امیدوارم مدیران پاکدست ، دارای برنامه و تخصص روی کار بیایند / دولت اینده باید از سهم خواهی عبور کند / کهگیلویه و بویراحمد نیروهای در طراز وزیر دارد / کهگیلویه و بویراحمد چگونه از کم توسعه یافتگی نجات پیدا می‌کند

۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۰۳:۲۵:۲۹

امیدوارم مدیران پاکدست روی کار بیایند . مدیران انقلاب و جهادی و کسانی که واقعا حرف برای گفتن داشته باشند و دلسوز مردم و انقلاب باشند . از خود و خانواده شان بگذرند برای مردم عزیز جمهوری اسلامی . این ارزوی قلبی و باطنی بنده است . پیشنهادی که به عنوان یک طلبه‌ی کوچک می‌توانم بدهم این است که شرایط کشور خوب نیست ؛ چه در بحث اقتصادی ، چه در بحث فرهنگی و چه در بحث اجتماعی . باید افرادی که برنامه و تخصص دارند و می‌توانند و رزومه ای خوبی هم دارند باید روی کار بیایند .کبنا ؛ او می‌گوید : « امیدوارم مدیران پاکدست روی کار بیایند , مدیران انقلاب و جهادی و کسانی که واقعا حرف برای گفتن داشته باشند و دلسوز مردم و انقلاب باشند , از خود و خانواده شان بگذرند برای مردم عزیز جمهوری اسلامی .

این ارزوی قلبی و باطنی بنده است , پیشنهادی که به عنوان یک طلبه‌ی کوچک می‌توانم بدهم این است که شرایط کشور خوب نیست ؛ چه در بحث اقتصادی ، چه در بحث فرهنگی و چه در بحث اجتماعی , باید افرادی که برنامه و تخصص دارند و می‌توانند و رزومه ای خوبی هم دارند باید روی کار بیایند .

» حجت‌الاسلام و المسلمین سید ایمان رخشا از مسئولان ستاد انتخاباتی رییسی در استان کهگیلویه و بویراحمد بود که کبنا نیوز با وی پیرامون مسائل سیاسی گفت وگو کرده که در ادامه از نظر خوانندگان می‌گذرد , کبنا نیوز : بیش از سه هفته از انتخابات 28 خرداد گذشته است , تحلیل شما از این انتخابات چه بود ؟ سلام عرض می‌کنم .

با توجه به روی کار امدن حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج اقا رییسی در راس امور و به عنوان رییس جمهور منتخب ، امیدوارم که انشاالله مهم‌ترین برنامه و اولویتی که ایشان داشته باشند ، بحث نیروهای کارامد و جهادی باشد و یک مدیرانی از سطح ملی تا به پایین انتخاب شوند که در تراز جمهوریت اسلامی و انقلاب باشند , من شناختی که از این انسان بزرگوار دارم این است که خودش تصمیم می‌گیرد و کسانی که ایشان در کابینه استفاده خواهند کرد ، افراد انقلابی و متدین هستند , امیدوارم که ان شاء الله اولا برای مردمان کشورم و دوما برای مردم استانم ختم به خیر و منتج به نتیجه شود .

کبنا : بحث هایی وجود دارد مبنی بر این که سهم خواهی هایی از اقای رییسی شروع شده است ، حتی در بین برخی از اصلاح‌طلبان هم این سهم خواهی‌ها دیده می‌شود , به نظر شما ما در دولت اقای رییسی دوباره شاهد همان چهره‌های کلیشه ای هستیم ؟ من امیدوارم در این دولت که یک دولت مردمی هم هست ، باید ما از این معضلی که شما فرمودید عبور کنیم , به نظر بنده میسر نمی‌شود مگر به پشتوانه‌ی افراد مدبر و مدیر که برای مردم هم کار کرده باشند .

من تا حالا اقای رییسی را از نزدیک ندیده‌ام , ولی در طی جلساتی که با مشاورین ایشان داشته‌ام ، استنباطم بر این است که ایشان انسانی به شدت خداترس است و امده‌اند که برای جمهوری اسلامی و مردم عزیز ایران از صمیم قلب کار کند , امیدوارم که با همت دوستان خداترس و انقلابی و پاکدست ، مسیر اینده به گونه ای باشد که افرادی که از صمیم قلب به این نظام ، رهبری و مردم ارادت دارند ، روی کار بیایند .

کبنا نیوز : یکی از معیارهای توسعه ، رشد نیروهای انسانی است , به نظر شما ما در این دولت شاهد رشد نیروهای انسانی هم در سطح استانی و هم در سطح ملی خواهیم بود ؟ اولا من امیدوارم و از صمیم قلب خواهانم و شاید تنها ارزوی زندگی من همین باشد , استان‌های محروم و خصوصا زاگرس‌نشین همیشه از اول انقلاب به دلایل مختلف ، جایگاه بایسته و شایسته را خصوصا در استان کهگیلویه و بویراحمد که استانی تماما شیعه‌نشین است ، و با این همه ظرفیت منابع مختلف ، من احساس می‌کنم اگر فقط به بحث توریسم بپردازد ، روح این استان تازه می‌شود .

در حوزه‌ی ورزش هم به همین صورت است , افرادی در کهگیلویه و بویراحمد حضور دارند که از همه لحاظ در طراز مدیریت وزیر قرار دارند , یعنی افرادی بنده در همین کهگیلویه و بویراحمد می‌شناسم که در طراز وزیری ، معاون وزیر و ریاست سازمان‌ها هستند .

امیدوارم که انشاالله طایفه گرایی نباشد و هر کسی که توامند باشد احمدلله الرب العالمین دولت اقای رییسی با راه اندازی یک سامانه‌ی بسیار جامع و خوب ، افرادی که می‌توانند به جمهوری اسلامی خدمت کنند ، را معرفی کرده است , امیدوارم که ان شاء الله سهم استان کهگیلویه و بویراحمد هم مشخص باشد , من نمی‌خواهم اسم ببرم ؛ چون دوستان خیلی زیاد هستند امیدوارم پست‌های کلان بگیرند که هم بتوانند به درد منطقه بخورند و رابط خوبی بین منطقه‌ی استان باشند و هم در دولت بتوانیم از این پتانسیل برای کشور عزیزمان استفاده کنیم .

کبنا نیوز : تعدد ستادهای انتخاباتی در استان کهگیلویه و بویراحمد از بیرون این احساس را به مردم مخابره می‌کرد که یک فضای رقابتی مبنی بر سهم خواهی در بین اصولگرایان وجود دارد , تحلیل شما از این پدیده چیست ؟ من باز هم تاسف می‌خورم , در استان هایی که از لحاظ توسعه ای کمتر برخوردار هستند این مشکلات همیشه بوده و هست و مربوط به استان ما هم فقط نیست .

دوستانی هم بودند که من نمی‌دانم به چه دلیلی ریاست ستادی را بر عهده گرفتند , نه تخصصی داشتند و نه چنین کارهایی کرده بودند , در راس مدیریتی که در استان بود ، دوستان همگی از صمیم قلب امدند پای کار ، بدون اینکه هیچ گونه بودجه ای از تهران به ما تعلق بگیرد .

من خودم رییس ستاد حامیان ولایت بودم در استان کهگیلویه و بویراحمد , چهار ستاد فعال داشتیم ، هر نوع همکاری که نیاز بود انجام دادیم , می‌خواهم بگویم هیچ نوع دوگانگی و بی احترامی در پس این تعدد ستادها نبود .

همه یکدست بودیم ، همه پای کار بودیم , همه دوستانه با هم بودیم , علی رغم همه‌ی شبکه هایی که تمام توانشان را گذاشته بودند پای انتخابات 28 خرداد ، با وجود کرونا حدود 50 درصد مردم در انتخابات شرکت داشتند .

واقعا خدا را بابت این حضور پرشکوه و حماسی عل رغم این تبلیغات گسترده که علیه این انتخابات صورت گرفته بود شکر می‌کنم , با وجود مسائل اقتصادی که کمر مردم را خورد کرده بود ، مردم به ندای رهبری لبیک گفتند و به پای صندوق رای امدند , بنده هم به عنوان کوچکترین طلبه خوشحالم که توانستم قدمی در این راه بردارم و علی رغم تمام کاستی هایی که بود و مردم تحت فشار بودند ، خوب منتج به نتیجه شد و اتفاق بسیار بسیار میمون و مبارکی افتاد .

کبنا نیوز : شما به عنوان یک طلبه و فعال سیاسی و اجتماعی اگر از طرف اقای رییسی و نزدیکانشان طرف مشورت قرار بگیرید ، چه برنامه هایی به ایشان ارائه می‌دهید ؟ به عنوان یک طلبه کوچک این را عرض می‌کنم ارزوی قلب‌ام هم همین است ؛ امیدوارم که ان شاء الله مردم ایران همیشه شاد و خوشحال باشند , از تنگنای اقتصادی بیرون بیایند , امیدوارم مدیران پاکدست روی کار بیایند .

مدیران انقلاب و جهادی و کسانی که واقعا حرف برای گفتن داشته باشند و دلسوز مردم و انقلاب باشند , از خود و خانواده شان بگذرند برای مردم عزیز جمهوری اسلامی , این ارزوی قلبی و باطنی بنده است .

پیشنهادی که به عنوان یک طلبه‌ی کوچک می‌توانم بدهم این است که شرایط کشور خوب نیست ؛ چه در بحث اقتصادی ، چه در بحث فرهنگی و چه در بحث اجتماعی , باید افرادی که برنامه و تخصص دارند و می‌توانند و رزومه ای خوبی هم دارند باید روی کار بیایند , در بعد سیاست خارجی هم بیشتر امیدم به همین کشورهای منطقه هست ؛ عراق ، لبنان ، افغانستان ، پاکستان ، هند و .

,, .

من گزینه‌های وزارت خارجه را که می‌بینم امیدوار شدم حقیقتا , باید این افراد اهل گفت وگو و تعامل باشند ؛ گفت وگوی عزت مندانه و شرافت مندانه , امیدوارم ان شاء الله در این بحث توفیقاتی کسب کنند تا مردم عزیزم خصوصا از لحاظ اقتصادی به ثبات و ارامش خاطر برسند .

من در اخر از همه‌ی شما عزیزان نهایت تقدیر و تشکر دارم , بحث رسانه بحث بسیار مهم و حساسی است ؛ خصوصا در مورد معضلات و مشکلات استان محرومم کهگیلویه و بویراحمد , می‌بینیم که برخی از عزیزان در تهران هنوز بلد نیستند که کهگیلویه و بویراحمد کجاست ؛ این بسی جای تاسف دارد .

امیدوارم با همت دوستان و خبرگزاری‌ها رابط خوبی بین مردم و مسئولین باشید و خواهشی که از دولت اینده ، دولت ایت الله دکتر رییسی دارم این است که به جوانان بها بدهند , معیشت مردم را واقعا در اولویت اصلی خود قرار دهند و مردم پاک ، شریف و شهیدپرور استانم را به معنای واقعی به دادشان برسند , چون واقعا مردم ما با همه‌ی مشکلات و سختی هایی که در این چند سال داشتند ، واقعا پشت این نظام بودند .

تنها مردمی بودند که نه ریختند توی خیابان و نه اعتراضی کردند , بیشترین شهید را دادیم , استانی که تماما شیعه هستیم .

از همه‌ی منابع طبیعی در این استان برخوردار هستیم ولی متاسفانه با سوءمدیریت‌های بعضی از دوستان به این روز و حال دچار شده که امیدوارم ان شاء الله با همت شما دوستان و خصوصا رسانه که مدیران صاحب نام و خوشفکر را به مردم معرفی کنید , مدیرانی که کم کاری می‌کنند و علیه این مردم هستند ، این‌ها را هم معرفی کنید تا استان ما از این کم توسعه ای نجات پیدا کند و یک استان رو به پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی باشد ,.