درخواست حسین شریعتمداری از رییسی / کمپین علیه دولت / نامه نمایندگان مجلس به سران قوا / ایده محسن رضایی اجرایی می‌شود ؟

۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۰۲:۱۲:۱۴

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن انها حتی برای انان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند . بسته خبری - تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم ، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز اگاه می‌کند .اخرین امار کرونا در ایران از دیروز تا امروز 2 اذر 1400 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ، 5 هزار و 144 بیمار جدید مبتلا به کوید 19 در کشور شناسایی شد که 762 نفر از انها بستری شدند , مجموع بیماران کوید 19 در کشور به 6 میلیون و 88 هزار و 9 نفر رسید , متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته ، 132 بیمار کوید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 129 هزار و 177 نفر رسید .

خوشبختانه تا کنون 5 میلیون 807 هزار و 89 نفر از بیماران ، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند , در حال حاضر 8 شهر کشور در وضعیت قرمز ، 58 شهر در وضعیت نارنجی ، 236 شهر در وضعیت زرد و 146 شهر در وضعیت ابی قرار دارند , بیشتر بخوانید : امار کرونا در روز سه شنبه *** دز سوم واکسن کرونا چه زمانی و برای چه کسانی تزریق می‌شود ؟ مسعود مردانی ، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت : نوع واکسنی که در دز سوم مورد استفاده قرار می‌گیرد بستگی به واکسنی دارد که افراد در دزهای اول و دوم دریافت کرده‌اند ، افرادی که واکسن استرازنکا و اسپوتنیک که در دز اول و دوم تزریق کرده‌اند برای دز سوم همین نوع واکسن را بزنند در صورت در دسترس نبودن باید کوپارس یا استراکوژن دریافت کنند .

وی اظهار داشت : کسانی که با واکسن برکت و بهارات در برابر کرونا در 2 دز واکسینه شدند در دز سوم استرازنکا یا کوپارس تزریق کنند و افرادی که واکسن ادنو ویروسی زدند ، نوبت یاداورشان می‌تواند استرازنکا یا پاستوکوک پلاس باشد , مردانی افزود : واکسن سینوفارم به دلیل اینکه ایمنی بخشی و تولید انتی بادی ان در بدن پایین تر است ، باید برای دز سوم ( یاداور ) استرازنکا یا پاستوکوک پلاس تزریق شود , این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد : واکسن‌های سینوفارم ، برکت و بهارات از نوع ویروس غیر فعال است و افرادی که چهار ماه از تزریق دز دوم انان با این واکسن‌ها گذشته می‌توانند اقدام به تزریق دز سوم کنند .

به گفته مردانی ، دز سوم واکسن‌های اسپوتنیک و استرازنکا باید بعد از گذشت شش ماه از دز دوم تزریق شود و برای همه افرادی که با تزریق 2 دز واکسن در برابر کرونا واکسینه شدند ، توصیه می‌شود حتما دز سوم را دریافت کنند , وی تصریح کرد :، در حال حاضر کارکنان بهداشت و درمان و افراد بالای 60 سال واجد شرایط برای دریافت دز سوم هستند و این اقدام در مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون کشور انجام می‌شود , *** حقوق 215 میلیونی در غیاب شفافیت باشگاه خبرنگاران جوان هم نوشت : انتشار اسناد مرتبط با پرداخت حقوق‌های نجومی در شرکت پتروشیمی امیرکبیر حواشی را به همراه داشته است .

,, ابتدا اخباری مبنی بر پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر انتشار یافت و سپس ، ظهر روز چهارشنبه 26 ابان ماه ، خبر عزل دو نفر از مدیران نجومی بگیر از سوی محمد بهمیی مدیرعامل جدید این شرکت و انتصاب دو مدیر دیگر به جای ان‌ها منتشر شد .

روزنامه جوان نوشت : همزمان با انتشار فیش‌های حقوقی 215 میلیون تومانی و بالای صدمیلیونی از مدیران یک شرکت پتروشیمی ، رییس مجلس نیز در سخنانی یاداور شد که « اول مجلس را و بعد همه کشور را شفاف می‌کنیم ,» ظاهرا پس از سال‌ها تذکر رهبری و شکایت مردم ، چاره ای جز شفافیت بیشتر که تنها مانع واقعی فساد است ، باقی نمانده , شفافیت نیم بند و ظاهری و نمایشی نیز کار را قطعا بدتر می‌کند .

این روزنامه می‌نویسد : انتشار سه فیش حقوقی از مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر ، بار دیگر بحث حقوق‌های نجومی را بر سر زبان‌ها انداخت , مدیر امور مالی ، 215 میلیون ، مدیر منابع انسانی 125 میلیون و رییس حراست 84 میلیون تومان ,.

, در جهان هم « مبارزه با فساد » از وعده‌ها و شعار‌های اصلی نامزد‌های ریاست جمهوری و نخست وزیری است , حالا همین مورد هم روشن می‌کند که اول باید گلوگاه‌های فساد در دولت بسته شود و اگر دولت نخواست یا نتوانست ، کار به قوه قضاییه می‌رسد .

موضوع فیش‌های نجومی حالا باید به قوه قضاییه هم برسد , بیشتر بخوانید : بار دیگر بحث حقوق‌های نجومی داغ شد برکناری 3 نفر از حقوق بگیران نجومی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار *** مدیران نجومی بگیر باید عزل شوند حجت‌الاسلام سید محمدنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در گفت وگو با فارس اظهار کرد : باید تلاش شود عدالت اجتماعی در جامعه برقرار شود چرا که نمره خوبی در این زمینه نداریم , گرچه کارهای خوبی هم شده است ولی تا نقطه مطلوب فاصله داریم .

وی افزود : در نظام اسلامی زیبنده نیست که در شهرداری ان برخی پیمانکاران هفت الی هشت ماه حقوق کارگران را پرداخت نکنند , نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت : چرا یک نفر باید 50 تا 100 میلیون حقوق بگیرد ولی برخی دیگر مثل کارگران شهرداری ماهها حقوق عقب افتاده داشته باشند , موسوی فرد اذعان کرد : اگر این فیش‌های منتشر شده در فضای مجازی صحت داشته باشد حتما دست این مدیران نجومی بگیر را از بیت المال قطع خواهیم کرد .

وی عنوان کرد : اگر نجومی بودن حقوق و یا پروازی بودن مدیری ثابت شود برای عزل او پیگیری می‌کنیم , *** به سمت فدرالیسم ایرانی ؟/ ایده اقا محسن در دست رییس روزنامه شرق نوشت : اداره کشور به شیوه فدرالی ؟ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور دو روز پیش به نقل از احمد وحیدی ، وزیر کشور ، از درانداختن طرحی جدید برای اداره کشور خبر داده و گفته است در این طرح که به پیشنهاد ابراهیم رییسی بوده ، قرار است بخشی از اختیارات وزارتخانه‌ها به استانداران تفویض شده ، کشور استاندار محور اداره شود و وزارتخانه‌ها بیشتر نقش حمایتی داشته باشند ,.

, به نظر می‌رسد هم زمان دولت و مجلس در حال پیگیری ایده قدیمی محسن رضایی هستند که حالا به تیم اقتصادی دولت پیوسته و بالاخره فرصتی برای به ثمر نشاندن ان پیدا کرده است ؛ طرحی که دولت می‌خواهد به اسم رییسی و مجلس به نام خودش بزند ,.

, ایده فدرالیسم اقتصادی را محسن رضایی در همه ادوار انتخاباتی ای که حضور داشته ، مطرح کرده است ,.

, *** کمپین ضدتبلیغاتی علیه دولت سیزدهم روزنامه ایران نوشت : با گذشت حدود 100 روز از اغاز به کار دولت سیزدهم کلیدواژه « انتصابات فامیلی » تبدیل به یکی از محورهای کلیدی برای حمله به دولت شده ؛ تا جایی که رییس جمهور شخصا به موضوع ورود کرد و نسبت به ان واکنش نشان داد ,.

, اما تولیدات رسانه ای پیرامون این مساله نشان می‌دهد که کمپینی ضدتبلیغاتی بر پایه چند خبر جعلی بنا گذاشته شده و از تکنیک تبلیغاتی « تکرار دروغ » بهره برده است , به گونه ای که هر چند که در ادامه این اخبار تکذیب شده اما کمپین همچنان به کار خود ادامه داده تا جایی که کار به تذکر تعدادی از نمایندگان مجلس نیز کشیده شده است .

,, برخی رسانه‌های وابسته به محافل خاص - که انتخابات خرداد امسال ، منافع انها را بر هم زد - نیز تلاش دارند تا با پشتیبانی و داغ کردن این اخبار ، از همین ابتدای کار دولت سیزدهم ، افکار عمومی را نسبت به ان بدبین جلوه بدهند .

رسانه هایی که تا همین چند ماه پیش در تملق از نتایج فوق العاده تلاش‌های تیم مذاکره کننده دولت قبل ، قلم فرسایی می‌کردند و کارنامه اقتصادی دو دولت قبل را مثبت و قابل دفاع می‌دانستند ! این رسانه‌ها شاید به صورت مستقیم دروغ پردازی نکنند اما با پشتیبانی از شایعات بدون منبع فضای مجازی و بازنشر انها در ساحت افکار عمومی ، نقاب حرفه ای‌گری بودن را حفظ می‌کنند وگرچه در پشت ان نقاب ، چهره ای همانند « فیک نیوز »‌های بیگانه دارند , *** انگور را دانه دانه می‌خورند ! حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت : همه ساله بیش از 70 درصد بودجه کل کشور به شرکت‌های دولتی ,.

, اختصاص داده می‌شود ( سال گذشته 75 درصد بودجه و امسال اگرچه هنوز رقم رسمی اعلام نشده است ولی گفته می‌شود که درصد ان افزایش هم یافته است ), بر اساس امار موجود از 398 شرکت دولتی ، 323 شرکت زیانده هستند و سوال این است که هفتاد و چند درصد بودجه کشور که از سفره توده‌های مردم برداشته می‌شود ، به حلقوم چه کسانی ریخته می‌شود ؟! بدیهی است که شرکت‌های کارامد و مدیران لایق بیرون از این دایره‌اند .

همان دیروز ، یکی از کانال‌های خبری نزدیک به دولت خبر داد که اقای رییسی ، رییس جمهور محترم کشورمان بلافاصله بعد از انتشار خبر حقوق‌های نجومی مورد اشاره ، دستور برکناری مدیران شرکت یاد شده را صادر کرده‌اند , اقدامی درخور تقدیر که از جناب رییسی غیر از این هم انتظار نرفته و نمی‌رود , ولی این اقدام اگرچه شایسته تحسین است ولی کامل نیست و به دو اقدام بسیار ضروری و حیاتی دیگر نیاز دارد .

اول ؛ اینکه مدیران حرامخوار برای مجازات به قوه قضاییه معرفی شوند , دوم ؛ در حالی که بیش از سه ماه از شروع به کار دولت انقلابی و مردمی جناب رییسی می‌گذرد ، کار بررسی صلاحیت برخی از مدیرانی که در دولت قبل به بدنه قوه اجراییه تزریق ( بخوانید تحمیل ) شده‌اند و از شایستگی لازم برای حضور در مسئولیت‌های حساس برخوردار نیستند ، صورت نپذیرفته است , بدیهی است که دولت از مدیران و مسئولان شایسته فراوانی برخوردار است و تعداد نالایق‌ها اندک و کم شمارند ولی همین تعداد اندک با اقدامات پلشت خود ، از یک سو برای ملت و دولت مشکل می‌افرینند و از سوی دیگر به موقعیت و شخصیت مدیران لایق فراوانی که ساختار اصلی دولت را تشکیل داده‌اند ، لطمه می‌زنند .

*** نامه نمایندگان مجلس به سران قوا درباره کرسنت / وزیر نفت روحانی را محاکمه کنید خسارت‌های پرونده کرسنت به کشور و محکومیت ایران به پرداخت غرامت سنگین دو میلیارد و 400 میلیون دلاری سبب شد تا مجلس یازدهم این روزها پرونده کرسنت را زیر ذره بین نظارتی خود قرار دهد , مجلسی‌ها در ابتدا در نامه ای به رییس قوه قضاییه برخورد قاطع و قانونی با متهمان و همه افرادی که با انعقاد قرارداد کرسنت سبب اخلال در نظام صادراتی ایران و لطمات عمده به منافع کشور شدند را طلب کردند ، همچنین انها در دیدار با رییس قوه قضاییه به فساد صورت گرفته در پرونده کرسنت اشاره و خواستار به جریان انداختن پرونده کرسنت و محاکمه وزیر نفت دولت حسن روحانی شدند , در همین راستا " علیرضا نظری نماینده مردم خمین " در مجلس در گفت وگو با برنا از تدوین نامه نمایندگان به سران سه قوه خبر داد و اعلام کرد این نامه توسط نمایندگان در حال امضا شدن است .

*** قالیباف و زاکانی باز به هم رسیدند در احکامی از سوی وزیرعلوم ، تحقیقات و فناوری ، اعضای حقیقی هیئت امنای دانشگاه تهران منصوب شدند , وزیرعلوم ، تحقیقات و فناوری ورییس هیئت امنای دانشگاه تهران در احکامی جداگانه ، محمدباقر قالیباف ، محمدحسن صادقی مقدم ، علیرضا زاکانی ، سید جواد ساداتی نژاد ، محمدمهدی اسماعیلی و عباس مصلی نژاد را به عنوان اعضای حقیقی دوره هشتم هیئت امنای دانشگاه تهران منصوب کرد , همچنین محمدعلی زلفی گل در حکم دیگری ، فرهاد رهبر ، استاد تمام دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران را به عنوان رییس کمیسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه تهران منصوب کرد .

*** از خانه و خودروهای لوکس مالیاتی گرفته نشده است یک عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی با اشارا به اجرا نشدن بخشی از احکام بودجه درباره اعطای تسهیلات اشتغال گفت که در 6 ماهه نخست سال ، مالیات از خودروها و خانه‌های گران قیمت گرفته نشده و بسیاری از پزشکان نیز مالیات پرداخت نکرده‌اند , مجتبی توانگر به ایسنا گفت : مبلغ 348 میلیارد تومان از خرده فروشی سیگار به عنوان حقوق ورودی سایر کالاها ثبت شده است , مالیات بر خودروهای لوکس و گران قیمت نیز به دلیل عدم تصویب ایین نامه اخذ نشده و فاقد عملکرد است .

این شامل مالیات بر خانه‌های گران قیمت هم می‌شود , این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس توضیح داد : طبق قانون باید 10 درصد از حق الزحمه پزشکی پزشکان به عنوان علی الحساب کسر و پرداخت شود ، طبق گزارش دیوان تعداد دو هزار و 233 مورد در مراکز درمانی تحت رسیدگی کسر مالیاتی علی الحساب موضوع این بند ، 958 مورد نسبت به واریز به نام پزشک مربوطه و 1504 مورد در مهلت مقرر این کار را انجام نداده‌اند , وی افزود : از حکم وصول 30 درصد مطالبات معوق مالیاتی ، 4 هزار و 855 میلیارد تومان واصل شده است .

همچنین از حکم دریافت مبلغ 10 ریال به ازای هر پیامک ، باید 50 میلیارد تومان دریافت می‌شد که 13 میلیارد تومان واصل شده است , بیشتر بخوانید : بسیاری از پزشکان مالیات نداده اند.
ایران مجلس کرونا استرازنکا اسپوتنیک ستاد ملی مقابله با کرونا باشگاه خبرنگاران جوان شرکت پتروشیمی امیرکبیر شرکت پتروشیمی قوه قضاییه وزارت کار مدیران نجومی فارس نظام اسلامی ایرانی پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور تیم اقتصادی دولت دولت سیزدهم روزنامه ایران دولت سیزدهم قوه اجراییه کرسنت ایران مجلس یازدهم نظام صادراتی ایران برنا هیئت امنای دانشگاه تهران دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی ایسنا حسین شریعتمداری رییسی محسن رضایی مسعود مردانی مردانی محمد بهمیی رهبری حجت الاسلام سید محمدنبی موسوی فرد موسوی فرد مدیری اقا محسن احمد وحیدی ابراهیم رییسی اقای رییسی جناب رییسی حسن روحانی علیرضا نظری قالیباف زاکانی محمدباقر قالیباف محمدحسن صادقی مقدم علیرضا زاکانی سید جواد ساداتی نژاد محمدمهدی اسماعیلی عباس مصلی نژاد محمدعلی زلفی گل فرهاد رهبر مجتبی توانگر عضو ستاد ملی مقابله با کرونا رییس مجلس نخست وزیری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رییس روزنامه شرق وزیر کشور رییس جمهور وزیر نفت روحانی رییس قوه قضاییه وزیر نفت دولت نماینده مردم خمین ورییس هیئت امنای دانشگاه تهران رییس کمیسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه تهران عضو کمیسیون اقتصادی مجلس