رییس دستگاه قضا اغماضی نفرمایند و دستور بدهند که بابک زنجانی بگوید به چه کسانی کمک کرده و بروند پول‌ها را پس بگیرند

۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۰۷:۱۸:۰۳


به گزارش اطلاعات روز # اکبر ترکان در گفت و گو با خبرنگار جماران ، درباره مدعی شدن بابک زنجانی که به انتخابات ریاست جمهوری کمک کرده است گفت : اگر منظور این است که بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی دکتر روحانی کمک کرده این حرف دروغ است چون ما در ستاد انتخاباتی حساب هایمان روشن بود و حسابدار و اداره امور مالی داشتیم و تمام دریافت‌ها و پرداخت هایمان هم در ستاد انتخاباتی که اقای نعمت زاده رییس ستاد بود ثبت شده است و چنین اتفاقی نیافتاد , وی ادامه داد : ما یک ترازنامه شفاف در ستاد داشتیم و همان موقع هم اعلام کردیم که اگر اقایان همه موافق هستند ، همه کاندیداها اعلام کنند که از چه کسانی پول گرفتند و کجاها خرج کردند , هنوز هم این امادگی را داریم به شرطی که همه کاندیداهای ان دوره بیایند و اعلام کنند از چه کسانی پول گرفتند و کجاها خرج کردند ؟ افرادی که در ستاد اقای روحانی بودند الان هم در دسترس هستند ؛ این افراد امادگی دارند که ترازنامه شان را اعلام کنند که از کجا‌ها پول گرفتند و کجاها خرج کردند از این شخص هم هیچ پولی به این ستاد داده نشده و حساب‌های ستاد مشخص است .

ترکان تصریح کرد : ما اعلام کردیم که امادگی داریم مخارج را اعلام کنیم به شرطی که همه کاندیداها این کار را بکنند , من ان موقع هم پیشنهاد کردم همه بیایند ترازنامه منابع و مصارفشان را اعلام کنند و بگویند از چه کسانی پول گرفتند و کجاها دادند , همه منابع در این حساب رفت و همه مصارف هم با چک از ان حساب بیرون امد .

من پیشنهاد می‌کنم مبالغی که بابک زنجانی ادعا کرده پیگیری شود که در صورت اثبات ، هر پولی به هر کسی داده ، پس گرفته شود , مشاور رییس جمهور با اشاره به این سخن رییس قوه قضاییه که « ما سخنان زنجانی را عین واقعی نمی‌دانیم و ایشان حرف زیاد میزنند و ادعا زیاد میکند و الا اگر می‌خواستیم رسیدگی کنیم باید همه کسانی که مرتبط بودند را احضار میکردیم »،, تاکید کرد : من پیشنهاد می‌کنم اقای لاریجانی چنین اغماضی نفرمایند و دستور بفرمایند که بابک زنجانی بگوید به چه کسانی کمک کرده و بروند پول‌ها را پس بگیرند .

این پول‌ها برای نفت و دولت و ملت است ؛ برای بابک زنجانی نیست و به ستاد انتخاباتی هر کسی رفته باید از ان پس بگیرد , وی در ارتباط با حکم اعدام صادره برای زنجانی مشکل نیز گفت : پول‌ها چه می‌شود ؟ پول هایی که از بیت المال رفته با اعدام او برمی‌گردد ؟ من می‌گویم باید پول‌ها را پس بگیریم بعد هر حکم قضایی که تایید شد اجرا شود ولی پول‌ها را باید بدهد , من نمی‌دانم پشت بابک زنجانی کیست ؟ ولی نمی‌توانم باور کنم این تک نفره است .

من پیشنهاد می‌کنم مقامات ذیربط برای احقاق حقوق مردم ته این را کشف کنند که کی هست , ترکان گفت : ایا فقط یک نفر پشت بابک زنجانی بوده ؟ اگر یک نفر مثلا فردا بیاید وزارت نفت یک محموله نفت بدهند پولش را نیاورد ؛ دومی را میدهند ؟ باز پول دومی را هم نیاورد سومی را میدهند ؟ پول سومی را نیاورد چهارمی را میدهند نمی‌شود , این احتمالا یک جور دیگر است و باید این اشکار شود .

وی تاکید کرد : حق مردم است که بدانند پشت این موضوع چه بوده است حتما هم قوه قضاییه این کار را میکند چون من در این کار متوجه شدم که دادستان محترم بسیار جدی هستند من فکر میکنم دادستان محترم و اقای محسنی اژه ای بسیار جدی هستند و بعید میدانم اقای اژه ای در این مورد این کار را تا انتها نبرند ، حتما این کار را تا انتها خواهند برد و حقوق مردم را استیفا خواهند کرد ,.