصد داریم با دوره کردن مصاحبه فرهاد مدیری پسر مهران مدیری , کمی از شرایط زندگی خانواده هنرمند مدیری اگاه شویم , زندگی خانوادگی مهران مدیری ادم‌ها را با بچه‌های شان بهتر می‌شود شناخت .

از تربیتی که شده‌اند و حر ف هایی که می‌زنند می‌توان اتمسفر داخل خانه شان را حدس زد , حالا هم نوبت مهران مدیری است تا او را با پسرش فرهاد بشناسیم , فرهاد که این روزها موزیسین شده و حتی موسیقی کارهای پدر را هم می‌سازد و انتخاب می‌کند ، حرف هایی درباره خلق و خوی پدرش و حتی کارهایی که مادرش انجام می‌دهد .

این حرف‌ها برای زمانی است که او تازه داشت ریش و سبیل در می‌اورد و گواهینامه هم نداشت , با بازخوانی صحبت‌های او کمی بیشتر از خانه و تبار مدیری‌ها سر در اوردیم و شما را هم در لذت ان شریک می‌کنیم , اردیبهشتی مستقل فرهاد مدیری متولد 18 اردیبهشت 1370 است .

او در هنرستان موسیقی درس خوانده و برای ادامه تحصیل به خارج از ایران رفته است , نه در فرم لباس پوشیدن فرهاد اثری از بچه‌های هنری است و نه در مرتب کردن چهره‌اش ؛ البته همه اینها را خودش انتخاب کرده و پدرش نقشی در انتخاب این فرم لباس پوشیدنش ندارد ؛ حتی می‌تواند بخندد و تعریف کند که ریش فراوانی داشته و برای امدن سر گفت و گو انها را اصلاح کرده چون نمی‌خواسته عکسش با ان ریش‌های بلند چاپ شود ! همسر مهران مدیری چه می‌کند همسر مهران مدیری و مادر فرهاد و شهرزاد رشته‌اش هنری بوده و ادبیات , او خانه دار است و برای خودش می‌نویسد و هیچ وقت دغدغه انتشار نوشته هایش را نداشته .

اسم فرهاد را هم مادرش انتخاب کرده و بعد از ان مهران مدیری زیاد از این اسم در شخصیت‌های تلویزیونی‌اش استفاده کرده است , شوخ طبعی ارثی او شوخ طبعی را هم از پدرش به ارث برده ؛ اگر چه ان روزها کمتر امکان بروز این توانایی را پیدا می‌کرد و می‌گفت :« همه می‌گویند پدرم ادم شلوغی است من به خاطر شرایط خانوادگی‌ام نمی‌توانستم این طور باشم » البته انقدر با هوش بود که گزک دست کسی ندهد و بگوید حضور پدرش همیشه به نفعش تمام می‌شود و هیچ وقت با او مشکلی نداشته است , به همین خاطر هم بود که گفت :« به فامیلی مدیری افتخار می‌کند ، هر چند سختی‌های زیادی دارد .

» بیلیارد بازی با مهران مدیری وقتی فرهاد مدیری را ببینید قد بلند او سریع توجه شما را جلب می‌کند , بیخود نبود که پدر در اجرای جشنواره فجر پشت تریبون گفت :« قد و بالات رو قربون » همه فکر می‌کردند بسکتبالیست است اما خودش می‌گفت :« اهل بسکتبال نیستم و تنها سه ماه رفتم » و با خنده ادامه داد :« اثرش را گذاشته از بس که قدم بلند است , اما اهل ورزش‌های رزمی هستم و اهل دفاع شخصی .

با پدر هم بیلیارد بازی می‌کنم , بیلیارد پدر از من بهتر است و همیشه مرا می‌برد » فرهاد اهل شنا هم بود , می‌گفت پدرش برای کوهنوردی یا ورزش‌های دیگر هم وقت ندارد .

بیشتر اهل نرمش است و اهل سینما رفتن هم نیست , در سال‌های اخیر تنها یک بار با هم به سینما رفته‌اند ولی کنسرت زیاد می‌رفتند , بازی برای پدر فرهاد تنها یک بار جلوی دوربین رفته است ، در برنامه جنگ 77.

در ان نقش بچگی پدرش را بازی می‌کند ؛ از بس به هم شبیه هستند و این را همه می‌گویند , در پشت صحنه برنامه‌های پدرش زیاد چرخیده ولی با این وجود علاقه چندانی به بازیگری ندارد , واقعیت این است که همیشه از زیان بازیگرها درباره حاشیه‌ها شنیده‌ایم خودمان هم نمی‌دانستیم وقتی فرهاد مدیری می‌گفت که در ارزوهای دور و دراز هنری‌اش جایی برای بازیگری وجود ندارد به خاطر حاشیه هاست یا اصولا علاقه ای به این محیط و فضا ندارد اما می‌تواند بگوید :« همه خانواده مجبورند این حاشیه‌ها را تحمل کنند .

هر کدام به اندازه خودشان , مسلما مادرم به این خاطر که پدر صدر است فشار بیشتری را تحمل می‌کند , اما این بار روی همه خانواده هست .

» بنابراین گزارش ؛ فرهاد مدیری با اینکه علاقه ای به بازیگری نداشت ولی هدف فیلمسازی داشت , البته اهل سریال‌سازی نیست وحضور در سینما را ترجیح می‌دهد , در ان روزها استارت ساختن فیلم کوتاه را هم زده بود .

به خاطر هنری بودن رشته‌اش در مدرسه ویک عمر زندگی دریک خانواده هنری درباره سریال‌های پدرش هم صحبت می‌کند , تا ان زمان به نظر فرهاد مدیری سریال مرد هزار چهره بهترین سریال پدرش بود , شاید هنوز هم باشد .

به خاطر کارگردانی ، ایده و بازی بازیگرها و ,,.

و بین سریال‌ها هیچ علاقه ای به « جایزه بزرگ » نداشت , ازادی به مقدار لازم اما مشروط مشکل رفت و امد در خانه شان وجود نداشت , فرهاد حتی ممکن است تا ساعت سه ، چهار صبح بیرون باشد اما حتما خانواده‌اش می‌دانند که کجاست و چه کار می‌کند .

اما پدر این طور نیست ؛ یعنی گاهی پیش می‌اید که خانواده ندانند او کجاست و چه می‌کند , مهران مدیری برای فرهاد و شهرزاد کادو هم خوب می‌خرد , به نظر می‌رسد حواسش به روز تولد بچه هایش هست ولی اخرین کادویی که تا ان زمان به پسرش داده ، پول بوده فرهاد خندید و گفت :« نقدی حساب کرد » اما کادوی برعکس هم وجود دارد .

پسر برای پدر معمولا کتاب و سی دی می‌خرد و وقتی روی قیمت‌ها اصرار می‌کردیم و می‌خواستیم بودجه پول توجیبی‌اش را حدس بزنیم ، می‌گفت :« معمولی , پسر بیل گیتس که نیستم !» موسیقی در خانه مدیری ها ساز تخصصی فرهاد پیانوست ولی سازهای دیگر را هم امتحان کرده است که گاه برای پدرش هم ساز می‌زند تا او بخواند ؛ البته این در صورتی است که وقت برای اوز خوانی وجود داشته باشد که معمولا این طور نمی‌شود , معمولا پدر در خانه نیست و سرکار است یا انکه در مرحله پیش تولید سریال هایش قرار دارد .

فرهاد در ادامه حرف هایش درباره موسیقی می‌گفت :« بابا استعداد بی نظیری در موسیقی دارد ,» مهران مدیری به طور حرفه ای ساز نمی‌زند , یک مدت ساز ضربی می‌زده و یک مدت گیتار و پیانو .

با وجود اینکه پدرش صدای خوبی دارد ولی فرهاد خاطره ای از لالایی پدر ندارد , گهگاه شنیدن صدای پدر که برای خودش اوازی زمزمه می‌کند ، حال او را خوب می‌کند , حرف‌های جالب شهرزاد مدیری از زندگی شخصی اش مهران مدیری و خانواده وی یکی از پرطرفدارترین جست و جو‌ها در اینترنت می‌باشد و بسیاری از هواداران مهران مدیری علاقه مند به دانستن جزییاتی از زندگی این مجری و بازیگر توانمند است به همین منظور گفتگویی جالب و خواندنی از دختر او شهرزاد مدیری را در اختیار شما علاقه مندان قرار داده‌ایم .

شهرزاد مدیری کوچک‌ترین عضو خانواده مدیری هست , ارام و شمرده حرف می‌زند و سعی می‌کند که با جواب‌های کوتاه ، این ارامش را بعنوان خصلت ذاتی‌اش به ما معرفی کند , اما برق چشمانش و لحظاتی که با برادرش اختلاف نظر پیدا می‌کند ، دستش را رو می‌کند و معلوم میشود که هوش و نبوغ خانوادگی به همراه ان انرژی ژنتیک ، به او هم رسیده .

به محض ورود به دفتر ما یکی از مجله‌های شماره گذشته را برمی‌دارد و با توجه ورق میزند ، یکی از عکس‌های پدرش در سریال « مرد هزار چهره » را می‌بیند و طوری که ما نشنویم به فرهاد می‌گوید :« نگاه کن شبیه بقال‌ها شده !» و بعد میخندد , دختر مهران مدیری ، تمام کارهای پدرش را دنبال می‌کند و جزو مخاطبان اصلی سریالهای خنده دار او هست , شهرزاد تمام کارهای مهران مدیری را دیده و از بین انها « شب‌های برره » را بعنوان برترین کار پدر گزینش می‌کند .

دختر ظاهرا ساکت و سربه زیری که روبه روی ما نشسته اعتراف می‌کند که برخی مواقع مچ پدرش را میگیرد و به دلیل اشتباهات در کارهایش به او تذکر میدهد :« سر سریال باغ مظفر از یکی از قسمت‌ها خوشم نیامد به پدرم گفتم و او هم گفت درستش می‌کنم », شهرزاد یازده سال اکثر ندارد اما در این مدت تمام سریال‌های پدرش را موبه مو دنبال می‌کرده و حتی گاهی اوقات هم برای نزدیکی اکثر به پدری که همه وقت } سرکار هست با او به پشت صحنه سریال‌ها می‌رود :« سر پاورچین و باغ مظفر با بابام به پشت صحنه رفتم , اونجا تمام مدت دنبال شقایق دهقان بودم ».

دختر مهران مدیری بودن برای شهرزاد مهمترین اتفاقات زندگی هست , او گاهی اوقات از این ماجرا حسابی لذت می‌برد و گاهی اوقات هم نه ,« هم مفید هست و هم بد .

گاهی اوقات ان قدر سوال می‌پرسند که ادم اذیت می‌شود », شهرزاد با کمک برادرش و گرچه هوش ذاتی‌اش راه و روش مناسبی برای برخورد با این سوالات پیدا کرده , اگر از شهرزاد مدیری درمورد پدرش ، خانواده و هر مسئله خصوصی دیگری بپرسید ؛ او یا جواب نمی‌دهد یا این که با جواب‌های نصفه و نیمه پشیمان تان می‌کند .

اما اگر فکر می‌کنید که این سختی‌ها وی را از دختر مدیری بودن خسته کرده ، کاملا در اشتباه‌اید ، چون :« همه‌ی مهران مدیری را دوست دارند , من هم , چون پدرمه ، در تلویزیون می‌بینمش و کارهایش را دوست دارم و گرچه یک جاهایی هم به درد میخورد ».

بله ، مهمترین نکته همین هست , چه کسی بدش می‌اید که به اردو برود و معرفی خانم مدیر باعث شود تا با یک بغل جایزه به منزل برگردد ؟ شهرزاد این ماجرا را با ذوق تعریف می‌کند و بعد میگوید که تا به حال کاری نکرده که مهران مدیری به مدرسه دخترش برود , در تمام مدتی که شهرزاد حرف می‌زند ، فرهاد با سکوت به خواهرش و حرف هایش گوش می‌دهد و وقتی حرف به شیطنت شهرزاد میرسد ، برخلاف نظر شهرزاد سرش را بالا می‌اندازد .

شهرزاد صحبت هایش را قطع می‌کند و نگاه معنی داری به برادرش می‌اندازد و میگوید :« شیطان هستم ولی سر کلاس‌های مهم درس گوش می‌دهم », ارتباط این خواهر و برادر عجیب و بامزه هست , فرهاد در تمام مدت گفت و گو سعی می‌کند با حفظ استقلال خواهرش ، مواظب او باشد .

در منزل مدیری ، همه با هم مفید میباشند و شهرزاد بعنوان دختر کوچک خانواده با همه‌ی احساس راحتی و نزدیکی می‌کند , دختر کوچک مهران مدیری ، از پدرش بعنوان یک هم بازی مفید در وسطی و گل کوچیک حرف می‌زند و وی را بعنوان نخستین ادمی که در زمان قهر برای اشتی پیش قدم می‌شود ، معرفی می‌کند , معمولا در این جور مواقع ، شهرازد به اتاقش میرود و پدر مجبور هست که به اتاق او برود و گاهی با توضیح منطقی و گاهی هم با قربان صدقه رفتن ، دختر کوچک را راضی کند .

شهرزاد مدیری از همین زندگی ساده و پر ازدوستی در کنار خانواده‌اش لذت می‌برد ، در حال حاضر سرگرم مدرسه ، موسیقی و نقاشی هست و قصد بازیگر شدن هم ندارد , اگر پدرم بخواهد برای او بازی می‌کنم اما هیچوقت بازیگر نمی‌شوم , بیوگرافی و تصاویر مهران مدیری نام : مهران نام خانوادگی : مدیری تاریخ تولد : 18 فروردین 1346 محل تولد : تهران فرزندان : فرهاد و شهرزاد مهران مدیری کارگردان و بازیگر معروف سینما و تلویزیون در هجدهمین روز از فروردین ماه سال 1346 در تهران متولد شد .

او علاوه بر بازیگری و کارگردانی در زمینه‌های دیگری مثل خوانندگی ، مجری‌گری ، طراحی صحنه و لباس ، مجری طرح ، صداپیشگی و تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد , مهران مدیری و پسرش فرهاد اغاز فعالیت هنری مهران مدیری مهران مدیری بعد از گرفتن دیپلم وارد دانشگاه شد ولی به خاطر علاقه‌اش به بازیگری دانشگاه را نیمه کاره رها کرد و وارد دنیای هنر شد ، او در سال 1368 کار در رادیو را اغاز کرد و به مدت شش سال در داستان شب مشغول کار گویندگی بود , ورود به دنیای بازیگری مدیری در سال 1372 با بازی در مجموعه طنز نوروز 72 وارد عرصه بازیگری شد و توانست به شهرت برسد ، این مجموعه طنز در سال 1372 توسط داریوش کاردان ساخته شد و در ایام نوروز روی انتن تلویزیون رفت و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد .

فریبا متخصص ، ارژنگ امیرفضلی و مرحوم داود اسدی از دیگر بازیگران این سریال طنز بودند , مهران مدیری در همان سال با بازی در فیلم سینمایی دیگه چه خبر بازی در سینما را با فیلمی از تهمینه میلانی تجربه کرد , باغ گیلاس مهران مدیری با بازی در سریال باغ گیلاس اولین نقش جدی‌اش را در تلویزیون بازی کرد و توانست مورد توجه مخاطبان قرار گیرد ، این سریال در سال 1372 ساخته و در سال 1373 از تلویزیون پخش شد و با استقبال خوبی از سوی مردم روبرو شد .

داستان باغ گیلاس زندگی دو برادر به نام‌های محسن با بازی مهران مدیری و امیر با بازی عبدالرضا اکبری را روایت میکند که یک باغ به ان‌ها به ارث رسیده و بخاطر اختلاف سلیقه در چگونگی استفاده از ان مقابل یکدیگر قرار میگیرند , جمشید مشایخی ، نیکو خردمند و دانیال حکیمی از دیگر بازیگران این سریال هستند , هنرنمایی دانیال حکیمی و مهران مدیری در سریال باغ گیلاس اغاز بازی و کارگردانی مجموعه‌های طنز پرواز 57 او در همان سال مجموعه طنز پرواز 57 را ساخت و قدم در دنیای کارگردانی گذاشت ، این مجموعه تلویزیونی طنز در سال 1372 ساخته و در دهه فجر همان سال از شبکه اول سیما پخش شد .

مهران مدیری علاوه بر کارگردانی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در این مجموعه حضور داشت ، رضا عطاران ، نادر سلیمانی و نصرالله رادش از دیگر بازیگران این مجموعه طنز بودند , عکسی قدیمی از مهران مدیری و بازیگران طناز تلویزیون ساعت خوش مدیری بعد از موفقیت در سریال پرواز 57 در همان سال دست به ساخت سریال دیگری با عنوان ساعت خوش زد ، این سریال طنز زمینه ورود و معرفی بسیاری از بازیگران را در عرصه طنز فراهم اورد , ساعت خوش در سال 1373 ساخته و از شبکه اول سیما پخش شد ، مهران مدیری علاوه بر کارگردانی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در این مجموعه حضور داشت .

حمید لولایی ، رضا عطاران ، رضا شفیعی جم و نادر سلیمانی از دیگر بازیگران این مجموعه طنز بودند , پخش مجموعه ساعت خوش دراوج خودش متوقف شد طوری که عوامل و بازیگران این سریال را هم شوکه کرد ، مهران مدیری بعد از این سریال برای مدتی ممنوع التصویر شد , عکسی قدیمی از بازیگران سریال ساعت خوش پاورچین مدیری پس از ان در مجموعه‌های طنز زیادی از جمله سال خوش ، نوروز 76، جنگ 77، ببخشید شما ، پلاک 14 ، نود شب ، طنز 80 و سریال دردسر والدین به فعالیت پرداخت .

مدیری در سال 1381 مجموعه تلویزیونی پاورچین را ساخت و توانست بار دیگر مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید , پیمان قاسمخانی سرپرستی نویسندگان این سریال را به عهده داشت ، سریال درباره مردی به نام فرهاد ( مهران مدیری ) برره ای است که برای تحصیل به تهران امده و با مهتاب ازدواج میکند و داماد سرخانه میشود , جواد رضویان ، محمدرضا هدایتی و سحر ذکریا از دیگر بازیگران این مجموعه طنز هستند .

بازیگران سریال طنز پاورچین نقطه چین مدیری در سال بعد یعنی در سال 1382 طنز نقطه چین را برای پخش از شبکه سوم سیما ساخت و با استقبال خوب مردم روبرو شد ، رضا شفیعی جم با بازی در نقش بامشاد باعث شهرت این سریال شد طوری که بیشتر مردم این سریال را با نام بامشاد میشناختند , مهران مدیری همانند کارهای قبلی خود در این مجموعه به عنوان کارگردان و بازیگر نقش اصلی حضور داشت و نقش اردلان پشندی را ایفا کرد , سعید پیردوست ، سیامک انصاری و محمدرضا هدایتی از دیگر بازیگران این مجموعه هستند .

مهران مدیری ، رضا شفیعی جم و سایر بازیگران نقطه چین در سکانسی از این سریال شب‌های برره مدیری بعد از ساخت سریال دردسر والدین در سال 1384 طنزی متفاوت به نام شب هایی برره را کارگردانی کرد ، این مجموعه تلویزیونی درباره روستایی خیالی به نام برره است که هر بار اتفاق جدیدی برای ساکنان ان می‌افتد , اصطلاحات وکلمات جدیدی که توسط نویسندگان این مجموعه ساخته و در سریال به کار برده میشد تا مدتها بر سر زبان مردم بود و به جرات می‌توان گفت این مجموعه طنز یکی از پر طرفدار‌ترین و زیباترین طنزهای چند دهه اخیر صدا و سیمای ایران بود , سکانسی از سریال شب‌های برره با بازی سیامک انصاری ، مهران مدیری و شقایق دهقان باغ مظفر او در سال 1385 مجموعه طنز باغ مظفر را ساخت ، این سریال با انکه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد ولی نتوانست به اندازه شب‌های برره موفق باشد .

داستان سریال درباره دو خان است که در یک باغ زندگی میکنند و به خاطر اختلاف سلیقه با مشکلاتی مواجه میشوند که داستان سریال را جذاب میکند , مهران مدیری در این سریال علاوه بر کارگردانی نقش مظفرخان را بازی میکند که دو فرزند دارد که نقش ان‌ها را سیامک انصاری و سحری جعفری جوزانی بازی میکنند , مهران مدیری ، رضا شفیعی جم و سیامک انصاری در نمایی از سریال باغ مظفر مرد دو هزار چهره سریال مرد دو هزار چهره در سال 1388 اخرین سریال مهران مدیری برای تلویزیون بود و بعد از ان فعالیت خودش را در سینما و سینمای خانگی ادامه داد .

این مجموعه تلویزیونی در ادامه سریال مرد هزار چهره ساخته و در 13 قسمت در ایام نوروز از شبکه سوم سیما پخش شد , مهران مدیری علاوه بر کارگردانی این اثر به عنوان بازیگر اصلی در این سریال حضور داشت , مهران مدیری در سریال مرد دوهزار چهره رفتن از تلویزیون و ورود به شبکه نمایش خانگی قهوه تلخ مهران مدیری بعد از ساخت مرد دو هزار چهره تصمیم گرفت سریالی با عنوان قهوه تلخ را برای صدا و سیما بسازد اما با مخالفت از سوی مسئولان روبرو شد و از این رو سریال را برای نمایش در سینمای خانگی ساخت و توزیع کرد .

قهوه تلخ سرانجام در سال 89 منتشر شد و به یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های خانگی تبدیل شد ، این سریال داستان زندگی مردی به نام نیما زند کریمی ، استاد تاریخ را روایت میکند که با نوشیدن یک قهوه به زمان گذشته می‌رود و با ماجراهای جالبی روبرو میشود , سیامک انصاری ، هادی کاظمی ، الیکا عبدالرزاقی و جواد عزتی از بازیگران این سریال پر بازیگر هستند , عکسی از بازیگران سریال قهوه تلخ بمب خنده بمب خنده فیلمی 50 دقیقه ای از مهران مدیری است که در سال 1389 در فضای مجازی منتشر شد و مهران مدیری در واکنش به انتشار ان گفت : « نکته ای کوتاه با مردم عزیزم .

,, در اردیبهشت سال 1387، یعنی حدودا یک ماه پس از پخش سریال « مرد هزار چهره »، طراحی چند سی دی برای تولید در شبکه نمایش خانگی را شروع کردم که یکی از انها موضوع ماهواره بود .

پس از مرحله نگارش ، فیلمبرداری را شروع کردیم که در شهریور ماه سال 87 به اتمام رسید , قبل از اینکه مونتاژ ، ساخت تیتراژ و موسیقی این اثار شروع شود ، پیشنهاد ساخت سریال « مرد دوهزار چهره » به ما داده شد و ساخت این سریال اغاز شد و کلا از پخش این سی دی‌ها منصرف شدیم ، تا اینکه چند هفته پیش ، یکی از همکاران در پروژه « قهوه تلخ »، سی دی ماهواره را برای من فرستاد و گفت از یک دستفروش خریداری کرده است , نمی‌دانم چگونه این سی دی به بیرون راه پیدا کرده ، به شبکه قاچاق رسیده و با این سرعت توانسته‌اند برای ان جلد بسازند ، اسم بگذارند و حتی امضای من در « قهوه تلخ » را پشت ان چاپ کنند .

این موضوع به شدت در حال پیگیری است که به زودی توسط مطبوعات به اطلاع شما خواهد رسید , ویلای من مدیری با ساخت مجموعه طنز ویلای من در سال 1391 فعالیتش در سینمای خانگی را ادامه داد ، گرچه اغلب بازیگران و عوامل سریال قهوه تلخ در این مجموعه حضور داشتند ولی با این حال نتوانست به اندازه سریال قهوه تلخ موفق باشد , ویلای من داستان زندگی پیرمرد ثروتمندی را روایت میکند که در استانه مرگ است و از انجایی که فرزندی ندارد برای انحصار وراثت عکس او را در روزنامه چاپ کرده و از کسانی که او را میشناسند درخواست میشود خودشان را معرفی کنند .

ممنوع تصویر شدن مهران مدیری حذف تصویر مهران مدیری در تیزری از فیلم تهران 1500 در تلویزیون خبر از ممنوع التصویر شدن این بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون را میداد , تهران 1500 به کارگردانی بهرام عظیمی اولین پویانمایی بلند ساخت ایران بود که در نوروز 92 در سینماهای کشور به نمایش درامد , داستان فیلم درباره اکبر اقا پیرمردی 160 ساله با بازی مهران مدیری است که در سال 1500 هجری زندگی میکند .

بهرام رادان ، گوهر خیراندیش و هدیه تهرانی از دیگر بازیگران این فیلم هستند , شوخی کردم ,.

, ! اقای مدیری در سال 1392 مجموعه جدیدی با عنوان شوخی کردم را ساخت و در سینمای خانگی منتشر نمود ، هر قسمت از این مجموعه طنز موضوع خاصی را دنبال میکند و معضلات جامعه را در قالب طنز به نمایش میگذارد , شوخی کردم یکی از مجموعه‌های پر بازیگری است که با حضور بیش از 67 چهره معروف طنز ساخته شد .

این سریال در ژانر کمدی ، خانوادگی تولید شده و دارای ایتم‌های مختلف مثل اتاق عمل ، اخبار ، متهم و بازپرس و غیره میباشد , سیامک انصاری ، جواد رضویان ، بیژن بنفشه خواه و بهنوش بختیاری از بازیگران این سریال هستند , بازگشت مهران مدیری به تلویزیون مهران مدیری در سال 1392 به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال‌های برره و مرد هزار چهره انتخاب شد و به همین خاطر بعد از 6 سال دوری از تلویزیون در برنامه 3 ستاره احسان علیخانی حضور پیدا کرد .

در این برنامه مهران مدیری درباره بازگشت خود به تلویزیون صحبت کرد و گفت به سه دلیل به تلویزیون برمیگردم : من فرزند تلویزیون هستم و عمده زندگیم و همچنین مهمترین اثارم رو در تلویزیون انجام دادم و هیچوقت نمیشه از تلویزیون رفت و برنگشت , شبکه نمایش خانگی قابل مقایسه با تلویزیون نیست برای اینکه من یک مخاطب 70 میلیونی رو عوض کردم با یک مخاطب 3 میلیونی که این منو ازار داده تو این سال‌ها , برای این که احساس می‌کنم مردم به شدت نیاز دارن به حال خوب ، خنده ، و به لحظات شاد و این تنها کاریه که از دست من بر می‌اد و فکر می‌کنم وقتشه برگردم و این وظیفه رو انجام بدم .

در حاشیه مدیری بعد از سالها دوری از تلویزیون با ساخت سریال در حاشیه به جعبه جادویی برگشت ، مدیری علاوه بر کارگردانی در این مجموعه به عنوان بازیگر ، طراحی صحنه و لباس نیز حضور داشت , داستان در حاشیه درباره پزشکی متخصص و متعهد به نام هومن صحرایی است که از طریق استادش مامور می‌شود بیمارستانی به نام حاشیه را که 80 سال پیش ساخته شده ولی تاکنون راه اندازه نشده را افتتاح کرده و مشغول به کار شود , هومن صحرایی در این مسیر با اتفاقات و مشکلاتی روبرو میشود که فضای طنزالودی به سریال می‌دهد ، مهران غفوریان ، جواد رضویان و شبنم فرشاد جو از دیگر بازیگران این مجموعه طنز هستند .

این سریال با حاشیه‌های زیادی از جمله مخالفت از سوی نهادهای حامی پزشکان روبرو شد و زودتر از موعد از انتن تلویزیون کنار رفت , در حاشیه 2 مهران مدیری در سال 1394 در حاشیه دو را برای پخش از شبکه سوم سیما ساخت و در 27 قسمت پخش شد ، این سریال در ادامه در حاشیه ساخته شده و این بار چهار تن از شخصیت‌های سریال در اردوگاهی دوره محکومیتشان را میگذرانند و هر بار ماجراهایی برای ان‌ها رخ میدهد , مهران مدیری در حاشیه دو فقط به عنوان کارگردان حضور داشت و خودش در سریال نقشی را بازی نکرد .

دورهمی برنامه دورهمی در اواخر سال 1394 تولید و با اجرای مهران مدیری در ایام نوروز 95 از انتن شبکه پنج پخش شد ، این برنامه توانست به سرعت توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و با استقبال خوبی از سوی مردم روبرو شود , در ابتدا مهراب قاسمخانی کارگردانی این مجموعه را به عهده داشت ولی از قسمت سیزدهم به بعد بنا به دلایلی کارگردانی ان به مهران مدیری سپرده شد , مجموعه دورهمی همانند تئاتری است که هر بار حدود 300 نفر تماشاچی به طور زنده ان را تماشا میکنند .

هر بار چهره‌های معروف ورزشی و هنری در این برنامه حضور پیدا کرده و به گفتگو با اقای مدیری مینشینند و در پایان هر برنامه هدیه ای به موزه دورهمی می‌دهند که در نهایت صرف امور خیریه میشود , برنامه دورهمی در سه فصل ساخته و از شبکه پنج روی انتن رفت ، به گفته عوامل مجموعه دورهمی ساخت سری چهارم این مجموعه در حاله ای از ابهام قرار گرفته و هنوز تصمیمی برای این کار گرفته نشده است , ساعت 5 عصر ساعت 5 عصر اولین فیلم بلند مهران مدیری است که کارگردانی ان را به عهده داشت ، این فیلم سینمایی در سال 1395 تولید و سال 1396 در سینماهای سراسر کشور به نمایش گذاشته شد و توانست فروش 9 میلیارد تومانی داشته باشد .

این فیلم داستان زندگی مردی به نام مهرداد پرهام با بازی سیامک انصاری را روایت میکند که همسرش در فرانسه مشغول تحصیل است ، پرهام باید تا قبل از ساعت 5 عصر اخرین قسط وام خانه‌اش را پرداخت نماید ، در این میان اتفاقات زیادی برای او رخ می‌دهد که داستان فیلم را میسازد , سیامک انصاری در نمایی از فیلم سینمایی ساعت 5 عصر هیولا هیولا عنوان تازه‌ترین سریال مهران مدیری است که فیلمبرداری ان در سال 1397 اغاز شد و از اردیبهشت سال 1398 در سینمای خانگی توزیع شد , پیمان قاسمخانی در این سریال سرپرست نویسندگان است ، مهران مدیری در این سریال علاوه بر کارگردانی در نقش کامران کامروا به ایفای نقش میپردازد .

فرهاد اصلانی ، شبنم مقدمی ، گوهر خیراندیش و سیما تیرانداز از دیگر بازیگران این سریال هستند , هیولا قصه خانواده ای به نام شرافت را روایت میکند که می‌خواهند همانند اجدادشان شریف بمانند ولی در اوضاع اقتصادی این روزها شریف بودن کار دشواری است و از سویی نسل جدید به جای شرافت از خانوادشان رفاه و اسایش می‌خواهند , بازی فرهاد اصلانی و شبنم مقدم در سریال هیولا فیلم شناسی مهران مدیری مهران مدیری در سینما : سال - نام - سمت - کارگردان 1372 دیگه چه خبر !؟ دستیار طراح صحنه تهمینه میلانی 1373 دیدار بازیگر محمدرضا هنرمند 1381 توکیو بدون توقف بازیگر / بازیگردان سعید عالم زاده 1386 همیشه پای یک زن در میان است بازیگر کمال تبریزی 1386 دایره زنگی بازیگر پریسا بخت اور 1390 تهران 1500 صدا پیشه بهرام عظیمی 1390 پل چوبی بازیگر مهدی کرم پور 1395 ساعت پنج عصر کارگردان / نویسنده / تهیه کننده / بازیگر مهران مدیری 1397 ما همه با هم هستیم بازیگر کمال تبریزی 1397 رحمان 1400 بازیگر منوچهر هادی مهران مدیری و محمدرضا گلزار در نمایی از رحمان 1400 کارهای تلویزیونی مهران مدیری : سال - نام - سمت - کارگردان 1371 مجموعه تلویزیونی مشت‌های کوچک بازیگر اسماعیل نوری 1371 مجموعه تلویزیونی حکایت‌ها بازیگر مجتبی یاسینی 1371 مجموعه تلویزیونی پندها و اندرزها بازیگر مجتبی یاسینی 1372 مجموعه تلویزیونی نوروز 72 بازیگر داریوش کاردان 1372 مجموعه تلویزیونی باغ گیلاس بازیگر مجید بهشتی 1372 مجموعه تلویزیونی پرواز 57 بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1373 مجموعه تلویزیونی ساعت خوش بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1374 مجموعه تلویزیونی سال خوش بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1376 مجموعه تلویزیونی نوروز 76 بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1377 مجموعه تلویزیونی جنگ 77 بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1378 مجموعه تلویزیونی ببخشید شما مجری / کارگردان مهران مدیری 1378 مجموعه تلویزیونی پلاک 14 بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1379 مجموعه تلویزیونی نود شب بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1380 مجموعه تلویزیونی طنز 80 مجری / تهیه کننده / کارگردان مهران مدیری 1380 مجموعه تلویزیونی دردسر والدین بازیگر مسعود نوابی 1381 مجموعه تلویزیونی پاورچین بازیگر / کارگردان مهران مدیری فرهاد برره 1383–1382 مجموعه تلویزیونی نقطه چین بازیگر / طراح صحنه و لباس / کارگردان مهران مدیری اردلان پشندی نوروز 1384 مجموعه تلویزیونی جایزه بزرگ بازیگر / کارگردان مهران مدیری بیژن جمالی نیمه دوم 1384 مجموعه تلویزیونی شب‌های برره بازیگر / خواننده / کارگردان مهران مدیری شیرفرهاد پایین برره پاییز 1385 مجموعه تلویزیونی باغ مظفر بازیگر / خواننده / کارگردان مهران مدیری مظفر زرگنده نوروز 1387 مجموعه تلویزیونی مرد هزارچهره بازیگر / کارگردان / مجری طرح مهران مدیری مسعود شصتچی نوروز 1388 مجموعه تلویزیونی مرد دوهزارچهره بازیگر / کارگردان مهران مدیری مسعود شصتچی 1393–1394 مجموعه تلویزیونی در حاشیه بازیگر / کارگردان / طراح صحنه و لباس / طراح مهران مدیری دکتر سهراب کاشف 1394 مجموعه تلویزیونی در حاشیه 2 بازیگر / کارگردان / طراح صحنه و لباس / طراح مهران مدیری 1395–1398 مجموعه دورهمی کارگردان / مجری / خواننده مهران مدیری مهران مدیری مهران مدیری و رضا شفیعی جم در سریال شبهای برره فعالیت مهران مدیری در شبکه خانگی : سال ساخت - نام - سمت - کارگردان - نقش 1385 سریال گنج مظفر بازیگر / کارگردان مهران مدیری مظفرخان / راوی 1387 بمب خنده ( غیررسمی ) بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1388–1391 سریال قهوه تلخ بازیگر / خواننده / کارگردان مهران مدیری بلوتوس کبیر 1391 سریال قلب یخی ( فصل سوم ) بازیگر سامان مقدم مهران 1391 سریال ویلای من بازیگر / کارگردان / طراح صحنه و لباس / تهیه کننده مهران مدیری ارسلان مشکات 1392 سریال شوخی کردم …! بازیگر / کارگردان / مجری / طراح صحنه و لباس / تهیه کننده مهران مدیری 1394 سریال عطسه بازیگر / کارگردان مهران مدیری 1397 سریال هیولا بازیگر / کارگردان مهران مدیری کامران کامروا 1398 مجموعه شب‌نشینی کارگردان مهران مدیری مهران مدیری ، پیمان قاسمخانی و فرهاد اصلانی در سریال هیولا مهران مدیری در تئاتر : خرگوش 1353 شوخی 1356 تلگراف 1358 پلنگ نادان 1362 یک طنز و یک غم اوا 1364 ساعت عمو اسکندر 1366 ارسنال 1367 پانسیون 1368 سیمرغ 1369 هملت 1370 واسکودوگاما 1371 موشها و ادمها 1371 کیسه بوکس 1371 عکسی قدیمی از گریم مهران مدیری برای تئاتر فعالیت موسیقی مهران مدیری : کاست برای کودکان بازیگر ، کارگردان بهروز غریب پور 1372 کاست دلتنگی‌ها دکلمه اشعار هاتف علیمردانی 1378 البوم از روی سادگی دو راهی موسیقی بابک بیات و فردین خلعتبری 1379 مسافر پنجره رقص ایرانی صبح عید ترانه کو ستاره گمشده گل ارزو خوانندگی تیتراژ فیلم هم نفس موسیقی فردین خلعتبری 1382 خوانندگی تیتراژ سریال مهر و ماه موسیقی فردین خلعتبری 1383 خوانندگی تیتراژ سریال شب‌های برره موسیقی بهرام دهقانیار 1384 خوانندگی تیتراژ سریال باغ مظفر موسیقی بهرام دهقانیار 1385 خوانندگی تک اهنگ در البوم دارکوب موسیقی گروه دارکوب 1389 خوانندگی تیتراژ سریال قهوه تلخ موسیقی بهرام دهقانیار 1389 خوانندگی تیتراژ سری جدید سریال قهوه تلخ موسیقی بهرام دهقانیار 1391 خوانندگی تیتراژ برنامه دورهمی شعر از حافظ و موسیقی مهیار علیزاده 1394 خوانندگی تیتراژ سریال زعفرانی شعر از مولانا و موسیقی مهیار علیزاده 1394 تک اهنگ یار تویی شعر از مولانا و موسیقی مهیار علیزاده ( این اهنگ پس از فوت عارف لرستانی منتشر و به او تقدیم شد ) 1396 کنسرت مهران مدیری در سال 1379 البوم « از روی سادگی » را با موسیقی بابک بیات و فردین خلعتبری منتشر کرد و پس از ان موفق به برگزاری چند اجرای زنده هم شد .

تیتراژ فیلم سینمایی « هم نفس » و سریال‌های « شب‌های برره »، « باغ مظفر »، « قهوه تلخ » و « زعفرانی » از جمله فعالیت‌های مدیری طی سال‌های اخیر در عرصه خوانندگی بوده است , او یک قطعه را هم در البوم گروه « دارکوب » اجرا کرد که سال 1389 منتشر شد , مهران مدیری بعد از سال‌ها در روز چهارشنبه 31 مرداد و 1 شهریور 1397 در برج میلاد کنسرتی به اسپانسری اپلیکیشن موسیقی اوادیو از اول مارکت برگزار کرد .

عکسهای کنسرت مهران مدیری فعالیت مهران مدیری در رادیو گوینده « داستان شب » بازیگر داستان‌های شب رادیو دیوانه از قفس پرید به کارگردانی بهزاد فراهانی ، 1370 دژ به کارگردانی اکبر زنجانپور ، 1370 واسکادلوگاما به کارگردانی جواد شیرگر ، 1371 موشها و ادمها به کارگردانی محمد عمرانی ، 1371 گوینده برنامه جلوه‌های پایداری گویندگی مهران مدیری در رادیو جوایز و افتخارات مهران مدیری : نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم همیشه پای یک زن در میان است – 1386 تندیس حافظ - 1386 تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیون برای مجموعه‌های مرد دو هزار چهره و قهوه تلخ - 1390 دانشگاه لیبرتی امریکا (american liberty university) به پاس انجام فعالیت‌های هنری و انسانی ، به مهران مدیری مدرک دکترای افتخاری اهدا کرد , مراسم اهدای دکترا به مدیری در 21 تیرماه 1390 (12 ژوئن 2011) در دانشگاه لیبرتی واقع در لس انجلس برگزار شد که مهران مدیری به دلیل ضبط ادامه مجموعه قهوه تلخ نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند , در این مراسم ، دکتر رونالد برینر به نمایندگی از مهران مدیری این مدرک را دریافت کرد و حمید سلطانی ان را در ایران به مهران مدیری رساند .

جایزه مهران مدیری در جشن حافظ زندگی شخصی مهران مدیری مهران مدیری از پدر و مادری اراکی در یکی از مناطق جنوبی تهران به نام میدان بروجردی در اسیاب دولاب به دنیا امده است ، مهران فرزند اخر خانواده است و سه برادر بزرگتر از خودش دارد , اقای مدیری سالهاست ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نام‌های شهرزاد و فرهاد میباشد , مهران مدیری در کنار دخترش شهرزاد شایعه برادر ناتنی مهران مدیری : سالها پیش شایعه نسبت برادری مهران مدیری با امید خواننده لس انجلسی در حالی در فضای مجازی منتشر شد که این دو هنرمند دو پاسخ متفاوت نسبت به ان دادند .

امید سلطانی در شبکه ای ماهواره ای اعلام کرد : « مهران مدیری برادر من است و ما با هم رابطه خوبی داریم گرچه از هم دور هستیم », اما مهران مدیری در واکنشی کاملا متفاوت این موضوع را تکذیب کرد , درباره مهران مدیری بیشتر بدانید بیستمین قدرتمند ایران مهران مدیری سال 2009 در مقاله نیوزویک بعنوان بیستمین فرد قدرتمند از نظر فرهنگی و سیاسی ایران انتخاب شد .

خوانندگی و کنسرت از بازیگری ، طراحی صحنه ، کارگردانی ، مجری‌گری ، تهیه کنندگی و صداپیشگی مهران مدیری که بگذریم او استعداد شگرفی در خوانندگی دارد و چندین تیتراژ نیر خوانده است , در مرداد 97 او کنسرت بزرگ خود را در برج میلاد برگزار کرد و تمام هزینه بلیط فروشی انرا برای تهیه شیر خشک کودکان و نوزدان بی بضاعت مناطق محروم خرج کرد , ماشین مدل بالای مهران مدیری فیلم‌های مورد علاقه فیلم هملت کوزینتسف را چهل دفعه دیدم و ممکن است هشتاد دفعه دیگر هم ببینم ، باراباس یکی از فیلم‌های محبوب من است پاپیون ، فیلم کوتاهی درباره عشق را هم دوست دارم .

ناگفته‌ها از جنگ از سال 66 تا 68 یعنی تا پایان جنگ در جبهه بودم و در عملیات مرصاد و حلبچه حضور داشتم ، از راه دور به دشمن سنگ هم می‌زدیم ارپیجی هم می‌زدم و مدتی هم راننده امبولانس بودم , در جبهه هم هر کاری از دستم بر می‌امد انجام می‌دادم و چند ماه قبل تر یعنی حدود سال‌های 65 هم در جبهه برای رزمنده‌ها در سنگرها نمایش بازی می‌کردیم , شهرزاد و فرهاد مهران مدیری دارای دو فرزند به نام‌های شهرزاد مدیری و فرهاد مدیری است .

فرهاد مدیری که متولد 18 اردیبهشت 1370 است ، در هنرستان موسیقی درس خوانده و برای ادامه تحصیل به خارج از ایران رفته است , او هم در چهره و هم در شوخ طبعی به پدرش رفته است , او اهل ورزش‌های رزمی است و اهل دفاع شخصی ؛ با پدرش هم بیلیارد بازی می‌کند .

با هم کنسرت نیز زیاد می‌روند , فرهاد با اینکه در پشت صحنه برنامه‌های پدرش زیاد چرخیده اما تنها یک بار در برنامه جنگ 77 جلوی دوربین رفته و نقش بچگی پدرش را بازی کرده است و علاقه چندانی به بازیگری ندارد , شهرزاد مدیری فرزند دوم خانواده و متولد 1376 است .

او در رشته مد و طراحی لباس درس می‌خواند و علاقه ای به حرفه بازیگری ندارد اما در حوزه نقاشی و موسیقی نیز فعالیت می‌کند , شهرزاد مدیری شباهت فوق العاده ای به پدر خود دارد , او پیش از این چندان در رسانه‌ها حضور نداشت تا اینکه در اکران خصوصی فیلم سینمایی " ساعت 5 عصر " همراه با پدرش در مقابل دوربین عکاسان حضور پیدا کرد .

وی به این شکل توانست فعالیت خود در حوزه مد را بر سر زبان‌ها بیاندازد , همسر مهران مدیری همسر مهران مدیری نیز تاکنون در رسانه ای حضور پیدا نکرده است و عکس یا اطلاعات زیادی از او در دست نیست , گفته می‌شود در حوزه هنر و ادبیات تحصیل کرده ، خانه دار است و گاهی برای دل خودش می‌نویسد .

اسم فرهاد را هم مادرش انتخاب کرده و بعد از ان مهران مدیری زیاد از این اسم در شخصیت‌های تلویزیونی‌اش استفاده کرده است , موسیقی در خانه مدیری ها مهران مدیری علاوه بر بازگری و کارگردانی در حوزه موسیقی و خوانندگی نیز وارد شده است , مدیری صدای خوبی دارد و هربار اهنگی بیرون داده مورد استقبال قرار گرفته است .

او تیتراژ برخی از کارهای خود مانند دورهمی و باغ مظفر را خودش خوانده است , فرهاد مدیری نیز پیانو می‌نوازد و گاه برای پدرش ساز می‌زند تا او بخواند , فرهاد معتقد است پدرش استعداد بی نظیری در موسیقی دارد .

عکسی از نوجوانی مهران مدیری بیلیاردبازی با پدر وقتی فرهاد مدیری را ببینید قد بلند او سریع توجه شما را جلب می‌کند , بیخود نبود که پدر در اجرای جشنواره فجر پشت تریبون گفت :« قد و بالات رو قربون » همه فکر می‌کردند بسکتبالیست است اما خودش می‌گفت :« اهل بسکتبال نیستم و تنها سه ماه رفتم » و با خنده ادامه داد :« اثرش را گذاشته از بس که قدم بلند است , اما اهل ورزش‌های رزمی هستم و اهل دفاع شخصی .

با پدر هم بیلیارد بازی می‌کنم , بیلیارد پدر از من بهتر است و همیشه مرا می‌برد » فرهاد اهل شنا هم بود , می‌گفت پدرش برای کوهنوردی یا ورزش‌های دیگر هم وقت ندارد .

بیشتر اهل نرمش است و اهل سینما رفتن هم نیست , در سال‌های اخیر تنها یک بار با هم به سینما رفته‌اند ولی کنسرت زیاد می‌رفتند , ثروت مهران مدیری شایعات زیادی مبنی بر ثروت زیاد مدیری وجود دارد .

اما واقعیت این است که مهران مدیری شاید به اندازه ای که می‌گویند ثروتمند نباشد اما دستمزدها و جوایزی که وی برای ساخت و اجرای برنامه هایی چون دورهمی دریافت می‌کند ، مبالغ ناچیزی نبوده و قطعا درامد بالای وی قابل انکار نیست , برای مثال مجریان ناشناس و کمتر محبوب برای هر اجرای خود دستمزدهای بالایی حدود 5 میلیون دریافت می‌کنند ، بنابراین دور از ذهن نیست که کسی چون مدیری برای هر اجرای خود مبلغی چندین برابر ان را دریافت کند , تصاویری از کنسرت مهران مدیری تلخ‌ترین ادم عمر چند سال پیش نیز گفت و گویی از بهاره رهنما منتشر شد که در این گفت و گو خانم رهنما گفته بود که مهران مدیری یکی از تلخ‌ترین ادم هایی است که در عمرم دیده‌ام .

اتفاقا چند سال پیش در مصاحبه ای از مدیری این سوال را کرده بودند که حتما به تو گفته‌اند که صورت تلخی داری ؟ مهران مدیری نیز در جواب گفته بود :« بله ، خیلی‌ها از این هم فراتر می‌روند و می‌گویند ادم غمگینی هستی , خیلی وقت‌ها درست است , در طول روز غمگینی‌ام به شادی هایم می‌چربد .

زود هم خودش را نشان می‌دهد , به قول یکی از دوستان ، غم اگر به جاهای ناجور نکشه ، چیز خیلی بدی نیست , می‌تواند منشا خلاقیت هم باشد .

ظاهرا در شرق برای غم نسبت به شادی اصالت بیشتری قائلند », جوک بگویم ؟ محال است ! سال‌ها قبل و در مصاحبه ای از مدیری سوال شده بود که اقای مدیری در یک جمع می‌توانید جوک تعریف کنید ؟ و مدیری گفته بود :« شوخی می‌کنید ؟ جوک تعریف کنم ؟! محال است بتوانم چنین کاری ا نجام دهم , اصلا تا دوره نوجوانی فکر می‌کردم شاد بودن ، اواز خواندن و هر کاری که ادم را سرخوش نشان بدهد کاری است به شدت جلف .

به نظرم هیچ چیز بهتر از متانت نبود », همه تلخی‌های مدیری البته نکته دیگری که درباره اقای مدیری باید یاداوری کرد این است که مهران مدیری برخلاف سریال‌ها و کارهای طنز تلویزیونی‌اش همیشه به تولید اثار جدی و حتی تلخ علاقه داشته است , به گزارش برترین‌ها خود او در مصاحبه با برنامه مثلث شیشه ای گفته بود :« در تئاتر نقش‌های جدی بازی می‌کردم از نظر شخصیتی هم ادم طنازی نیستم ، بیشتر درون‌گرا هستم و مسائل جدی برایم جدی تر است .

در اینده هم قصد ساخت اثری جدی را دارم », جالب است ( سوسا وب تولز ) بدانید مدیری چند سال پیش در گفت و گویی پیش از ساخت « شب‌های ببره » اعلام کرده بود :« تمامی کارهای طنزی که ساخته‌ام پرمخاطب و موفق بوده‌اند , اما با این حال از عملکرد خودم در زمینه طنزسازی راضی نیستم .

طنزسازی به شغل من تبدیل شده است و همه افراد ازجمله تهیه کنندگان ، منتقدان و … از من می‌خواهند که مجموعه طنز بسازم , اصل من چیز دیگری است , دوست دارم روزی برسد که کمدی موردعلاقه خودم را بسازم که در عین خنداندن ، تلخی‌های بسیاری را نمایان سازد ».

تصاویری از بازیگران معروف در برنامه دورهمی مهران مدیری مرحوم ناصر ملک مطیعی در برنامه دورهمی محمدرضا شریفی نیا و مهران مدیری در دورهمی صبا راد و همسرش در دورهمی مهران مدیری مهران مدیری و میلاد کی مرام در دورهمی الناز حبیبی در دورهمی مهران مدیری پژمان بازغی و همسر و دخترش در دورهمی مهران مدیری سام درخشانی و مهران مدیری در برنامه دورهمی سحر دولتشاهی در برنامه دورهمی مهران مدیری رامبد جوان و مهران مدیری در برنامه دورهمی لاله و ستاره اسکندری در کنار مهران مدیری در دورهمی حمید هیراد در دورهمی مدیری نرگس محمدی و همسرش علی اوجی در دورهمی مدیری مهران مدیری در عیادت از الناز شاکردوست داود رشیدی و مهران مدیری دو هنرمند خوب تلویزیون نرگس محمدی در کنار مهران مدیری مهران مدیری در کنار رامبد جوان و جناب خان مهران مدیری و پیمان قاسمخانی نویسنده و بازیگر سینما مهران مدیری در کنار مرحوم بهنام صفوی عکسی از مهران مدیری و گوهر خیراندیش در پشت صحنه هیولا سلفی مهران مدیری و شبنم مقدم در پشت صحنه سریال هیولا مهران مدیری باغ گیلاس مرحوم حمیده خیرابادی ، مهران مدیری و فاطمه گودرزی در سریال دردسر والدین مهران مدیری و رضا عطاران در جشن حافظ مهران غفوریان ، پیمان قاسمخانی و گوهر خیراندیش در پشت صحنه سریال هیولا مهران مدیری ، مهران غفوریان ، جواد رضویان و سیامک انصاری در پشت صحنه در حاشیه رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان در کنسرت مهران مدیری برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید , اخبار وبگردی را در اینجا بخوانید : زمان واریز پاداش بازنشستگان اعلام شد / افزایش مجدد حقوق بازنشستگان ! ایا این خبر مفید بود ؟ 13 4.
تهران ایران چین فرانسه برج میلاد کنسرتی لس انجلس جنوبی تهران میدان بروجردی اسیاب دولاب مهران برج میلاد حلبچه رکنا شبکه نسیم پارس استقلال شبکه اول سیما مجموعه تلویزیونی پاورچین شبکه سوم سیما صدا و سیمای ایران مجموعه طنز باغ مظفر صدا و سیما گروه دارکوب دانشگاه لیبرتی امریکا دانشگاه لیبرتی اراکی ایران خانه مدیری مهران مدیری مهران مدیری زاده علی رغم قاسم خانی مدیری هاشم مهران مدیری مهران مدیری عارف لرستانی پدرام کریمی فرهاد مدیری فرهاد شهرزاد صدر بیل گیتس شهرزاد مدیری شقایق دهقان مهران شهرزاد مهران مدیری داریوش کاردان فریبا متخصص ارژنگ امیرفضلی داود اسدی تهمینه میلانی محسن امیر عبدالرضا اکبری جمشید مشایخی نیکو خردمند دانیال حکیمی رضا عطاران نادر سلیمانی نصرالله رادش طناز حمید لولایی رضا شفیعی جم پیمان قاسمخانی فرهاد مهران مدیری مهتاب جواد رضویان محمدرضا هدایتی سحر ذکریا بامشاد اردلان پشندی سعید پیردوست سیامک انصاری شقایق دهقان باغ مظفر سحری جعفری جوزانی نیما زند کریمی هادی کاظمی الیکا عبدالرزاقی جواد عزتی بهرام عظیمی اکبر اقا پیرمردی بهرام رادان گوهر خیراندیش تهرانی اقای مدیری بیژن بنفشه خواه بهنوش بختیاری احسان علیخانی هومن صحرایی مهران غفوریان شبنم فرشاد جو مهراب قاسمخانی مهرداد پرهام پرهام کامران کامروا فرهاد اصلانی شبنم مقدمی شبنم مقدم سعید عالم زاده کمال تبریزی مهدی کرم پور منوچهر هادی مهران مدیری محمدرضا گلزار اسماعیل نوری بیژن جمالی مسعود شصتچی دکتر سهراب کاشف مهران مدیری مهران مدیری مهران مدیری سامان مقدم مهران مهران مدیری ارسلان مشکات بهروز غریب پور هاتف علیمردانی بابک بیات فردین خلعتبری بهرام دهقانیار مولانا مهیار علیزاده بهزاد فراهانی اکبر زنجانپور جواد شیرگر محمد عمرانی سیمرغ بلورین دکتر رونالد برینر حمید سلطانی امید لس انجلسی امید سلطانی بهاره رهنما خانم رهنما سوسا وب تولز ناصر ملک مطیعی محمدرضا شریفی نیا صبا راد میلاد کی مرام الناز حبیبی مهران مدیری پژمان بازغی سام درخشانی سحر دولتشاهی مهران مدیری رامبد جوان ستاره اسکندری حمید هیراد نرگس محمدی مدیری مهران مدیری الناز شاکردوست داود رشیدی رامبد جوان جناب خان مهران مدیری بهنام صفوی حمیده خیرابادی فاطمه گودرزی نگار جواهریان جشنواره فجر نوروز دهه فجر نوروز 76 نوروز 92 نوروز 95 کنسرت مهران مدیری بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر جشن حافظ عملیات مرصاد جشن حافظ مهران غفوریان