مردم نگران قیمت مسکن نباشند ! + لیست جدید قیمت ها

۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۲:۰۲:۳۱


پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews,com) : قیمت مسکن در چند سال اخیر روند روبه افزایشی داشته است , افزایش قیمت مسکن باعث شد بسیاری از مردم برای سکونت به حاشیه‌های شهر بروند .

افزایش قیمت مسکن دلیل مشکلات بسیاری برای مستاجران شد , همچنین با افزایش چشمگیر قیمت مسکن خریدن خانه تبدیل به رویایی دست نیافتنی برای بسیاری شده است , در ادامه جزییاتی درباره روند قیمت مسکن را میخوانیم .

مردم نگرانی برای قیمت مسکن نداشته باشند وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : قانون جهش تولید مسکن به ما اجازه خوبی داده است که در ان زمین ، وام و کمک‌های مناسب به مردم ارائه دهیم تا صاحب خانه ای مناسب و در خور شان یک ایرانی شوند و تلاش خواهیم کرد که مردم نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند , « رستم قاسمی » وزیر راه و شهرسازی در پیام توییتری با توجه به قیمت مسکن نوشت : قانون جدید ( قانون جهش تولید مسکن ) به ما اجازه خوبی داده است که در ان زمین ، وام و کمک‌های مناسب به مردم ارائه دهیم تا صاحب خانه ای مناسب و در خور شان یک ایرانی شوند , وی تاکید کرد : خدمتگزاران شما در وزارت راه و شهرسازی شبانه روز تلاش خواهند کرد که مردم نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند .

گفتنی است ، سید ابراهیم رییسی ، رییس جمهوری از تدوین طرح ویژه مسکن خبر داده و گفته است : ساخت سالیانه یک میلیون دستگاه مسکن در دستور کار خواهد بود , هم زمان مجلس نیز طرح حمایتی با عنوان جهش تولید مسکن تصویب کرد که پشتوانه اجرای طرح دولت است , در همین زمینه کارشناسان به عقب ماندگی سالیانه ساخت 700 هزار واحد مسکونی در کشور اشاره می‌کنند و این عامل را بانی افزایش قیمت مسکن در کشور میدانند : ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال ، در صورت تامین زمین و منابع مالی ، قابل اجرا است و در کاهش قیمت مسکن کمک می‌کند .

وزیر راه و شهرسازی پیش تر نیز گفته بود ، توانایی لازم برای ساخت یک میلیون مسکن در هر سال وجود دارد و می‌توان در طول دوره این دولت ، چهار میلیون مسکن را عرضه کرد , امیدواریم با اجرای این امور قیمت مسکن کاهش یابد , ریزش قیمت مسکن در این مناطق تهران معاون وزیرراه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت مسکن در محله هایی از تهران که دارای ماهیت سرمایه ای هستند با افت بیشتری نسبت به مناطق مصرفی مواجه شده است گفت : معتقدم تقاضای واقعی هیچگاه دچار رکود نمی‌شود و دولت از سازندگانی که در این بخش اقدام به ساخت و ساز کنند حمایت می‌کند .

محمود محمودزاده اظهار کرد : بهترین راه برای کاهش قیمت خانه این است که مسکن مصرفی احداث کنیم و بازار را از حالت سرمایه ای بیرون بیاوریم , یعنی به شکل هدفمند واحدهایی برای متقاضیان واقعی و واجد شرایط احداث کنیم , وی افزود : یکی از دلایلی که دولت سیاست تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال را مطرح کرده این است که مسکن در استطاعت برای خانوارها ساخته شود .

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن در شش ماه گذشته به ثبات رسیده است گفت : اگر امار را به تفکیک محلات بررسی کنیم می‌بینیم در بسیاری از مناطق تهران که ماهیت سوداگری دارد با کاهش قیمت‌های به مراتب بیش از میانگین کل مواجه شده‌ایم , بنابراین بازار در حوزه سرمایه‌گذاری که در تراز ارز و سکه قرار می‌گیرد کشش ندارد اما در بخش مصرفی شرایط متفاوت است , محمودزاده تاکید کرد : بازار مسکن را از نظر ماهیتی باید به دو شاخه کلی تقسیم بندی کرد ؛ یک بخش تقاضای واقعی است که به اعتقاد من یک فعالیت دائمی است و رکود ندارد .

اگر سازندگان سودهای متعارف و منطقی را در نظر بگیرند همواره در بخش تقاضای واقعی ، کار هست و دولت نیز با طرحهای تشویقی از سازندگان حمایت می‌کند , وی ، بخش دیگر را حوزه سوداگری بازار مسکن دانست و گفت : بازار سرمایه ای هم اکنون در رکود به سر می‌برد اما سر جای خودش است و کسی جلوی ان را نمی‌گیرد , موقعی که توجیه اقتصادی داشته باشد سرمایه گذاران به مناطقی که معمولا خرید و فروش‌های سرمایه ای در جریان است ورود می‌کنند .

متوسط قیمت مسکن شهر تهران در مردادماه سال جاری 30 میلیون و 970 هزار تومان در هر متر مربع بوده که نسبت به ماه قبل 3,1 درصد و نسبت به مشابه سال قبل 34 درصد افزایش یافته است , تعداد معاملات نیز 5.

5 هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل 8,4 درصد افزایش و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل 39,4 کاهش را نشان می‌دهد .

خبر مهم درباره افزایش سقف وام مسکن مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف وام مسکن جوانان به یک میلیارد تومان در تهران خبر داد و گفت : این رقم در شهرهای بزرگ 850 میلیون و در سایر شهرها 700 میلیون تومان است , مدیرکل اعتبارات بانک مسکن : وام یک میلیاردی مسکن جوانان به کسانی که از 17 شهریور 1400 حساب باز می‌کنند تعلق می‌گیرد , اما کسانی که قبلا حساب باز کرده‌اند ، برای بهره بردن از وام یک میلیارد تومانی ، می‌توانند با بستن حساب قبلی و دریافت سود ، دوباره حساب جدیدی باز کنند .

محمود شایان ، مدیرعامل بانک مسکن ، روز گذشته در نشست خبری ، با اعلام خبر افزایش وام مسکن جوانان گفت : « با توجه به شرایط تورمی و افزایش قیمت مسکن از سال گذشته برای افزایش وام مسکن جوانان به بانک مرکزی درخواست افزایش سقف اعتبار داشتیم که در گام نخست وام مسکن جوانان به 400 میلیون تومان در تهران افزایش یافت , با توجه به رشد مجدد قیمت‌ها در بخش مسکن ، به بانک مرکزی پیشنهاد افزایش وام جوانان را دادیم که نهایتا با مصوبه شورای عالی پول و اعتبار موفق به اخذ مجوز برای افزایش یک میلیاردی وام مسکن جوانان شدیم ,» به این ترتیب با افزایش وام مسکن از 400 میلیون به یک میلیارد تومان ، وام مسکن جوانان در سال 1400 نسبت به سال قبل 150 درصد افزایش دارد .

به گفته مدیرعامل بانک مسکن ، « بر این اساس از روز 17 شهریورماه ، به تمام بانک‌ها ابلاغ خواهد شد که افتتاح حساب مسکن جوانان نزد شعبات بانک مسکن با سقف یک میلیاردی انجام شود ,» انچه دیگران می‌خوانند مردم نگران قیمت مسکن نباشند ! + لیست جدید قیمت‌ها قیمت پراید کارکرده در بازار ازاد چقدر است ؟ + جدول تصاویر جدید از همسر مهدی پاکدل + فصل دوم زخم کاری در راه است ؟ افزایش یارانه در برنامه کاری مجلس ؟ + یارانه چقدر می‌شود ؟ سقوط قیمت دلار در راه است | دلار امروز چقدر شد ؟ عضویت در کانال تلگرام خبربان منبع : فردا کلیدواژه : قیمت مسکن مسکن مسکن اجتماعی مسکن جوانان مسکن اجباری مسکن مهر شهر پردیس قیمت مسکن در تابستان قیمت مسکن در تهران مسکن اقساطی کارمندان مسکن اقدام ملی قیمت مسکن در 3 سال اخیر قیمت مسکن ملی در تهران قیمت مسکن مهر پردیس فاز 8 وزیر راه و شهرسازی افزایش قیمت مسکن وام مسکن جوانان مسکن جوانان قیمت مسکن افزایش وام بانک مسکن یک میلیون سرمایه ای قیمت ها درخواست حذف خبر : « خبربان » یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www,fardanews.

com دریافت کرده است ، لذا منبع این خبر ، وبسایت « فردا » بوده و سایت « خبربان » مسئولیتی در قبال محتوای ان ندارد , چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید ، کد 33106704 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید , لطفا در صورتی که در مورد این خبر ، نظر یا سئوالی دارید ، با منبع خبر ( اینجا ) ارتباط برقرار نمایید .

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت « خبربان » مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی ، صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر ، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است , یارانه جدید نصیب چه کسانی می‌شود ؟/ واردات خودرو به شرط چاقو / هراس باغداران از طمع دلالان / بیدار باش زمان در زمانه کرونایی متقاضیان وام ازدواج بخوانند خبر‌های خوب درباره مسکن تا دو هفته اینده موج ششم کرونا ابان از راه می‌رسد / از همین حالا واکسن بزنید ثبت نام در سامانه سماح توقعی برای علاقه مندان سفر به عراق ایجاد نکند خبر بعدی : روسیه : قطعا امریکا نگران موشک‌های کره شمالی است به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک ، ولادیمیر جباروف ، معاون اول کمیته بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه امروز ( دوشنبه ) اعلام کرد که ازمایش‌های موشکی کره شمالی ، تهدیدی برای روسیه محسوب نمی‌شود ، اما تنش‌های منطقه ای را افزایش می‌دهد , وی در پاسخ به خبرنگاران اعلام کرد : ازمایش موشکی کره شمالی برای کشور ما تهدیدی نخواهد بود ، اما تنش‌ها در شرق دور را افزایش خواهد داد .

قطعا کشور هایی مثل کره جنوبی ، ژاپن و امریکا در مورد ان نگران شده‌اند , در ادامه ، این دیپلمات روس تاثیر چنین اقداماتی را برای بهبود روابط بین کشور‌ها و وضعیت موجود منفی ارزیابی کرد , گفتنی است در روز‌های اخیر ، کره شمالی تجهیزات نظامی از جمله موشک‌های بالستیک خود را به نمایش گذاشته و شب گذشته ، ازمایش موشکی این کشور با موفقیت انجام شد .

براساس اخبار منتشر شده ، در بخشی از این ازمایشات ، یک موشک به هدفش در 1500 کیلومتر دورتر و با عبور از خشکی و اب‌های داخلی این کشور با موفقیت برخورد کرده است , در پی این ازمایش موفقیت امیز ، وزارت دفاع امریکا ( پنتاگون ) ضمن ابراز نگرانی از چنین رخدادی ، کره شمالی را تهدیدی برای همسایگان و جامعه بین‌المللی دانست , انتهای پیام /.