کومان و لاپورتا تا کی همدیگر را تحمل می‌کنند ؟

۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۲:۰۷:۲۱


به نظر می‌رسد که رونالد کومان ، سرمربی بارسلونا ، از جایگاهی که در حال حاضر در این باشگاه دارد مطمئن نیست و همین موضوع نگرانی هایی را برای این مربی در پی داشته است , به گزارش " ورزش سه "، سرمربی هلندی از زمان حضور در نوکمپ در اگوست 2020 همواره یک مربی معمولی به حساب می‌امد , همیشه این سوال مطرح بود که ایا او همان مربی است که بارسا در این برهه زمانی به ان نیاز دارد یا خیر .

بارها از سوی خوان لاپورتا ، رییس باشگاه ، نیز به این ابهام دامن زده شد و اعتراف‌های خصوصی که گاهی با اظهارات عمومی همزمان می‌شد کمک چندانی به ختم این اقائله نکرد , او همواره مدعی است که برای این مربی احترام بسیاری قائل می‌شود و برای نشان دادن این موضوع به تصویر بزرگی از یوهان کرویف روی دیوار این سرمربی اشاره کرد :« سبک یوهان به همان اندازه غیرقابل مذاکره است که پایبندی کومان به مکتب کرویف غیرقابل بحث و انکار است ,» این پاسخ باعث شد که مربی هلندی خشنود شده و جسارت خاصی پیدا کند :« مربی باید قدرت داشته باشد .

من کریوفیستا هستم اما در حین واقع‌گرا هم هستم , من از این موقعیت دفاع می‌کنم چون یوهان هم مهاجم بود ,» کومان در واقع شیوه لاپورتا را در پیش گرفت و سعی کرد چه در اتاق کنفرانس و چه در حضور خبرنگاران مورد اعتمادش در بارسلونا یا امستردام پیام خود را برساند .

این مربی حس می‌کند که جایگاهش در نوکمپ را از دست داده است , علیرغم داشتن قرارداد تا ژوئن 2022، جایگاه او در پایان فصل در خطر است و این موضوع پس از پیروزی 1-2 برابر ختافه در ماه اگوست نیز مطرح شد , رییس باشگاه از نحوه خروج این تیم از کورس قهرمانی فصل گذشته با شکست برابر گرانادا ناراحت است و وعده داد که دیگر حاضر نیست بازی به بدی دیداری که در اواخر اگوست برابر تیم میشل انجام شد را تحمل کند .

با این حال او اعلام کرد که مذاکرات برای تمدید یک ساله قرارداد کومان اغاز شده است , رییس باشگاه در ازای اهدای ثبات و قدرت به مربی ، خواهان کسب نتایج مدنظر خود ، بهبود شرایط بازی و نقشی بزرگ تر برای بازیکنان فراموش شده مانند اومتیتی و ریکی پوچ است که جایگاهشان از سوی کومان نادیده گرفته است , افزایش تنش‌ها مشهود است چرا که این مربی پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات مدعی شد که نحوه اداره تیمی با 31 یا 32 بازیکن را در کلاس مربیگری به او اموزش نداده‌اند .

پیش از این هرگز شکایتی از جانب او به گوش نرسیده بود و این بازه زمانی شامل جدایی لوییس سوارز و بعدها لیونل مسی و انتوان گریزمان هم می‌شد , او حتی در زمان پذیرش کاهش دستمزد خود و پرداخت ان در زمانی که شرایط مناسب بود یا عدم جذب اریک گارسیا و ممفیس دیپای در پنجره زمستانی و جورجینیو واینالدوم در تابستان امسال هم اعتراضی نکرده بود , او همیشه سعی می‌کرد در طول انتقال قدرت از جوزپ ماریا بارتومئوی مستعفی به خوان لاپورتا ، پرچم باشگاه را با قدرت تمام حفظ کند .

کومان که با استعفا از تیم ملی هلند برای قبول هدایت بارسا پس از شکست 2-8 در لیسبون به بارتومئو لطف کرده بود ، احساس حمایت از سوی لاپورتا را نداشت , رییس باشگاه مدت‌های طولانی با کومان بازی کرده و در حال مشورت با چند مربی درباره شخصیتی بود که باید روی نیمکت نوکمپ قرار بگیرد , کمبود پول و گزینه مناسب باعث شد که او در زمان بازگشت به باشگاه همچنان از قهرمان ومبلی 1992 بهره بگیرد .

و مربی لاپورتا بودن یعنی پذیرش مداخله گر بودن او و انتشار بیانیه هایی که در غیاب یوهان کرویف و تیکی بگیریستاین که تعیین کننده مسیر ورزشی باشگاه از سال 2003 تا 2010 بودند بیش از پیش منتشر خواهد شد , پایبندی به مکتب کرویف حالا در لاپورتا خلاصه می‌شود چون رامون پلنس ، مشاور فنی فعلی ، به همراه متئو المانی ، مدیر فوتبال ، هرگز رابطه ای با ایدئولوژی فوتبال باشگاه نداشتند و در عین حال این کرویف بود که خالق تیم رویایی و حامی پپ گواردیولا به حساب می‌امد , کرویف در سال 2008 با حمایت بگیریستاین روی گواردیولا قمار کرد و این در حالی بود که بخشی از هیئت مدیره باشگاه به دنبال جذب مورینیو بود .

مرد هلندی در سال 2003 و زمانی که مدیران باشگاه به رهبری ساندرو روسل خواهان حضور پیتر گراتاکوس به عنوان جانشین و سپس انتظار برای به کارگیری لوییز فیلیپه اسکولاری بودند نیز مداخله کرد تا رایکارد را روی نیمکت حفظ کند , روسل همیشه روی فوتبالیست‌ها از رونالدینیو گرفته تا نیمار ریسک می‌کرد اما لاپورتا ترجیح می‌دهد ساختار تیم را از روی خط بازی مربوط به کرویف شکل دهد , همین موضوع نشان می‌دهد که چرا او پس از شکست 1-5 برابر مالاگا همچنان به کار با رایکارد با شرایط انصراف از استفاده از سیستم دو هافبک دفاعی در حضور ژاوی و کوکو ادامه داد و با جذب دیویس ، هافبکی که باعث ازادی عمل رونالدینیو می‌شد ، به سیستم 3-3-4 روی اورد .

لاپورتا حالا از کومان می‌خواهد سیستم 2-5-3 را به دست فراموشی سپرده و از سیستم 3-3-4 استفاده کند , به نظر می‌رسد که عملی شدن خیالات رییس باشگاه با توجه به ناتوانی تیم و نبود پول کافی در بارسا دشوار باشد , گاهی این احساس وجود می‌اید که رییس باشگاه در واقعیتی خلاف انچه تحت کنترل مربیان قرار دارد زندگی می‌کند ، چرا که کومان پیش از این هشدار داده بود که با سه مدافع به میدان خواهد رفت و بازیکنانی را به کار خواهد گرفت که در حصول نتیجه اطمینان حاصل کند واین همان اتفاقی بود که در دیدار برابر ختافه نیز رخ داد .

هواداران بارسا متوجه شده‌اند که تمامی مربیان هلندی یکسان نیستند و انها از زمان کار با کرویف و فن خال به این نتیجه رسیده بودند , و حالا از این موضوع هم خبر دارند که کومان علاوه بر این که به باشگاه وفادار است ، استعداد خوبی در شناسایی بازیکنان جوان دارد و با لاماسیا نیز اشناست اما مردی متکبر است که حس می‌کند در هر بازی که در نوکمپ انجام می‌دهد زیرنظر قرار دارد , این مربی همیشه صریح به هر شکلی از بازگشت مردم به ورزشگاه حمایت می‌کند چون می‌خواهد هواداران را نیز با خود همراه کرده تا لاپورتا را متقاعد کند .

با این حال تیم از اعتماد و هویت کافی برخوردار نیست , انها می‌توانند برابر رئال بسیار خوب و برابر ختافه بسیار بد بازی کنند , سوال اینجاست که ایا برنامه این مربی با بلندپروازی‌های رییسی که مشتاق به جذب ناگلزمان بود سازگاری دارد یا خیر .

کومان و ناگلزمان امشب در حالی روبروی هم قرار خواهند گرفت که یوردی کرویف ، پسر یوهان ، مسئول جذب استعدادهای بین‌المللی بارسا است , کومان در استانه دیدار برابر بایرن گفت :« رابطه ما خوب است و از نظر من عالی است , من مشکلی با رییس باشگاه ندارم .

جزییات کوچکی هستند اما رابطه ما خوب است ,» بوسکتس ، کاپیتان باشگاه ، نیز این موضوع را تایید می‌کند :« سرمربی تاثیر بسیار زیادی داشته است , او می‌داند چه می‌خواهد .

ما به او و کادرش اعتماد داریم , و اگر مشکلی باشد ، انها باید در بین خودشان درباره ان حرف بزنند , اما من فکر نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد .

» مشکل این است که صحبت‌های بین لاپورتا و کومان جدای از هم مطرح می‌شود , سرمربی تیم می‌گوید :« او بیش از حد حرف می‌زند ,» به نظر می‌رسد که پس از رد جذب این مربی توسط لاپورتا در سال 2003 به دلیل مسائل مالی ، انها بار دیگر به صورت اتفاقی روبروی هم قرار گرفته‌اند .

منبع : ال پاییس خوان لاپورتا رونالد کومان ( سرمربی ) بارسلونا عضویت در کانال تلگرام خبربان منبع : ورزش 3 کلیدواژه : خوان لاپورتا رونالد کومان سرمربی بارسلونا رییس باشگاه درخواست حذف خبر : « خبربان » یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www,varzesh3,com دریافت کرده است ، لذا منبع این خبر ، وبسایت « ورزش 3» بوده و سایت « خبربان » مسئولیتی در قبال محتوای ان ندارد .

چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید ، کد 33106580 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید , لطفا در صورتی که در مورد این خبر ، نظر یا سئوالی دارید ، با منبع خبر ( اینجا ) ارتباط برقرار نمایید , با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت « خبربان » مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی ، صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر ، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .

یارانه جدید نصیب چه کسانی می‌شود ؟/ واردات خودرو به شرط چاقو / هراس باغداران از طمع دلالان / بیدار باش زمان در زمانه کرونایی متقاضیان وام ازدواج بخوانند خبر‌های خوب درباره مسکن تا دو هفته اینده موج ششم کرونا ابان از راه می‌رسد / از همین حالا واکسن بزنید ثبت نام در سامانه سماح توقعی برای علاقه مندان سفر به عراق ایجاد نکند خبر بعدی : بارسلونا - بایرن مونیخ | بدون مسی بوی انتقام نمی‌اید به گزارش همشهری انلاین ، امشب زیباترین تورنمنت جهان اغاز می‌شود و از همین هفته اول چند دیدار مهم داریم که شاید جذاب‌ترین شان جدال انتقامی بارسلونا مقابل بایرن مونیخ باشد ؛ مسابقه ای که اخرین رویارویی بین 2 تیم 8 بر 2 به سود بایرن پایان یافته است , مایکل اولیور داور 38 ساله انگلیسی قضاوت بازی ساعت 23:30 امشب را به عهده دارد , اغاز زیباترین تورنومنت جدا از این دیدار ، در سایر گروه‌ها نیز مسابقاتی در جریان خواهد بود و منچستریونایتد در زمین یانگ بویز اتریش به میدان می‌رود .

با پیوستن کریستیانو رونالدو به منچستر حالا چشم‌های بیشتری دنبال نتایج این تیم است ؛ حتی در دیدارهایی معمولی مثل امشب , سویا - سالزبورگ و لیل - ولفسبورگ در گروه g که یکی از اسان‌ترین گروه‌ها به شمار می‌رود ، امشب به مصاف هم خواهند رفت , در گروه f غیر از جدال یانگ بویز - منچستر ، 2 تیم ویارئال و اتالانتا هم با یکدیگر دیدار می‌کنند .

در گروه h چلسی مدافع عنوان قهرمانی از زنیت و سردار ازمون پذیرایی می‌کند و یونتوس هم که نتایجی ضعیف در این فصل سری ا گرفته با الگری به سوئد سفر کرده تا در غیاب رونالدو پس از 3 سال اولین بار در لیگ قهرمانان شرکت کند و به مصاف مالمو برود , دینامو کی یف و بنفیکا دیگر دیدار گروه e را برگزار می‌کنند ، جایی که بارسا و بایرن حضور دارند , بایرن مونیخ حریف مورد علاقه بارسلونا نیست .

کاتالونیایی‌ها تنها 2 بار موفق به برد مقابل حریف باواریایی شده‌اند ، 2 بار مساوی کرده و 7 بار باخته‌اند , از 5 رویارویی اخر 4 بار بایرن برده ازجمله یک برد 8 بر 2 در بازی اخر و برد 7 بر صفر در 2 بازی رفت وبرگشت , بارسا تاکنون 16 گل به حریف المانی زده و 26 گل دریافت کرده است .

حاضران و غایب‌ها تعویض لواندوفسکی در دقیقه 59 بازی با لایپزیش در روز شنبه نگرانی هایی را برای هواداران بایرن به وجود اورد اما با اعلام ناگلزمان بهترین گلزن تیم المانی مشکلی ندارد و تنها برای جلوگیری از تشدید مصدومیت جزیی عضلانی بازی را ترک کرده بود , لواندوفسکی در 14 بازی متوالی موفق به گلزنی شده و فقط گرد مولر با گلزنی در 16 بازی پیاپی از او جلوتر است , لوا برای شصت ونهمین بار گل اول تیمش در بوندس لیگا را زد .

فقط منفرد برگزمولر (71)، گرد مولر و کلاوس فیشر ( هر دو 86) از او جلوتر هستند , کومان به تمرینات تیمی برگشته و اماده بازی با بارساست , گنبری احتمالا به بازی نمی‌رسد .

زابیتسر هم که دستش در تمرینات اسیب دیده مشکلی برای بازی ندارد و احتمالا در ترکیب ثابت قرار می‌گیرد , در اردوی بارسا اوضاع وخیم تر است , جدا از انسو فاتی و دمبله که مصدومیتی طولانی را سپری می‌کنند ، البا و کوتینیو هم مشکلاتی دارند اما ممکن است هر دو به این بازی برسند .

سرجینیو قطعا این مسابقه را از دست داده اما بریتویت دچار مصدومیتی شدید شده و بین 3 تا 4 ماه قادر به بازی نخواهد بود , اگوئرو هم که کلا مصدوم است و هنوز نتوانسته کاری برای تیم جدیدش انجام دهد , با مصدومانی نظیر انسو فاتی ، عثمان دمبله و سرخیو اگوئرو و جدایی مسی و ترینکائو هم اکنون ممفیس ، لوک دی یانگ و یوسف دمیر تنها گزینه‌های تهاجمی بارسا برای بازی مقابل بایرن هستند .

زوج ممفیس و لوک دی یونگ زمانی که در ایندهون کنار هم در خط حمله بازی می‌کردند ، 52 گل زده بودند , البته گابی هم هست ؛ پدیده تیم بارسا « ب » که طبق نظر کومان در بازی این هفته تیمش در دسته سوم تنها 60 دقیقه بازی کرد تا درصورت نیاز مقابل بایرن هم به میدان برود , او پس از پدری یکی از جوان هایی است که کومان پزش را می‌دهد .

دقیقا یک سال و یک روز از نخستین بازی پدری برای بارسا می‌گذرد , لروی سانه که بهترین بازیکن دیدار لایپزیش و بایرن لقب گرفت ، پنجاهمین بازی‌اش را با پیراهن بایرن مونیخ انجام داد , او 12 گل و 12 پاس گل در این 50 بازی داشته است .

ترشتگن در نخستین فصل حضورش در بارسا قهرمان لیگ قهرمانان شد ، اما در فصول بعدی کابوس هایی در تورین (3-0)، رم (3-0)، لیورپول (4-0) و لیسبون (2-8) را تجربه کرد و در نوکمپ مقابل پاری سن ژرمن (1-4), باید دید او امشب می‌تواند این کابوس‌ها را پشت سر بگذارد یا خیر , حالا که صحبت از بارساست این را هم بدانید که شرکت ژاپنی راکوتن به دلیل جدایی مسی تصمیم گرفته قرارداد اسپانسری خود با بارسلونا که این فصل به پایان می‌رسد را تمدید نکند .

فصل اینده نوشته دیگری روی پیراهن تیمی که بیش از 100 سال هیچ برندی را تبلیغ نمی‌کرد قرار می‌گیرد , ترکیب احتمالی : بارسلونا (4-4-2): تراشتگن ، مینگسا ، پیکه ( ارائوخو )، اریک گارسیا ، جوردی البا ، بوسکتس ، دی یونگ ، پدری ، سرخی روبرتو و ممفیس , بایرن مونیخ (4-2-3-1): نویر ، پاوار ، زوله ، اوپامکانو ، الفونسو دیویس ، گورتسکا ، کیمیش ، توماس مولر ، کومان ، سانه و لواندوفسکی .

کومان علیه لاپورتا در استانه دیدار حساس امشب بارسا و بایرن بین سرمربی و رییس باشگاه کاتالونی دلخوری پیش امد , رونالد کومان از این ناراحت است که چرا باشگاه اجازه می‌دهد هر شایعه ای درباره تغییر سرمربی مطرح شود : « رابطه‌ام با لاپورتا بهتر شده و هفته قبل از رسانه‌ها شنیدم پیشنهاد تمدید قرارداد به من ارائه شده است , به عنوان یک باشگاه باید درخصوص اینده مربی شفاف عمل کنید ، لاپورتا در 2 مورد هوشمندانه عمل نکرد اما دارد خودش را اصلاح می‌کند .

لاپورتا اعتقاد دارد که نباید تمام قدرت در اختیار مربی قرار بگیرد ، او زیادی حرف می‌زند , به خاطر حضور من ، این باشگاه اینده خوبی دارد , نه تنها پدری ، بلکه 4 یا 5 بازیکن دیگر در تیم حضور دارند که تنها 18 سال سن دارند .

» لاپورتا از اظهارات سرمربی هلندی دلخور است و ممکن است بعد از بازی اگر نتیجه مناسبی گرفته نشود ، واکنش نشان دهد , کد خبر 626604 برچسب‌ها لیگ قهرمانان اروپا تیم بارسلونا تیم بایرن مونیخ.
امستردام پنجره زمستانی لیسبون لاپورتا روبروی کشور ایران عراق زمین یانگ بویز اتریش سوئد ممفیس ایندهون تورین ورزش سه نوکمپ بارسا هلندی بارسلونا ختافه گرانادا تیم میشل تیم ملی هلند لاپورتا مالاگا لاماسیا رئال بایرن بارسلونا بایرن مونیخ همشهری انلاین بایرن مونیخ منچستریونایتد منچستر سویا سالزبورگ لیل ولفسبورگ ویارئال اتالانتا چلسی زنیت یونتوس مالمو بنفیکا باواریایی المانی لایپزیش بوندس لیگا تیم جدیدش تیم بارسا لیورپول پاری بارساست شرکت ژاپنی تیم بارسلونا تیم بایرن کومان لاپورتا رونالد کومان خوان لاپورتا یوهان کرویف یوهان کرویف اومتیتی ریکی لوییس سوارز لیونل مسی انتوان گریزمان اریک گارسیا ممفیس دیپای جورجینیو واینالدوم جوزپ ماریا بارتومئو تیکی رامون پلنس متئو المانی پپ گواردیولا گواردیولا مورینیو رهبری ساندرو روسل پیتر گراتاکوس لوییز فیلیپه اسکولاری رایکارد روسل رونالدینیو نیمار ژاوی کوکو دیویس هافبکی رییسی ناگلزمان یوردی کرویف بوسکتس خوان لاپورتا رونالد کومان مسی مایکل اولیور داور کریستیانو رونالدو یانگ بویز منچستر سردار ازمون الگری رونالدو دینامو کی یف کاتالونیایی لواندوفسکی مولر منفرد برگزمولر گرد مولر کلاوس فیشر گنبری انسو فاتی دمبله البا کوتینیو اگوئرو عثمان دمبله سرخیو اگوئرو جدایی مسی ترینکائو لوک دی یانگ یوسف دمیر لوک دی یونگ گابی لروی سانه ترشتگن تراشتگن مینگسا پیکه ارائوخو جوردی البا دی یونگ سرخی روبرتو نویر پاوار زوله اوپامکانو الفونسو دیویس گورتسکا کیمیش توماس مولر سانه کومان علیه لاپورتا سرمربی بارسلونا سرمربی هلندی بارتومئوی مستعفی مربی لاپورتا مسئول جذب استعدادهای بین المللی بارسا سرمربی بارسلونا رییس باشگاه زوج ممفیس رییس باشگاه کاتالونی لیگ قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا