4 خبر ویژه امروز سه شنبه 1400/9/9

۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۰۶:۴۰:۱۳


محافل صهیونیستی : خروج امریکا از برجام خطایی راهبردی بود یک افسر اطلاعاتی پیشین ارتش اسراییل و کارشناس مسائل ایران تاکید کرد خروج امریکا از برجام در نتیجه فشار نخست وزیر اسراییل ، خطایی راهبردی بود , « راز زیمت » در گفت وگو با رادیو فرانسوی « فرانس کولتور »، دستیابی به توافق میان ایران و امریکا در مذاکرات جدید وین را بسیار دشوار دانست و گفت : خروج ترامپ از برجام تصمیم دولت امریکا نبود ، بلکه نتیجه تاثیر و نفوذ حکومت وقت اسراییل بود , این تصمیم باعث پیشروی‌های گسترده رژیم ایران در زمینه اتمی شد .

خروج از برجام خطایی راهبردی بود و مسئله اصلی امروز این است که چگونه حکومت ایران را از نو از طریق دیپلماتیک به رعایت تعهداتش در برجام ملزم ساخت ؟ این افسر اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی افزود : نظر عمومی در اسراییل ، اعم از دولت و کارشناسان این کشور از جمله خود او این است که بازگشت به برجام به ویژه به دلیل رویکرد بسیار سرسختانه ای که حکومت ایران اتخاذ کرده ، بسیار دشوار خواهد بود , مطالبات تهران در این مذاکرات از جمله ضمانت امریکا و لغو کلیه تحریم‌ها غیرقابل قبول است , اگر در این مذاکرات حکومت ایران هیچ نرمشی از خود نشان ندهد ، معنای ان این است که جمهوری اسلامی نمی‌خواهد به برجام بازگردد .

و اگر جمهوری اسلامی به برجام بازنگردد توافق موقتی هم در بین نخواهد بود و جمهوری اسلامی ایران به اقدام‌های اتمی‌اش ادامه خواهد داد , یاداور می‌شود روزنامه صهیونیستی هاارتص نیز اخیرا در گزارشی خاطرنشان کرد : تصمیم امریکا به خروج از برجام ، موجب افزایش غنی‌سازی از سوی ایران بود , این اشتباه اصلی دهه گذشته در قبال ایران بود .

رییس سابق موساد ، وزیر دفاع و فرمانده ارتش اسراییل اخیرا درباره خروج امریکا از برجام حرف زدند , موشه یعلون وزیر دفاع سابق می‌گوید خروج امریکا از توافق برجام اشتباه بود , این اشتباه بزرگ با تشویق نتانیاهو انجام شد اما موجب شد ایران به یک چتر اتمی دست یابد و مداخلات تهاجمی در منطقه را تشدید کند .

تابوشکنی مذاکره ان قدر مهم بود که شکست برجام را توجیه کند ؟! یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت : مادام که ایران ، مذاکره مستقیم با امریکا را بر سر احیای برجام و لغو تحریم‌ها در دستور کار قرار ندهد ، هیچ کدام از تحرکات دیپلماتیک و مذاکرات پیش رو ، خروجی ملموسی نخواهد داشت , احمد نقیب زاده در گفت و گو با « دیپلماسی ایرانی » می‌گوید : من سال هاست می‌گویم و سال هاست که می‌خواهم بدانم چرا جمهوری اسلامی ایران لقمه را دور سرش می‌چرخاند ؟! این شیوه مذاکره و دیپلماسی نیست ، کدام دوره هفتم ؟ کدام مذاکره ؟ همه اینها شوخی است , وی می‌افزاید : مذاکره مستقیم با امریکا در قالب اعضای 5+1 در زمان حصول توافق هسته ای نتیجه‌اش شد برجامی که اکنون حال و روزش را می‌بینید ، وای به مذاکرات وین که گفت وگوی مستقیم با امریکا را ندارد .

واقعا داریم خود را گول می‌زنیم یا دیگران را ؟! وی با وجود اظهارات طولانی در این مصاحبه ( بالغ بر هفت صفحه ) می‌گوید : اخر تحلیل کنیم که چه شود ، مگر همه سایت‌ها ، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها تحلیل نمی‌کنند ، از همه زوایا و ابعاد مختلف مسئله را بررسی نکرده‌اند ، مگر کم گفتیم و کم تحلیل کردیم ، اخرش چی شد ؟ هر بار پا بیرون می‌گذارم و وضع اقتصادی و معیشتی سخت مردم را می‌بینم و در عین حال می‌دانم دلیلش بی لیاقتی حضرات است ، دلم به درد می‌اید , متاسفانه برخی در داخل کشور سعی دارند سیاست استکبارستیزی را تشدید کنند , نقیب زاده گفت : چه کسی گفته که امریکا یا هر کشور دیگری قابل اعتماد است .

اتفاقا ایالات متحده بیش از همه کشورها غیرقابل اعتماد است , اصلا اعتماد در سیاست خارجی معنا ندارد , پس اگر از مذاکره مستقیم ایران با امریکا حرف می‌زنیم اتفاقا به معنای ان است که این کشور غیرقابل اعتماد است و باید از طریق دیپلماسی سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن را کنترل و مدیریت کرد .

قطعا ما می‌توانیم از تجربه برجام در مذاکرات پیش رو استفاده کنیم و با گرفتن تضمین هایی به مراتب جدی تر از برجام ، وضعیت را طوری پیش ببریم که حتی با تغییر دولت بایدن و روی کار امدن گزینه هایی به مراتب تندروتر از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2024، امریکا نتواند از عمل به تعهداتش شانه خالی کند , عضو کارگزاران می‌افزاید : « مضافا مسئله اینجا به جبر شرایط بازمی گردد , بی شک تهدید تبعات مخرب شرایط داخلی علی الخصوص در حوزه اقتصادی و معیشتی به مراتب جدی تر از تهدیدات امریکاست .

ایران چاره ای جز مذاکره با ایالات متحده امریکا ندارد , بله تجربه برجام با وجود برخی دستاورها شکست خورد ، اما بالاخره ما با برجام تابوی مذاکره با امریکا را شکستیم , بنابراین حتی با در نظر داشتن سایه سنگین برخی اتفاقات و تصمیمات به شدت غلط دولت ترامپ مانند ترور سردار سلیمانی و یا تلاش برای عدم ورود دارو و کالای پزشکی ، ان هم در اوج شیوع کرونا و ادامه این سیاست غلط توسط دولت بایدن ، می‌توان دوباره مسئله را مذاکره مستقیم با امریکا را در دستور کار قرار داد .

من واقعا تعجب می‌کنم از مغزهای خشک و متحجری که مدام بر ایستادگی در برابر امریکا پافشاری می‌کنند و در عمل تنها هزینه‌های ان بر دوش طبقه فرودست جامعه است », یک بار دیگر اظهارات این فعال حزب اشرافی کارگزاران را مرور کنید : « مذاکره مستقیم با امریکا در قالب اعضای 5+1 در زمان حصول توافق هسته ای نتیجه‌اش شد برجامی که اکنون حال و روزش را می‌بینید ,.

, اتفاقا ایالات متحده بیش از همه کشورها غیرقابل اعتماد است ,.

, قطعا ما می‌توانیم از تجربه برجام در مذاکرات پیش رو استفاده کنیم و تضمین بگیریم ,.

, ایران چاره ای جز مذاکره با ایالات متحده امریکا ندارد , بله تجربه برجام با وجود برخی دستاورها شکست خورد ، اما بالاخره ما با برجام تابوی مذاکره با امریکا را شکستیم .

,, مخالفان مذاکره با امریکا متحجر و خشک مغزند »! چه کسی خشک مغز است ؟ ایا گوینده این جملات پرتناقض ، از گفتن این عبارات سرگیجه نمی‌گیرد ؟! وقتی به دروغ - و شاید طبق ماموریت ، کشور را ناچار و محتاج مذاکره وانمود می‌کنید ، دیگر مذاکره ( چانه زنی / مطالبه حقوق خود ) چه معنایی پیدا می‌کند ؟ ایا شکستن تابوی مذاکره برای شما ان قدر مهم بوده که شکست برجام به اعتراف خودتان ( و تبدیل شدن به ابزار کلاهبرداری و اینه عبرت ) را توجیه بکند ؟! مگر به اعتراف خودتان ، تابو را نشکستید و با امریکا مستقیما مذاکره نکردید و قدم نزدید و دل ندادید و قلوه نگرفتید ؟! پس چرا همان امریکایی‌های « بسیار مودب » که امضای وزیر خارجه شان را « تضمین » می‌دانستید ، سرتان کلاه گذاشت و پس از گرفتن همه امتیازات نقد ، زیر قول و قرارش زد ؟ در حالی که امثال دکتر فواد ایزدی و صاحب نظران متعدد دیگر هشدار می‌دادند که وعده و امضای امریکا قابل اعتماد نیست و زمزمه هایی از پیمان شکنی شنیده می‌شود ، اقای نقیب زاده کجا بود تا فیگور ادم‌های نابغه و دارای فهم و شعور را دربیاورد و دو جمله هم او درباره لزوم گرفتن تضمین معتبر از امریکا ، یا ضرورت اجرای همزمان تعهدات طرفین ( به جای اول ایران !) بر زبان بیاورد ؟ بله همان ایام ، نقیب زاده‌ها نیز مشغول پیام‌سازی بودند ، اما پیام با مضمون شیرین‌سازی مذاکره و توافق با امریکا و گشایش‌های اقتصادی حاصل از امریکا .

و این در حالی بود که طراحان برجام در واشنگتن ، با تعلیق موقت و محدود برخی تحریم‌ها ، در حال تله‌گذاری برای گرفتار کردن طرف ایرانی بودند که نتیجه ان را در قالب شش رتبه پسرفت اقتصاد ایران در رتبه بندی جهانی در دوره دولت « برجام و دیگر هیچ » شاهد هستیم , در واقع امثال این عضو مرکزیت کارگزاران ، شریک جرم برخی مدیران در سوءمدیریت مفرط اقتصادی و موکول کردن همه مسئولیت‌های مدیریتی به مذاکره و توافق با امریکا و اجرای برجام و منتظر شدن برای سیب و گلابی دادن برجام در سال‌های بعد هستند و حالا هم که رکود و رکود بی سابقه اقتصادی را پدید اورده‌اند ، به نیابت از امریکای سرشکسته و بی ابرو ، بیچارگی و ناچاری ایران برای مذاکره - بخوانید باج‌دهی - را تئوریزه می‌کنند ؛ غافل از اینکه دوره دولت و مجلس برجام زده که همه تکالیف را به جلب رضایت امریکا گره می‌زد ، به سر امده است , افزایش تدریجی فروش نفت و فراورده‌های نفتی ، گسترش چتر مذاکره و دیپلماسی و تجارت جهانی به جای اینکه معطل دغلبازی امریکا و تروییکای اروپایی باشند ، اهتمام برای اصلاحات ساختار بودجه و کاهش هزینه‌ها و همچنین کاستن نقش اصلی دولت در تولید نقدینگی بی پشتوانه و تورم زا ، شتاب دادن به روند واکسیناسیون برای خارج کردن اقتصاد از تعطیلی ، تعامل از نزدیک با کارافرینان و تولید کنندگان و صادر کنندگان ، جدیت بیشتر در مبارزه با فساد و رانت خواری ، و .

,, از جمله اقدامات اقدامات یا رویکرد‌های امیدوار کننده ای است که در دوره اخیر دولت و مجلس ( با همکاری و همت دستگاه قضایی ) دیده می‌شود .

این روند امیدوار کننده که یک اورده ان در کمتر از سه ماه ، بازگرداندن 3/5 میلیارد دلار از درامد ارزی به کشور است ، بی تردید دست ایران را در مذاکرات باز تر کرده و اکنون برخلاف بی عملی و دیپلماسی التماسی دولت سابق ، کشورمان از موضع اقتدار پای میز مذاکره می‌رود , امریکا هم در انظار جهانی ، طرف عهدشکن محسوب می‌شود و اگر می‌خواهد به برجام برگردد ، باید تحریم‌ها را لغو کند و تضمین معتبر بدهد که غلط قبلی را تکرار نمی‌کند ؛ ولو وضعیت بی ابرویی و پشت در مذاکرات ماندن امریکا ، برای غربگرایان تلخ و ازار دهنده باشد , توافق نانوشته با غرب برای عدم گسترش صنعت فضایی کشور دولت یازدهم و دوازدهم برای جلب رضایت طرف‌های غربی ، صنعت فضایی کشور را در رکود فرو برد .

روزنامه وطن امروز با مرور برخی اتفاقات برای صنعت فضایی کشور در دولت روحانی نوشت : انچه در 8 سال گذشته رخ داد ، تعطیلی کامل صنعت فضایی کشور بوده است , یکی از شواهد این تعطیلی ، توقف برگزاری نشست‌های شورای عالی فضایی کشور با حضور روسای جمهور است ، جلسه ای که پس از وقفه ای 10 ساله ، روز گذشته با حضور ایت الله رییسی برگزار شد , همان طور که مرتضی براری ، رییس سازمان فضایی گفت : « قرار شد این جلسات به صورت مستمر برگزار شوند تا بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم و محورهایی که در این جلسه مشخص شد را به نتیجه برسانیم .

» محورهای مورد اشاره مرتضی براری که در جلسه شورای عالی فضایی مورد تاکید قرار گرفت ، از این قرار است : شتاب بخشی به برنامه‌های فضایی کشور ، با این هدف که ایران به مدار لئو یعنی در ارتفاع 500 تا هزار کیلومتری دست یابد ، دیگری دستیابی به مدار 36 هزار کیلومتری است ، اولویت بعدی ، کاربردی کردن صنعت فضایی در کشور و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و استارتاپ‌ها در توسعه فضایی کشور و در نهایت برقراری دیپلماسی فضایی , نکته اینجا است که هدف‌گذاری های این جلسه ، مطابق اسناد بالادستی است که در زمینه فعالیت‌های فضایی کشور ترسیم شده بود ، اسنادی که دولت‌های یازدهم و دوازدهم انگیزه و علاقه ای برای تحقق به ان از خود نشان ندادند , ناظران و تحلیلگران داخلی سه دلیل و نشانه عمده را برای بی توجهی دولت وقت به این صنعت راهبردی برمی‌شمارند ؛ تضعیف سازمانی و ساختار اداری و اجرایی فضایی کشور ، تخصیص ندادن بودجه‌های لازم برای صنعتی که می‌توان پیشران سایر حوزه‌های خدماتی ، علمی و حتی نظامی کشور شود و درنهایت ، قرارگرفتن در چرخه یک دیپلماسی نانوشته با طرف‌های غربی که طی ان ، تلاش می‌شد تا کند کردن حرکت شتاب امیز فضایی ایران ، به اصطلاح مانع بهانه‌تراشی های طرف‌های غربی شود .

درباره رویکرد اخیر ، یعنی تعریف صنعت فضایی کشور به عنوان یک موضوع سیاست خارجی ، دو اتفاق قابل توجه است , یکی گزارشی است که روستا ازاد ، رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف ارائه داد که طی ان ماهواره « شریف صدر » به رغم قرارگرفتن روی موشک ماهواره بر و اماده شدن برای پرتاب ، پس از هشدار امریکایی‌ها ، دوباره به اشیانه برگشت ,» به گفته روستا ازاد ، حتی نامه و گلایه او به ریاست جمهوری هم بی نتیجه بود و حتی این واکنش را در پی داشت که « به شما ارتباطی ندارد .

» از سوی دیگر ، وقتی که شرکت ایتالیایی از پس دادن ماهواره مصباح به ایران ، ان هم به بهانه‌های واهی تحریم خودداری کرد ، مسئولان وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم این استدلال را پذیرفته و از تلاش‌ها برای بازپس‌گیری ماهواره ای که همه تستها و ازمون‌ها را طی کرده بود ، خودداری کردند ، هرچند پس از لغو تحریم‌ها نیز این ماهواره به بهانه‌های دیگری به ایران بازنگشت و کسی هم در دولت انگیزه ای برای بازپس‌گیری این ماهواره نداشت روحانی با بدهی 921 هزار میلیاردی دولت را تحویل رییسی داد دولت « تدبیر و امید » مجموعا 921 هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت سیزدهم باقی گذاشته است , به گزارش روزنامه جوان ، اگرچه دولت سیزدهم تلاش کرده بودجه سال اتی بدون کسری بسته شود ، اما این موضوع کافی نیست و باید تکلیف مدیریت و حساب و کتاب بخش دولت و شرکت‌های دولتی به طور شفاف روشن شود , وعده بودجه ریزی بدون کسری بودجه در حالی از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان می‌شود که براساس امارهای رسمی ، بدهی دولت روحانی مشتمل بر دولت و شرکت‌های دولتی در سال 99 بالغ بر 49 درصد نسبت به سال 98 افزایش یافت و دولت سیزدهم میراث دار 921 هزار میلیارد تومان بدهی است .

بسیاری از بخش‌ها که عملا مالکیت عمومی و دولتی دارند ، با قانون حقوق تجارت فعالیت می‌کنند و این یک مشکل بسیار حاد و اساسی است و شاید بتوان صدها شرکت بزرگ را نام برد که همه می‌دانند مالک اصلی ان در نهایت بخش دولت و عمومی است ، اما به واسطه ثبت شرکت‌های مختلف و تقسیم سهام مالکیتی بین شرکت‌ها فضایی ایجاد شده تا اموال عمومی و دولتی به شیوه قانون تجارت مدیریت و حسابرسی شود , به نظر می‌رسد همزمان با بررسی بودجه سال 1401 باید دولت و مجلس و سایر نهادهای نظارتی حساب و کتاب بودجه دولت و شرکت‌های دولتی را از یکدیگر جدا کنند و یک حسابرسی مناسب از شرکت‌های دولتی به عمل‌اید ، زیرا وقتی گفته می‌شود که بین بدهی اسمی و حقیقی دولت و شرکت‌های دولتی هزار هزار میلیارد تومان فاصله وجود دارد ، مشخص است که شیوه کنونی نظارت بر شرکتها و همچنین مدیریت شرکت‌ها چالش دارد , البته دولت سیزدهم تلاش کرده است تا بودجه سال اتی بدون کسری بودجه بسته شود ، اما این موضوع برای بهبود وضعیت مالیه دولت کافی نیست و باید فکری به حال بدهی‌ها و همچنین مدیریت و حسابداری و حسابرسی شرکتهای دولتی و وابسته به دولت کرد .

از سوی دیگر براساس امارهای رسمی ، بدهی دولت روحانی مشتمل بر دولت و شرکت‌های دولتی در سال 99 بالغ بر 49 درصد نسبت به سال 98 افزایش یافت و دولت سیزدهم میراث دار 921 هزار میلیارد تومان بدهی است , البته از نگاه سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد این ارقام نیاز به حسابرسی و تایید دارد و برخی امارهای بانک مرکزی از وضعیت بدهی دولت به بانک‌ها و سایر نهادها قابل قبول نیست , طبق گزارش خزانه داری میزان بدهی ثبت شده باید براساس دستورالعمل نحوه رسیدگی به بدهی‌ها به تایید برسد .

از کل بدهی 838 هزار میلیارد تومانی ثبت شده دولت در سال 99، حدود 700 هزار میلیارد تومان ان تایید شده و 13/9 درصد تولید ناخالص داخلی بود و همچنین نسبت به بدهی سال 98 به مبلغ 476 هزار میلیارد تومان ، حدود 31/6 درصد رشد یافت , از بدهی هزارو 162 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی 224 هزار میلیارد تومان ان تایید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 60 درصد رشد نشان می‌دهد ,.
وین اسراییل واشنگتن امریکای ایران روستا ازاد صهیونیستی امریکا رادیو فرانسوی فرانس کولتور ایران دولت امریکا اسراییل رژیم ایران حکومت ایران تهران جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران شورای مرکزی حزب کارگزاران ایرانی ایالات متحده واشنگتن دولت بایدن ایالات متحده امریکا دولت ترامپ حزب اشرافی کارگزاران امریکایی دولت برجام مجلس برجام اروپایی مجلس دستگاه قضایی دولت سابق دولت یازدهم و دوازدهم دولت روحانی شرکت ایتالیایی وزارت ارتباطات دولت دوازدهم دولت سیزدهم روزنامه جوان سازمان برنامه و بودجه وزارت اقتصاد بانک مرکزی راز زیمت ترامپ موشه یعلون نتانیاهو احمد نقیب زاده وین نقیب زاده دونالد ترامپ علی الخصوص سردار سلیمانی دکتر فواد ایزدی اقای نقیب زاده ایت الله رییسی مرتضی براری روحانی رییسی افسر اطلاعاتی پیشین ارتش اسراییل کارشناس مسائل ایران نخست وزیر اسراییل افسر اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی رییس سابق موساد وزیر دفاع و فرمانده ارتش اسراییل وزیر دفاع سابق وزیر خارجه روسای جمهور رییس سازمان فضایی رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف ریاست جمهوری رییس سازمان برنامه و بودجه انتخابات ریاست جمهوری 2024 نشست های شورای عالی فضایی کشور