4 خبر ویژه چهارشنبه سوم اذرماه

۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۰۱:۲۸:۵۸


امیدواری روزنامه اصلاح‌طلب به موفقیت دولت در مهار تورم یک روزنامه اقتصادی اصلاح‌طلب نوشت : کاهش استقراض دولت از بانک مرکزی و کاهش رشد پایه پولی در ماه‌های اخیر ، موجب شد تا نرخ تورم در ابان ماه به نسبت دو ماه قبل از ان 5 درصد و نسبت به 6 ماه قبل تر ، 14 درصد کاهش یابد , دنیای اقتصاد با اشاره به گزارش مرکز امار ، می‌نویسد : گزارش جدید از کاهش محسوس تورم و رسیدن تورم نقطه ای به پایین‌ترین حد خود در 14 ماه حکایت می‌کند , نرخ تورم در ابان ماه به 44/4 درصد رسید که نسبت به ماه قبل کاهش اندکی را نشان می‌دهد .

از سوی دیگر پس از ماه‌ها رالی تورمی ، تورم ماهانه از 3 درصد کم تر شد و در ابان ماه عدد 2/5 درصد را به ثبت رساند , شاید مهم‌ترین کاهش ثبت شده در امارهای تورم ، به تورم نقطه به نقطه مربوط باشد , شاخص قیمت مصرف کننده در دومین ماه پاییز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35/7 درصد رشد کرده است که این میزان در 14 ماه گذشته بی سابقه محسوب می‌شود .

در جزییات این گزارش می‌توان مشاهده کرد که تورم نقطه به نقطه کالاهای خوراکی از سطح 60/5 درصدی به حدود 46/4 درصد رسیده است که با توجه به وزن بالای خوراکیها در سبد خانوار ایرانی این کاهش تورم محسوس خواهد بود , دلایل مختلفی را می‌توان برای کاهش تورم عنوان کرد که ریشه‌های اقتصادی و سیاسی مختلفی دارند ، رشد اندک نرخ ارز در ابان ماه ، قطع روند استقراض دولت از بانک مرکزی از انتهای تابستان و افزایش درامدهای نفتی از قبل افزایش قیمت انرژی در بازارهای جهانی از اصلی‌ترین دلایل فروکش کردن نسبی تورم است , در کنار این موارد ، دلایلی چون ثبات قیمت مسکن و عبور از فصل برداشت محصولات کشاورزی از دیگر دلایل ثبات بیش تر سطح قیمت‌ها در ابان ماه است .

باید توجه داشت به رغم کاهش‌های قابل توجه در نرخ تورم ، همچنان سطح 2/5 درصدی برای تورم ماهانه و 35/7 درصدی برای تورم نقطه به نقطه بالا محسوب می‌شود , با این حال می‌توان امیدوار بود با ادامه روند کاهشی شاخص قیمت‌ها تب تند تورم اندکی کنترل شود و درصورت مستعد بودن شرایط حتی به سطح تورم زیر 20 درصد نیز دست پیدا کنیم , در همین حال روزنامه جوان نیز گزارش‌های مربوط به کند شدن سرعت افزایش تورم را « خنثی کردن بمب تورم » توصیف کرد و نوشت : هرچند اعمال سیاست‌های تورم زا در ماه‌های ابتدایی سال این انتظار را ایجاد کرد که تورم در نیمه دوم سال شتاب بیشتری خواهد گرفت ، اما بر اساس گزارش مرکز امار ایران ، نرخ تورم در پایان ابان ماه با یک درصد کاهش به 44/4 درصد و تورم نقطه به نقطه با افت 3/5 درصدی به 35/7 درصد رسید .

تورم یکی از شاخص‌های اقتصادی است , رشد نقدینگی توسط دولت و بانک مرکزی در دولت سابق موجب افزایش تورم شد , رخداد فوق در کنار اخذ تنخواه از بانک مرکزی جهت پوشش هزینه‌های بودجه ای عملا فضا را برای رشد و نمو تورم مساعد کرده است ، به شکلی که تورم در ماه‌های ابتدایی سال به طور مستمر رشد داشته و باتوجه به اعمال سیاست‌های تورم افرین پیش بینی می‌شد تورم در نیمه دوم سال جاری نیز با رشد همراه شود ، اما خوشبختانه دولت سیزدهم سیاست‌های اقتصادی را به اجرا دراورد که هم شتاب تورم کاسته شد و هم اینکه تورم کاهش یافت .

روزنامه همشهری نیز از « کاهش 8 درصدی تورم در 2 ماه نخست دولت سیزدهم » خبر داد و می‌نویسد : نرخ تورم نقطه به نقطه از 43/7 واحد درصد در پایان شهریور امسال با کاهش 8 واحد درصدی به 35/7 درصد در پایان ابان سال جاری رسیده و نرخ تورم 12 ماهه نیز در همین مدت از 45/8 درصد با افتی 1/4 درصدی به 44/4 درصد رسیده است , تازه‌ترین داده‌های رسمی مرکز امار گویای این واقعیت است که نرخ تورم ماهانه در ابان امسال به 2/5 درصد رسیده که پایین‌ترین رشد سرعت تورم ماهانه از تیرماه امسال به حساب می‌اید , نرخ تورم نقطه به نقطه در فروردین امسال به 49/5 درصد رسیده و پس از ان روندی کاهشی به خود گرفته است .

همچنین نرخ تورم 12 ماهه در شهریورماه امسال 45/8 درصد اعلام شده بود که یک رکورد تاریخی پس از ثبت تورم بالای 49 درصد در سال 1374 به شمار می‌رفت ، اما در 2 ماه اخیر روند نرخ تورم 12 ماهه هم در مسیر نزول قرار گرفته است , این اتفاقات این گزاره را تقویت می‌کند که نرخ تورم در ایران مسیر کاهشی را تجربه خواهد کرد ؛ مشروط به اینکه دولت بتواند در نبرد با ناترازی بانک‌ها و کسری بودجه موفق شود , گزارش بی اخلاقی و بحران بی سابقه در جبهه اصلاحات یکی از افراطیون مدعی اصلاحات که در جعل نظرسنجی سابقه دار است و به همین دلیل محکوم هم شده ، « جبهه اصلاحات » را متهم به بی اخلاقی و جعل نظرسنجی کرد .

عباس عبدی چند روز قبل در روزنامه اعتماد به بیانیه صادره از سوی جبهه اصلاحات انتقاد کرده و نوشته بود « جبهه اصلاحات پس از شکست قاطع در انتخابات 1400، پیش از هر اقدامی از جمله موضع‌گیری درباره برجام یا سایر امور ، ابتدا باید در موجودیت خود بازنگری کند ,,.

این جبهه در انتخابات 28 خرداد ، یک شکست بزرگ نه از اصولگرایان ، بلکه از جامعه مردم خورد , او در نوشته دیگری ، جبهه اصلاحات را متهم به بی اخلاقی کرده و می‌نویسد : انتخابات ، یک شکست تشکیلاتی برای جبهه اصلاحات بود , شاید درست نباشد که تخلفات تشکیلاتی و اقدامات انفرادی افراد برخلاف مصوبات قبلی ان تشکیلات را برشمارم .

جبهه ای که در نهایت با انواع ترفندها دو بخش شدند چگونه می‌توانند زیر راهبرد یکسان حرکت کنند ؟ متاسفانه خیلی از تخلفات برای دوستان عادی و متعارف شده است و ان را تخلف نمی‌دانند , تشکیلاتی که در معرفی نامزدها ، در جلب نظر انان برای نامزد شدن ، در تعیین نامزد نهایی در ارتباط با نامزدها و تعیین ضوابط و ,.

, همگی دچار اغتشاشات رفتاری بود را چه باید نامید ؟ باید خدا را شکر کنند که شورای نگهبان به دادشان رسید ، در غیر این صورت به طور قطع انان که تصمیم گیر بودند ، حتما اقای لاریجانی را به عنوان نامزد جبهه معرفی می‌کردند ! بساط اینگونه تشکیلات بازی را باید جمع کرد , وی ادامه می‌دهد : انجام نظرسنجی ( گفته می‌شود با تصمیم و هزینه شخصی بوده !!) و خط دادن به یک جمع براساس نتایج مخدوش ان ، درحالیکه هیچ نیازی به ان نبوده از دو حال خارج نیست .

یا اگاهانه چنین برنامه ای ترتیب داده شده تا دیگر اعضای تشکیلات را به نوع شرکت مورد نظر خود همراه و موافق کنند ؛ یا از روی نااگاهی و فقدان کارشناسی چنین کاری شده است , من گمان می‌کردم که نوع اول است , در واقع امتیازی بود که میشد برای دوستان قائل شد ، درحالیکه اکنون می‌گویند ، نه چنین چیزی نیست ، بلکه این نظرسنجی اشکال داشته است .

این وجه ماجرا به لحاظ اخلاقی بدتر است ، زیرا افرادی به خود حق داده‌اند در موضوعی تصمیم بگیرند که فاقد صلاحیت کارشناسی بوده‌اند , در این صورت می‌توان نتیجه گرفت که قطعا مشابه این رفتار را در امور دیگر هم داشته‌اند و این کار به لحاظ اخلاقی به مراتب بدتر از جعل نظرسنجی است , البته هنگامی که مخدوش بودن ان نظرسنجی اشکار شد ، مدعی شدند که مبنای تصمیم‌گیری قرار نگرفت و از دستور خارج شد .

ولی موتور و انگیزه‌های ان گرایشی که دنبال دراوردن چنان نتایجی بود همچنان روشن بود و کار می‌کرد , فارغ از امور غیر اخلاقی در تصمیمات تشکیلاتی ، اقدامات مربوط به ساعات پایانی انتخابات نمونه دیگری از این بی اخلاقی عجیب است , انگاه که سه ساعت مانده به نیمه شب پایان رای‌گیری ، جنبش توییتری و مجازی راه انداختند که دور دوم قطعی است ، اگر یک همت دیگری کنید در همین دور اول کار تمام است !! این حرف را برای شورای شهر تهران هم می‌گفتند درحالیکه نفر اول لیست انان چند ده هزار رای ناقابل بیشتر نیاورده بود و برخی محاسبات نشان می‌داد که کل ارای جبهه ای انان در کف لیست ، فقط چند هزار رای بود ولی تبلیغ می‌کردند که بیش از نیمی از اعضای ما انتخاب شده‌اند ! من نمی‌دانم این رفتار را چه چیزی جز شکست اخلاقی باید نامید ؟ بدترین رفتارها را در ضدیت با موسسه ایسپا انجام دادند و در جلسات خصوصی انان را متهم به مدیریت یا تحت نظر امنیتی‌ها بودن کردند .

موسسه ای که در ان زمان استقلال داشت و تعدادی از جوانان زحمتکش و دقیق و با حداقل درامد ان را اداره می‌کردند ، فقط به این علت که ملزم به اصول علمی بود و نتایجش باب طبع اقایان نبود ، تحت اتهام کسانی قرار گرفت که باید بیش از دیگران با اصول علمی و قواعد حرفه ای اشنا باشند و بیش از دیگران باید شان این اصول و قواعد را رعایت کنند , اگر این شکست اخلاقی نیست ، پس به چه چیزی باید شکست اخلاقی گفت ؟ دولت سابق ، اشتغال را رونق می‌داد یا بیکاری را ؟! در حالی که دولت سابق سال‌ها ادعا می‌کرد اشتغال را رونق داده و روزنامه‌های همسو نیز پوشش می‌دادند ، حالا نیز از همین روزنامه‌ها اذعان می‌کند که میزان کارگران اخراجی در سه سال پایانی دولت تدبیر ، 3/5 برابر شد ! این خبر را روزنامه اعتماد منتشر کرده و نوشته است : امارهای رسمی حکایت از ان دارد که سال 1399 و درحالی که نرخ مشارکت اقتصادی در جمعیت بالای 15 سال کشور 41,3 درصد بوده و نرخ بیکاری در کل این جمعیت 9.

6 درصد اما در گروه سنی 15 تا 24 ساله ، 23,7 درصد و در گروه سنی 18 تا 35 ساله 16,7 درصد براورد شده ، تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به سال 1398 افزایش یافته است .

طبق گزارش مرکز امار و مطالعات راهبردی وزارت تعاون ، تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال 1399 و در مقایسه با سال 1398، رشد 3,5 برابری داشته که نشان دهنده تاثیر نابسامانی‌های اقتصادی بر فعالیت‌های درامدزای خرد و بنگاه‌های کوچک کسب و کار در استان‌های مختلف است , دریافت کنندگان مقرری بیمه بیکاری ، متفاوت از اسیب دیدگان شغلی کرونا بوده و در واقع ، بیمه شدگانی هستند که به دلیل اخراج توسط کارفرما ، شغل خود را از دست داده و طبق قوانین کار ، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری براساس مدت بیمه پردازی هستند که این مقرری هم از محل حق بیمه پرداخت شده توسط بیمه پرداز و کارفرمای او تامین می‌شود .

حالا به استناد گزارش مرکز امار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون ، تعداد این دسته از بیمه شدگان بیکار شده در سال 1399 نسبت به سال 1398 افزایش 3,5 برابری داشته چنانکه در سال 1398 در مجموع 221 هزار و 229 نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کرده‌اند که از این تعداد ، 164 هزار و 351 نفر مرد و 56 هزار و 878 نفر زن بوده‌اند در حالی که تعداد دریافت کنندگان مقرری بیمه بیکاری در سال 1399، به 801 هزار و 639 نفر افزایش یافته است , امریکا که دبه کرد از کدام دستاورد حرف می‌زنید ؟! یک فعال اصلاح‌طلب می‌گوید : نباید دستاوردهای 6 دور مذاکره قبلی را هدر بدهیم .

خبرگزاری ایسنا از قول رضا نصری نوشت : در پایان اخرین دور از مذاکرات وین ، همه طرفها - از جمله ایران ، چین و روسیه - نسبت به انچه طی شش دور نشست حاصل شده بود ، رضایت نسبی داشتند , البته ، همه اذعان داشتند که هنوز اختلافات مهم و زیادی باقی مانده که باید حلاجی شود اما در مجموع نگاه غالب به توافقات ، دستاوردها و ادامه مذاکرات نگاه مثبتی بود , پس قاعدتا ، دستورکار دور جدید مذاکرات نباید به گونه ای توسط ایران یا سایر کشورها بازتعریف شود که در ان توافقات و دستاوردهای شش دور گذشته هرز برود .

» نصری افزود : « به نظر می‌رسد اگر دستاوردهای دوره‌های قبل از بین برود ، حتی به نقطه صفر هم بازنمی گردیم ! بلکه به نقطه ای زیر صفر می‌رسیم که در ان تمام کشورها - با وجود سابقه و بدعهدی امریکا - « ایران » را مقصر شکست می‌شناسند ، با تمام هزینه هایی که نشستن در جایگاه متهم برای ایران در بر دارد , در واقع ، اجماع و همسویی مجدد طرف مقابل در برابر ایران راه را برای اعمال فشارهای « چندجانبه » - از جمله فشار از طریق شورای امنیت - مانند دوران پیش از برجام هموار خواهد ساخت ، با این تفاوت که این بار « برگ مذاکره » نیز سوخته است و گزینه‌های سیاسی و دیپلماتیک محدودتری روی میز باقی مانده است ,» نصری با اشاره به اینکه با توجه به گزارش‌های منفی و کدورت‌های جدید میان ایران و اژانس - و با توجه به سابقه مخالفت‌های سرسختانه برخی مقامات دولت کنونی با برجام - مقصر جلوه دادن ایران نیز کار دشواری نخواهد بود ، افزود : « در واقع ، با توجه به این نکات ، اگر تیم مذاکره کننده جدید دستاوردهای دوره قبل را به رسمیت نشناسد یا خواستار اعمال تغییرات عمده ای در انها شود ، برای طرف مقابل چندان دشوار نخواهد بود که دولت اصولگرای ایران را به « دبه دراوردن » متهم کند و مسیر مذاکرات را به سمت تقابل و « فشار چندجانبه » منحرف سازد .

در همین چارچوب به نظرم لازم است ابتدا دستاوردهای گذشته که محصول ماهها رایزنی میان مقامات ارشد ایران و چندین قدرت جهانی است ، به صراحت به رسمیت شناخته شود و از ان پس نیز طرفین با جدیت و - اگر لازم شد با انعطاف متقابل مذاکرات را پیش ببرند ,» این به اصطلاح کارشناس دقیقا توضیح نداده که منظورش از دستاورد مذاکرات قبلی دقیقا چیست ؟! یعنی امریکا پذیرفته 1500 تحریم پسابرجامی را به گونه ای لغو کند که وعده برجامی اقای روحانی ( لغو همه تحریم‌های مالی و بانکی و نفتی و بیمه ای ) عملی شود و ایران در عمل بتواند در مقابل تعهدات انجام داده خود ، از مزایای اقتصادی بهره مند شود و بتواند جذب سرمایه‌گذاری داشته باشد ؟ یا دولت امریکا تضمین داده که روند عهدشکنی و دبه کردن در سه دولت اوباما و ترامپ و بایدن تکرار نمی‌شود ؟ یا پذیرفته که چون اغازکننده روند خروج از برجام و توقف تعهدات بوده ، به تعهداتش برگردد و ایران بتواند راستی ازمایی کند ؟ و اگر هیچ یک از این حقوق بدیهی ایران اتفاق نیفتاده ، پس کارشناس از این هرز رفتن کدام دستاورد حرف می‌زند ؟ جالب اینکه تریتاپارسی رییس لابی نایاک ( و نزدیک به تیم ظریف ) اخیرا فاش کرد دولت بایدن نه فقط درباره دولت بعدی بلکه درباره دوره خود نیز حاضر نشده که درباره عدم تکرار خروج از برجام و عهدشکنی تضمین بدهد ! از سوی دیگر خلاف ادعای نویسنده ، مقامات ارشد چین و روسیه بارها تصریح کرده‌اند ابتدا امریکا به خاطر خروج از برجام ، باید تعهدات خود را از سر گیرد و ایران بتواند انتفاع واقعی از توافق داشته باشد , یاداور می‌شود با روند معیوب « توافق به هر قیمت » و « اجرای ان به هر قیمت » در دولت سابق ، تعداد تحریم‌ها از 700 تحریم به بیش از 1500 تحریم افزایش یافت !.