پرهیز از بخشی‌نگری با اولویت دادن به منافع ملی در تنظیم بودجه

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۲:۲۱:۳۶


به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، اصلاح ساختار بودجه به یکی از مهمترین عناصر گفتمان اقتصادی کشور در چند سال اخیر ، به ویژه در استانه تدوین بودجه 1401 در دولت سیزدهم تبدیل شده است , این مهم ، مواردی همچون اصلاح ساختار بودجه ریزی ، اصلاح ساختار شرکت‌های دولتی ، اصلاح سیاست‌های حمایت و نظام تامین اجتماعی و اصلاح ساختار تعهدات و بدهی‌های دولت ، اصلاح نظام مالیاتی ، ساماندهی یارانه‌های انرژی ، اصلاح نظام مالی نفت و گاز و اصلاح چگونگی مدیریت بر دارایی‌های دولت را در بر می‌گیرد , مهمترین لازمه اصلاح ساختار بودجه ترجیح یافتن منافع ملی بر منافع گروهی ، منطقه ای و بخشی است .

اهمیت این موضوع درحدی است که رییس جمهوری خواستار پرهیز از بخشی‌نگری و چانه زنی در تدوین بودجه سالیانه و توجه به منافع ملی ، رعایت عدالت و امایش سرزمینی شده است , ایت الله « سید ابراهیم رییسی » چندی پیش در نشست شورای اداری استان « خراسان جنوبی » با تاکید بر این موضوع ، تصریح کرد : توزیع منابع باید در کشور به صورت عادلانه انجام شود و بهترین راه برای توزیع عادلانه منابع این است که بودجه ریزی براساس امایش سرزمینی صورت گیرد , جلوگیری از بخشی‌نگری با همگرایی دولت و مجلس بر اساس قانون ، لایحه بودجه از سوی دولت تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود تا با تصویب نمایندگان به قانون تبدیل شود .

در عمل بودجه ، حاصل همکاری و همگرایی دو قوه مقننه و مجریه است , نمایندگان مجلس باید درامدهای اعلام شده از سوی دولت را مد نظر قرار داده و هزینه‌ها را بر اساس ان تعیین کنند , تراز عملیاتی بودجه ، امر مهمی است و نباید اجازه کسری بودجه داده شود .

با این حال تجربه نشان داده است که هرچند قانون می‌گوید اختیار مجلس ، تغییر بودجه در محدوده حفظ تراز بودجه است ، اما در عمل ، هزینه‌ها در فرایند تصویب در مجلس با رشد مواجه می‌شوند و نمایندگان برای حفظ تراز بودجه ، درامدها را بیش از انچه در عمل هست براورد می‌کنند , برخی نمایندگان مجلس تمایل دارند در تقسیم بودجه حوزه انتخابیه و منافع شهر و روستاهای ان را به مصالح و منافع ملی ترجیح دهند , بدین ترتیب نوعی بخشی‌نگری از این نظر به وجود می‌اید .

این موضوع مختص به ایران نیست و در بسیاری از کشورها وجود دارد , تجربه کشورهای دیگر نشان می‌دهد که به طور کلی نمایندگان مجلس و قوه مقننه گرایش به افزایش مخارج ، بالا بردن معافیت‌های مالیاتی و کاهش درامدهای مالیاتی دولت دارند و کمتر تن به بودجه انقباضی می‌دهند , نتیجه چنین گرایشی بدون شک کسری بودجه و منفی شدن تراز عملیاتی است .

اهمیت این موضوع تا انجایی است که برخی از صاحبنظران معتقدند که با توجه به نظام حقوقی کشور ، در وهله نخست باید حدود اختیارات مجلس در تغییر لوایح دولت در ایین نامه داخلی مجلس بازتعریف شود و در گام دوم ، فرایند تهیه و تنظیم بودجه به روال جدیدی انجام شود , بنابراین هماهنگی و هم افزایی نهادی بین مجلس و دولت از ضرورت‌های دور کردن نظام بودجه کشور از انواع اسیب‌های ممکن است , در واقع ، مطابق با دیدگاه کارشناسان به میزانی که تعامل سازنده میان قوا بیشتر باشد و همکاری‌های نهادی در ساختار سیاسی افزایش یابد ، همگرایی بیشتری در کلیت ساختار سیاسی قابل تصور است که روند تحقق اهداف نظام سیاسی و از جمله اهداف نظام بودجه کشور را تسهیل می‌کند .

سند ملی امایش سرزمین ، مبنای کار باشد در این رابطه « البرت بغزیان »، استاد دانشگاه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت : نباید بودجه‌نویسی و بودجه ریزی کشور به امری سیاسی تبدیل شود , در زمان تهیه و تدوین بودجه باید فقط منافع ملی و نه منافع بخشی فلان شهر یا شهرستان در نظر گرفته شود , هرچند درست است که نمایندگان مجلس باید حوزه‌های انتخابیه خود را در نظر بگیرند اما خواسته نمایندگان باید بر اساس ظرفیت‌های حوزه‌های انتخابیه باشد .

هر منطقه ای دارای امکانات و ظرقیت‌های خاص خود در بخش کشاورزی ، صنعت ، معدن ، خدمات و غیره است که باید در تهیه و اجرای طرح‌های مختلف مورد توجه جدی قرار گیرد , بغزیان با اشاره به اهمیت امایش سرزمین اظهار داشت : این سند باید مبنای کار قرار گیرد , امایش سرزمین یک لایه از برنامه ریزی است و بدون ان لایه‌های دیگر به درستی پیش نخواهد رفت .

ما باید در مرحله نخست بر اساس یک نظام اقتصادسنجی کلان عمل و با شبیه‌سازی شرایط اقتصادی کشور سهم هر بخش ( صنعت ، کشاورزی ، خدمات و غیره ) را تعیین کنیم , سپس در لایه ای از این برنامه ریزی ، طبق سند ملی امایش سرزمین استعدادهای هر استان را تعیین و بر اساس ان عمل کنیم , وی افزود : البته این موضوع جدید نیست و همیشه در محافل سیاسی و علمی بر اهمیت امایش سرزمین و توسعه عادلانه منطقه ای تاکید شده است .

با این حال ضروری است که کمیسیون‌های مختلف در مجلس شورای اسلامی هنگام تدوین بودجه منافع ملی را در نظر بگیرند , همه نمایندگان باید منافع ملی را بر منافع بخش خود ترجیح بدهند , در سال‌های گذشته ، نتیجه چانه زنی و کشاکش‌های بین بخشی و بین منطقه ای در فرایند تهیه و تدوین بودجه ، تعریف و اجرای پروژه هایی بوده است که هیچ تناسبی با ظرفیت‌ها و نیازهای منطقه ای ندارد .

بدین ترتیب بخشی‌نگری به تجربه ای ناموزون از توسعه منجر شده است که پیامدهایی همچون تشدید فقر و مهاجرت و به دنبال ان گسترش انواع مسائل و اسیب‌های اجتماعی ، زیست محیطی و غیره در برخی از نقاط کشور را در بر داشته است , از این رو از مدیران گرفته تا کارشناسان مختلف اقتصادی ، محیط زیستی ، اجتماعی و غیره بر این باورند که سند ملی امایش سرزمین مهمترین راه جلوگیری از بخشی‌نگری است , هم اکنون این سند اماده است .

مطالعات تدوین سند ملی امایش سرزمین توسط مرکز توسعه و اینده‌نگری سازمان برنامه و بودجه کشور در حدود سه سال انجام شد و در اسفندماه سال 99 به تصویب شورای عالی امایش سرزمین رسید , این سند مورد تاکید دولت سیزدهم است و انتظار می‌رود که بودجه سال اینده بر اساس ان تنظیم شود , شرایط کنونی اقتصادی کشور به گونه ای است که چاره ای جز رفتن به سوی اجرای سند ملی امایش سرزمین نیست .

کمبود اب ، مشکلات محیط زیستی ، بیکاری ، مهاجرت و مواردی از این دست فراتر از یک استان و یا منطقه خاص بوده و به مسائلی ملی تبدیل شده‌اند , برچسب‌ها مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سازمان برنامه و بودجه برنامه توسعه عضویت در کانال تلگرام خبربان منبع : ایرنا کلیدواژه : مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سازمان برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سازمان برنامه و بودجه برنامه توسعه سند ملی امایش سرزمین نمایندگان مجلس اصلاح ساختار بخشی‌نگری تدوین بودجه منافع ملی منطقه ای بر اساس درخواست حذف خبر : « خبربان » یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www,irna.

ir دریافت کرده است ، لذا منبع این خبر ، وبسایت « ایرنا » بوده و سایت « خبربان » مسئولیتی در قبال محتوای ان ندارد , چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید ، کد 33751809 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید , لطفا در صورتی که در مورد این خبر ، نظر یا سئوالی دارید ، با منبع خبر ( اینجا ) ارتباط برقرار نمایید .

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت « خبربان » مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی ، صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر ، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است , حکم اعدام ارمان عبدالعالی اجرا شد / سحرگاه امروز قاتل 5 میلیارد تومان دیه را پذیرفت تا قصاص نشود پخش زنده قرعه کشی فروش فوق العاده 7 محصول گروه خودروسازی سایپا بیمه عمر مستمری بگیران تامین اجتماعی 8 میلیون تومان شد بررسی طرح سامان‌دهی بازار خودرو به هفته بعد موکول شد خبر بعدی : عبداللهی : زورمان به داوری نمی‌رسد / قرار است بخشی از پول‌ها تا فردا واریز شود مربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت : اگر فحاشی می‌کنند داوری نکنید ، فوتبال همین است , خبرگزاری میزان - حمید عبداللهی ، مربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل مس رفسنجان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال اظهاراتی داشت که گزیده انرا در زیر می‌خوانید .

* روند رو به بهبود را شروع کردیم , اخرین تیمی بودیم که شروع به تمرین کردیم و در مدت کمی باید بدنسازی و تاکتیکی را انجام می‌دادیم , از نتیجه راضی نیستیم و خیلی مواقع هم نتایج دست ما نبوده است .

* از هفته قبل تکمیل شدیم و مطمئن باشید از لحاظ فنی روز‌های خوبی را خواهیم داشت و به مردم مسجد سلیمان می‌گویم اگر حمایت کنند ، نتایج بهتری می‌گیریم , * به همت مسئولین شهری باعث شد که یک مقدار از مشکلات حل شده و قرار است بخشی از پول‌ها تا فردا واریز شود , در سوی مقابل مس دو ماه قبل از ما شروع کرده و ردیف بودجه‌اش هم مشخص است و یک تیم متمول از لحاظ مالی و بازیکن است .

دو بازیکن عمانی را گرفته و قدرتمند است , * اینکه چرا نتیجه نمی‌گیریم ، ما هم نمی‌دانیم , در بازی با الومینیوم به ضرر ما پنالتی گرفتند و همان صحنه را برای ما امروز نمی‌گیرند .

ما زورمان به داوری نمی‌رسد , داور به کنار ، اما گلایه ما از کمیته داوران و فدراسیون فوتبال است , سیستم معیوب است و داوران خودشان هم گفتند .

معلوم است که با این شرایط به کادرفنی و هواداران فشار می‌اید , * در موقعیت گل زدن ما کمک داور پرچم می‌زند که به من فحاشی می‌کنند , اگر فحاشی می‌کنند داوری نکنید ، فوتبال همین است .

ریتم بازی را کمک داور خواباند و بازی قبلی هم 3 امتیاز را از ما گرفت , امار بگیرید که وحید کاظمی در 20 بازی اخیر چطور سوت زده است , * هاشمی نسب را هم ببینید .

فشار تیم ما را گرفت , قرار نیست تیمی که پول و بضاعت ندارد ، حقش را ندهند ، این واقعا بی وجدانی است , ما هر روز کار می‌کنیم ، اما اینطور اتفاقات رخ می‌دهد .

واقعا زشت است , کمیته داوران ایراد دارد ، پس چه زمانی می‌خواهید درست کنید , شاید درست کردن این است که فقط ما را جریمه کنید .

* مربی فحش بخورد و سکته کند ، ایراد ندارد ، اما داور نه , زد و بند زیاد است و همه هم می‌دانند , ما از نظر فنی نباختیم و از بچه‌ها راضی هستیم ، اما دیگر با داور و کمک داور نمی‌توانیم بجنگیم .

* بازی سال گذشته سایپا و پیکان بازی را وقفه انداختند و داور پس از دیدن صحنه پنالتی را برگرداند , به داور گفتیم که فیلم را ببیند که اشتباه کرده است , این اشتباهات سریالی است .

می‌دانید سرمربی ما را چرا اخراج کردند ؟ او گفت کمک شما ویبره زده ، اما توجهی نکردید ، پس از این اتفاق کمالوند را اخراج کرد , * ممکن است یک باشگاه با یک باخت بودجه 200 میلیاردی‌اش زیر سوال برود به خاطر همین خیلی کار‌ها می‌کنند , در مجموع ما از داور شکایتی نداریم ، اما کمک داور ایراد داشت .

* فکر می‌کنم var را به صورت عمدی به ایران نمی‌اوردند تا هر کاری می‌خواهند بکنند , بازیکن مس حمل توپ کرد ، اما داور نگرفت , سرمربی بودن در ایران واقعا مسئولیت سنگینی است ، چون همه کار‌ها را باید خودش انجام دهد .

بیشتر بخوانید : سپاهان با پیروزی مقابل فجر صدرنشین شد / پیروزی تراکتور برابر پدیده و تساوی پرگل نساجی و پیکان انتهای پیام / برچسب‌ها : نفت مسجد سلیمان فراز کمالوند.