من مرتضی سلطانی فرزند فقر هستم

۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۰۶:۳۸:۱۵


مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر در مراسم تجلیل از صنعتگران البرز و در حضور دکتر علی لاریجانی که در سفر به استان البرز از گروه صنعتی و پژوهشی زر به عنوان مجتمع تولیدی توانمند استان بازدید کردند , اظهار کرد : « دوستان تولیدکننده‌ام در این مراسم به مشکلات اشاره کردند و پیشنهاداتی ارائه دادند , به درستی بدانیم کسی که امروز میزبان ایشان هستیم ، اقای دکتر لاریجانی در مسند تصمیم‌گیری ملی کشور با مشکلات تولید و غیر تولید زندگی می‌کنند .

» سلطانی در این سخنرانی نقش تولیدکنندگان در عرصه تصمیم‌سازی و بهره وری صنعت کشور موثر برشمرد و اظهار کرد : « تولیدکنندگان در گفتمان‌های پیشنهادی موثر به عنوان تصمیم سازان عرصه تولید قادر به ارائه پیشنهادات موثر بری تصمیم‌گیری مسئولان هستند , زیرا تولیدکننده کسی است که ادبیات تولید را می‌داند و در این شرایط سخت سرسختانه کار می‌کند , ما بهتر از هر کسی می‌دانیم اگر 10 میلیارد تومان را سپرده بانک کنیم ، مشکلی نخواهد داشت و بدون نظارت و مداخله ای می‌توان در ماه 200 میلیون تومان سود از ان دریافت کرد و نیازی هم به کسی نخواهیم داشت .

این درحالیست که بار این اقدام فقط خانه خود را اباد کرد کرده‌ایم , دارنده نشان امین الضرب ( کارافرین برتر ) تاکید کرد : « شما در سرزمینی زندگی می‌کنید که کسانی برای دفاع از ارمان‌ها و شرف به خارج از مرزها می‌روند و دشمن کثیف داعش ، سر اینها را می‌برد و فرزند سه ساله او دردمند می‌کند , در این موقعیت شما تولید کنندگان برنامه تان چیست که این بچه 20 سال دیگر از شما کار می‌خواهد ؟ 20 سال اینده ما باید برای فرزند شهید حججی شغل درست کنیم .

ایا باید ما هم تسلیم مشکلات شویم ؟ یا تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم ,» این کارافرین در جمع صنعتگران با تاکید بر این نکته که من اگر یک سلول از شهید حججی و همتی‌ها در وجود داشته باشم ، مگر می‌توانم برای ارتقای نام کشورم کوتاه بیایم ، گفت : « من ؛ مرتضی سلطانی فرزند فقر هستم , در قلعه مبارک اباد قم به دنیا امده‌ام .

در اینجا می‌خواهم خاطره ای را با شما در میانم بگذرام , ان ایام از روستا برای ما نان می‌اوردند و ما ماهانه مصرف می‌کردیم , من هفتساله بودم که چند روز نان سنگک هوس کرده بودم و چندبار از مرحوم مادرم خواستم که برایم بخرد او که مشغول گیوه چینی بود گفت : پسرم برو تلاش کن کار کن روزی می‌شود که اگر درست کار کنی هزاران نفر سر سفره تو بنشینند .

من امروز افتخار این را دارم که ده هزار و سیصد نفر در هلدینگ زر مشغول به کار هستند , یعنی من اگر یک سلول از عظمت وجود شهید همت و حججی‌ها در وجودم داشته باشم ، مگر می‌توانم کوتاه بیایم ؟ ما اگر همدلی و توانمندی‌ها را توجه بدهیم نیروی انسانی را با عشق و توکل بپذیریم , مگر می‌شود تسلیم مشکلات شویم ؟ مرتضی سلطانی افزود : « نظارت‌های جزیره ای با فرهنگ‌سازی درست می‌شود .

شما در جامعه ایران زندگی می‌کنید , با تفکر و رفتار ان اشنا هستید , می‌گویند از یک حدی بزرگ تر شوی تو را می‌زنند .

من یک کار درست را با هزاران مهندسان توسعه‌گرا و پیشرو و تحقیق و تو سعه پژوه را متوقف کنم که می‌ترسم ؟ پس کار می‌کنم و تمام وجودم را هم می‌گذارم , هلدینگ زر که من بنیانگذار ان هستم با 17 شرکت در زمینه‌های خدماتی فنی لجستیکی تولیدی ای تی فعال است , با افتخار چهار ذینفع دارم من و پسرم ارش سلطانی و دو برادر زاده‌ام محسن و مهدی امینی و با همدلی و عشق در کنار هم برای سرزمینمان کار می‌کنیم .

برند زر از اول انقلاب فعالیت خود را اغاز کرده است و اکنون 40 سال سابقه حضور در صنعت کشور را دارد ,» وی با پاسخ به این پرسش که برخی از او می‌پرسند ، فرمول موفقیتت کجاست ؟، ادامه داد : فرمول کار اینجاست سهم نیروی انسانی را بالای نود درصد در بهره وری می‌دانم , اگر همه تکنولوژی روز دنیا را به کار بگیری سهم ان کمتر از ده درصد است .

محوریت این فرایند را تحقیق و توسعه تشکیل می‌دهد که قلب و تفکر تشکیلات است , به امید روزی که دشمنی‌ها اگر صد برابر شد همبستگی ما تولیدکنندگان هم بیشتر و با توکل و همدلی این مزیت‌ها و توانمندی‌ها در راه توسعه ایران عملیاتی و ایران را فخر جهان کنیم ,» این کارافرین از کشور ایران به عنوان بهشت سرمایه گذاران یاد کرد و با اشاره به فعالیت‌های صنعتی مبتنی بر دانش گروه صنعتی زر ، توضیح داد : « من به عنوان مرتضی سلطانی که سرباز صنعت سرزمینم هست ؛ چرا که ایران با وجود همه مشکلات ، بهشت سرمایه گذاران است .

بنده و خانواده بزرگ صنعتی زر این افتخار را داریم که در شهر هشتگرد استان البرز پالایشگاه غلات زر را به بهره برداری برسانیم و در حال احداث مگا پروژه کانفکشنری باشیم , خبر خوبی برای شما دارم , ایمپلنتی که اینجا اجرا شده برای اولین بار ذرت را تبدیل به «‌های فروکتوز 55» ( قندطبیعی مایع ) جایگزین شکر کرده است .

در حال حاضر مصرف این ماده غذایی در کشور دو و نیم میلیون تن است , گروه زر توان و تکنولوژی بالایی که دارد تا کنون توانسته 600 هزار تن از این میزان تامین کند و ظرفیتی بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار تن از ان نیاز به تامین دارد , ضمن اینکه سالانه چند درصد هم به این نیاز افزوده می‌شود .

» سلطانی با اشاره به نقش افرینی جوانان در پیشرفت صنایع ایران ، گفت : « جوانان دانش بنیان ایران در زمینه مهندسی ، دوش به دوش مهندسان امریکایی فعالیت می‌کنند , اما باید بستر مناسب برای این عزیزان فراهم شود و در مسیر درست دانش قرار گیرند , ان وقت اینجا گلستان فرصت هاست .

هنر مهندسی ما در کشور جلوتر از کارهای دیگر است از خاورمیانه که حتما جلوتر است , وی ادامه داد : « گروه صنعتی زر قادر با احداث پالایشگاه غلات زر قادر به بهره برداری از این صنعت شده است , اسناد بومی‌سازی این پروژه را مهندسان ایرانی خودمان ارائه کرده‌اند و اکنون هر گروه مهندسی که تصمیم گرفتند وارد این عرصه شوند ، ما درباره ظرفیت ، کیفیت تولید ، تحقیق و توسعه و تولید می‌توانیم به انها کمک کنیم و این طرح را با دانش بومی اجرا کنیم .

» بنیانگذار گروه صنعتی زر ، خلق فضای تعاملی را در میان تولیدکننده راهکاری برای همبستگی صنعتگران و رونق تولید ، دانست و گفت : « دوستان یادمان باشد ما تولیدکننده هستیم ، ادبیات تولید در همه جای دنیا متفاوت از یکدیگر و همراه با مشکل است , مشکلاتی در دو بخش ؛ مشکلات درون بنگاه یعنی بهای تمام شده ، کیفیت توجه به نیروی انسانی و ارتباطات , مشکلات بیرون بنگاه که دست ما نیست ، اما می‌توان با تعامل ، تفکر ، برنامه درست و با وجود مشکلات درون ، مشکلات بیرون را هم بدون کشیدن دیوار بین دولت و مجلس در ایجاد یک فضای تعاملی بسیار صمیمانه ، کاهش داد .

» موضوعات : بنیانگذار گروه صنعتی زر , کارافرین , مرتضی سلطانی , هلدینگ زر.