برجام تصمیم نظام است و مجلس هم همراه خواهد شد

۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۰۰:۳۴:۰۹


به گزارش پول نیوز ، بهروز نعمتی ، نماینده ادوار مجلس ، در رابطه با تصمیمات اخیر مجلس درمورد محدودیت‌های فضای مجازی اظهار کرد : دوستان طی جلساتی که داشتیم مسائلی را مطرح کردند و درخواست داشتند که به دنبال پیام رسان‌های داخلی باشیم من مخالف پیام رسان داخلی نیستم ، ولی اینکه سهمیه بندی ، درجه بندی و رتبه بندی کنیم را نمی‌توانم متوجه بشم ما چگونه می‌خواهیم اینترنت را رتبه بندی کنیم ؟ اینکه به چه کسانی اینترنت بدهیم و به چه کسانی اینترنت ندهیم ؟ ایا این محدودیت‌سازی است یا نه ؟! ایا ما می‌توانیم به کسی بگوییم که لیاقت تو این است که 5 مگ اینترنت به تو بدهیم و دیگری 7 مگ و دیگری هیچ و این براساس قانون اساسی ما تبعیض است , او افزود : موضوعات مختلفی متعاقب این مساله است و من فکر می‌کنم با توجه به اینکه دولت جدید بر سر کار می‌اید نباید برای این دولت جدید حاشیه ساخت ، چون دولت باید به فکر وعده هایش باشد و به دنبال این باشد که بحث‌های موجود در جامعه و گله مندی‌ها را حل کند و همه این موارد از دولت ، وقت می‌برد دولت باید خود را صرف این موضوعات بکند , در این فاصله این مساله حاشیه ایجاد می‌کند .

نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد : من فکر نمی‌کنم که این مساله به این زودی‌ها به تصویب برسد ، چون با توجه به فضایی که وجود دارد کمیسیون‌های تخصصی باید نظر بدهند و بعد به صحن بیاید و باید دید ایا شورای نگهبان این مساله را خلاف شرع و قوانین بالا دستی می‌داند یا نه ؟! او تاکید کرد : کلیت این است که ما نمی‌توانیم محدودیت ایجاد کنیم , محدودیت‌ها همیشه به گونه دیگری رفع شده است مگر ما در بحث توییتر و تلگرام همین کار را انجام ندادیم ؟! ولی عده ای با فیلتر شکن برای خود کاسبی درست کردند , به نظر من این محدودیت‌ها نمی‌تواند اثر بخش باشد .

در مقابل اینترنت ماهواره ای چه باید کرد ؟! این نماینده ادوار مجلس اذعان کرد : موضوع انقدر با اهمیت نیست که طرح‌ها و لوایحی که در مجلس خاک می‌خورد را رها کنیم و به ان بپردازیم , دوستان می‌گویند ما به دنبال این هستیم که از تکنولوژی‌های نوین به نفع کشور استفاده کنیم ، ولی این معنی ندارد , نعمتی در رابطه با سنگ اندازی‌های برخی نمایندگان در راه به ثمر رسیدن مذاکرات وین گفت : روحانی باید قبل از هر تصمیمی نظر کارشناسان را بگیرد .

امروز مذاکرات در حال انجام است و من به جای اقای روحانی باشم اگر همین امروز موافقت را گرفتم ان را به مجلس می‌برم و حتی تا فردا صبر نمی‌کنم , مجلس باید در این کار شریک باشد و دخالت کند و نظرات خود را بدهد و این بهتر است , این افراد اگر مخالف هستند باید مخالفت خود را در مجلس نشان بدهند چرا باید کاری کنیم که بعد‌ها افرادی کارشکنی کنند و نظر مخالف بدهند این به نفع اقای روحانی و مذاکرات است .

او تاکید کرد : برجام تصمیم نظام بود و انجام شد ، ان زمان هم همه موافق نبودند این مورد هم اگر تصمیم نظام باشد که هست مجلس نیز همراه خواهد شد , نماینده ادوار مجلس با اشاره به اظهارات اخیر لاریجانی در مورد رد صلاحیت خود ادامه داد : کسی که می‌خواهد رییس جمهور باشد اگر مشکلی دارد باید به مردم توضیح داده شود و مردم بدانند , اقای لاریجانی چندین بار گفته است که من هر مشکلی دارم بیان کنید ؛ اگر دوستان مشکلی در اقای لاریجانی دیدند بیان کنند ، ولی وقتی ما را رد صلاحیت کردند هیچ حرفی به ما زده نشد تا دقیقه نود به ما گفته شده بود که تایید صلاحیت می‌شویم ، ولی بعد به ما گفته شد که جلسه تشکیل نشده است و این مشخص می‌کند ، دوستان نمی‌خواهند با واقعیت‌ها روبرو شوند .

او در انتها گفت : بیانات مقام معظم رهبری کاملا روشن است گفتند ظلم شده و بروید جبران کنید ، ولی جبران نکردند , امروز اقای لاریجانی مدعی است و می‌گوید از طرف من ، مشکلم را به مردم اعلام کنید , می‌گویند من راضی هستم اگر مشکلی دارم که باعث ابروریزی من می‌شود شما این کار را انجام بدهید من راضی هستم .

.