طرح سوال از شهردار بابت « بی توجهی به شورا »؟

۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۰۵:۰۶:۳۳


سخنگوی شورای شهر تهران در این باره گفت : اگر روند عدم پاسخ شهرداری به تذکرات اعضای شورای شهر ادامه یابد ، از شهردار تهران طرح سوال خواهم کرد , به گزارش خبرگزاری مهر ، علی اعطا در جلسه صبح سه شنبه شورای شهر در تذکر به بی توجهی شهردار تهران به تذکرات اعضای شورای شهر گفت : بنده پیش تر درباره عدم رعایت اصول حقوقی در یکی از قراردادهای شهرداری تذکر دادم , بیش از 20 روز از این تذکر گذشته اما هیچ پاسخی دریافت نشده است .

وی افزود : در دی ماه نیز درباره استخدام دستیاران مدیران شهرداری تذکری دادم و پرسش هایی را مطرح کردم اما هیچ پاسخی دریافت نشده است , 37 روز پیش نیز تذکری درباره روز بازارها داشتم که باز هم پاسخی دریافت نکردیم , تذکر دیگری را درباره خانه نیما یوشیج مطرح کردم اما با گذشت حدود 30 روز هنوز جوابی دریافت نکرده‌ایم .

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد : وقتی ما موضوعات را در شورا مطرح می‌کنیم اما وقتی باز هم پاسخ نگیریم ، می‌توانیم از سایر ظرفیت‌های قانونی خود استفاده کنیم و بنده نیز از این ظرفیت‌ها استفاده خواهم کرد , اعطا عنوان کرد : حضور دوستان شهرداری در صحن شورا چه کارکردی دارد ؟ ایا قرار است در جریان مصوبات قرار گیرند یا این امر تنها به یک عادت برای دور هم بودن تبدیل شده است ؟ وی تاکید کرد : بنده در رابطه با این موضوعات اگر پاسخی دریافت نکنم از شهردار تهران طرح سوال خواهم کرد , در ادامه حسن خلیل ابادی عضو شورای شهر نیز گفت : بنده نیز درباره سازمان گردشگری تذکر دادم اما پاسخی نداده‌اند .

گویا مدیران تصور می‌کنند که اواخر دوران است و در حال بازی هستیم , صیانت این امر با هیات رییسه شورا است و شهرداری تا اخر باید به وظایف خود عمل کنند , پس از تذکر این دو عضو شورای شهر ، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران ، در تذکری خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران اظهار کرد : بنده به این موضوع حق می‌دهم و مدتی است که شهرداری به تذکرات اعضای شورای شهر پاسخی نمی‌دهد .

ما هم از دبیرخانه پیگیری می‌کنیم , وی افزود : شهرداری در گذشته پاسخ کوتاه می‌داد هرچند که مورد قبول نبود اما حال هیچ پاسخی نمی‌دهد , از شهرداری می‌خواهم که در ماه‌های باقی مانده جدی تر به تذکرات پاسخ داده شود .

.