هر کس از تکواندو انتقاد کند سرکوب می‌شود / محرومیتم از قبل مشخص بود

۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۱:۵۱:۲۹

مربی پیشین تیم ملی تکواندو گفت : تکواندو ایران چند سالی است در سراشیبی سقوط قرار گرفته و بیان وضعیت موجود و هشدار به تکرار شکست‌ها نتیجه‌اش دو سال محرومیت برای بنده است .علی محمد بسحاق با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر در خصوص حکم محرومیت خود گفت : روز دوشنبه 17 ابان ماه به فدراسیون مراجعه کردم و حکم فوق دو سال محرومیت از فعالیت‌های تکواندو و مبلغ 10 میلیون تومان جریمه به دلیل گفتار اهانت امیز و بیان مطالب خلاف واقع در رسانه و خبرگزاری‌ها به بنده ابلاغ شد , وی در مورد علت غیبت در جلسه کمیته انضباطی گفت : از هدف و انگیزه تشکیل چنین جلسه ای مطلع بودم و به همین دلیل تصمیم گرفتم به جلسه ای که نتیجه‌اش از قبل مشخص است ، نروم , اینگونه اقدامات از سوی مدیریت فدراسیون تکواندو مسبوق به سابقه است که اگر عملکرد ، مسائل و اتفاقات تکواندو را مورد نقد قرار گیرد ، این چنین سرکوب می‌شود .

مربی پیشین تیم ملی تکواندو ادامه داد : بنده مطالبی را بر اساس خروجی عملکرد مدیریتی فدراسیون تکواندو در المپیک 2016 ریو و 2020 توکیو برابر با مستندات موجود نقد و بررسی کردم و امیدوارم اقایان مسئولی که بنده را محروم کردند مستندات مربوط به « گفتار توهین امیز » را شفاف اعلام کنند ! وی ادامه داد : چطور مطالب بنده اهانت امیز بوده ؟ چطور این مطالب در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های تصویری منعکس شده و دوباره از من دعوت کرده‌اند که چنین مسائلی را بگویم ؟ بدون شک اگر چنین بود هرگز از بنده برای تداوم این مصاحبه‌ها در مراحل‌های بعدی دعوت بعمل نمی‌امد ! اینکه بیان مطالب خلاف واقع داشتم کجا بوده است ؟ بسحاق افزود : نتایج تیم ملی در المپیک توکیو و قهرمانی اسیا در لبنان چه بوده است ؟ در المپیک 2016 ریو چه بلایی بر سر ان تیم ملی و کادر فنی توانمند امد و نتیجه کسب شده چه بود ؟ اینها که برای همه مردم ایران واضح و مشخص است و من به عنوان کارشناس و کسی که سال‌ها در تیم ملی حضور داشته و تمام مسائل و معضلات مربوطه را که چه بلایی سر تیم ملی تکواندو ایران امده را در رسانه‌ها مستند تشریح کردم , ایا بنده خلاف واقع صحبت کردم ؟ اگر خلاف واقع برابر اتفاقات که پیش امده به جای انتقاد ، از مدیریت فدراسیون تعریف و تمجید داشتم ، به مذاق اقایان خوش می‌امد ؟ این کارشناس تکواندو با بیان این که همه مسئولان باید پاسخگوی عملکردشان باشد گفت : اقایان یادشان رفته این مجموعه شخصی نیست بلکه یک مجموعه وابسته به دولت و بیت المال است و باید به تمامی مسائل و اتفاقات در تمامی بخش‌ها و حوزه‌ها ، پاسخگو باشند , مربی پیشین تیم ملی ادامه داد : خبرگزاری‌های مختلف و رسانه تصویری را در 12 سال گذشته بررسی کنید تا متوجه شوید چه تعداد از قهرمانان المپیک ، جهان و اسیا که سالهای سال برای ایران افتخار افریدند و دل مردم را شاد کردند ، نسبت به نوع عملکرد ، رفتار و موارد دیگر مصاحبه کردند .

ایا بیان حقایق از زبان سرمایه‌های ملی که بنا به تخصص ، تجربیات ، دانسته‌ها وبیان می‌شود ، خلاف واقع و توهین امیز است ؟ وقتی حقایق بر همگان مشخص است چگونه می‌شود خلاف واقع ؟ بسحاق در بخش دیگری از سخنان خود گفت : بنده بعنوان یک دلسوز که در دوران جنگ تحمیلی ، از 16 سالگی به عنوان بسیجی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و به عنوان رزمنده حضور داشته و چه در حال حاضر به عنوان یک قهرمان ملی در سال‌های گذشته و مربی ملی که نظام برای بنده میلیونها تومان هزینه کرده است ، وظیفه شرعی ، ملی ، اخلاقی و انسانی خود می‌دانم که واقعیات را مطرح کنم تا مسولین مطلع شوند در مجموعه ای که میلیاردها تومان منابع مالی و اموال بیت المال هزینه می‌گردد چه خبر است , مربی پیشین تیم ملی تاکید کرد : این مسائل را مطرح می‌کنم تا اگر اشکالات و ایراداتی وجود دارد پیگیری و اقدام نمایند تا عواقب زیان بار بعدی ان گرفته شود و اگر نیاز به تصمیمات صحیح مدیریتی باشد در این خصوص اقدامات عاجل صورت پذیرد تا فدراسیون تکواندو از این وضعیت اسفبار رهایی یابد ، وی در پایان گفت : موضوع حکم محرومیت را نیز از مراجع قضایی پیگیری خواهم کرد ، ولی به عنوان عضو کوچکی از خانواده تکواندو ایران از جناب اقای دکتر رییسی رییس جمهور مردمی که فرد عدالت خواه ، دلسوز نظام و انقلاب ، فساد ستیز و حامی مظلومان و سرمایه‌های ملی و منافع ملی هستند و اقدامات ارزنده و شایسته ایشان چه در قوه قضاییه و دولت بر همگان اشکار است ، خواهشمندم به این موضوع و چالش‌های عمیق چندین ساله به صورت جدی ورود نمایند تا حقایق مشخص شود ,.