طر ح هایی برای سامان دادن به اوضاع شهرتهران / سرانجام تبدیل وضعیت و استخدام در شهرداری

۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۳:۱۲:۰۱


خبرگزاری فارس گروه شهری : انتخابات شورای ششم شهر و روستا 28 خرداد سال جاری برگزار شد , این انتخابات همزمان با انتخابات ریاست جمهوری بود و مردم تهران با رای قاطع به لیست شورای ائتلاف انقلاب اسلامی به فعالیت 21 نفر در لیست رای قاطع و مثبت دادند , فعالیت شورای شهر ششمی‌ها در پایتخت تقریبا از نیمه مرداد اغاز شد و مهم‌ترین اولویت انها که انتخاب شهردار بود نیز انجام گرفت .

اعضای شورای ششم در دومین جلسه خود « علیرضا زاکانی » را با 18 رای از مجموع 21 رای ، به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند , پس از یک ماه حکم علیرضا زاکانی توسط وزیر کشور دولت رییسی ابلاغ شد و 11 شهریور به صورت رسمی کار خود را در شهرداری تهران اغاز کرد و مدیریت شهری جدید شامل شهرداری و شورا برنامه‌های خود را مدتی است که شروع کرده‌اند , درباره موضوعات مختلف در شهر تهران از جمله گردشگری پایتخت و برنامه‌های شورا در این زمینه ، مشکلات کارکنان برج میلاد ، اهش تعداد جلسات صحن شورا و تبدیل ان به هم اندیشی ، برنامه شورای ششم جهت حمایت از سمن‌ها و گروه‌های جهادی ، سرانجام استخدام ، جذب نیرو و تبدیل وضعیت در شهرداری ، الودگی هوای تهران ، توسعه حمل و نقل عمومی و .

,, با سید احمد علوی ، عضو شورای شهر تهران ، رییس کمیته گردشگری شورا و رییس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد در شورا به بحث و گفت وگو نشستیم که جزییات ان به شرح ذیل است .

هیچ کارفرمایی راضی به تاخیر افتادن دستمزد کارکنان خود نیست / دغدغه رفاه تمام کارمندان و کارکنان را داریم کارکنان برج میلاد به دلیل پرداخت نشدن مطالباتشان درخواست پیگیری از اعضای شورای شهر دارند در این زمینه شورا چگونه ورود یافته و چه اقدامی انجام شده است ؟ با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی موجود در کشور و تورمی که در 8 سال گذشته شاهد بودیم ، شایسته نیست که حقوق و دستمزد کارمندان و کارکنان یک بخش یا واحد به تاخیر بیفتد , متاسفانه این اتفاق در تعدادی از کارخانه‌ها و شرکت‌ها و حتی شهرداری‌های سراسر کشور رخ می‌دهد و کارکنان انها برای چندین ماه حقوق و دستمزد دریافت نکرده‌اند , البته فراموش نکنیم که مشکلات مالی مسبب این اتفاقات است و هیچ کارفرمایی راضی به تاخیر افتادن دستمزد کارکنان خود نیست .

این اتفاق در برج میلاد هم رخ داد و مشکلات مالی مانع پرداخت دستمزد کارکنان شد , توجه داشته باشید که مطابق ایین نامه‌ها و قوانین برج میلاد از نظر تامین منابع تقریبا مستقل است و از انجایی که درامد برج میلاد به گردشگر و حضور شهروندان وابسته است ، طی 2 سال گذشته که کرونا کسب و کارهای زیادی را مختل کرد ، درامد برج میلاد نیز کاهش داشت و همین امر سبب شد تا نتواند به تعهداتش عمل کند , البته همکاران ما در شورای شهر و شهرداری تهران دغدغه رفاه تمام کارمندان و کارکنان زیر مجموعه مدیریت شهری را دارند و برای تکرار نشدن این موضوع تمام تلاش خود را به کار خواهند بست .

شناسایی پروژه‌های نیمه تمام گردشگری تهران / اصلی‌ترین برنامه‌های کمیته گردشگری در حوزه گردشگری پایتخت چه برنامه جامع به صورت کوتاه و بلند مدت مد نظر شورا هست و ایا شهروندان شاهد تغییراتی ملموس خواهند بود ؟ یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های کمیته گردشگری این دوره شورای شهر ، شناسایی پروژه‌های نیمه تمام ، در حال انجام و یا معطل مانده حوزه شهری در موضوع میراث فرهنگی و گردشگری تهران است که با پیگیری ، تمام سعی خود را می‌کنیم تا به انجام برسند و مورد بهره برداری قرار گیرند , پیگیری احیاء و معرفی جاذبه‌ها و پتانسیل‌های گردشگری و دیدنی تهران با بهره‌گیری از نرم افزارهای تخصصی این عرصه ، به عنوان راهنمای تهرانگردی توسط مجموعه‌های مربوطه در شهرداری تهران از برنامه‌های کوتاه مدت و جاری این کمیته است , همچنین توجه ویژه به مقوله زیباسازی شهری و مرمت و نگهداری میراث فرهنگی ، خانه مشاهیر ، موزه‌ها ، کاخ‌ها و سایر بناهای دارای ارزش تاریخی و فرهنگی از دیگر برنامه‌های مدنظر برای شهر تهران بعنوان یک شهر هدف گردشگری محسوب می‌شود .

افزایش تولید ناخالص داخلی ، جذب سرمایه خارجی ، کاهش بیکاری ، کاهش فقر و کمک به توزیع درامد از جمله مزایای اقتصادی رونق گردشگری شهری به شمار می‌رود و توجه به این موضوعات در رفع و کاهش مشکلات بسیار حائز اهمیت است , نرخ بلیت موزه‌های شهرداری یکپارچه می‌شود / کسب درامد پایدار از صنعت گردشگری یکپارچه کردن تابلوی راهنمای بناهای گردشگری ، یکپارچه کردن نرخ بلیت موزه‌های شهرداری تهران از جمله دیگر اقداماتی است که باید در حوزه شورای شهر و مدیریت شهری تهران در این دوره پیگیری و تصویب شود تا بتوان به کسب درامد پایدار از صنعت گردشگری ، دست یافت , در موضوع جلسات صحن علنی شورای شهر کیفیت مهم تر از کمیت است ایا موافق کاهش تعداد جلسات صحن شورا و تبدیل ان به هم اندیشی هستید ؟ من به شخصه معتقدم که کیفیت مهم تر از کمیت است .

نمی‌گویم جلسات کاهش یا افزایش پیدا کند ، بلکه می‌گویم بهتر است کیفیت مطالب مطرح شده در جلسات غنی شود , تصور نمی‌کنم که بنای همکاران ما در شورا کاهش تعداد جلسات باشد بلکه در ابتدای امر تلاش شده تا وقت بیشتری را برای اماده‌سازی طرح‌ها بگذارند و کمیته‌های تخصصی بیشتر و بهتر روی طرح‌ها و لوایح کار کنند , اولویت اماده‌سازی طرح‌های مختلف برای سامان دادن به اوضاع شهر است طبیعتا زمانی که طرح یا لایحه قوی جهت بررسی در صحن وجود نداشته باشد ، تشکیل جلسات ان کیفیت لازم را نخواهد داشت .

بنابراین اولویت اکنون اماده‌سازی طرح‌های مختلف برای سامان دادن به اوضاع شهر است , البته که هر زمان لازم باشد روزهای یکشنبه نیز جلسات به صورت علنی برگزار خواهند شد , احیا اداره کل ایثارگران شهرداری تهران پیگیری‌های شما درباره وضعیت ایثارگران در شهرداری تهران به کجا رسید و چه اقداماتی تاکنون انجام گرفته است ؟ ببینید ، فرایند تبدیل وضعیت ایثارگران در شهرداری تهران به کندی پیش می‌رود و در تلاش هستیم این موضوع را پیگیری کنیم ، شورای اسلامی شهر تهران به دنبال رسیدگی به وضعیت ایثارگران و خانواده شهدا در شهرداری تهران است .

یکی از اتفاقاتی که می‌تواند در شورای اسلامی شهر تهران رخ دهد تشکیل یک ساختار موقت است که به دنبال تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در شهرداری تهران باشد و بتواند وضعیت خانواده شهدا را در دستور کار خود قرار دهد , یکی از موضوعات دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرد احیا اداره کل ایثارگران شهرداری تهران است که شورای اسلامی شهر تهران پیگیر این موضوع نیز خواهد بود , تبدیل وضعیت و استخدام با رفع ایرادات به زودی انجام خواهد شد / نمی‌گذاریم حق کارکنان زایل شود سرانجام استخدام ، جذب نیرو و تبدیل وضعیت در شهرداری به کجا رسید ؟ یکی از دغدغه‌های اصلی ما وضعیت معیشت و رفاه کارکنان شهرداری تهران است .

حتما در جریان هستید که در روزهای اخر فعالیت شورای پنجم تصمیماتی در خصوص تبدیل وضعیت و استخدام کارکنان گرفته شد که ایراداتی به ان وارد بود و با تلاش اعضای شورای ششم متوقف شد , از همین جا خدمت شما عرض می‌کنم که این تبدیل وضعیت و استخدام با رفع ایرادات به زودی انجام خواهد شد و همکاران ما در شهرداری تهران نگران وضعیت قراردادهای خود نباشند , تمام سعی ما بر این است که بهترین تصمیمات برای کارکنان گرفته شود و نخواهیم گذاشت حق انها زایل شود .

حمایت شورای ششم از سمن‌ها / جلب و هدایت مشارکت تشکل‌های مردمی به سمت اقدامات و فعالیت‌های جهادی شما به عنوان رییس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد در شورا چه برنامه هایی برای سمن‌ها در دستور کار دارید و ایا اقدام ویژه ای قرار است برای گروه‌های جهادی انجام دهید ؟ ما بر مبنای اسناد بالادستی و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران برای ستاد سمن‌های شهر تهران در مدیریت شهری سه اولویت قائل هستیم اول ارائه خدمات و امکانات و حمایت‌ها به تشکل‌های مردمی و گروه‌های جهادی جهت افزایش توان انها ، دوم تسهیل ارتباطات و تعاملات تشکل‌های مردمی و گروه‌های جهادی با بخش‌های مختلف مدیریت شهری و دقت در شکل‌گیری صحیح مشارکت اجتماعی در بخش‌های مختلف مدیریت شهری و سوم ایجاد بسترهایی برای مشارکت و کمک تشکل‌های مردمی و گروه‌های جهادی در اداره شهر تهران همچنین برای تحقق این اولویت‌ها نیز 3 راهبرد را در دستور کار قرار داده‌ایم , این 3 اولویت شامل ارتقاء فعالیت‌های جاری و اقدامات سابق ؛ به معنای عدم توقف فعالیت‌های جاری به بهانه تغییر دوره که از مقدمات توسعه فعالیت‌ها است و پس از ان ارتقاء سطح برنامه‌های جاری ، دوم جلب و هدایت مشارکت تشکل‌های مردمی به سمت اقدامات و فعالیت‌های جهادی ، به معنای گسترش سطح ، دامنه و میزان فعالیت‌های سمن‌ها به حد توان و فعالسازی همه ظرفیت‌های موجود و همچنین حمایت از گروه‌ها وتشکل‌های جهادی و سوم محله محوری ، به معنای هدایت توان ، ظرفیت و تخصص تشکل‌های مردمی به سمت مسائل و مشکلات پیش روی شهروندان در سطح محلات شهر تهران است , در مجموع امیدواریم اقدامات و برنامه‌های ما در ستاد سمن‌ها بتواند محقق کننده یک دوره جهادی برای مشارکت و فعالیت سمن‌ها و گروه‌های جهادی در سطح شهر تهران باشد .

وضعیت کنونی هوای تهران حاصل عملکرد سال‌های گذشته است / با اقدامات فوری نمیتوان جلوی الودگی هوا را گرفت الودگی هوای تهران همزمان با اغاز پاییز دوباره دردسرساز شده و ذرات معلق دوباره در حال جولان است نظر و راهکار شما جهت مقابله با این موضوع که رفع و کاهش ان از مطالبات شهروندان تهران است ، چیست ؟ تهران سال‌ها است که گرفتار معضل الودگی هوا شده است و بر اساس نظرسنجی هایی که بارها انجام گرفته در کنار موضوع ترافیک ، رفع این مشکل هم از مطالبات شهروندان تهران محسوب می‌شود , در مورد الودگی هوا باید ابتدا این مطلب را در نظر بگیریم که وضعیت کنونی حاصل عملکرد سالهای گذشته است و ما انتظار چنین اتفاقی را داشتیم , شما ببینید که در چند سال گذشته چه تعداد اتوبوس برای تهران خریداری شده است ؟ چه تعداد واگن مترو به ناوگان ما افزوده شده است ؟ عددها بسیار ناچیز است ، حالا یا مشکلات مالی بوده یا اولویت‌های دوستان چیز دیگری بوده است .

هر چه بوده سبب شده تا امروز در ابتدای پاییز چنین شرایطی داشته باشیم یا در تابستان تنها یک روز هوا در تهران پاک باشد , برای کنترل و کاهش الودگی هوا کار بسیار است و با اقدامات فوری نمی‌توان جلوی الودگی هوا را گرفت , سال‌های گذشته و قبل از کرونا که مردم را تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی وضعیت هوا مناسب نبود چه برسد به اکنون که توصیه پزشکان و مسئولان مبارزه با کرونا استفاده کمتر از حمل و نقل عمومی است .

طبیعتا با واکسیناسیون و لغو دورکاری‌ها شاهد افزوده شدن به ترافیک نیز خواهیم بود , دور تا دور تهران را کارخانه‌های الاینده مختلف احاطه کرده / منع تردد شبانه از الودگی هوا نکاست از طرف دیگر در سال‌های گذشته دورتا دور تهران را کارخانه‌های مختلف احاطه کردن وضعیت الایندگی این کارخانه‌ها به حدی است که حتی در زمستان سال گذشته که منع تردد شبانه اعمال می‌شد نیز از الودگی هوا کاسته نشد , راهکار ابتدایی اگرچه بازدهی فوری نخواهد داشت ، توسعه حمل و نقل عمومی و اضافه کردن واگن مترو است .

ما باید بتوانید از 100 درصد ظرفیت خطوط مترو و حمل مسافر استفاده کنیم که متاسفانه اکنون این مقدار خیلی کمتر است , قدم بعدی خریداری اتوبوس هایی با الایندگی کم و نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوسرانی است , بسیاری از اتوبوس هایی که در زمان شهرداری دکتر قالیباف خریداری شده بود فرسوده شدن و نیاز به جایگزین دارند .

از طرفی تعداد اتوبوس‌ها کم است و باید اضافه شود , خب همه این اقدامات هزینه بر است و نیاز به منابع مالی دارد , مجلس و دولت قول همکاری دادند و امیدواریم زودتر منابع تخصیص پیدا کند .

انتهای پیام / عضویت در کانال تلگرام خبربان منبع : فارس کلیدواژه : عضو شورای شهر تهران انتصابات در شهرداری گردشگری جلسات صحن شورا الودگی هوا شورای اسلامی شهر تهران تبدیل وضعیت و استخدام شهرداری تهران وضعیت ایثارگران گروه‌های جهادی حمل و نقل عمومی تشکل‌های مردمی مدیریت شهری کارخانه‌ها الودگی هوا برج میلاد سال گذشته فعالیت‌ها شورای ششم شورای شهر طرح‌ها سال‌ها سمن ها درخواست حذف خبر : « خبربان » یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www,farsnews,ir دریافت کرده است ، لذا منبع این خبر ، وبسایت « فارس » بوده و سایت « خبربان » مسئولیتی در قبال محتوای ان ندارد .

چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید ، کد 33347710 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید , لطفا در صورتی که در مورد این خبر ، نظر یا سئوالی دارید ، با منبع خبر ( اینجا ) ارتباط برقرار نمایید , با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت « خبربان » مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی ، صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر ، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .

نخست وزیر عراق : معاون ابوبکر البغدادی طی عملیاتی برون مرزی دستگیر شد وضعیت سبد سهام عدالت در 18 مهر از کجا بفهمیم ریه هایمان درگیر کرونا شده است ؟ شرایط و زمان دریافت وام 350 میلیونی خرید مسکن + جزییات زمان اغاز کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها مشخص شد / اغاز اموزش حضوری کارشناسی‌ها از 15 ابان خبر بعدی : جزییاتی از طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان طبق طرح در دستور بررسی مجلس ، کلیه معلمان حق التدریس ، نیرو‌های دارای شناسه نیروی انسانی و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان ، پس از طی دوره اموزشی در دانشگاه فرهنگیان و قبولی در ازمون پایان دوره حداکثر تا پایان سال 1404 هجری شمسی استخدام رسمی می‌شوند , خبرگزاری میزان - فارس نوشت : اخیرا طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است که با تصویب نهایی ان کلیه معلمان حق التدریس ، معلمان مدارس زیر ترم ، نیرو‌های دارای شناسه نیروی انسانی ( کد پرسنلی ) و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان ، مربیان پیش دبستانی غیردولتی ، نیرو‌های خرید خدمات ( برون سپار در هنرستان‌ها )، اموزش دهندگان نهضت سواد اموزی و نیرو‌های خرید خدمات اموزشی که از تاریخ 1391/1/1 تا 1399/7/1 به صورت مستقیم با اموزش و پرورش و یا شرکت‌های عمومی و خصوصی ( معرفی شده توسط اموزش و پرورش ) و یا هیات امنای مدرسه بصورت مستمر یا غیر مستمر قرارداد داشته و حقوق و مزایای خود را از انان دریافت کرده‌اند ، در هر گروه با اولویت میزان سابقه همکاری ، پس از طی دوره اموزشی در دانشگاه فرهنگیان و قبولی در ازمون پایان دوره حداکثر تا پایان سال 1404 هجری شمسی استخدام رسمی می‌شوند , متن این طرح به شرح زیر است : مقدمه ( دلایل توجیهی ): قانون در مورد نحوه به کارگیری نیرو‌های نیل سکوت مانده است .

با توجه به همکاری ، تب تجربه و مهارت کافی این گروه‌ها در مدارس مناطق محروم و صعب العبور کشور که با تعلق کم‌ترین مزایا و محمدم امنیت شغلی همراه بوده است و همچنین در جهت رفع تمبود نیروی انسانی در وزارت اموزش و پرورش ، استخدام گروه‌های ذیل در راستای بت عدالت می‌باشد , * معرفی نیرو‌های مشمول مطرح : - معلمین حق التدریس : به افرادی اطلاق می‌شود که در بازه زمانی سال 91 تا قبل از مهر ماه 99 با داشتن کد پرسنلی در مدارس دولتی به عنوان نیروی حق التدریس ازاد همکاری داشته و حقوق و مزایای خود را از اعتبارات دولتی دریافت کرده‌اند , - مربیان پیش دبستانی غیر دولتی : به کلیه نیرو‌های اطلاق می‌شود که از مهر ماه 91 تا قبل از مهر ماه 99 با داشتن تاییدیه از هسته گزینش اموزش و پرورش با یکی از مراکز پیش دبستان غیر دولتی که محل تشکیل کلاس‌های ان‌ها در مدارس دولتی و یا فضای مازاد مدارس دولتی بوده همکاری داشته‌اند و حقوق و مزایای خود را از موسس یا مشارکت‌های مردمی و یا وزارت اموزش و پرورش با مدیر و یا از طریق شهریه نواموزان دریافت کرده‌اند و در سوابق ان‌ها حداقل یکسال تحصیلی همکاری ثبت شده است .

- نیرو‌های دارای کد پرسنلی و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان : به کلیه نیرو‌های درگیر با اموزش و پرورش از هر نوع اطلاق می‌شود که با دارا بودن کد پرسنلی ، تاییدیه هسته گزینش و مدرک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم ، در دوره‌های بدو خدمت دانشگاه فرهنگیان و یا دوره هایی که مستیما زیر نظر ان دانشگاه برگزار شده ، شرکت کرده‌اند و در بازه زمانی 91/1/1 لغایت 99/7/1 با داشتن ابلاغ رسمی در مدارس دولتی تدریس کرده‌اند و در سوابق ان‌ها حداقل یک سال تحصیلی همکاری ثبت شده است و همچنین کلیه حقوق و مزایای خود را از وزارت اموزش و پرورش دریافت کرده‌اند , - معلمین مدارس زیر نرم : به کلیه افرادی گفته می‌شود که در بازه زمانی 91/1/1 تا 99/1/7 با انتخاب و معرفی اموزش و پرورش در یکی از مدارسی که دانش اموزان انان از نظر تعداد به حد نرم قانونی نرسیده‌اند ، تدریس نموده‌اند و حقوق خود را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از اموزش و پرورش دریافت کرده‌اند , - نیرو‌های خرید خدمات ( برون سپار در هنرستان‌ها ): به کلیه نیرو هایی اطلاق می‌شود که از 91/1/1 تا قبل 99/1/7 با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی لیسانس و بالاتر و پس از گزینش ، از طریق موسس شرکت واسط با اداره کل اموزش و پرورش قرار داد غیر مستقیم داشته و حقوق خود را از اعتبارات دولتی توسط شرکت ( قرار داد دوطرفه ) دریافت کرده‌اند و در هنرستان‌های دولتی تدریس داشته‌اند و در سوابق ان‌ها حداقل یک سال تحصیلی همکاری ثبت شده است .

- اموزش دهندگان نهضت سواد اموزی : کلیه نیرو هایی که در بازه زمانی 92/1/1 لغایت 99/1/7 با نهضت سواد اموزی همکاری کرده و حداقل یک دوره از دوره‌های سه گانه سواد اموزی ( سواد ، تحکیم ، انتقال کلاس‌گذاری برای ان‌ها ثبت شده است , - نیرو‌های خرید خدمات اموزشی : به کلیه نیرو هایی اطلاق می‌شود که از اول مهرماه 92 تا قبل از مهر ماه 99 با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی لیسانس و بالاتر و پس از گزینش ، از طریق موسس با اداره کل اموزش و پرورش قرار داد مستقیم داشته و حقوق خود را از اعتبارات دولتی دریافت کرده‌اند ؛ لذا طرح ذیل به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود : عنوان طرح : طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمین ماده واحده - کلیه معلمان حق التدریس ، معلمان مدارس زیر ترم ، نیرو‌های دارای شناسه نیروی انسانی ( کد پرسنلی ) و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان ، مربیان پیش دبستانی غیردولتی ، نیرو‌های خرید خدمات ( برون سپار در هنرستان‌ها )، اموزش دهندگان نهضت سواد اموزی و نیرو‌های خرید خدمات اموزشی که از تاریخ 1391/1/1 تا 1399/7/1 به صورت مستقیم با اموزش و پرورش و یا شرکت‌های عمومی و خصوصی ( معرفی شده توسط اموزش و پرورش ) و یا هیات امنای مدرسه بصورت مستمر یا غیر مستمر قرارداد داشته و حقوق و مزایای خود را از انان دریافت کرده‌اند ، در هر گروه با اولویت میزان سابقه همکاری ، پس از طی دوره اموزشی در دانشگاه فرهنگیان و قبولی در ازمون پایان دوره حداکثر تا پایان سال 1404 هجری شمسی استخدام رسمی می‌شوند , بار مالی ناشی از تصویب این قانون در حد سقف حق التدریس سالانه و از محل حق التدریس پرداختی به کارکنان بازنشسته که مجدد به کار گرفته شده‌اند و از محل بودجه طرح بسته حمایتی و خروج بازنشستگان و حذف طرح معلم تمام وقت و با پیش بینی ردیف‌های اعتباری لازم در قوانین بودجه 1401 تا 1404 کل کشور تامین می‌شود .

تبصره – ایین نامه اجرایی این قانون مشتمل بر زمان بندی استخدام ، احتساب سوابق بیمه ای افراد مشمول ، نحوه اموزش گروه‌ها در دانشگاه فرهنگیان و پذیرش انان حداکثر ظرف مدت سه ماه توسط وزارت اموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور با نظارت کمیسیون‌های اموزش تحقیقات و فناوری و اجتماعی مجلس شورای اسلامی تهیه می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد , انتهای پیام / خبرگزاری میزان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای ان نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می‌شود , برچسب‌ها : رتبه بندی معلمان فرهنگیان.
تهران شهر تهران برج میلاد کندی کرونا کشور ایران خبرگزاری فارس شورای ائتلاف انقلاب اسلامی شورای ششم شهرداری تهران شورای شهر و شهرداری تهران کمیته گردشگری میراث فرهنگی و گردشگری تهران تهرانگردی موزه های شهرداری تهران حوزه شورای شهر و مدیریت شهری تهران اداره کل ایثارگران شهرداری تهران شورای اسلامی شهر تهران ستاد سمن های شهر تهران اداره شهر تهران تهران کرونا شهرداری دکتر قالیباف مجلس شورای شهر تهران شهرداری گردشگری شورا الودگی هوا شورای اسلامی شهر تهران شورای ششم شورای شهر دانشگاه فرهنگیان خبرگزاری میزان فارس مجلس شورای اسلامی اموزش و پرورش وزارت اموزش و پرورش نیروی حق التدریس ازاد وزارت علوم اداره کل اموزش و پرورش سازمان امور اداری و استخدامی کشور کمیسیون های اموزش تحقیقات و فناوری و اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبرگزاری میزان علیرضا زاکانی سید احمد علوی شهردار تهران وزیر کشور دولت رییسی عضو شورای شهر تهران رییس کمیته گردشگری شورا و رییس ستاد توان افزایی و حمایت رییس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد نخست وزیر عراق معاون ابوبکر البغدادی انتخابات شورای ششم شهر انتخابات ریاست جمهوری