در امریکا استقلالی تر شدم / کی روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد !

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۰۳:۲۴


دروازه‌بان اسبق استقلال گفت : علیرضا رضایی تا به حال هر چه تلاش کرده تازه به نقطه شروع زندگی ورزشی‌اش رسیده و باید از این پس چندین برابر قبل زحمت بکشد تا موقعیت فعلی‌اش را تداوم ببخشد , به گزارش مشرق ، حضور دروازه‌بان سوم تیم استقلال درون چارچوب دروازه این تیم مقابل نساجی در چارچوب مسابقات هفته پنجم لیگ برتر ، بسیاری از اهالی فوتبال را به یاد زمانی انداخت که امیر قلعه نویی سرمربی وقت استقلال در فصل 83-1382 در حضور پرویز برومند و مسعود قاسمی به وحید طالب لو‌ی جوان در فصل سوم لیگ برتر بازی داد , به همین بهانه با دروازه‌بان اسبق استقلال که این روزها در شهر واشنگتن پایتخت امریکا مشغول تمرین دادن بازیکنان تیمش است به صحبت نشستیم .

وحید طالب لو از هر دری سخن گفت , او ابتدا درباره دروازه بانی علیرضا رضایی در ترکیب تیم استقلال با 21 سال سن ، سر خوردن حسینی در دیدار با فجر ، شرایط فعلی تیم استقلال و مدیریت جدید ان و در ادامه درباره بازی پیش رو مقابل گل گهر سیرجان سخن گفت و در خاتمه در مورد شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان در دور پایانی مقدماتی جام جهانی و حضور دراگان اسکوچیچ در راس کادر فنی تیم ملی حرف زد , گزیده صحبتهای وحید طالب لو : * من هم از بازی رضایی تعجب کردم * ریسک مجیدی جواب داد * حالا استقلال سه دروازه‌بان خوب دارد * شاید حسینی چون سر خورد نیمکت‌نشین شد * رضایی باید هیجانش را به تمرکزش تبدیل کند * بهترین یارگیری استقلال جذب اجرلو بود * در این سالها استقلال فقط حسابدار داشت نه مدیرعامل * فرهاد به بازیکنانش یاد بدهد حرفه ای فکر کنند * استقلال چه وقت بدی امتیاز از دست داد ! * قلعه نویی به گل گهر شخصیت لیگ برتری داد * بازی مقابل تیم قلعه نویی همیشه سخت است * مجیدی از نتیجه نساجی ناراضی بود وگرنه استقلال خوب بود * تیم ملی مهم است ، کی روش یا اسکوچیچ ندارد * اسکوچیچ خوب نتیجه گرفته ولی جام جهانی خیلی مهم است * مهمتر از سرمربی تیم ملی ، شادی مردم از نتایج فوتبال است حضور علیرضا رضایی در چارچوب دروازه استقلال مقابل نساجی ، طرفداران این تیم و اغلب انهایی که با شرایط ظهور شما در فوتبال باشگاهی ایران اشنایی داشتند را به یاد زمانی انداخت که 18 سال پیش امیر قلعه نویی چنین فرصتی را در اختیارتان قرار داد .

ان زمان در حضور برومند و قاسمی و این بار در حضور مظاهری و حسینی , نظرتان در این باره و البته شرایط این روزهای تیم استقلال چیست ؟ راستی مسابقات استقلال را دنبال می‌کنید ؟ اول باید بگویم که به رغم دوری از ایران ، هرچه از دوران حضورم در استقلال بیشتر می‌گذرد ظاهرا طرفداری‌ام از این تیم تقویت می‌شود , وقتی استقلال بازی دارد به ساعت شهری که من در ان زندگی می‌کنم حدود 6 یا 7 صبح از خواب بیدار میشوم و با دقت مسابقات استقلال را دنبال می‌کنم .

بنابراین خیلی خوب از شرایط این تیم و اتفاقات مربوط به ان خبر دارم , با این وجود از حضور علیرضا رضایی درون دروازه استقلال تعجب نکردید ؟ واقعیت این است که من هم مثل بقیه از این موضوع تعجب کردم و اصلا نمی‌دانم که چرا چنین تصمیمی گرفته شد , البته قطعا نمی‌دانم چه اتفاقاتی در این زمینه باعث شده که تصمیم کادرفنی این گونه باشد .

اما هر چه بوده باید به ان احترام گذاشت , نکته مهم این است با بازی که رضایی در دیدار مقابل نساجی انجام داد مشخص شد استقلال 3 دروازه‌بان خوب دارد , رضایی را چطور دیدید ؟ رضایی هنوز کار دارد .

او در ابتدای راه طولانی است که تازه شروع شده , در واقع هرچقدر تا امروز زحمت کشیده تا به اینجا برسد باید بداند برای ادامه این مسیر باید تلاشش را بیشتر کند و چند برابر قبل زحمت بکشد , هرچه تا به اینجا تلاش کرده مثل مقدمه کتابی بوده که از اینجا به بعد پیش رویش است .

درباره شکل بازی رضایی باید بگویم او تا حدی در جریان بازی هیجان داشت اما سعی می‌کرد با زبان بدنش یا همان بادی لنگوییج بگوید که ارامش دارد و می‌خواست این را به کادر فنی ، هواداران داخل استادیوم و بیننده تلویزیونی القا کند که من هیجانی ندارم , این خیلی خوب است ولی امیدوارم در صورت تداوم حضورش درون دروازه استقلال بتواند این انرژی را روی تمرکز بیشترش معطوف کند , درکل مشخص بود که اقا بهزاد ( غلامپور ) با رضایی خوب کار کرده است .

رضایی هم فیزیک مناسبی دارد و هم برای بازی اول چند موقعیت خوب را از حریف گرفت , امیدوارم این رقابت سالم بین سه دروازه‌بان استقلال تداوم داشته باشد , فکر می‌کنید چرا مجیدی چنین تصمیمی گرفته ؟ هر دلیلی داشته کار سختی بوده .

چون با وجود دو دروازه‌بان بزرگ چنین تصمیمی دشوار است , به هرحال شاید فرهاد مجیدی حسینی را به خاطر اشتباهی که در بازی مقابل فجر داشت بازی نداده است , جایی که پای سید سر خورد .

ممکن است در ان هوای بارانی و زمین لغزان این اتفاق برای هر دروازه بانی رخ بدهد , نباید فراموش کنیم که همین حسینی در خیلی از مسابقات استقلال را نجات داده است , از طرفی رشید مظاهری هم سال گذشته خیلی خوب کار کرد و این رقابت قطعا برای کادرفنی جذاب است .

بخش بعدی به روحیه و شرایط یک بازیکن برمی‌گردد که حتما یکی از این‌ها باعث شده تا فرهاد مجیدی رضایی را در این دیدار به میدان بفرستد , بیشتر بخوانید : پارسال دستم شکست امسال خدا دستم را گرفت / حالا می‌فهمم استقلال کجاست اوضاع و احوال استقلال در پایان هفته پنجم را چطور تحلیل می‌کنید ؟ حتما می‌دانید که استقلال این فصل با 11 بازیکن تازه وارد و 6 بازیکن خروجی لیگ را شروع کرد , با این همه تغییرات ، استقلال خوب بازی می‌کند ؟ تغییرات برای تیمی مثل استقلال همیشه باعث می‌شود تا هماهنگی کمی دیرتر ایجاد شود .

اما در واقع باید گفت مهمترین یا بهترین یارگیری استقلال تغییر مدیرعاملی بود , مدیر عاملی به استقلال امد که همه او را قبول دارند , رزومه قوی دارد و تا همین چند وقت پیش نیز کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال بود .

همیشه در این سالها همه ما می‌گفتیم استقلال مدیری می‌خواهد که تنش‌ها را کم کند در حالی که مدیران قبلی نه تنها تنش را از بین نمی‌بردند بلکه ان را بیشتر می‌کردند اما الان اقای اجرلو امده و در مهمترین اقداماتش کمپ ناصر حجازی و زمین تمرین استقلال را سر و سامان بخشیده , اینها یعنی کار مدیریتی و گرنه پول همیشه در این باشگاه امده و از جای دیگر خارج شده , اگر قرار بر پول خرج کردن است باشگاه حسابدار دارد ولی اینکه چطور پول هزینه شود خیلی مهم است .

شنیدم که پیشکسوتان استقلال به تازگی دور هم جمع شده بودند , این ایجاد اتحاد قطعا یکی از مهمترین کارهاست , دومین اتفاق مهم در استقلال این فصل عدم تغییر در کادر فنی و ثبات در نیمکت بود .

به هرحال مجیدی در سه سال گذشته به صورت موقتی روی نیمکت می‌نشست اما همین که این بار خودش استارت کار را زد خیلی خوب بود , درباره بازیکنان هم باید بگویم استقلال نفرات خوبی را از دست داد ولی در عوض نفرات خوبی را هم گرفت , در واقع یک ترکیب با تجربه و جوان همیشه برای یک تیم فوتبالی ترکیب ایده ال تر است .

چطور ؟ جوانان انگیزه دارند که خودی نشان بدهند و یاد بگیرند ، با تجربه‌ها هزم که تکلیفشان روشن است , دو بازیکن خارجی هم جذب استقلال شدند که با رزومه خوبی امدند ولی به هر حال هنوز اوایل حضورشان در استقلال است و البته نمایش بدی هم نداشتند ، ولی قطعا با گذشت زمان روز به روز بهتر هم می‌شوند , استقلال در دو بازی اخیر 4 امتیاز از دست .

این مشکلی برای تیم ایجاد نمی‌کند ؟ بله و چه وقت بدی ! واقعا حیف شد که این چهار امتیاز در دو بازی قبل از دست رفت ان هم در روزهایی که بقیه نتیجه نگرفتند , اوایل لیگ امتیازات خیلی حیاتی و مهم هستند و در پایان مسابقات ارزش انها مشخص می‌شود , کادر فنی استقلال باید تفکر قهرمانی را بین نفرات تیم جا بیندازد .

منظورتان از تفکر حرفه ای چیست ؟ به یاد دارم زمانی که در استقلال بودم هر زمان قرار بود در تورنمنتی شرکت کنیم حالا چه لیگ برتر بود ، چه جام حذفی و یا حتی یک تورنمنت چهارجانبه دوستانه ما فقط می‌رفتیم که اول شویم , برای نباختن وارد تورنمنت نمی‌شدیم , شاید هم می‌رفتیم و می‌باختیم ولی تفکرمان " نباختن " نبود بلکه برای اولی وارد می‌شدیم .

کادر فنی استقلال باید این موضوع را برای جوانان تیم جا بیاندازند تا در نهایت کارنامه قابل قبولی از خودشان برجای بگذارند , مربیان استقلال باید تفکر حرفه ای را برای جوان ترها شرح بدهند , باید از نظر اخلاقی مراقبشان باشند تا رفتار حرفه ای با هوادار ، رفتار حرفه ای با داور و رفتار حرفه ای با بازیکنان حریف را یاد بگیرند .

اینها ذاتی نیستند بلکه باید به انها اموخت , بازی با گل گهر سیرجان و تیم امیر قلعه نویی را چطور پیش بینی می‌کنید ؟ همواره بازی مقابل تیم هایی که امیر قلعه نویی سرمربی ان است سخت بوده و هست , گل گهر سال گذشته تازه به لیگ برتر امده بود و هنوز ان شخصیت که تلاش می‌کرد تا به لیگ دسته پایین تر نیافتد را با خودش همراه داشت .

تنها در اواخر فصل شخصیت برنده بودن و لیگ حرفه ای را متوجه شده بودند , اما حالا مشخص است که تفکرات امیر قلعه نویی کاملا در این تیم وارد شده و توانسته بازیکنان گل گهر را به شکل دیگری به لیگ برتر بیست و یکم بیاورد , حالا ان‌ها نه تنها به نیفتادن فکر نمی‌کنند بلکه دنبال کسب رتبه و مقام در خور توجهی هستند .

گرچه این تیم در سه بازی اخیر مساوی کرده ولی فکر می‌کنم گل گهر تیمی نیست که به سادگی به کسی امتیاز می‌دهد , ان هم استقلال , البته استقلال هم خیلی خوب بازی می‌کند .

ولی مجیدی از بازی اخر تیمش رضایت نداشت ؟ شاید فرهادمجیدی به لحاظ نتیجه ای این حرف را زده باشد , من هم شنیدم که گفت از بازی تیم راضی نبودم , اتفاقا بازی استقلال و نساجی فوق العاده جذاب بود و تا لحظه اخر شما احساس می‌کردید که هر لحظه ممکن است گلی بین دو تیم رد و بدل شود .

به نظرم بازی خوبی بود ولی به لحاظ نتیجه چیزی نبود که مجیدی انتظارش را داشت , طبیعی است چون هنوز بازیکنان استقلال شناخت لازم را از هم ندارند اما رفته رفته این اگاهی و شناخت بیشتر می‌شود و مطمئن هستم مقابل گل گهر یک بازی زیبا را از این تیم شاهد خواهیم بود , اوضاع تیم ملی پس از برد مقابل سوریه را چطور می‌بینید ؟ خبر دارید که همچنان عده ای معتقدند این تیم ملی به واسطه بازیکنان که شاگرد کی روش بودند نتیجه می‌گیرد و همان گروه ، اسکوچیچ را در حد تیم ملی ایران نمی‌دانند ؟ من خیلی وارد این قضایا نمی‌شوم .

کی روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد ، ما طرفدار تیم ملی هستیم و هر کسی در راس باشد برای ما قابل احترام است , فعلا که از نظر نتیجه‌گیری تیم ملی خوب کار کرده است , از طرفی اسکوچیچ در تیم ملی تنها نیست .

وحیدهاشمیان هم او را همراهی می‌کند که تمام مدارج مربیگری را در المان سپری کرده و خودش از ملی پوشان با سابقه ایران است , کنار او کریم باقری هم حضور دارد که قطعا می‌تواند کمک حال اسکوچیچ باشد , شنیدم این اواخر اصغر قربانعلی‌پور هم به عنوان بدنساز به مجموعه اضافه شده که مشخص می‌کند کادر فعلی ، کادر بدی نیست .

ولی باید دید در اینده چه اتفاقی خواهد افتاد و برای جام جهانی چه تصمیماتی در نظر گرفته خواهد شد و این خیلی مهم است , در رابطه با صعود به جام جهانی ، من هم فکر می‌کنم ما 99 درصد راه را رفته‌ایم و انشاالله با یک برد دیگر صعودمان قطعی می‌شود , فارغ از همه این مسائل شخصا خوشحالم در این روزهایی که خبر خوب در کشورمان کم است لااقل تیم ملی هرازگاهی دل مردم را شاد می‌کند .

منبع : روزنامه خبر ورزشی عضویت در کانال تلگرام خبربان منبع : مشرق کلیدواژه : بازار خودرو وحید طالبلو فرهاد مجیدی استقلال تیم ملی دراگان اسکوچیچ امیر قلعه نویی علیرضا رضایی تیم استقلال دروازه‌بان خیلی خوب کادر فنی لیگ برتر تیم ملی حرفه ای کی روش گل گهر درخواست حذف خبر : « خبربان » یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www,mashreghnews,ir دریافت کرده است ، لذا منبع این خبر ، وبسایت « مشرق » بوده و سایت « خبربان » مسئولیتی در قبال محتوای ان ندارد .

چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید ، کد 33753924 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید , لطفا در صورتی که در مورد این خبر ، نظر یا سئوالی دارید ، با منبع خبر ( اینجا ) ارتباط برقرار نمایید , با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت « خبربان » مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی ، صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر ، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .

حکم اعدام ارمان عبدالعالی اجرا شد / سحرگاه امروز قاتل 5 میلیارد تومان دیه را پذیرفت تا قصاص نشود پخش زنده قرعه کشی فروش فوق العاده 7 محصول گروه خودروسازی سایپا بیمه عمر مستمری بگیران تامین اجتماعی 8 میلیون تومان شد بررسی طرح سامان‌دهی بازار خودرو به هفته بعد موکول شد خبر بعدی : محسن رضایی وارد بندرعباس شد محسن رضایی به منظور بررسی اخرین وضعیت مناطق زلزله زده هرمزگان ، شرکت در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و بازدید از بندرشهید رجایی به هرمزگان سفر کرده است , شرکت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و بازدید از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و مجتمع کشتی‌سازی از دیگر برنامه‌های محسن رضایی در سفر به بندرعباس است ,/ مهر.
شهر واشنگتن پایتخت امریکا کمپ ناصر حجازی المان کشور ایران بندرعباس هرمزگان بندرشهید رجایی امریکا استقلالی مشرق تیم استقلال نساجی گل گهر سیرجان استقلال گهر تیم قلعه نویی فوتبال باشگاهی ایران ایران کادر فنی استقلال گهر سیرجان سوریه تیم ملی ایران تیم ملی حرفه ای کی روش گل گهر گروه خودروسازی سایپا بیمه شورای برنامه ریزی و توسعه استان پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اسکوچیچ علیرضا رضایی امیر قلعه نویی پرویز برومند مسعود قاسمی وحید طالب لو ی جوان وحید طالب لو حسینی دراگان اسکوچیچ رضایی مجیدی اجرلو قلعه نویی کی روش برومند قاسمی مظاهری اقا بهزاد غلامپور فرهاد مجیدی حسینی رشید مظاهری فرهاد مجیدی رضایی مدیری اقای اجرلو فرهادمجیدی وحیدهاشمیان کریم باقری اصغر قربانعلی پور وحید طالبلو فرهاد مجیدی استقلال ارمان عبدالعالی محسن رضایی اسبق استقلال سرمربی وقت استقلال مدیرعامل فرهاد ریاست فدراسیون فوتبال هفته پنجم لیگ برتر فجر جام جهانی لیگ برتر جام حذفی لیگ برتر بیست