محکومیت 607 میلیون دلاری ایران در پرونده کرسنت

۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۰۳:۲۳:۵۳


شرکت دانا گاز امارات متحده عربی مدعی شد یک دادگاه داوری بین‌المللی شرکت ملی نفت ایران را در پرونده اختلاف درباره تامین گاز به پرداخت 607,5 میلیون دلار خسارت به این شرکت محکوم کرده است , این اختلاف مربوط به یک قرارداد 25 ساله خرید و فروش گاز بین شرکت کرسنت پترولیوم – زیرمجموعه دانا گاز – و شرکت ملی نفت ایران است .

دانا گاز می‌گویند این قرارداد هرگز اجرا نشد , شرکت ملی نفت ایران در این باره اظهارنظر نکرده است , این غرامت پس از حکمی که در سال 2014 به نفع دانا گاز صادر شد ، اعلام می‌شود و برای هشت سال و نیم اول توافق 25 ساله ای است که قرار بود در سال 2005 اغاز شود .

بر اساس گزارش رویترز ، شرکت دانا گاز در بیانیه ای اعلام کرد جلسه نهایی برای ادعای خسارت بزرگتر برای 16 سال و نیم باقی مانده این قرارداد ، برای اکتبر سال 2022 در پاریس تعیین شده و تصمیم نهایی درباره غرامت در سال 2023 اعلام می‌شود , منبع : ایسنا بازدید اپلیکیشن 40 , بازدید سایت 1 اخبار مرتبط سیاسی پیشنهاد علی عسگری : گاندو را از بی بی سی پخش کنید سیاسی ویدئو | چرا رییسی به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود ؟ سیاسی هشدار فرمانده سپاه به تروریست‌های مستقر در اقلیم کردستان.