سرنوشت سیاسی مبهم حسن روحانی / احمدی‌نژاد به زندان می‌افتد ؟

۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۱۲:۰۹:۵۱

قرن نو :دو ماه از پایان ریاست جمهوری حسن روحانی می‌گذرد , او روزه سکوت پیشه کرده و خبری از رییس جمهور سابق نیست , در سکوت روحانی ، مخالفانش اما فعال هستند و به هر بهانه ای به رییس جمهور سابق می‌تازند یا هشتگ محاکمه روحانی را پای توییت‌های خود می‌زنند , اما روحانی چه سرنوشتی خواهد داشت ؟ ایا چون ایت الله هاشمی و احمدی‌نژاد راهی مجمع تشخیص می‌شود یا چون خاتمی مسیر فعالیت حزبی و سیاسی را بر می‌گزیند یا .

,, منصور حقیقت پور ، فعال سیاسی اصولگرا ، می‌گوید : « اقای روحانی در طول 8 سال ریاست جمهوری شان به چند جلسه مجمع رفتند ؟ وقتی ایشان مجمع را قبول ندارد چرا باید عضو مجمع باشد ؟» این چهره اصولگرا ، بر این باور است که روحانی یک دولت خسته ای را سازماندهی کرد که قابلیت و توانایی حل مشکلات امروز را نداشت .

مشروح گفت وگوی منصور حقیقت پور ، نماینده اسبق مجلس ، با سایت قرن نو را می‌خوانید , از اقای روحانی بعد از پایان ریاست جمهوری شان خبری نیست ، برخی می‌گویند شاید راهی مجمع تشخیص شود یا ,.

, چه کسی گفته است ایشان به مجمع می‌رود ؟ * در حد پیش بینی در فضای رسانه ای و سیاسی مطرح است , ابتدا باید ثابت کرد که چنین خبری وجود دارد ، بعد مطالبه حکم ایشان را کرد .

وقتی روحانی مجمع را قبول ندارد چرا باید عضو مجمع باشد ؟ با توجه به سنتی که وجود داشته و روسای سابق جمهور پس از پایان مسئولیت شان به عضویت مجمع تشخیص درامدند ، این پیش بینی مطرح است , هر گردویی که دیدم گرد بود ، ایا این دلیل می‌شود از این به بعد همه گردوها گرد باشند ؟ پایان ریاست جمهوری اقای روحانی پایان تلخی بوده و برای مردم دوره خوبی نبود , رهبر عظیم الشان انقلاب هم تمام جمیع جهات را می‌بینند و بر پایه ان ، کسی را به عنوان عضو مجمع انتخاب می‌کنند .

تا به امروز رهبری نظری درباره عضویت اقای روحانی در مجمع نداشتند و هیچ کسی نباید طلبکار باشد , اقای روحانی در طول 8 سال ریاست جمهوری شان به چند جلسه مجمع رفتند ؟ وقتی ایشان مجمع را قبول ندارد چرا باید عضو مجمع باشد ؟ اصلاح‌طلبان و اصولگرایان خواهان حذف روحانی هستند ؟ مثلا اقای ایمانی در گفتگویی مطرح کرده که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تمایلی برای مسئولیت داشتن دوباره اقای روحانی نداند , این نگاه را می‌پذیرید ؟ شاید همه شان نانوشته از اقای روحانی ناراضی باشند ، ولی توافقی بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان درباره ایشان نیست ، اصلاح‌طلبان احساس می‌کنند اقای روحانی امتحان خوبی نداد و مردود شد ، اصولگرایان هم که از ابتدا با او مخالف بودند .

طبیعی است که اصلاح‌طلبان واصولگرایان در یک نقطه ای به هم برسند و بگویند که دیگر اقای روحانی در صحنه سیاسی جمهوری اسلامی ایران حضور کاربردی نداشته باشد , احمدی‌نژاد خودش این سرنوشت را برای خود رقم زد به نظر شما چرا سرنوشت رییس جمهورهای ایران به این سمت و سو می‌رود ، از احمدی‌نژاد تا روحانی و ,.

, وصیت امام خمینی (ره) این بود که انسان هایی که خود ساخته نیستند مسولیت قبول نکنند , ما باید به این نکته توجه کنیم .

خیلی از این افراد خودشان را به لحاظ روحی ، روانی و منزلتی برای این موقعیت سیاسی اماده نکرده‌اند , پست ریاست جمهوری یک پست حساس است و امکان دارد انسان فریب دنیا و شیطان را بخورد , احمدی‌نژاد در دور اول با احمدی‌نژاد دوره‌ی دوم ، زمین تا اسمان فرق می‌کرد .

مقام معظم رهبری در دور اول احمدی‌نژاد ، تمام قد از او حمایت کرد ؛ اما ، احمدی‌نژاد دور دوم در مقابل مقام معظم رهبری ایستاد , این افراد خودشان ، این سرنوشت را برای خود رقم می‌زنند ، وگرنه اصلا قاعده ای وجود ندارد هرکس بعد از ریاست جمهوری‌اش اخه شود , روحانی در ماجرای سند 2030 مقابل رهبری ایستاد اقای روحانی که در برابر رهبری ایستادگی نکرد .

ظاهرا ایستادگی نکرد ولی مقام معظم رهبری در خصوص قصه سند 2030 چه فرمودند ؟ که اجرا نشود , اقای روحانی چه گفت ؟ گفت اجرا می‌کنیم و من از این سند نمی‌گذرم , پس دیگر چگونه باید در برابر مقام معظم رهبری ایستاد ؟ این موضوع از طرف دولت تکذیب شد .

من سخنرانی اقای روحانی را شنیدم که گفتند من از هرچیزی بگذرم از 2030 نمی‌گذرم و منویات مقام معظم رهبری هم پیاده نشد , در بسیاری از موارد دیگر هم منویات رهبر انقلاب اجرا نشد , اقای روحانی یک دولت خسته ای را سازماندهی کردند که توانایی و قابلیت حل مشکلات امروز جامعه را نداشتند .

روحانی حاضر نبود از دفترش خارج شود اقای روحانی بارها گفتند که در دو جبهه می‌جنگند , یک جبهه مخالفان داخلی ومنتقدان ایشان بودند و در جبهه دیگر مقابله با امریکا و تحریم‌ها بود , چقدر جنگیدن در این دو جبهه باعث شد که دولت ، دولت خسته ای شود و نتواند کار کند ؟ اقای روحانی و اقای رییسی ، هر کدام مخالفان خود را دارند اما ، تا به الان اقای رییسی نگفته است که من در جبهه داخلی ، با مخالفان داخلی و با مردم ایران می‌جنگم .

رییس جمهور باید با مخالفان خود به یک گفتمانی برسد که انان هم بپذیرند و کمک کنند تا کار مملکت و دولت پیش رفته و باعث گذران امور مردم شوند , ما با مردم جنگ نداریم ، اقای روحانی حاضر نبود که از دفترش خارج شده ، به میان مردم رفته و بازدید درست و حسابی انجام دهد و چهارتا تصمیم درست را اعلام کند , نتیجه هم این شد که بیشترین و سنگین‌ترین تورم را در دوره ایشان مشاهده کردیم .

متاسفانه این مسئله ، خیلی به مردم لطمه زد و باعث شد باورهای خودشان را به کارامدی مدیران نظام از دست بدهند و که خسارت بزرگی را به بار اورد , فضای مجازی در اختیار اصلاح‌طلبان است شما اشاره کردید اقای رییسی هم مخالفان خودشان را دارند ، می‌توان گفت که مخالفان ایشان اصلاح‌طلبانی هستند که قدرتی ندارد ولی مخالفان اقای روحانی دلواپسان و اصولگرایانی بودند که قدرت داشتند , اصلاح‌طلبان رسانه دارند ، فضای مجازی در اختیار انان است و بلندگو دارند ، ضمن ان که اصولگرایان دارای طیف‌های مختلفی هستند و ممکن است اقای رییسی در بین اصولگرایان هم مخالفینی داشته باشد .

حقیقت پور : من سخنرانی اقای روحانی را شنیدم که گفتند من از هرچیزی بگذرم از 2030 نمی‌گذرم و منویات مقام معظم رهبری هم پیاده نشد , با این حال ، امروز مخالف و غیر مخالف از اقای رییسی ، تشکر می‌کنند که مشکل واکسیناسیون عمومی را حل کرد , با وجود انکه هنوز گشایش جدی در بحث اقتصادی و معیشتی مردم مشاهده نکردیم ؛ ولی خدا را خوش نمی‌ایند که از او برای حل مشکل واکسن تشکر نکنیم .

این اتفاق می‌توانست در دوره اقای روحانی بی افتد , در دوره ایشان تحریم وجود داشت ، در دولت اقای رییسی هم تحریم است و چیزی فرق نکرده است , حتی به رییسی هم رای نداده باشم ، باید از او تشکر کنم دولت روحانی ادعا می‌کرد که به دنبال یک جنس خاص از علم برویم و دولت رییسی با قبول دستاورهای شرق ، از ان استفاده کرده و دغدغه جدی حیات و ممات مردم از بین رفته است .

بنابراین ، حتی اگر من به اقای رییسی رای نداده باشم هم باید از او تشکر کنم , الان دبستانی‌های ما نیز قرار است واکسن بزنند و تا یک ماه دیگر واکسیناسیون تمام می‌شود , نمره روحانی 20 نیست به نظر شما اقای روحانی ادم نظام است یا اقای احمدی‌نژاد ؟ برای ادم نظام بودن ، اگرنمره‌های 10 یا 11 را در نظر بگیریم قبول است ؛ نمره 20 هم قبول است ؛ منتهی نمره این اقایان 20 نیست .

به طور مثال ، شاید اقای احمدی‌نژاد در دولت اول خود نمره 15 یا 16 را کسب کرده باشد اما ، دولت دوم او نمره بالایی نگرفته است , نمره اقای روحانی هم 20 نیست , نظام اظهارات احمدی‌نژاد را تا یک جایی تحمل می‌کند گاه دیده می‌شود حملات به روحانی حتی تندتر از نقدها به احمدی‌نژاد است ؟ این موضوع به ادبیات اقای روحانی باز می‌گردد .

ایشان ادبیات تند و بدی دارد و بسیاری از مخالفان و رقبای خود را تحقیر کرد , به طور مثال ایشان به مخالفان خود گفت « بی سوادها ! با کدام اب و صابون صورتتان را بشویم ؟ شما مذاکره بلد هستید ؟ شما حکومت داری بلد هستید ؟ » نظام اظهارات احمدی‌نژاد را هم تا یک جایی تحمل می‌کند ولی معلوم نیست که این وضعیت همچنان قابل تحمل باشد , منظورتان این است که اقای احمدی‌نژاد به زندان می‌افتد یا از سیاست حذف می‌شود ؟ من مسئول نظام نیستم ، مسئولیت سیاسی یا امنیتی هم ندارم و پیش بینی هم در این زمینه نمی‌کنم .

با این حال ، همه چیز تا یک جایی قابل تحمل است و اگر قرار باشد کسی از جاده اصلی خارج شود ، 2 نفر پیدا می‌شوند که او را به جاده اصلی بازگردانند , این تشخیص با من که مسئولیتی ندارم نیست , بالاخره ، کشور مقامات قضایی و امنیتی دارد و ان‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند و در صورت لزوم ، تصمیم پخته ای می‌گیرند ؛ مانند ان که برخی از سران را در خانه‌های خودشان حبس خانگی کردند و اجازه ندادند خسارت‌ها برای جمهوری اسلامی ایران زیاد شود .

.